Eski isim ikinci boyuta çarptı ve klasik ve genç birbirlerini güçlendiriyor

13 Temmuz'da 18. Çin Uluslararası Animasyon Oyunu Expo (CCG Expo2023) Şangay Dünya Expo Sergi Salonu'nda açıldı. Resim, on -Site Show Girl'in izleyiciyi fotoğraf çekmeyi bırakması için çektiğini gösteriyor. (Çin Haber Ajansı'ndan resim)

Dün, 18. Çin Uluslararası Animasyon Oyunu Expo (: CCG Expo2023 olarak adlandırılır), Şangay Dünya Expo Sergi Salonu'nda sona erdi. Mevcut sergi alanı 40.000 metrekareyi aşıyor ve yurtiçinde ve yurtdışında 280'den fazla katılımcıyı çekiyor ve toplam 178.000 izleyiciyle. Dünyanın her yerinden anime oyunları valizlerini ve elbiselerini koydu ve bu iki boyutlu Kültür Partisine katılmak için Şangay'a geldi. Sıcak piyasa atmosferi denizaşırı katılımcıların "Şangay'ı seçmenin bir nedeni" haline geldi.

Kapanışın yakınında, sergi salonu hala kalabalıktı. Birçok taraftar yumruk noktasının önünde fotoğraf çekmek için toplandı ve bazıları iki boyutlu periferik ürünleri aramak için son şansı acele etti. "Yeni Tüketim Üzerine Dijital Seyahat" ve CCG Verse (Çin Uluslararası Animasyon Oyunu Telif Hakkı İşbirliği Platformu) ekran alanı da birçok genci çekti. Xinghua Binası ve "Yarının Ark", halkın tanıdık tadını nesilden nesile geçmek için ortak ürünler başlattı; "Kara Kedi Şerif" bir dizi kamp işbirliği ürününü getiriyor ve boş zaman ve konforun ilerlemesine gönderilecek. İyi bilinen markalar ve popüler anime oyunları arasındaki çapraz işbirliğinden, seyirci klasik IP anılarını uyandırdı ve ulusal stil estetiğinin rezonansını teşvik etti.

Son yıllarda, birçok eski moda şirket, interaktif teknoloji, canlı e -ticaret gibi dijital kanallar ve teknolojiler aracılığıyla yeni canlılığı gençleştirdi. Guoman oyunları alanında, eski moda ve iki boyutlu trend IP sık sık kıvılcım çıkarıyor ve klasikler ve gençler birbirlerini güçlendiriyor ve geleneksel kültürün aktivasyonu ve mirası için canlı bir örnek sağlıyor. Ancak, eski ad ve trend IP'nin hayranları olmasına rağmen, hedef grup çok farklıdır. Uzmanlar, bu tür bir çapraz ürün tasarlarken, tamamlayıcı avantajlara ulaşmak için kendi özelliklerinden ortaklık üretmenin gerekli olduğunu öne sürdüler. İki boyutlu trend IP.

13 Temmuz'da 18. Çin Uluslararası Animasyon Oyunu Expo (CCG Expo2023) Şangay Dünya Expo Sergi Salonu'nda açıldı. Resim, kadın grup performansının izleyiciyi durdurup fotoğraf çekmeye çektiğini gösteriyor. (Çin Haber Ajansı'ndan resim)

"Çim" yeni nesil tüketici grupları olan gençlik imajını alın

Eski isim, ülkenin ruhu olan Çin kültürünün duygularını ve hafızasını yoğunlaştırır. Şu anda, ülkemde 1.128 eski Çin ismi ve 3277 yerel saatli isim var, bunların 701 Çinli eski isminin bir yüzyıldan geçtiği. Endüstri sınıflandırması açısından, bu eski isimler insanların yaşamlarıyla yakından ilişkilidir. Bölgesel dağılım perspektifinden bakıldığında, eski Çin isimleri esas olarak gelişmiş illerin kıyı ve iç ekonomilerinde yoğunlaşmıştır. Bunlar arasında, Şangay, Pekin, Jiangsu, Zhejiang ve Shandong'daki Çin eski isimlerinin sayısı ilk beş arasında yer almaktadır. Endüstriyel ölçek açısından, ulusun eski moda hesabının yıllık işletme geliri 2 trilyon yuan'ı aşıyor ve tüketim tanıtımı, endüstriyel yükseltme ve kültürel liderlikte önemli bir rol oynuyor.

Eski ismi "gelgit" yapın, dijitalleşme kilit kavramlardan biridir. Anime oyunları, yenilikçi kültürel çağrışımlarda ve eski moda markaların teşvik edilmesinde olumlu güçlere katkıda bulundu. Bu yılki CCG Expo'nun açılış gününde, ünlü catering markası Xinghua Kulesi, eski ismin yenilenmesine yardımcı olmak için popüler oyun "Yarın Ark" ile işbirliğini ve yeni nesil tüketici grupları "çim" gruplarını duyurdu. "Xinghua Tower'ın" Çember dışında olması ", Marka imajını gençler arasında yeniden şekillendirmek zorundayız. Gençler tarafından sevilen konu ürünlerini çapraz işbirliği ile yaratmayı umuyoruz ve ayrıca geleneksel beceriler hakkında daha fazla bilgi vermeyi umuyoruz. "Catering Co., Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Xinghua Tower Food Zhi Jing, eski ismin itici gücü yenilemeye istekli olduğuna ve Game IP'nin kültürel mirasa ihtiyacı olduğuna inanıyor. "Yarının Ark" yapımcısı, gelecekte oyuna daha geleneksel kültürel unsurlara akıllıca entegre edileceğini, küresel oyuncular için benzersiz bir deneyim yaratacağını ve eski isme yeni bir canlılık enjekte edeceğini belirtti.

CCG Expo'nun liderliğinde, birçok geleneksel endüstriyel marka doğru anime oyunu IP'yi buldu. Üç yıl önce, sergi salonunda "Şangay Hediyeleri" serisi ürünleri sunmak için güçlerini birleştirdiler ve moda etiketleri etiketlediler. Bu yıl, Şangay'da CCG ayeti resmen kuruldu. "Geçmişte, eski isim ve anime oyunu derinden bilmiyordu ve ürün teması ve seyirci eksikti. Bir köprü olarak, CCG ayeti eski moda örnekle eşleştirildi, işbirliği sürecini koordine etti, kontrollü içerik güvenliği, ve hatta medya pazarlamasına katıldı. "CCG Expo, ev sahipliği yaparak barındırıldı. ve müşteriler. "CCG Verse, piyasaya yüksek kaliteli telif hakkı içeriği için daha fazla yönerge sağlayacak, işletmelerin çapraz egzotik işbirliğini tamamlamasına yardımcı olacak ve animasyon oyununun telif hakkı pazarının düzenlenmesini ve standardizasyonunu teşvik edecek."

16 Temmuz 2020'de, yaz iki boyutlu karnaval CCG Çin Uluslararası Animasyon Oyunu Fuarı, iki boyutlu sanal idol ekonomik popülaritesini çağırdı. (Çin Haber Ajansı'ndan resim)

Özel bir etki alanı ekolojisi oluşturun, birçok sahne bağlantısının yeni bir modelini "kilidini aç"

Şu anda, tüketici tüketimi, deneyim ve özelleştirmenin özellikleri olağanüstü ve büyük veri ve mobil internet gibi bilgi teknolojisi, eski moda markanın gençleştirilmesi için fırsatlar sunuyor.

Eski moda işletmeler, geleneksel kanalları ve çevrimiçi kanalları "çift -ev ve tekdüze güç" elde etmek ve sürekli olarak yeni tüketim sahnelerini genişletmek için e -ticaret platformları kullandı. İstatistiklere göre, büyük platformlarda yaklaşık 350 Çin zaman adı canlı yayın var. 2022'de canlı yayınlar 50.000'i aştı ve ciro, 2019'dan 5 kattan fazla bir artış olan 3,5 milyar yuan'ı aştı. 2022'de, Douyin platformuna toplam 223 eski moda marka yerleşti. Çevrimiçi görüntüleme odaları yılda 16,8 kez arttı ve satışlar yılda 1,6 kez arttı.

Bununla birlikte, bazı eski moda markalar eski ve yetersiz yeniliğe sahiptir. Ambalaj, genç devletin inşasını uzun zamandır görmezden geldi, farklılaşmış tasarımdan yoksun ve yeni nesil tüketici gruplarının tanınmasını sağlamak zor. "Eski moda adın uzun bir geçmişi var, ancak yaratıcı tasarıma çok az yatırımı var ve hatta nadiren teşvik ediyor." Tasarımcı Zhu Kanqi, eski moda markanın karşılaştığı sorunun kullanıcı nüfusunun katılaşması olduğuna inanıyor ve Markanın katma değerinin daha genç unsurlara entegre edilmesi gerekir.

Z nesillerinin tüketim gücünün büyümesiyle, ikincil kültür artık animasyon oyunlarıyla sınırlı değil ve aynı zamanda gençlerin yeni trendine öncülük eden kültürel ve iş seyahatinin entegrasyonunun yeni bir sahnesine yol açtı. Shao Wansheng, turşu balmumu dolabını genç ve sevimli çizgi film elemanı dekorasyon modeline entegre etmek için Adidas Neo ile işbirliği yaptı ve geleneksel yemeğe ilgi duyuyor. "Dragon Tiger" markasına "Bearing Bear" rolünü zeytin dalından dışarı çıkaran bebeğin kafası, su ve yağ şeklinde şeffaf bir top olarak tasarlanmıştır ve ana renk Çiçek çiğ suyu ile aynı yeşil. Essence Zhu Kanqi, "Animasyon ile eski moda işbirliği, markayı güçlendirmek için Çin'in üst üste bindirilmiş, etnik, genç, trafik ve yaratıcı unsurlar." Dedi.

Şu anda, birçok eski moda şirket, özel bir alan ekosistemi oluşturmak için aktif olarak çeşitlendirilmiş bir deneyim platformu kullanıyor. Artık dış ambalaj görüntüsünün tasarımında işbirliğinden memnun değiller ve çevrimiçi ve çevrimdışı multi -scene bağlantısının yeni Multi -scene bağlantısının modelini dört gözle bekliyorlar. Bu yılki "1 Haziran" Çocuk Günü, Sıradan Rekabet Mobil Oyunu "Ball Battle" Çinli Kalem Maskotu "Da Da" ve Game IP Image'dan esinlenmiştir. İki taraf ayrıca, kullanıcıları zaman makinesini almaya ve kaygısız mutlu çocuklukları takip etmeye çeken cilt yaratma yarışmaları, kamu refahı faaliyetleri vb. Tema'yı düzenledi. "Eski isim, tüketim yükseltmelerinin geliştirme fırsatlarına odaklanmalı, dijital dönüşümü hızlandırmalı ve moda unsurları açısından zengin ürünler yaratmalı ve ulusal gelgit tüketiminin ihtiyaçlarını karşılamalı." Devlet Konseyinin Araştırma Merkezi, eski moda işletmelerin, tüketici hizmet sisteminin inşaat karakteristiğinin özelliklerini teşvik etmesi, perakende kanallarını genişletmesi, tedarik zinciri yönetimini optimize etmesi, marka pazarlamasını güçlendirmesi, tüketici senaryolarını yenileyin ve sürekli olarak ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini öne sürdü. Halkın tüketimi yükseltmesi. (üzerinde)

Yazar/Xuanjing

Küçük Aletler Büyük İş Yapıyor: Dünyadaki küçük cihazların yaklaşık%60'ı Cixi, Zhejiang'dan geliyor
önceki
Yabancı sermaye yaratmayı çekin, Çin yine "Güven Biletleri" kazanacak
Sonraki
Güven, "Çin adı" çok havalı!
Belediye Binası'nın hazinesi Guang bir "hayalet top" oydu, içeride "Qiankun" ne kadar?
Ma Xiaolin: Jiahu kemik flüt neden dünyanın en eski enstrümanı olarak tanımlandı?
Karakter Changshana: "Forever Dunhuang Girl"
Sinolog Mısır Sinolog: Orta Doğu'daki Çinli roman "Tutku" nda "benzersiz" nedir?
Chen Zhenyu: Yue Wang Gou Jianjian'ın arkeolojik keşfinde bulunan şeyleri biliyor musunuz?
Temmuz ayında Meituan Paket servisi
Kanton Operası Kırmızı Okulu Sanatı, Baiyun Bölgesi, Longgui North Village'a girer ve sergiler aynı anda yapılır
Kantonlu pop, yakışıklı eve şarkı söylerken, renkli aktiviteler bir yaz gecesi geçiriyor
Guangzhou Baiyun: Typhoon Hava Tahmini Tahmin Uyarıları Yayını Yapmak İçin Çoklu Önlemler
İldeki gümrükler, çapraz ticaret kolaylaştırması için özel eylemler yürütür ve ithalat ve ihracat için genel gümrük izni süresi ulusal düzeyden daha iyidir
Başka bir altın al! Chen Yiwenchang Yini Dünya Şampiyonası Dalış Kadınları Çifte Üç Keterlik Tahta Şampiyonayı Kazanmak
To Top