Ateşlenen mermiler nasıl yarı yarıya patlayabilir? Bu dost ülkede satılan piyade koruyucusu sayesinde

Her tür mühimmatın farklı şeyleri vardır: fünye, görevi savaş başlığını patlatmaktır.Silahın maksimum gücünü uygulamak için, cephanenin hedefe ulaşmadan önce patlaması için bir radyo yakınlık tapası ortaya çıkar. Öldürme etkisi çoğu kez birkaç kat, hatta on kat artırılabilir ve personel üzerindeki öldürme etkisi çok iyidir. Yani, Radyo yakınlık tapaları kullanan yüksek patlayıcı bombalar, piyadelere karşı en etkili yöntemlerden biri haline geldi.

1990'lı yıllarda Rusya, uluslararası pazara her türlü askeri teçhizatı, özellikle de elektronik harp teçhizatını satmaya başladı, bu da Çin delegasyonunun gözünü gerçekten açtı, özellikle de bir tür olan SPR-2 telsiz yakınlık tapa karıştırıcısı Çeşitli mermi veya füzelerin füzeleri için özel olarak tasarlanmış çok benzersiz elektronik savaş ekipmanı. Ateşlenen topu yolda patlatabilir. SPR-2 tipi radyo yakınlık tapası bozucu bir tür araç ekipmanına aittir , Birliklerin imkânına eşlik edebilir, başlangıçta yerden 3 metre yukarıda patlayacak şekilde ayarlanan füngeyi 800 metrede patlayacak şekilde değiştirebilir, böylece mermilerin gücü hiç uygulanmaz. Böylece bir piyade koruyucusuna eşdeğer olan birliklerin güvenliğini sağlamak.

Bir radyo yakınlık tapasının çalışma prensibi, bir radyo sinyali iletmektir ve sinyal, hedefe dokunduktan sonra geri yansıtılır Alıcı, yansıyan sinyalin özellikleri aracılığıyla hedefe olan mesafeyi değerlendirir ve önceden belirlenmiş bir mesafeye ulaştığında patlar. Karıştırıcının çalışma yöntemi bu noktaya yöneliktir.İlk olarak, keşif alıcısı erken uyarı verir, yani diğer tarafın yakınlık tırnak işaretinin türünü belirlemek için fuze vericisinden sinyali alır ve ardından parazit elektromanyetik dalgayı hedefli bir şekilde veya sahte olarak iletir. Yansıtılan sinyal, rakibin cephanesini yapar, Füzeye takılan radyo tapası veya mermi bir hata yapmış olsa da, önceden patladı.

Bu teknolojinin kendisi derin bir konsepte sahip değil, ancak ülkeler bunu çok gizli teknoloji olarak görüyor Batılı ülkeler hiçbir zaman ilgili araştırmaları açıklamamıştır. Elektronik teknolojisi söz konusu olduğunda, Rusya Batı'dan aşağıdır, ancak elektronik harp teknolojisinde birçok benzersiz ürüne sahiptir.Çin, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok Rus elektronik savaş ekipmanı satın almıştır: SPR-2 türü. Bu, ilgili teknolojilerle ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarımız için çok iyi bir referans sağlar . Yani, Dost bir ülke olan Rusya'ya, Çin'e cömertçe çeşitli teknolojiler sağladığı için teşekkür etmek istiyorum. Çin ve Rusya askeri teknoloji alışverişinde zaman zaman farklılıklar gösterse de, ne derse desin, Rusya hala Çin'in en büyük askeri teknoloji kaynağı ... Seviye ve kalite açısından diğer ülkeler kıyaslanamıyor.

Çin, Rus tarzı ürünleri piyasaya sürdükten sonra kamuoyuna açıklanmadı, birkaç yıl sonra insanlar onu ilk kez ordumuzun bir dizi eğitim fotoğrafında keşfetti ve yerli tekerlekli zırhlı araçlara yerleştirildi. Ekipmanı tanıttıktan sonra, bu teknoloji hakkında çok kapsamlı bir anlayışa sahibiz, Aslında prensibi karmaşık değil ve ayrıntılarla uğraşmak zor değil.Bu bir tasarım fikirleri problemi.Bu yüzden teknolojisini hızlı bir şekilde özümsedik ve yerli bir radyo fünye bozucu geliştirdik.Daha sonra karmaşık arazi operasyonlarına uyum sağlamak için, Portatif versiyon geliştirildi.Tüm sistem birkaç personel tarafından yaya olarak sökülebilir ve taşınabilir, böylece piyade birliğine koruma sağlanmıştır. Günümüzde pek çok model geliştirilmiş ve performansları sürekli iyileştirilmiş, ordumuzun elektronik harp birimlerinin ana ekipmanlarından biri haline gelmiştir.

Bu teknoloji ordumuz için küçük değil, saldıran piyadeleri yakınlık tapaları ile donatılmış mermilerden korumakla kalmıyor, aynı zamanda hava savunma operasyonlarında çeşitli hassas güdümlü silahlarla da başa çıkabiliyor. Benzer silahlar için, özellikle havadan havaya füzeler için ana akım tapalar, temelde yakınlık tapalarıdır.

JDG finallere ilerliyor. IMP tek cümleyle ateşli bir arayış: Wei için geri çektiğim ok!
önceki
Önceki filmin gişe hasılatı 3,8 milyarı aştı, Hollywood'un bu süper gişe rekorları kıran filmi anakara pazarına inmek üzere
Sonraki
Emtia verileri günlük yayını (25 Haziran 2018)
Amerika Birleşik Devletleri Çinli J-31 savaşçısını önemsiyor mu? Belki bu yargı ABD'nin pazarı kaybetmesine neden olur
LPL yarı finalleri: JDG, "Black Eight Miracle" ı yaratmak için karşı saldırıyı tamamladı! 3: 2, finallere yükselmek için FPX'i eledi
Şeften yemeği bıçakla kesmesi istendi.Sonuç olarak ...
Sun Haiyingin yeni filminde yalnızca 357.000 gişe var. Karısı Lv Liping: O bir Hıristiyan, lütfen destekleyin
Şampiyonlar Ligi finalinde iki farklı takımı temsil eden oyuncular 2'den 3'e çıktı.
Bir şef 10 milyon kazanmak istiyor ve şimdi yarısı bitti! Bunu nasıl yaptın?
LCK Finalleri: Faker sunağa dönüyor! SKT GRF'yi 3: 0 yendi ve bahar şampiyonluğunu kazandı!
100 milyon yuan'ın üzerinde bir yatırımla tek günlük gişe sadece 1,64 milyon ve Çinli ve yabancı ünlülerin bir araya gelmesi bu kötü filmi kurtaramaz.
2018'de İlk 100 İlçe Sıralaması: Jiangsu Eyaleti ilk dördü, Kunshan arka arkaya 14 yıl birinci
Eşsiz Çin malzemeleri envanteri (26): Hebei, buradaki malzemeleri asla düşünemezsiniz
Şampiyonlar Ligi finalinde üçüncü kez bu kupa çok yakın ama çok uzakta!
To Top