Xianyang'daki 12 yaşındaki çocuk, Weihe'nin 1. Köprüsü'ndeki düşen suda boğuldu

15 Temmuz öğleden sonra, 12 yaşındaki bir çocuk, Weihe, Xianyang'ın 1. Köprüsü'ndeki suya düştü. 16 Temmuz'da 18: 30'da çocuk arandı ve karaya çıkarıldı ve maalesef boğuldu.

8 çocuk nehir kenarında su ile oynuyor, bunlardan biri suya düşüyor

16 Temmuz'da 12 öğlen, Çin Business Daily'den bir muhabir olay mahalline koştu. Güney kıyısında, Weihe, Xianyang Şehri Köprüsü'nün altındaki Güney Bankası'nda bir yangın kurtarma arabası park edildi. Çim, geçiş Rock to the River, "Xianyang Ateşi" diyen bir "arama kurtarma teknesi" ile durdu. İtfaiyeciler karaya çıktı ve ara verdi ve fırlatmaya ve kurtarmaya devam edeceklerdi.

İtfaiyecilerden biri, 15'in öğleden sonra hiçbir çocuğun bulunmadığını söyledi. "Toplam yedi veya sekiz çocuk oynamak için suya geldi, bir çocuk suya düştü ve diğer çocuklar iyiydi."

Düşen su çocuğunun ebeveynleri nehir kenarındaki çakıl üzerinde duruyordu. Bir itfaiyeci, çocuğun annesine öğle yemeği yemeye işaret etmek için bir kutu öğle yemeği gönderdi. Çocuğun annesi dolaştı ve kutu öğle yemeği açılmamıştı.

Burası çocuğun 15 Temmuz öğleden sonra bir kaza geçirdiği yerdir. Çin Business Daily'den bir muhabir, düşen çocuğun 12 buçuk yaşında olduğunu ve Xianyang'da okula gittiğini öğrendi. Bu yıl ilkokuldan mezun oldu. 15 Temmuz öğleden sonra burada toplam 8 çocuk oynuyordu, bir kısmı Boom Boy'un sınıf arkadaşlarıydı. Şu anda, kamu güvenliği işlenmeye dahil olmuştur.

Olay yerindeki bir adam, 15'in öğleden sonra yakınlarda olduğunu ve aniden birkaç çocuğun koştuğunu duyduğunu ve "Birisi suya düştüğünü" söyledi. "Diğerleri olay yerinde polisi bildirdi.

Nehir kenarında su ile oynayacak birçok hatırlatma var

Çin Business Daily muhabiri, nehir kenarında su oynamak için birçok hatırlatma ve afiş olduğunu gördü. Hatırlatma sözcükleri şunları içerir: su derinliği tehlikelidir, nehirden aşağı inmesi yasaktır; su derinliği tehlikelidir, çocuk olarak hayatı almayın; boğulma farkındalığını artırın ve hayatın ışığını çiçek açar; yüzmeyi yasaklayın, balık tutmayı yasaklayın, hayatı besleyin ve boğulmaya dikkat et; kalbimde ...

Bununla birlikte, olay yerinde hala balıkçılar var; nehrin yanında kum bulunan yerler, üç ya da dört yıllık çocuklar kumda kazıyor ve ebeveynler yan yana izliyor; diğerleri de nehir tarafından serin.

Nehir nehirde daralmış ve arazi karmaşık

Saat 14.00 civarında, olay sahnesi hala arıyor ve kurtarıyordu.

Mavi Sky Rescue ekibinin kaptanı Li Jianjun, 15 Temmuz akşamı yardımı aldıktan sonra hemen sahneye geldiğini tanıttı. Yüksek sıcaklık, su üzerinde gölgeleme ekipmanı yok, su geçirmez ekipman giyen kurtarıcılar, çok sıcak. Herkes 8 kutu su içti ve aynı zamanda Huoxiang Zhengqi'yi içti. Ekran şemsiyesi için özel destek. "

Li Jianjun, nehir suyunun en derin 3 metreden fazla olduğunu ve sığ kısmının 20 cm olduğunu tanıttı. Suların özelliklerine göre, Nehir 1 Köprüsü nispeten dardır ve su akışı nispeten acildir. Çocuk suya düştükten sonra, aşağı akışa doğru koşmak kolaydır. Kauçuk tekne "10 metre aşağı akış Bu yerde 3 metre aşağı ". Buna ek olarak, nehir kanalı ilkel nehirdir, arazi karmaşıktır, su altında inşaat çöpü vardır, karides serpilir balık ağları ve kum kazdıktan sonra kalan derin çukurlar ve sığ plajlar, arama ve kurtarma işinin zorluğunu artırır.

Kurtarıcılar trajedinin her yıl olmasına izin vermemeyi hatırlattı

16 Temmuz'da 18: 30'da çocuk buldu!

Li Jianjun, önceki kurtarma noktasının başarısız olduktan sonra tekrar arama ve kurtarmak için aşağı akışa taşındığını söyledi. Sonunda, Xianyang Şehri Weihe'deki Bridge 2 Köprüsü yakınında düşen bir su çocuğu buldu, ancak çocuk maalesef boğuldu. Tüm kurtarıcılar çocuklara yas tuttu.

Li Jianjun, her yaz tatili, daha fazla yardım olduğunu söyledi. "Geçen Pazar, 9 Temmuz'da Weinan'dan bir yardım aldık. Beş erkek nehirde yüzüyor ve bir çocuk boğuldu."

Li Jianjun herkese trajediyi önlemek için yaz tatilinde yüz ve vahşi suda oynamanız gerektiğini hatırlatıyor. "Sık sık size hatırlatmak için kampüse giriyoruz, ancak bu trajedi her yıl hala gerçekleşiyor."

Blue Sky Rescue ekibinin bir üyesi olan Xie Qiuling, vahşi suların karmaşık olduğunu, az akım girdabı var, su sıcaklığı düşük ve çok tehlikeli. Sadece gençler değil, yetişkinler için de yaygındır. Kim yüzebilir. Sudan sonraki altın kurtarma süresi en fazla üç veya dört dakika. Kimse zamanında kurtarılmazsa, hayatta kalma olasılığı çok küçüktür. Bu yüzden vahşi sularda su oynamayın.

Çin Business Daily Reporter Ren Ting/Wen Deng Xiaowei/Resim Editörü Yang DeHe

İyi bilinen yönetmenin ölümü, "Magic Mobile" işi birçok insanın çocukluk anılarıdır
önceki
Kızı, kaçırıldığını söyleyen bir video yayınladı ve "Kaçıran" 5 milyon yuan'a mal oldu! Arkasındaki gizem çok derin ...
Sonraki
"Su akan Kaybolma" yeniden ortaya çıkın! Chen Taro/Quan Hongzheng, "önde gelen" şampiyonluğu kazandı!
Asya Şampiyonalarının 200 metrelik finali Xie Zhenye podyumu kaçırdı, oyundan sonra özür diledi: eski yaralanmanın nüksünü yavaşlatmaya zorlandı
Shandong Erkekler Huashan Scenic Area temassız ve birçok parti arıyor
Yönetmen davayı yayınlamak için inisiyatif aldı, ancak "kalple oynamak" idi.
12 yaşındaki çocuk, Xianyang, Weihe'nin 1. Köprüsü'ndeki suya düştü.
Üniversite öğrencisi, acısız bir kadınla görüşmenin bir ilişki görmediğini söyledi. 3 ay sonra fuhuşa göre 5 gün boyunca gözaltına alındı. İdari yeniden değerlendirme başvurusu sürdürüldü. Avukat dava
Chiayi City, Tayvan'da patlama 17 yaralanmaya neden oldu
Bir şişe şarap ve iki "doğum günü", Zhen'any toptan satış departmanının sahte Wuliange Guojiao 1573, şikayetler, polis bunu sahte bir şarap olarak tanımladı ve ceza davası açıldı.
"Kocan dışarı çıktı mı?" "Evinize gitmemi bekle", "Çorap giy ve beni bekle", iş grubu ahlaksız bilgi göndermek için? Yanıt: Virüs tarafından istila edildi ve polise bildirildi!
Nazik ipuçları! Shijiazhuang'ın çocuklarının ilkokul çevrimiçi kaydını taşımak için şehre taşınan göçmen işçileri 17 Temmuz'da başlıyor
Resme göre, hebei manzara renkli
Ningjin, Hebei: mavi su ve mavi gökyüzü ekolojik güzelliği
To Top