Biden'in politikası tarafından ne gizlenir? Pekin gözlemi

Metin / Zulian

Her ne kadar iki seansın Dışişleri Bakanı dün sona ermiş olsalar da, bugünkü Dışişleri Bakanlığı'nda (8.) görebiliriz ve Çin ve yabancı medyaların odağı hala Devlet Konseyi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi'ye yoğunlaşıyor. İçinde eyalet.

Bugün, Bloomberg'in muhabirleri bir kez daha Wang Yi'nin, Sino-ABD ilişkileri arasındaki ilişkinin ifadesinin, Wang Yi Devlet Konseyi'nin dünkü Muhabir Muhafazası'nda, Çin'in Amerika Birleşik Devletleri ile işbirliği yapmaya istekli olduğunu söyledi. Umarım ABD, ülkenin ortasında ve en kısa sürede serbest bırakmam gerekiyor. Sino-ABD işbirliğinde daha mantıksız kısıtlamalar var ve daha fazla insan yeni engeller yapmadı. İkili ilişkileri geliştirmek için Çin'de hangi belirli eylemleri alabilirim?

Dışişleri Bakanlığı Zhao Lijian, Çin'in Çin-ABD ilişkilerinin nasıl geliştirileceğini, çekirdeğinin "sıradışı, karşılıklı saygı, işbirliği ve kazan-kazan" olduğunu söyledi. Tarafsız çizgiyi içeren konuyla ilgili olarak, asla ödün vermeyeceğiz ve geri çekilmeyeceğiz. "Bahsettiğiniz belirli sorular hakkında, Wang Yi Devlet Konseyi de çok net bir açıklama yaptı. Sino-bize işbirliği yapabilir ve önümüze koymak için bir işbirliğinin listesine ihtiyacınız var. "

Aslında, Wang Yi, saldırı, ekonomik iyileşme, iklim değişikliği, vb. Dahil olmak üzere, dünkü cevabında "işbirliği listesi" bahsetti. Bu alanlarda hem Çin hem de Amerika Birleşik Devletleri çok büyük bir kooperatif alanı var ve orta tutum da açık.

Bununla birlikte, Bloomberg'nin muhabirleri, istedikleri cevabı almamış gibi görünüyor ve sonra bir soru sordu. "Çin'i suçlamak" ile ilgileniyor. Her şeyin ABD tarafından alınması gereken, daha fazla soru "," ne Sino-ABD ilişkilerini geliştirmek için Çin'de özel eylemler yapabilir miyim? "

Tıpkı sözcü zhao lijian gibi cevap verdiğinde, bu, muhabirin "kişisel yorumu". Sino-ABD ilişkileri yalak içine düşüyor Çince değil . Zhao Lijian, "ABD'nin son hükümetinin, Sino-ABD ilişkileri arasındaki ilişkiye ciddi zarar verdiğini belirtti. Bu seviyeden, ABD hükümetinin aktif eylem ve önlemler almasından daha sorumlu olduğunu söylemek istiyorum."

Amerika Birleşik Devletleri'ni ne tür bir nezaket sürer?

Günümüzün muhabiri toplantısında, Zhao Lie, "ABD'nin hedefi rasyonel olarak Çin ve Çin-ABD ilişkilerini rasyonel ve pragmatik politika almak için umarım" "umarım" da vurguladı. Shenzhen Satellite TV News Reporter, "rasyonelite" teriminin sıkça belirtildiğini belirtti.

John Ross, Chongyang Finans Araştırma Enstitüsü Chongyang Finans Araştırma Enstitüsü'nün Kıdemli Araştırmacısı, John Ross, Shenzhen uydu TV muhabiriyle yapılan röportajda: "ABD'nin görevlerini iptal etmek için en iyisini yapması gerekiyor." Rose, Trump Hükümetinin Periyodik Tarife Politikasının sadece Çin'in çıkarlarına zarar vermediği, aynı zamanda bize şirketlerin çok yüksek bir maliyetini verdiğini, aynı zamanda dünya ekonomisi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduklarını belirtti. "Biden hükümetinin, yeni şampiyonlarla mücadele konusundaki rasyonelliğe geri döndüğünü görüyoruz, bu yüzden rasyonellik politikasını diğer konularda görmeyi umuyorum."

"Bir sonraki adımın yanına nasıl gidileceğine" gelince, Zhao Lijian bir kez daha Çinli açıdan açıklığa kavuşturuldu: "İki yabancı bölüm iki ulusal aramaya uygun olmalı, işbirliği, yönetim ve anlaşmazlık ve sinometreyi teşvik etmelidir. ABD ilişkileri. Sağlık ve istikrarın dinlenmesi. Pistin gelişimi. "

"Sahte Haberler" mi? Yoksa "kurgusal gerçekler" mi?

Ancak, bugünün rutin muhabirinde, günümüzün rutin muhabirinde yabancı bir medya muhabiri vardı.

Rose benzeri, bu analiz olarak, Xinjiang, Hong Kong, Tibet ve Batı ülkeleri gibi konuları içeren, "sahte haberi", ancak "kurgusal gerçekler" olarak imalat etmemektedir. 2016 ABD seçimlerinde, Amerikan halkı zarar gördü ve bugün Batı ülkeleri Çin ile mücadele etmek için aynı şekilde kullanıyorlar.

"Batı ülkelerinde üretilen birçok şey var mı?" Koğuşlar, Shenzhen uydu TV haber haberlerine, örneğin, 1960'larda bir savaş başlatmak için, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Yue tarafından saldırıya uğrayan ABD'nin askeri savaş gemisi imal ettiği Ordu "" gerçek "; Irak'u istila etmek için" Irak, büyük ölçekli yaralanma önleyici bir silahı var "," Bu kendi saldırganlığını rasyonelleştirmek. "

Wang Yi iki konferansa dikkat çekti: "Gerçeğin neyin umursadığı, ancak politika hakkında tutkulu, insanlara ilişkili bir sorun yaratabilmek için, Xinjiang'ın güvenliğini ve istikrarını yok etmesi için Çin'in gelişimini engeller. "

Ross, bu, bu, Batı toplumunun, dünyadaki bazı pratik sorunlara, "ayrıca önemli meselelerle ilgili önemli konulara odaklanmak zorunda kalmadan, aynı zamanda bazı gerçekleri abartılıyor." Rose, Shenzhen uydu TV düz haberleri vurguladı, Mevcut birincil mesele, küresel ekonomik durgunluğa karşı mücadele etmek, küresel ekonomik durgunlukla mücadele etmek, küresel ekonomik durgunlukla mücadele etmektir. Bunlar, insan toplumunun üretim gerçeklerine odaklanmak yerine, insan toplumunun çözülmesi gereken sorunlardır ve silahlar yalan söylenir.

Ross'un, Biden hükümetinin şu anda Çin politikasının karşı karşısında net ve tutarlı olmadığı bazı işaretler olduğunu belirtti. "Çünkü o (Biden) biraz çelişkilidir." Rose daha fazla analiz edildi, biri açısından, Hükümetin karar alma katmanlarına hükümetin hükümetine giren bazı yetkilileri gördük ve yine de son hükümete de sahte stratejiyi vurgulamayı umuyorlardı; Öte yandan, iklim sorunlarına çok dikkat eden birçok görevliler var. Biden kabininde, Çin tarafı ile işbirliği yapmayı umuyorum. "Biden kendisi de bir sonraki adıma nasıl gidileceğini düşünmeli, arkasında birçok farklı ilgi grubu var."

Geçtiğimiz dönemde, Biden hükümetinin "rekabet" nin ana akımını neredeyse işgal ettiğini ve işbirliği için aranan sesin Hua'ya karşı sert tutum altında boğulması gibi görünüyor. "Biden hükümeti her zaman 'aşırı rekabetin' (aşırı rekabeti), elbette, en iyi hükümetin her zaman 'yüzleşmesi' iyi, ama neden aşırı vurgu yapmalı?" Ross'da, böyle bir ifade insanların pişmanlık duyduğunu hissediyor. "Sınırlı rekabet genellikle var olur, bu gerçeği önlemiyoruz. Bununla birlikte, Biden hükümeti her zaman 'aşırı rekabeti' vurgular, bu da bana özel Çin politikasını belirlememi sağlayan ve ABD hükümetinin samimiyetini göremezsiniz. "

"Bu hükümetin biraz gittiğini söyleyebiliriz, ama bu sadece Trump Hükümeti'ne göre. "Rose ayrıca belirtti.

|
To Top