Pekin'e geldiğinde bizimle ne konuşurdu?

## // Fat Torchia, Yellen'den sonra ABD insanları "zikretmeye" gönderdi. Global Network'e göre 16 Temmuz'da bu öğleden sonra, Başkan Bayeng'in iklim sorunu John Kerry, Capital Uluslararası Havaalanı'na ulaşma fırsatı buldu. ABD üst düzey yetkilileri.

(Kerry)

Tabii ki, Pekin kızartma ördekini tatmak için burada değildi, ama önemli bir diplomatik görev omuz -bu "dünyanın en sıcak yaz" geldiğinde, ziyareti sadece Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nin soğumasını teşvik etmek değildi. "Doğal Çevre". Çin ve ABD arasındaki gerilimleri de soğutmak gerekir. Önümüzdeki 4 günlük güzergahta, Kerry'nin doğrudan bir diyalog ve Çin İklim Özel Elçisi de dahil olmak üzere yüksek seviyeli bir Çin yüksek seviyesi Çin yüksek -Çin yüksekliği Çin ile buluşacak. Ve bu sefer, Çin tarafına zor bir soru atmış olabilir, bu da dış dünyadaki en ilgili konulardan biri.

(Kerry ve Xie Zhenhua)

Patlıcan, özel bir iklim elçisi olarak Kerry'nin önce iklim sorunları ile "yükseleceğini" tahmin ediyor. Ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki siyasi durumun etkisi göz önüne alındığında, Crey, ABD'nin her zaman bahsettiği "Çin termal güç kirliliği" sorunu gibi keskin ve güçlü konular atmak zorunda kalabilir. Bu yılın başından itibaren, ülkemin termal güç kurulu kapasitesinin toplam kapasitesi, ülkenin toplam enerji üretiminin%52,6'sını oluşturan 1,3 milyar kilowatt'a ulaştı. Bu bağlamda ABD, Çinlileri tekrar tekrar "ateş gücü çevre kirliliğine yol açıyor" ile suçladı. Sadece birkaç gün önce Kerry, ABD'nin Çin tarafının ürettiği metan emisyonlarını azaltmak için Çin tarafını, sera etkilerini arttırmak için termal enerji üretimini azaltmak için baskı yapmayı planladığını belirtmişti. O zaman ABD'nin bu konuda herhangi bir taviz vermeyeceğini açıkladı, ancak ABD hala bu konuda Çin ile "belirli istikrarla işbirlikçi bir ilişki" kurmayı bekliyor.

(Çin'in Kömür Enerji Ölçeği hala büyük)

Öte yandan, Kerry ve Çinli yetkililer arasındaki diyalog, çevre koruma alanını ekonomik ve politik işbirliği alanına daha da genişletebilir, bu da Çin ve ABD arasında daha endişe verici bir içeriktir. Siyasi alanda, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri, kirlilik emisyonlarının kontrolünde yeni işbirliği anlaşmalarına ulaşmak gibi diyalog yoluyla belirli bir fikir birliğine ulaşabilir; bazı görüşler, Cry'nin bu sefer Çin ve Amerikan iklimini doğrudan ulaşabileceğine inanıyor Bir işbirliği anlaşması olan Cry, Çin ve Amerikan iklimini bu sefer yapabilir. Kooperatif çalışma grubu yeniden başlatıldı, bu da zaten "sino -us ilişkilerinin atılım ilerlemesi". Ekonomik alanda, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri yeşil enerji gibi ekonomik alanlar hakkında bir diyaloga sahip olabilir. Örneğin, ABD Çin'in güven karşılığında Çin güneş panelleri üzerindeki ek tarifeleri iptal edebilir. Bununla birlikte, Yellen'in "Amerikan Güvenliği ve Çin Ekonomisi" görüşüne göre, Çin ve ABD'nin ekonomik işbirliğinde ilerleme kaydetme olasılığı yoktur.

(Yellen daha önce Çin'i ziyaret etti)

Bu diyalog için Çin her zaman hoş karşılandı ve dört gözle beklemeye değer. Brinken ile karşılaştırıldığında, Kerry'nin Çin'e karşı tutumu nispeten çağdaş. Crey, ABD yetkililerinin "" Çin ile ayrıştırma "stratejisinin getirdiği büyük riskleri defalarca sorguladı ve" ABD'nin Çin ile diplomasi, politika ve sağduyudaki en kötü davranışı konuşmayacağını "belirtti. Bu, Vietnam Savaşı'na katılan ve sert bir savaş karşıtı unsur haline gelen Cry'nin deneyiminden kaynaklanabilir -Çin ve Amerika Birleşik Devletleri çatıştığında, benzeri görülmemiş bir felaket getireceğini biliyordu. Aynı zamanda, iklim meselelerinde, Çin ve ABD arasındaki ortak çıkarlar daha belirgindir ve daha az stratejik çelişki vardır, bu da Kerry'ye yapılan yolculuğun Yellen ve göz kırptığı aşamalı sonuçları elde etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. başaramadı. Bu nedenle, bu diyalog küresel iklim veya sino -us ilişkileri açısından çok kritiktir.

(Amerika Birleşik Devletleri Çin Güneş Kurulu'ndaki tarifeleri iptal edebilir)

Ancak "olası" "kaçınılmaz" olmaya eşit değildir. Her şeyden önce, ABD seçimi, ABD haklı politikacılarının Çin'in nazik bir şekilde Çin'in nazik bir fraksiyonunu sürekli olarak "bastırdıkları" ve onlardan daha keskin bir konum ve tutum benimsemelerini istemek için yakındır. Çin. Bu nedenle, birçok uzman, Cry'nin seyahatinin yerel haklar baskısı nedeniyle Çin ile yapıcı bir fikir birliği elde edemeyebileceğine inanıyor, bu nedenle önemli sonuçlar elde etmeyecek. Tabii ki, Biden yetkilileri, ABD'nin çatışmasının getirdiği büyük riskleri tam olarak kanıtlayan Çin ile bir araya gelerek üst düzey yetkilileri bir araya getirdi. Çin ve ABD, diyaloga devam etmeye devam etme konusunda ön fikir birliğine ulaştı. Kontrol riskleri. Bu aynı zamanda Çin ve ABD arasındaki çatışma olasılığını da azaltacaktır. Bu nedenle, belki Sino -us ilişkileri gerçek iyileşmeyi kısa sürede gerçekleştiremez, ancak gelecekte hala dört gözle beklemeye değer.
Nie Zhenning: Bir nesil eğitimcinin ruhunun tarihini yazın
önceki
DNA taşındı! Yurtiçi animasyon filmi "Changan Thirty Miles" Çin geleneksel estetiğinin şiirselini gösteriyor
Sonraki
Önce biletleri "sınav" yapmanız gerekiyor mu? Jiangsu İl Tüketici Koruma Komisyonu, bilet satış mekanizmasının iyileştirilmesini önerir
Garanti binasının yarı yıllık retrospektifini gözden geçirme, bu projelerin Zhengzhou'daki ilerlemesi nedir?
Ortaokul giriş sınavının önermeleri, denetim denetimlerinin gerçek kavrayışı ile ilgilidir ... Hunan bu hafta hatırlattı!
Typhoon "Tali" burada! En güçlü seviye 14! Hunan'ı etkileyecek mi?
Bir adamın şarabından sonra, eski wife'ın yeniden evlendiğini ve onu öldürdüğünü buldu.
Changsha'daki bu manzara kemeri popülerlikten yoksun değil! Serin rüzgar iyi olsa da, gel ve şarkı söyle ve dans ve yavaşça
Adam eski wife'ını bulmayı reddettikten sonra onu ölümüne yaraladı.
Dream Team 5. Gold! Quanhong /Chen Taro XI Kadınlar Çiftler 10 -Keter Şampiyonayı Kazanmak İçin
Yunnan Tour Rehberlerinin Turistlere Satış Uyuşturucuları Vaaz ettiği ve resmi olarak rapor ettiği söylentileri: Tur Rehberi Kartını iptal etmesi önerildi
Changsha'daki insanlar güneşe maruz kalmaz! Bu eski ticari cadde yeraltında gizlidir ve film izleyebilirsiniz
yağmur fırtınası! Bugünkü Hunan'dan yeni bir yağış turunu karşılamak için, bu şehirler ve vilayetler önleyici'ye dikkat ediyor
"Shaoshan'da Siyaset ve Politika" nın üçüncü sezonu resmen başlatıldı
To Top