Yeşil Olimpiyatlar! Beijing 2022 Kış Olimpiyatları Su Kaynak Tüketimini Azaltmak İçin

Pekin 2022 Kış Olimpiyatları ayrıca bir yıldan daha az olan ve tüm siyasi çalışmaların son sprint fazına da ulaşmıştır. Kış Olimpiyatları mekandan sahaya inşa edilmiştir ve yeşil sürdürülebilir konsept her zaman çalışıyor. YANQING bölümünü, her kar sezonunda, ulusal Alpine kayak merkezi pistini vermek için, çok fazla su kullanacak ve kar mevsimi sona ermek üzere, nasıl toplanır ve kullanacağınız, nasıl? Kar Süreci? Su kaynakları tüketimini azaltmak için sınırlı mı? Birlikte bilelim.

Video yükü ...

26 Şubat'ta, Yanqing Division'daki Ulusal Alpin Kayak Merkezi, Kış Olimpiyatları ve Kış Engelli Yarışmasına Göre Kış Olimpiyatları ve Kış Engelli Alpin Kayak Projelerinin test faaliyetlerine yeni başlamıştır, kış Olimpiyatları rekabeti kullanılmalıdır. Yapay kar, ve yapay karda çok su kullanması gerekir. Pürüzlü istatistiklere göre, Ulusal Alpin Kayak Merkezi'nin yaklaşık 800.000 metrekaresine sahip su miktarı ve su kaynağı çoğunlukla yakındaki Buda, Baihebao rezervuarından ve doğal yağışlardan alınmıştır.

Yeşil ofis, Pekin Kış Olimpiyatlarının en önemli önceliğidir, yeşil ofisin nasıl uygulanacağı, karda su kaynaklarının su tüketimini en üst düzeye çıkarın ve kardan sonra toplanan su kaynakları. Bu bağlamda, Ulusal Alpin Kayak Merkezi, 900 metre, 1050 metre gölet barajı ve otelde 1290 metrede rezervuarda iki yükseklik yaptı.

TCP Reporter Wang Feng: İşte Yanqing Bölümündeki 1050 Tang Barajı. Ana rolü, Baihebao'nun yakınındaki suyu ve Buda ağız rezervuarını almaktır. İçinden, Pompa üzerinden 1290 dağda bir su deposuna basın, bu da üstte kar Dağ doğrudan su kaynakları sağlar. Buna dikey bir dökülme deliği denir. Buradaki su seviyesi 1052 m yüksekliğe ulaştığında, tüm barajın su depolama kapasitesinin maksimum değere ulaştığı anlamına gelir. Bu su, taşma deliğinden aşağıya doğru infilimli olacaktır.

Pekin Kuzey Kontrolü Jingao Insaat Co, Ltd Tasarım Bölümü Müdür Yardımcısı Sun Xianghui: Köyde kar yağdıktan sonra, köyde, 900 yükselişe yakın bir 900-Tang barajı inşa edeceğiz ve sonra bu karın bir kısmı yeniden kullanılıyor ve kalan kısım, entegre boru galerisinden resmi rezervuardan geçiyor. bu suya ulaşılır. Tam yaşam döngüsü kapsamlı bir kullanım döngüsüdür.

Kar suyunun toplanmasına ek olarak, bu gölet barajları ve su depolama havuzu, rekabette doğal yağışların etkili bir şekilde toplanması ve geri dönüşümü sağlayabilir. Ayrıca, yaşam suyu açısından, YANQING bölümündeki su tasarrufu sağlayan yaşam suyu cihazlarının penetrasyon oranı% 100 penetrasyon oranına sahiptir ve atık su arıtma tesislerinde dağılmış ve yoğunlaşmış ve yerli kanalizasyonun tüm koleksiyonu toplanır. ve yeniden kullanılmış. Kısacası, "Seepage, histerezis, depolama, net, kullanım, satır", vb., Rekabette su kaynaklarının israfını en aza indirin, tamamen toplanan su kaynakları, tam tedavi ve sonra süngeri kullanın.

(Editör Yang Yula)
|
To Top