Baharatlı kurutulmuş turp - Çin yemeği

Malzemeler

Turp

1500 g

Aksesuarlar 15g tuz 15g beyaz şarap 25g soya sosu 10g beyaz şeker 50g beş baharat tozu 2 tatlı kaşığı toz biber 5 çay kaşığı

Baharatlı kurutulmuş turp 1 Yeşil turpu yıkayın, 10 cm uzunluğunda şeritler halinde kesin, tuz serpin ve iyice karıştırın. Yeşil turp, su samanını kolayca kaybetmek için yeterli neme sahiptir. Satın alırken taze kirlenmiş kabukları tercih edin.Bu tür yeşil turplarda genellikle saman yoktur.

2 Turp şeritlerini dekapaj yaptıktan sonra, suyu alın ve ardından yeşil turp şeritlerini kurutmak için havalandırılan bir yere koyun.

3 Turp çubukları yumuşayana ve yüzey hafif kuruyana ve nem kalmayana kadar kurutulur. Yüzeydeki tozu temizlemek için turp şeritlerini kaynamış su ile yıkayın, beyaz şarabı dökün ve suyu kontrol ettikten sonra iyice karıştırın. Sonra tazelik için soya sosu dökün. Likör, asitleme işlemi sırasında sadece kurutulmuş turpların aromasını artırmakla kalmaz, aynı zamanda sterilizasyon ve koruma etkisine de sahiptir.

4 Beş baharat tozu ve şekeri ekleyin. Kurutulmuş turplara şeker ve beyaz şarap eklemek, turpların dekapaj sürecini hızlandırabilir ve aynı zamanda turp turşusu kuru ve gevrektir.

5 Son olarak, kırmızı biber tozunu dökün ve turp şeritlerini baharatla kaplamak için birkaç kez karıştırın.

6 Kurutulmuş turpların dekapajı sırasında, turp şeritlerinin aromasının eşit olması için birkaç kez karıştırın ve turşudan sonra 3 gün boyunca yiyebilirsiniz. Kurutulmuş turp ve turşular çıtır çıtır çıtır ve baharatlıdır.Özellikle yulaf lapası içtiğinizde lezzetlidir, büyük balık ve et yemekten daha iyidir.

|
To Top