Laba Congee_Super Simple Skyrim Congee Pot Sürümü - Çin yemeği

Babao, Han uyruğunun geleneksel bir tatil yemeği olan Laba Congee, Buddha Congee olarak da bilinir. Laba Festivali'nde çeşitli malzemelerden yapılan bir tür yulaf lapasıdır. Çin Güney Şarkısı yazarı Zhou Mi "Eski Wu Lin" yazdı: "Ceviz, çam fıstığı, süt tabağı, hurma, kestane ve benzerlerini Laba lapası olarak adlandırılan yulaf lapası yapmak için kullanmak. Sekiz hazineli yulaf lapası, dalağı ve mideyi güçlendirmek, durgunluğu ve kilo kaybını ortadan kaldırmak, qi'yi yenilemek ve sinirleri yatıştırmak gibi etkilere sahiptir. Obez ve nevrasteni için diyet tedavisi için kullanılabileceği gibi günlük sağlık ve zindelik için besin olarak da kullanılabilir. Su, toprak ve gelenekler farklı yerlerde farklıdır ve Laba lapası yapımında kullanılan malzemeler de farklıdır. Ama tahıllar, fasulyeler ve meyveler, tohumlar ve çekirdeklerden başka bir şey değil. Geçen yılki mahsullerden elde edilen hasat, bir saksı lapasına entegre edildi. Birlikte nasıl tadına bakalım. Pirinç Kullanışlı Xiaomi Kullanışlı Umi Kullanışlı kırmızı fasulyeler Kullanışlı Kara fasulye Kullanışlı Akame Kullanışlı fıstık Kullanışlı Lotus tohumları Doğru miktar kırmızı randevular Doğru miktar Longan Doğru miktar Arpa Kullanışlı buğday Kullanışlı kristal şeker Doğru miktar
  • Bütün malzemeleri hazırladım. Bugün sekizden fazla çeşit sipariş ettim.Evde çok fazla çeşit olduğu için her çeşitten küçük bir avuç sipariş ettim. On iki çeşidi unutun ^ _ ^ Pirinç, darı, ume, kırmızı fasulye, kuru fasulye, siyah fasulye var. Yer fıstığı, buğday, arpa, kırmızı hurma, lotus tohumları, longan.

  • Önce tüm malzemeleri temiz suyla yıkayın, bir kenara koyun ve hepsini Tiantian lapası kabına koyun.

  • Yulaf lapası kabına uygun miktarda su ekleyin.

  • Yulaf lapası pişirme normal zamanlarda hemen hemen aynıdır.Randevu alabilir veya pişirmeye başlamak için yulaf lapası düğmesine basabilirsiniz.Yaklaşık 40 ile 50 dakika arasında pişecektir.

  • Tat vermek için kaya şekeri ekleyin ve bir tencere kokulu Laba lapasının tadını çıkarın.

  • Zevk almaya başladım.

  • |
    To Top