Tıbbi sigorta kartım ödünç aldıysa ne yapmalıyım? Tıbbi Sigorta Yeni Düzenlemeler Uygulaması, Tüm Taşıma

"Tıbbi sigorta kartlarıyla tıp aldım, sigorta alabilir miyim?"

"Tıbbi sigorta kartının birlikte kullanılması gerektiğini duydum, bu doğru mu?"

Son birkaç yılda, her zaman dikkat çekici ve tekrar tekrar bahsedilen bazı sorularla karşılaşabiliriz. "Tıbbi sigorta kartının aileme ödünç alındığında ne yapmalıyım?" Tipiktir.

Kartınızda bir denge var, tekrar kullanamazsınız. Sadece bir ebeveyn veya diğer akrabalar ve akrabaların ilacı satın alması gerekir, tıbbi sigorta kartını cömertçe ödünç alması muhtemeldir.

Bazı insanlar büyük, bunun büyük bir şey olduğunu sanmıyorum. Bazı insanlar çevrimiçi makaleyi izliyor ya da sigorta küçültecek ve bize ne yapmamız gerektiğini soracağım.

Son zamanlarda Devlet Konseyi ayrıca tıbbi tasarruf fonu yönetimi hakkındaki düzenlemeleri açıkladı (bundan sonra "düzenlemeler olarak adlandırılan). Bugün bu soruna bakıyoruz.

İlk olarak, yeni tıbbi sigorta kartı serbest bırakıldı, artı ceza 3 ay

Yeni "düzenlemeler" 1 Mayıs'ta resmi olarak uygulanacak, 41. maddeye göre, tıp satın almak için başkalarını kullanan, tıbbi sigorta kartı sahipleri 3 ay boyunca cezalandırılacak:

1. Borçlanma kartında üretilen tıbbi sigorta yerleşim ücretine geri dönün;

2. Madde tıbbi sigorta geri ödemesi 3-12 aydır.

Yani, herkes sadece para tazminatını geri almak için değil ve tedavilerini etkileyecek. Eğer bu konuda yaşıyorsanız, ödeme yapmaz.

Ek olarak, Başkalarını tıbbi sigorta kartlarını fırçalamak için kullanan insanlar, 2-5'te tıbbi sigorta organlarının tıbbi sigorta yerleşim maliyetleri tarafından da para cezasına çarptırılacaktır.

İade + Asma Tıbbi Sigorta Tedavisi + İnce Tıbbi sigorta kartı sahibinin hala herhangi bir faydadan daha az olup olmadığı ve devletin tıbbi sigorta fonlarının kullanımını düzenlemeye kararlılığını görebileceği üç tünel, üç tünel.

Tıp satın almak için tıbbi bir sigorta kartı kullanamayacağınızı söylüyor musunuz?

Aslında, bu mutlaka, geçen yıl, tıbbi sigorta reformu açıkça "aile meslektaşları" oluşturmayı öneriyor ve yakın akrabaların tıbbi sigortası yaygın olabilir, bu yüzden ebeveynler için kesinlikle sorun değil.

Bu politika açıkça tanıtılmamıştır. Girişten önce, sizinle ilgilenmeniz önerilir.

İkincisi, tıbbi sigorta kartı yapabilir, sigorta satın alabilir misiniz?

Yasaldan, tıbbi sigorta kartını kullanmak için kullanılır veya başkalarını yasa dışı eylem oluşturan tıbbi sigorta kartına kullanır.

Ticari sigorta şirketleri yasadışı eylemler için desteklenmemektedir, bu nedenle ilgili bir tıbbi sigorta kartları öyküsü varsa, sorunlarla karşılaşması muhtemeldir.

Tıbbi sigorta kartlarının ticari sigortaya etkisi genellikle sadece iddialarda ve sigortalarda, bu yüzden aşağıdakilere bakarız:

İddialar

Tıp veya tıbbi tedavi almak için tıbbi sigorta kartını kullanın ve kayıt sistemde bırakılır. Bir iddiaya başvururken, sigorta şirketinin araştırılması için de eşdeğeriz, bu nedenle sigorta şirketi ilgili tıbbi geçmişi bulabiliriz.

Örneğin, tıbbi sigorta kartı ebeveynlere antihipertansif ilaçlar satın alacak, "yüksek tansiyon" kayıtlarını terk edecek ve iddialarda bulunduğunda anlaşmazlıklar ortaya çıkacak, çünkü sigorta şirketi bilmediğini düşünecek, bu bir hastalık sigortası olduğunu düşünüyor.

Eğer yüksek tansiyonumuz yoksa, kullanabilirsiniz. "Bilmiyorum, üflendim" Sigorta şirketleriyle birlikte gelir; tıbbi kayıtlarda bazı hipertansiyon belirtileri izlersek, bu konu belirsizdir, reddedilmesi muhtemeldir.

2. Sigortalı

Herkes bir kayıt bıraktıysa, sigorta satın almak istersem ne yapmalıyım? Bu, analiz etmek için belirli bir durum gerektirir.

Bazı arkadaşlar kayıtlar bırakmış olsa da, genellikle yüksek tansiyon kayıtları gibi ciddi değildir, genellikle bu hastalığa sahip olsanız bile, sigortaları etkilemez. Bu durum bu hastalığa sahip olup olmadığınız önemli değil ve sağlık bildirimini ihlal etmeyin.

Uzun süreli bir tıbbi sigorta kartlarının uzun vadeli bir şubesi olan ya da çoklu tıbbi geçmişin bir kaydına sahip olan bazı arkadaşlar var, bu yüzden sadece yapay sertifikalandırmaya başvurabilirler, personelin tıbbi sigorta kartları ve uyuşturucuya sahip olmaları için bilgilendirebilirler. İlaç adına ve sigorta şirketleri için tıbbi raporlar gibi yeni malzemeler sunar.

Sonuç:

Şu anda, sigorta şirketlerinin çoğu tıbbi sigorta kartlarını desteklememektedir, yalnızca birkaç şirket bu hizmeti sağlayabilir, tüketicilerin özel bir yardımı yoktur, kör bir şekilde sigortalıdır ve beyaz olarak ödeme yapması muhtemeldir.

Böylece, haber verilip bilmeleri gerektiğini bilmeleri ve bilmeleri gerektiğini bilmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir ve gerekirse bize yardımcı olabilirler.

Tıklayın "daha fazla bilgi edin" Diğer sigorta bilgilerini görebilirsiniz. Ben Wutong Jun, dikkatini vermeye hoş geldiniz, sigortada herhangi bir sorunuz var, bana inanabilirsiniz ~

|
To Top