Yili, süt endüstrisinin kazanan ekosistemi yaratır: Yüksek standartlar temeldir, kazan -win hedefidir

11 Temmuz'da, Yilin Dian süt ambalaj kartonu ile dolu bir araç Shandong Hua Shang Printing Technology Co., Ltd.'den (bundan böyle "Hua Shang" olarak anılacaktır) çıktı ve yarım saat sonra Jinan Yili fabrikasına açıldı. Jinan Yili Tedarik Departmanı personeli uzun süredir boşaltma alanında bekliyordu. Bu araba ambalaj kartonunun renk farkı, çıkığı, katlanması ve basıncını gerçekleştirdiler. Yerinde çalışan Jinan Yili'nin direktörü Zhao Weina, "Bu arabada 13.000'den fazla karton var ve örnekleme denetimlerinin hepsi nitelikli."

Bununla birlikte, işbirliğinin başlangıcında, Hua Shang ürününün yeterlilik oranı hala yukarı ve aşağı dalgalandı. Pingyin'de bulunan fabrikada, Shandong yeni kuruldu, ekipman hata ayıklama ve işçilerin deneyimi henüz en ideal duruma ulaşmadı ve ürün kalitesinin kalitesi yeterince istikrarlı değildir. Sorunu çözmek için Jinan Yili, nedenleri analiz etmek ve çözümleri formüle etmek için her Pazartesi Hua Shang ve diğer dört ambalaj tedarikçisine danışacak. Bir yıldan fazla süren sıkı çalıştıktan sonra, Hua Shang arzının istikrarı büyük ölçüde iyileşti.

Shandong Huashang'daki ambalaj malzemelerinin kalitesinin iyileştirilmesi, Yili ve birçok tedarikçi arasındaki işbirliği ve değişimlerin sadece özetidir. Bir yandan, tedarikçiler için yüksek standartta kalite gereksinimlerini öne sürün, diğer yandan tedarikçilerin büyümesine yardımcı olur, bu da Yili'nin her zaman bağlı kaldığı prensiptir: tedarik zincirinde stratejik işbirliği seviyesini iyileştirmeye odaklanmak, en üst düzeye çıkarmaya odaklanmak Tedarik zinciri koordinasyon etkisi ve sürekli olarak endüstriyel zincir simbiyozu ve co -foundation kazanma ve bağlantı ekosistemlerini yönlendirmek, tüketicilere daha yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sağlamak için paylaşılır ve paylaşılır.

Birkaç gün önce Yili, kıyaslama tedarikçileri olan 13 tedarikçinin fahri unvanını da verdi. Yili, "hızdan daha yüksek kalınlık kavramına bağlı kaldı, endüstri refahı bireysel zaferden daha iyidir, sosyal değer ticari servetten daha büyüktür., Tüketici değerinin genel değerinin yönlü hedefini takip edin -lider, önde gelen sosyal değeri, önde gelen çalışan değeri ve kurumsal değeri önde, endüstriyel zinciri sürmeye ve kazanmaya devam edin ve endüstriyel zinciri ortak olarak ve paylaşmaya bağlayın.

Yüksek kaliteli standartlar öncü gelişimi

Bir ambalaj kartonunun incelenmesi, renk farkı, basınç, kat direnci ve çıkık gibi çeşitli yönleri içerir. Kişi niteliksiz olduğu sürece atık olacak. Sektörde "atık oranı" adı verilen bir gösterge vardır. Shandong Huafi genel müdürü Lin Hong,%1,2 oranında sayılardan birinin olduğunu açıkça hatırlıyor. Bu sayıyı nasıl düşürebiliriz? Bu sadece Hua Shang'ın üstesinden gelmesi için bir sorun değil, aynı zamanda Jinan Yili'nin çözmek istediği bir sorun.

Jinan Yili Tedarik Direktörü Zhao Weina, Yili'nin her Pazartesi günü Çin'in personelini toplantıda buluşmaya yönlendireceğini tanıttı. Toplantıda, diğer dört ambalaj malzemesi tedarikçisi onlara eşlik etmeye davet edildi. Yöntem. Yili, Hua Shang'daki fabrikanın yerinde araştırma ve tartışma konusundaki fabrikaya alakalı personeli gönderdi.

Lin Hong, üretim sürecinde kalıp kesme makineleri sorununu çözmek için Jinan Yili TPM Müdürü, gündüz ve gece tartışmalarına bakılmaksızın, arka arkaya üç gün boyunca olay yerinde rehberliği takip ettiğini ve son olarak, herkesin çabalarıyla takip ettiğini hatırlıyor. , bu atık oranı Yili's'e büyük ölçüde düşürülmüştür. Gereksinimler her yıl yaklaşık bir milyon yuan tasarruf edebilir.

Yili, tedarikçilerin yüksek standartlarını ve ürün kalitesinin sıkı kontrolünü etkiledi.

Bir Shandong gıda hammaddesi tedarikçisinden sorumlu kişinin hatırladığı şey, 2018'de şirketin bir ürününün bir ön inceleme geçirmesi ve nihayet Illi Ar -Ge sistemine girmesi ve ilerlemeye devam etmesidir. Bununla birlikte, bu ürünün araştırılması ve geliştirilmesidir. Önce ve sonra 20'den fazla test ve veri analizi yapıldı ve laboratuvarı Illi fabrikasına kadar yüksek bir test için Illi'nin laboratuvarını yapmaya devam etti. "Sonunda, bu konuyu iki yıl önce ve sonra yapmak bir buçuk yıl sürdü." Sorumlu kişi ağıt yaktı: "Yili'nin tedarik zinciri sistemine girmek zor, ancak bunun deneyiminden sonra başka bir perspektiften Süreç, işletmenin kalite yönetimi seviyesi büyük bir seviyeyi artıracaktır. "

Yili standartlarını karşılamak için kendi yeteneğini geliştirir ve hatta endüstrinin gelişimine öncülük eder. "Ülkedeki ve dünyadaki süt endüstrisinin önde gelen şirketi olarak Yili, tüketicilerin sağlığından sorumlu olmalı. Yili'nin destekleyici bir tedarikçisi olarak, birbirimizin kendimiz için gereksinimlerini iyileştirmeli ve iyileştirmeliyiz."

Lin Guoliang, ambalaj endüstrisindeki en zor ödevin, ilk ürünün ve 10 milyon ürünün her zaman yüksek derecede birliği koruması gerektiği olduğunu tanıttı. Aksi takdirde, raftaki ürün ekranının tüketiciler için kötü bir deneyim bırakacağını. marka imajı. Ancak 2015'ten önce, Yili'nin ambalaj tedarikçileri ekipman, kağıt ve mürekkebin tekdüzeliğini yapamadı. Bu nedenle, 2015 yılında Yili'nin önderliğinde, Jihong sektörde kalite yeniliğini teşvik etti ve tedarikçinin tedarikçisini yavaş yavaş birleştirdi. Makine, kağıt parametreleri ve mürekkepler illi -yükseltici ambalaj kategorisinin iyileştirilmesine ulaşmıştır. Bu aynı zamanda ambalaj endüstrisinde küçük bir adımdır.

Lin Guoliang, Langfang Jihong Packaging Co., Ltd.

Tamamen etkinleştir

Tüketicilere güvenli ve yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sağlamak için sektördeki en yüksek kalite standartlarını belirleyin. Bu sadece Yili ve Tedarikçilerin temel taşıdır. İşletme tarafından verilen söz.

Yukarıda belirtilen Shandong gıda hammaddeleri tedarikçilerinden sorumlu kişiyi tanıttı. "Yili, çevremizdeki 1000'den fazla müşteri arasında tedarikçinin güçlendirme sistemini öneren ilk müşteriler olmalı."

Şu anda Yili, "İleri Kamp+Gerçek Savaş Kampı+Liderlik Kampı" nın üç tedarikçisini inşa etti. Farklı insanlar için özelleştirilmiş eğitim sağlayın. Bir "Yiqi Win" öğrenme platformu kurarak, harici yüksek kaliteli kurslar sağlayarak, eğitim sertifikası hizmetleri sunarak, uzmanları ve akademisyenleri öğretmeye davet ederek ve tedarikçilerin yönetim ve hizmet yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak diğer yöntemler.

"Yili ayrıca üçüncü taraf dış öğretmenleri tedarikçilerimiz için kalite iyileştirme süreci yönetimi faaliyetleri yapmaya davet edecek ve bu faaliyetler ücretsizdir. Ayrıca şirket yöneticilerini, kalite personelini ve teknik personeli illi kuruluş tarafından düzenlenen bu faaliyete katılmaya davet edeceğiz. Bu kaynakları elde etmek kolay değil, Yili bu kaynakları kazanmamıza yardımcı oldu. "Cargi'nin kıdemli müşteri yöneticisi Jiang Yundong tanıtıldı.

Langfang Jihong Packaging Co., Ltd'nin genel müdürü Lin Guoliang, Yili Business School sınıf profesörünün sadece iş bilgisi değil, aynı zamanda iş felsefesinde de bir değişiklik olduğunu söyledi. Illi Business School'un seyrini aldıktan sonra, "İşletmenin birkaç üst düzey yönetim personelinin gelişmiş yönetim teknolojisini veya yönetim kavramlarını anlayabileceği konusunda yanlış bir fikrimiz vardı, ancak aslında yeterli değil", Ji Hong başladı. Birden fazla moleküler şirketi aktive etmek için, işletmenin yönetimi ve yönetimi temelde değişecek ve son olarak kurumsal verimliliğin iyileştirilmesini sağlayacak şekilde yalın projelerin yönetim kavramlarını tanıtmak.

2021'de Hua Shang, üretimi genişletme sorunuyla karşı karşıya kaldı ve finansman sorunu zordu. Sonunda, genişleme Illi ticari faktoring işinin finansman desteği ile tamamlandı. Huishang Factory, Yili'nin endüstriyel zincirdeki yukarı ve aşağı yönlü ortakları tarafından desteklenen bir işletmedir. General, "Fabrika düzeni, ekipman seçimi, akıllı üretim eğilimleri ve yatırım açısından endüstrinin ön planına çıktık ve istikrarlı ürün kalitesi ve verimli tedarik hizmetleri için güçlü bir garanti sağladık. YILI'nin güçlendirilmesi ve desteği" dedi. Huadien yöneticisi.

Lin Hong

Geleceği Paylaşın

2025'te "ilk üç küresel süt endüstrisi" ni girecek ve 2030'da Eli'nin dış dünyaya hedefi olan "Küresel Süt Endüstrisi Önce" ü elde edecek. Bu hedefin kurulması, ILLI endüstriyel zincirinin yukarı ve aşağı yönlü ortaklarının daha fazla fırsat ve kalkınma alanı görmesine izin verdi.

Yukarıda belirtilen Shandong gıda hammadde tedarikçilerinden sorumlu kişi şunları düşünüyor: "Yili daha yüksek hedefleri ve gereksinimleri var. Akış yukarı tedarik zinciri olarak, onunla aynı frekans rezonansını da geliştirmeliyiz." Bu nedenle, şirket üçünü takip etmelidir. Üçten üç üç. Arzı desteklemek için iyi bir iş yapın; üçüncüsü, dijital teknolojinin sürekli ve derinlemesine uygulanması yoluyla, iki taraf arasındaki işbirliği düzeyi stratejik düzey seviyesine yükseltilmiştir.

Ji Hong, Eli'nin küresel kalkınma fırsatını hedefledi. Lin Guoliang şunları söyledi: "Yili küresel bir dokuma operasyonu önerdi ve ayrıca içtenlikle yurtdışında destekleyici fabrika projeleri yapmak için Yili'yi takip edebileceğimizi umuyoruz. Yili için daha destekleyici hizmetler. "Lin Guoliang, Yili'nin çiftlikten tüketici terminaline endüstriyel zincirinin de çok büyük bir tedarik zinciri olduğunu söyledi. Gelecekte Jihong, Ji Hong'un endüstriyel zincirde daha fazla fırsat bulabileceğini umuyor. , Yili ile çeşitlendirilmiş bir işbirliği kurun.

Yili'nin küresel ortaklıklarının 39 ülkede dağıtılan 6 kıtanın üzerinde toplam 2.000'den fazla olduğu bildiriliyor. Bunlar arasında, 10 yılı aşkın bir işbirliği yapan tedarikçilerin yarısından fazlası. Yili ayrıca, Yili Group'un işbirliği tedarikçilerinin genel yönetim seviyesini iyileştirmeye odaklanacağını, tüm endüstri zincirinin kazanma gelişimini artırmaya ve "dünyayı sağlığa paylaşma" hayalini gerçekleştireceğini söyledi.

Jiang Yundong, Cargi şirketinin kıdemli müşteri yöneticisi

Cargi'nin kıdemli müşteri yöneticisi Jiang Yundong da şunları söyledi: "Yili kesinlikle harika bir uluslararası şirket olacak. Cargi'nin 150 yıldan fazla faaliyet geçmişi var. Yönetim deneyimi ve inovasyon çözümlerinin bazı yönlerinde illi ile eşleşebiliriz. Kesinlikle mükemmellik arayacağız ve kesinlikle kendimizden daha iyisini yapmasını isteyeceğiz. "

Boc Securities Guan Tao: Dış çevre perspektifinden, yılın ikinci yarısında üç zorluk var
önceki
Yetkili Serbest Bırakma: Hava Kuvvetleri Havacılık Açık Kampanyası · Changchun Havacılık Sergisi Temmuz ayı sonlarında Changchun, Jilin'de yapılacak!
Sonraki
Ekonomiye dijital olarak bakın, Çin ekonomisi istikrarlı ve iyi,
Evren kaç yaşında? 267 milyar yıllık en son tahmini
"Beyaz Saç" Wagner'den sorumlu Pritigon'u devralmak istiyor mu? Rus medyası: defalarca savaş kahramanını verdi
Wu yetkilileri, Kenfu'nun Rus muhabirlerine suikast düzenlemeye çalıştığını reddetti:
Tea Xiangdiao'nun her iki tarafındaki on beşinci "Lake Forumu" Hangzhou'da başarıyla yapıldı
"İş Ortamı, 17 Deneyim" Jiande İş Ortamı Deneyimi Resmi Ekibini Kurdu
Yüksek sıcaklık havasında "yol açısı" nın izin verilmez
Tiyatrodaki tiyatrodaki "Slava'nın kar karına" hoş geldiniz.
Okul -Alan Ortak İnşaat Toplama Gücü İnsanların kalbini sevgiyle ısıtmak için
Yaz aylarında güzel kırsal Yangtze Nehri Delta Spor Festivali Yön Turnuvasında Koşmak
Ceza! Yüksek hız süper -suç zarar, büyük güvenlik, sıkılamaz ve sıkamaz
3. Yangtze River Delta Spor Festivali Fitness Yoga Open Huzhou'da düzenlendi
To Top