ABD "Qiu Ya" suç yükseltme "virüs"

Kaynak: Xinhua Haber Ajansı

Xinhua Haber Ajansı, Washington, 2 Mart, bu yıl, bu yıl 31 Ocak, San Francisco, California, yolda olduğunda aniden yere itti ve sonra öldü.

16 Şubat'ta New York'taki bir fırın, New York, 52 yaşında bir kadın ve kafa 10 pin dikişleri. Aynı gün, Asya etkinliklerinin yaralanması Metro New York'ta da gerçekleşti.

26 Şubat akşamı, 36 yaşında bir Asyalı adam olan New York China City, kötü adam tarafından bıçaklandı ve kritik bir yaralandı.

Amerikan Çin Basketbol yıldızı Lin Shuhao, daha önce sosyal medyada, zaten bir NBA oyunu oynamasına rağmen, "yeni taç virüsü" nde mahkemede hala karşılaşılamıyor.

27 Şubat, Doğu New York'tan San Francisco, California, ABD, etnik ayrımcılığa karşı daha fazla etkinlik ve Asya'ya karşı nefret suçları.

......

Sosyal gözyaşı bağlamında, ABD Asya grubu sosyal gözyaşı bağlamında bir oyuna bakıyor. "Krizi görmezden gelememek" . Bu yılın başında, Çin Yeni Yılı'nı kutlayacak bir sürü Asya sesi var ve Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok şiddet var. Bazı doğa, özellikle "korkunç" tanımlamak için ABD Adalet Bakanlığı tarafından bile kötüdür. .

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yeni şampiyonluktan bu yana, Amerika Birleşik Devletleri, Asya gruplarının ayrımcılığı ve nefret suçunun sayısının artmasına devam etti. ABD'nin kar amacı gütmeyen kuruluşuna göre, "Amerikan ve Pasifik Adası Nefesinden Durma", 20 Şubat'taki 2020 yılının ortalarında yayınlanan kuruluş, "Qiao Ya" olayı ile ilgili toplam 2.808 sayı almıştır, Capital Washington'u içerir. ve 47 eyalete kadar.

New York'ta New York'ta, New York'un ilan ettiği New York Polis karakolu, 2020'de yerel ayrımcılığın 29 Ceza davası vakası (yeni taç da dahil olmak üzere) olduğu gösterilmiştir. ve 2019 bu gibi durumlarda sadece 3.

19 Şubat'ta ABD Capitol, yeni taç salgınının büyütüldüğünü ve ABD'deki ABD'deki Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Asya gruplarını etkinleştirdiği ABD içsel şiddetinin büyüdüğünü söyledi. Kongreye, ilgili yasama prosedürlerini hızlandırdı. ve Asya nefret suçu için daha ciddi ceza önlemleri alır.

Merkezi, San Francisco'nun Çin Hakları Promosyonunda, Promosyonların Teşvik Edilmesi Teşvik Edilmesi, Asya'ya karşı Asya şiddetinin Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünyada devredildiğini söyledi. "Topluluğumuzda, Yaşlılar ve aile üyeleri kamu, yürüyüş veya yürüyüş veya diğer günlük yaşamlarda halka açık kalmaktadır. . "

Analistler "Qiaoya" olayının arkasında birçok neden olduğunu belirtti.

Bir yandan, Amerika Birleşik Devletleri, ırksal bir ayrımcılık yapmak için son yıllarda ırkçı bir toprağa sahiptir.

26 Şubat'ta, ABD Adalet Bakanlığı Direktör Yardımcısı John Carlin, yakın zamanda ABD "korkunç saldırı" na söz verdi, Adalet Bakanlığı'na vaat etti, nefret suçunu araştıracak. Arada, Carlin de dedi ki, "Ne yazık ki, Extritism, nefret, hoşgörüsüzlük ve ırkçılık tarafından yönlendirilen şiddetli olaylar, Amerika Birleşik Devletleri tarihinde gerçekleşmeye devam ediyor Üzüntü. "

"DURDURULMIK AMERİKAN VE PAICIFIC ADASI OLUPLARI", San Francisco Eyalet Üniversitesi Profesör Zhang Huaoyed, geçen yıl Asya Birliği'nde konuştuğunda, Amerikan Asya'nın konuşma aşağılamasının nedeni, uzuv saldırısının nedeni Asya kök-katı ırk ayrımcılığı ve yabancı düşmanlığı, yıldızın uzun süreli şekli ve hazırlıksız komplo teorisinin öyküsü .

Öte yandan, bazı ABD siyasetçisi olmayan, Asya'nın kokusunu yoğunlaştırarak salgın tarafından son derece çarpıktır.

ABD Kongresi Asya Komitesi Başkanı, Demokratik Demokratlar Zhao Meixin, söyledi Birleşik Devletlerin Asya gruplarının ayrımcılık davranışı, ilk salgının başlangıcından itibaren "uzuv saldırısı ve şiddetini" yükseltti. Ay Yeni Yılı sırasında ilgili şiddet olaylarının uzatılması ve Asya grupları "kabul edilemez kriz" içerisindedir.

Zhao Meixin, Trump hükümetinin ve bazı Cumhuriyetçilerin, salgın boyunca "Wuhan Virus", "Çin Virüsü" ve "Kung Fu Gribi" nü kullandığını ve ayrıca Asya gruplarının piyasaya sürülmesine katkıda bulunduğunu eleştirdi.

"Gerçeği söylemek için, kalbimi öfkeyle çevirdim." Lin Shuhao, içsel duygularını anlatıyor. Ayrıca sosyal medyada sordu. "Kim dinliyor?" (Metin muhabiri: Deng Xianlai, Handu Yi; Video muhabiri: Hu Yusong, Hono Yi, Wu Xiaolong; Editörü: Sun Hao, Liu Chen, Liu Yang, Tang Zhiqiang; klip : Liu Chen)

Xinhua Haber Ajansı Uluslararası

Xinhua Haber Ajansı Uluslararası İletişim Fusion Platformu

[Sorumlu Editör: Liu Zhongling]

|
To Top