Fotovoltaik bileşen üreticisi, tüm endüstriyel zincirin düzenini güçlendirmek için, listeledikten 40 gün sonra 18 milyar yuan yatırım anlaşması atarak

Ekonomik Gözlem Ağı Muhabiri Li Huaqing Fotovoltaik endüstri büyük yatırım projeleri gördü.

17 Temmuz'da, iyi bilinen fotovoltaik bileşen üreticisi ATES (688472.sh), şirketin işletme stratejisine ve üretim kapasitesi düzenine göre şirketin Hohhot Halk Hükümeti ve Hohhot Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi Yönetim Komitesi ile imzaladığını açıkladı. , 2023 "Fitness Yeni Enerji Tam Endüstri Zinciri Projesi Yatırım ve İşbirliği Anlaşması ve İşbirliği Anlaşması", Hohhot, İç Moğol Otonom Bölgesi'nde bir fotovoltaik yeni enerji zinciri projesinin inşasına yatırım yapmak için bir işbirliği niyetine ulaştı.

Duyurunun duyurusu, yukarıda belirtilen yatırım projelerinin üç aşamaya ayrıldığını ve projenin ilk aşamasına yapılan yatırımın yaklaşık 18 milyar yuan olacağını gösteriyor. ATES'in başlatıldıktan sonra planlanan ilk büyük ölçekli yatırım projesi. Bu yıl 9 Haziran'da, A -Share Create panosunda listelenen önlemlerin ardından.

Bu yatırım projesi aracılığıyla, küresel fotovoltaik bileşeni dengelemeyi planlıyor İlk Echelon Company, fotovoltaik endüstri zincirini güçlendirmeyi planlıyor. Ancak, ikincil piyasa bu habere cevap verdi. 17 Temmuz'da ATES'in hisse senedi fiyatı%1,34 oranında düştü ve mevcut piyasa değeri 60 milyar yuan'a yakın.

Yeni Yatırım

ATES'in duyurusuna göre, bu yatırım projesinin ilk aşaması, 30GW tek kristal çekme çubuğu projesinin yıllık üretimi, 80GW Projesi, 10GW tek kristal bölüm projesi, 10GW Güneş Hücre Projesi, 5GW Fotovoltaik Bileşen Projesi, 5GW ile ilişkili destekleyici ürün Proje, iki dönem yıllık çıkış 25GW tek kristal çekme çubuğu projesi, 5GW tek kristal dilim projesi, 5GW güneş hücresi film projesi, 5GW fotovoltaik bileşen projesi, 5GW ile ilişkili destekleyici ürün projesi, üçüncü aşama yıllık çıkış 25GW tek kristal çekme Rod Project, 5GW tek kristal dilim projesi, 5GW güneş pili film projesi, 120.000 ton endüstriyel silikon projesi ve 100.000 ton polisilikon projesi.

ATES, projenin ilk aşamasındaki toplam yatırımın yaklaşık 18 milyar yuan olduğunu ve sabit varlıklara yapılan yatırımın yaklaşık 13 milyar yuan olduğunu tanıttı. Projenin ikinci aşaması ve projenin üçüncü aşaması, Projenin ilk aşaması ve fotovoltaik pazarın ihtiyaçları. Projenin ilk aşamasındaki tek kristal çekme projesi bu yıl Temmuz ayında inşa edilecek ve üretim Mart 2024'te planlanacak. Projenin ilk aşamasının diğer projeleri bu yıl Eylül ayında inşaata başlayacak ve Üretim Eylül 2024'te planlanmaktadır.

ATES, dünyanın en büyük fotovoltaik bileşen üreticilerinden biridir. Fotovoltaik bileşenlere dayanarak, fotovoltaik uygulama çözümleri alanına kadar uzanır. ATES'in 2022'deki finansal verileri, fotovoltaik bileşenlerden elde edilen gelirin ana gelirin%83'ünden fazlasını oluşturduğunu göstermektedir.

ATES, bu yatırım projesinin Hohhot hükümetinin tercihli politika tanıtım politikasından yararlanabileceğine inanıyor, tek kristal streç ve gibi yukarı akış ürünleri alanındaki rekabetçi konumunu daha da iyileştiriyor ve endüstriyel ve aşağı akışın genel düzenini iyileştirerek Faydalı olmaya elverişli olan zincir, fotovoltaik pazarın kalkınma fırsatlarını ele geçirir.

Ancak listeyi yeni tamamlayan ATES için bile, proje için gereken yatırım miktarı çok büyük. ATES, şirketin banka finansmanı ve özkaynak finansmanı yoluyla finansman sorununu çözmesi gerektiğini söyledi.

Tüm endüstri zincirinin düzenini güçlendirin

Haziran 2023'te ATES, beklendiği gibi bir hisse içinde halka açık olmak istedi. Başlangıçta yaklaşık 6 milyar yuan bağış toplama ve yaklaşık 900 milyon yuan fon toplamak için hisse senedi yayınladı ve toplam miktarı toplam miktarı Listeleme fonları 6.9 milyar yuan'ı aştı.

Listelemeden 40 gün sonra, ATES derhal tek -kristal projeyi genişletmek ve mevcut iş eksiklikleriyle çok ilgisi olan tüm endüstriyel zincirin düzenini güçlendirmek için hemen 18 milyar yuan bir yatırım projesi attı.

Fotovoltaik bileşenler de üreten LongJi Green Energy (601012.sh) ile karşılaştırıldığında, tüm endüstriyel ATES zincirinin düzeni, önceki silikon fiyatlarında çok fazla kayıp kaybetti.

Fotovoltaik bileşenlerin üretim kapasitesi genişlemesinin genişlemesi gibi faktörlerden etkilenen 2020'nin ikinci yarısından sonra, fotovoltaik modül endüstrisinin yukarı akışındaki yukarı akış hammadde pazarının yukarı akışındaki yukarı akış ham modül endüstrisi önemli ölçüde artmıştır. Önemli ölçüde artmıştır.

2021'de Longji Green Energy, Tiandu Energy (688599.sh), Jing'ao teknolojisi (002459.sz) ve Jingke Energy (6882223.sh) 'nın kapsamlı brüt kar marjları, 14.14,%14.63, 13.40 Her ne kadar yılda bir düşüş olmasına rağmen, ancak düşüş yüzde 5 puanı aşmadı, ancak 2021'de ATES'in kapsamlı brüt kar marjı sadece%9.26 idi, bu da yıllık yüzde 9.21 puan.

2021'de silikon malzemelerin fiyatı yükselmesine rağmen, endüstri ölçeğinin genel büyümesinden yararlanarak, longji yeşil enerjisi, Tiantu optik enerji, Jing'ao teknolojisi ve Jingke Energy, net kâr elde etti. Yıllarca düştü 97.39 %ve işletme performans kayıpları kesintiden sonra meydana geldi. 2021'de ana şirketin hissedarlarına atfedilebilen net kâr -411 milyon yuan idi.

2022'de silikon malzemelerin fiyat artışı daraltıldı ve Çin'in ihracat konteyneri yük endeksi azaldı. Fotovoltaik bileşen şirketleri, hammaddelerin fiyatını artırmak için hammadde baskısını iletebildi ve ATES'in performansı onarıldı. 2022'de ana şirketin hissedarlarına atfedilebilen net kâr 2.062 milyar yuan idi.

Tek -kristal bileşen ürünlerinin kapasite düzeni, aynı zamanda çok fazla baskı yapan rakiplerin arkasında kalır. 2020'de, ATES tek kristal bileşenlerinin ürün geliri sadece%45.28'dir ve kristal enerji tek kristal bileşenlerinin geliri aynı dönemde%98'den fazla oluşturmuştur. Uzun zamandır tek kristal ürünlere odaklanmaktadır.

ATES, geç başlangıç nedeniyle tek kristal bileşenlerin kapasitesini kovalamasına rağmen, maliyet kontrolü ve ölçek etkilerindeki rakipler kadar iyi değildir. 2021'de Longji Green Energy, Tianhe Işık Enerjisi, Jing'ao teknolojisi ve Jingke Enerji'nin brüt kar marjı%12'den az değildi. Aynı zamanda, tek kristal bileşenlerin brüt kar marjı sadece%6,54 idi. .

Dikey entegrasyon ve tek kristal bileşen kapasitesi rakiplerin arkasında gecikme anında, ATES olumsuz durumu değiştirmeye ve aktif olarak yeni üretim kapasitesine yatırım yapmaya çalışıyor, anlamak zor değil.

Shoura Büyük Çin Genel Müdürü Sheng Chen: Yeni enerji araçlarının kaybı nerede?
önceki
10 yıllık uyku için Qingdao'nun eski "en uzun binası" birinci sınıf öğrencisi geçmişte
Sonraki
Boc Securities Guan Tao: Dış çevre perspektifinden, yılın ikinci yarısında üç zorluk var
Yili, süt endüstrisinin kazanan ekosistemi yaratır: Yüksek standartlar temeldir, kazan -win hedefidir
Yetkili Serbest Bırakma: Hava Kuvvetleri Havacılık Açık Kampanyası · Changchun Havacılık Sergisi Temmuz ayı sonlarında Changchun, Jilin'de yapılacak!
Ekonomiye dijital olarak bakın, Çin ekonomisi istikrarlı ve iyi,
Evren kaç yaşında? 267 milyar yıllık en son tahmini
"Beyaz Saç" Wagner'den sorumlu Pritigon'u devralmak istiyor mu? Rus medyası: defalarca savaş kahramanını verdi
Wu yetkilileri, Kenfu'nun Rus muhabirlerine suikast düzenlemeye çalıştığını reddetti:
Tea Xiangdiao'nun her iki tarafındaki on beşinci "Lake Forumu" Hangzhou'da başarıyla yapıldı
"İş Ortamı, 17 Deneyim" Jiande İş Ortamı Deneyimi Resmi Ekibini Kurdu
Yüksek sıcaklık havasında "yol açısı" nın izin verilmez
Tiyatrodaki tiyatrodaki "Slava'nın kar karına" hoş geldiniz.
Okul -Alan Ortak İnşaat Toplama Gücü İnsanların kalbini sevgiyle ısıtmak için
To Top