Matcha Peyniri Ruan Avrupa Ekmeği # Sakura Aromalı # - Çin yemeği

Birçok kişi ekmeklerinin iyi yapılmadığını ve pişirme sonrasında yüzeyin sertleşeceğini söylüyor. Avrupa ekmeği için en iyisi ekmeği yapmak için doğrudan yöntemi kullanmamaktır.Yapacağınız ekmeğin nem içeriği düşük ve cilt çok sert olacaktır! Yumuşak Avrupa ekmeği, Çinlilerin damak zevkine daha uygun olan Çin ve Batı ekmeğinin bir kombinasyonudur, ne tatlı ekmek kadar tatlı ne de Fransız ekmeği kadar tatsızdır. Lezzetli ekmek yapmak istiyorsanız maya kullanmalısınız.12-24 saat düşük sıcaklıkta fermantasyondan sonra nem içeriği% 70'in üzerinde olan ekmek daha lezzetlidir.Yüksek nem içeriğine sahiptir ve öğrenmesi kesinlikle daha zor olacaktır. Baş ağrısı, önemli değil, burada sana bir yöntem öğreteceğim. Oubao'nun çekiciliğini göstermek için çok fazla plastik cerrahiye ihtiyacı yok, sadece nem içeriğini, fermantasyon derecesini ve pişirme sıcaklığını iyi ayarlamanız gerekiyor! Ne kadar çirkin olursa olsun, yüzeye un serpin ve birkaç bıçak kesin, mükemmel olacak! Aslında ekmek yapmak çok da karmaşık değil, bu dört malzeme ile lezzetli ekmekler yapabilirsiniz: un, maya, tuz ve su! Bu Avrupa çantası benim tarafımdan geliştirildikten sonra yapılmış bir çalışmadır. Program çok karmaşık değil. Tamam, çok fazla ayrıntı var. Konuyla başlayalım. Katıl: #Romantik kiraz çiçeği mevsimi, romantizmin ne kadar? # Başlangıç: Yüksek glüten unu (Xinliang kullanıyorum) 100 gram Su 100 gram Kuru Maya Tozu (Melek) 1 g Ana hamur: Yüksek glütenli un 200 g Saf süt 92 gram Kuru Maya Tozu (Melek) 4 gram Tereyağı (Anjia kullanıyorum) 15 gram Pudra şekeri 20 gram tuz 3,5 g Matcha tozu (kullandım wakatake) 6 gram Doldurma: krem peynir 240 gram Kurutulmuş yaban mersini 30 g Bal fasulyesi 350 gram

Aşama 1

Şimdi starteri yapın, 100 gram kuru tozu paslanmaz çelik bir leğene koyun, 100 gram suyu tartın, 1 gram maya tozu ekleyin ve iyice karıştırın, porsiyonlar halinde una ekleyin, çubuklarla iyice karıştırın, plastik sargı ile örtün ve oda sıcaklığında mayalayın. Kabarcıklar hafif ekşidir ve gece boyunca buzdolabına aktarılır. (Genellikle mayayı geceleri yaparım ve ertesi sabah kullanırım)

Adım 2

Tereyağı haricinde bir gece önce yapılan başlangıç dahil ana hamurun tüm malzemelerini ekmek makinesine koyup 15 dakika yoğurduktan sonra yumuşatılmış tereyağını ilave edip el maskesi oluşana kadar yoğurmaya devam edin. (En azından genişleme aşamasına kadar filmi tamamlamıyor). Aslında bu sefer ellerimle yoğurdum, ekmek makinesiyle hamur yapmaya başladım, sonra filmi çıkarıp ellerimle yoğurdum.Yoğurmanın daha iyi olduğunu şahsen hissettim ve film çabuk çıktı. Size bir el yoğurma yöntemi söyleyeyim: tüm malzemeleri leğene koyun, porsiyonlara süt ekleyin, yemek çubukları veya silikon spatula ile iyice karıştırın, leğeni bir elinizle çevirin ve yumruğunuzla yoğurun.

Aşama 3

El maskesini yoğurduktan sonra, ilk fermantasyonun 2,5 kat daha büyük olması için plastik sargı ile kapatın.

4. adım

Bu sefer dolma yapmak için peynir küçük parçalara bölünebilir ve elle çırpma teli ile yumuşatılabilir, diğer tüm malzemeler bir araya getirilip iyice karıştırılır.

Adım 5

Bal fasulyesi zaten çok tatlıdır, bu yüzden şeker eklemenize gerek yoktur.

6. Adım

Mayalanmış hamuru eşit olarak 8'e bölün ve daha büyük hale getirmek istiyorsanız 6'ya bölün.

7. Adım

Bir hamur alın ve yuvarlak bir kek haline getirin, çok temiz bir şekilde düzenlemeye gerek kalmadan hafifçe havalandırın, dolguyla sarın, iki tarafını bir araya getirin ve tıpkı bir şeker poşeti gibi sıkıca sıkın.

8. Adım

Gösterildiği gibi sıkıca sıkıştırın, üçgeni sarmanın aslında birçok yolu vardır, onu görmek için Du Niang'a gidebilirsiniz. Sıkıca sıkmayı unutma, yoksa çantan patlayacak!

9. Adım

Hepsi yapılır ve muşamba kaplı bir fırın tepsisine yerleştirilir, plastik örtü ile kaplanır ve boyutu iki katına çıkarmak için oda sıcaklığında fermente edilir. Fermantasyon fonksiyonu ile fırına da konulabilir.

10. adım

İkinci fermantasyondan sonra, bir kat kuru toz serpin.Elek daha yüksek olmalı ve hafifçe çalkalayınız, eğer çok düşükse, un bir topak haline gelecektir, sadece ince bir tabaka un serpiniz. Daha sonra çizgileri kesmek için bir bıçak kullanın Bıçaksız daha keskin bir bıçak kullanın Keserken büyük bir testere gibi ileri geri gitmeyin Bu tür çizgiler iyi görünmeyecektir.

11. adım

Fırını 170 ° C'de 10 dakika önceden ısıtın. Alt katmanı 170 ° C'de 30 dakika pişirin. Peynir dolgusunu çok uzun süre pişirmeyin, yağa dönecektir.Fırın sıcaklığı kişisel fırına göre ayarlanır.Her fırının sıcaklığı farklıdır.

Adım 1/2

Pişmiş ekmek hemen yenilmemeli, soğuyana kadar yenmelidir. Ertesi gün tadı daha güzel olacak.

13. adım

Tamamlanmış ürün

14. adım

Bitmiş resim

Adım 15

Resim tamamlandı.
|
To Top