Besleyici ve lezzetli bir ev yapımı çorba yapın - Çin yemeği

Guangdong'da yaşayan bir aile olarak ailemiz her gün çorba yapıyor. Veya yavaş yahni veya Chaoshan usulü hızlı çorba. Burada bir ev yapımı çorba tarifi oluşturun, sık sık yaptığınız çorbayı paylaşın ve şefleri içtenlikle takviyeler yapmaya davet edin. deniz kulağı 3 (3 kişilik) Amerikan Ginsengi Dilimler veya kökler Yağsız et Doğru miktar Deniz tarağı Doğru miktar tuz Baharat
 • No. 1 Hedef: Amerikan Ginsengi ve Abalone Çorbası Amerikan ginsengi qi'yi besler, yin'i besler ve deniz kulağı karaciğeri sakinleştirebilir ve görmeyi iyileştirebilir.İkisinin kombinasyonu besler ama kurutmaz.Cep telefonu ailesinin içmesi için uygundur. 1. Çorbanın aromasını çıkarmak için biraz yağsız et ve umami eklemek için biraz deniz tarağı ekleyin. Malzemeleri hazırlayın. 2. Malzemeleri kullanma. Yağsız eti dilimleyin, Amerikan ginsengini dilimleyin ve deniz kulağının siyah tabakasını temizlemek için bir fırça kullanın. (Kabuğu ve eti ayrı ayrı pişirebilirsiniz, tüm tencereye koyup sonra yemek yerken ayırmaya alışkınım). 3. Malzemeleri atın, su ekleyin ve bir tencereye koyun. Otomatik elektrikli güveç kullanıyorum, eğer güveçte pişirilirse bir buçuk saat yavaş yavaş pişirilebilir. 4. Pilavdan sonra, tadına uygun tuzu ekleyin ve ardından tadını çıkarın. Lezzetli bir çorba, besleyici ve lezzetli.

 • Yol 2: Elma ve incir pişmiş et suyu Bir saat pişirin Ekşi ve tatlı, ciğerleri iştah açıcı ve nemlendirir.

 • Yol 3: Angelica, kırmızı hurmalar, wolfberry, longan, esmer şeker yuva yumurtaları Her ay kız kardeşlerin kan takviyesi Lezzetli ve sağlıklı.

 • Yol 4: Deniz yosunu kaburga, tarak ve zencefil çorbası Ev yapımı çorba neden daha az deniz yosunu çorbası alıyor? Basit ve besleyicidir.

 • Yol 5: Chaoshan Domates Sığır Top Çorbası Bu, hızlıca idare edilemeyen ev yapımı bir çorbadır. Chaoshan biftek topları lezzetli, besleyici ve domatesle lezzetlidir.

 • Yol 6: Nemi Gidermek için Kapok Çorbası Bu 2-3 kişilik eski ateş çorbası. Kuru kapok, arpa, beyaz mercimek (kırmızı fasulye), şekerlenmiş hurma (kırmızı hurma), domuz kemiği, zencefil dilimleri. Sıcağı bir buçuk saat yavaşlatın, Guangdong'daki bahar nemi için en iyi kaynatma yöntemlerinden biridir.

 • Yol 7: Lotus Kökü Kemik Çorbası Lotus kökü, kaburga, zencefil dilimleri ve bazı deniz tarakları çok tazedir.

 • 8Road: Şeftali sakızı ve sabunlaştırılmış pirinç güzelliği detoks tatlısı İçindekiler: şeftali sakızı, sabunlaştırılmış pirinç, kar mantarı, kırmızı hurma, kaya şekeri, papaya veya Sidney ile eşleştirilebilir. Şeftali sakızı ve sabunlaştırılmış pirinç önceden ıslatılmalıdır, şeftali sakızı ıslatıldıktan sonra kirler temizlenir ve bir buçuk saat içindekiler koyulup kaynatılır.Kolajenin tamamı tüm aile tarafından yenebilir (hamile kadınlar hariç).

 • Yol 9: Qushi Taze Toprak Poria Kemik Çorbası Guangdong'da bahar nispeten nemlidir, bu yüzden çok yorulmamak için üç günde bir rutubet çorbası kaynatmamız gerekir. Taze Smilax glabra almayı, kemik, kırmızı fasülye, arpa eklemeyi ve eski ateşte bir buçuk dakika haşlamayı seviyorum.Tatlı ve hoş kokulu bir tadı var.Çocuklarım içmeyi çok seviyor.

 • |
  To Top