Pekin Sizhongxiong Eylül ayında bir kampüs "Xingtan'ın bir yere sahip olması gerekmiyor" öğretim konsepti

Xiong'an Yeni Bölgesi'ndeki başlangıç bölgesinin temel konumunda Pekin, Xiong'an Yeni Bölgesi'nin inşasını destekleyen "üç okul ve bir kolej" i destekliyor. 12 Temmuz'da muhabir Pekin Sizhongxiong'an kampüsünü yerinde ziyaret etti. Şu anda kampüs hazır. Okul Eylül ayında başladığında, okul ilk öğrenci partisini başlatacak.

Pekin Belediye Kalkınma ve Reform Komisyonu'ndan sorumlu ilgili kişiye göre, altı yıl önce, Pekin -Hebei Eyaletleri ve Belediye Hükümetleri "Hebei'nin Xiong'an Yeni Bölgesi'nin planlanması ve inşası" konusunda anlaşma imzaladı. Pekin'i "Trafik Anahtarı" yönteminde açıklığa kavuşturmak için Xiong'an Yeni Bölge 1 Anaokulu, İlkokul, Tam Ortaokul ve Kapsamlı Hastane'nin yeni inşaatını desteklemek için. 20 Eylül 2019'da "Üç Okul ve Bir Akademi" projesi aynı zamanda Pekin Sizhongxiong bir kampüs de dahil olmak üzere inşaata başladı.

Pekin dört ortaokuldaki ortaokul sınıfı. Pekin Haber Muhabiri Geng Ziye Fotoğrafı

Üç yıllık inşaatın yaratıcılığı, mahkeme halka açılabilir

20 Eylül 2019'da Pekin Xiong'an kampüsünün inşası resmen başlatıldı. Temmuz 2022'de Pekin Sizhong Xiong'an kampüsü tamamlandı. Binaların öğretilmesine ek olarak, toplam 43 dönümlük alanı kapsayan öğretim ekipmanı gibi tesislerle de donatılmıştır.

Havadan bakan Pekin Sizhongxiong Bir kampüs, Batı Yakası'ndaki binalar, profesyonel sınıflar ve diğer binalar ile uzun süredir ve Güney Yakası kapsamlı bir ofis binası, kafeterya, kapalı stadyum ve diğer yerlerdir. Okulun beş öğretim monomeri arasında 120 metreden uzun süren koridor vardır. Öğretmenler ve öğrenciler yağmur ve kar gibi koridorlar aracılığıyla çeşitli monomer alanlarına ulaşabilirler.

Koridor boyunca, kampüs restoranına giren geniş masalar ve sandalyeler öğrenciler için özel olarak özelleştirilmiştir. Masa çok ağırdır. Masaüstü, güvenlik sağlamak için güçlendirilmiştir, ancak aynı zamanda öğrencilere rahat bir yemek ve öğrenme ortamı sağlar; Orijinal ahşap renginin görsel atmosferi olan kapalı stadyum, doğal ışığın şeffaf olmasına izin vermek için sunroofu kullanıyor; Güney Yakası'ndaki ortaokul sınıfı, ortaokul öğrencilerinin özelliklerine uygun tasarımı gösteren sessiz bir stile sahiptir.

Pekin Endüstriyel Tasarım ve Araştırma Enstitüsü Co., Ltd.'nin mühendislik direktörü Tan Junlei, sınıfın tahtasının genişletildiğini tanıttı. Aynı zamanda, öğretmen için daha fazla yer bırakmak için akıllı ekranla birleştirildi. Araştırmadan önce ve sonra araştırma için bir ay sürer.

Öğretim binasından koridora kadar, okul oyun alanını görebilirsiniz. Tenis kortunun ve diğer stadyumların yanındaki standart 400 metrelik bir pist. "Oyun alanının yüzey tabakası, uluslararası etkinliklerin pist standardına bile ulaşan prefabrik bir bobin kullanıyor. Pekin No. 4 ortaokul bir spor okulu. Bu göz önüne alındığında, okul da 430 metre ile hafif bir stadyum yaptı. Light Rod. "Tan Junlei, okul çalıştıktan sonra mahkemenin topluma açılabileceğini ve vatandaşlara kamuya açık bir şekilde aktive edilebilecek hafif bir stadyum sağlayabileceğini söyledi.

Pekin Sizhongxiong bir kampüs. Pekin Sizhongxiong'an kampüsünde verilen şekil

"Açık" öğretim, kavram aynı damarda

Pekin Dört Orta Xiong'an kampüsü açık ve konforlu bir öğretim atmosferi yaratır. Bu tam olarak "Xingtan'ın kendi yeri olması gerekmez" öğretim kavramı, 4 numaralı ortaokul., Kütüphane, kamusal alan, vb., Öğrenciler her zaman, her yerde öğrenebilirler.

Bir okulun kurulması, Pekin No. 4 ortaokul, mimarinin çok merkezli ve çok seviyeli eğitim alanını vurgulayarak ve öğrenciler, öğretmenler ve öğrenciler arasında artan iletişimi vurgulayarak öğretim ihtiyaçlarının tasarımı üzerindedir. Düzenlemelere göre, Pekin Dört Ortaokul Xiong'an kampüsü tam zamanlı 36 tam ortaokul. Sınıf başına 35 kişi, 18 lise dersi, sınıf başına 40 kişi, toplamı toplamı var. 1.350 kişi.

"Xiong'an kampüsünün felsefesini yöneten okul Pekin dördüncü ortaokuldan miras alınmıştır." Pekin Dördüncü Zhongzhong Xiong'an Kampüsü Parti Komitesi Sekreteri Yu Pengbin, öğrenciler ve öğretmenler için birçok tasarım yaratıcılığı olduğunu söyledi. ve öğrenciler, öğrencilere, öğretmenlere ve öğrencilere iletişim için daha fazla alan sağlamak için. "Açık" öğretim modunu oluştururlar.

Pekin dördüncü ortaokul ve Xiong'an Yeni Bölgesi de büyük kökenlere sahiptir. Pekin dördüncü ortaokulun ilk müdürü Wang Daoyuan, Baiyangdian'ın bir vatandaşıdır. Yu Pengbin, Pekin No. 4 Ortaokulunda Xiong'an Yeni Bölgesi'nin tanıtımının, Xiong'an Yeni Bölgesi'nin eğitim gelişimi için bir model sağlayabileceğini ve Pekin No. 4 Ortaokulunun öğretim felsefesinin Xiong'da kök salmasına izin verebileceğini söyledi. 'Yeni bir bölge ve yerel öğrencilere daha kaliteli öğretim sağlayın.

Pekin Sizhongxiong bir kampüs. Pekin Haber Muhabiri Geng Ziye stajyeri Kang Jiaxi fotoğrafı

Eylül ayında okulun başında, Pekin 4 numaralı ortaokul, çekirdek yönetim ekibini ve Pekin'den mükemmel bir omurga öğretmenlerini ve ayrıca bir öğretim ekibi oluşturmak için ülkeden seçilen mükemmel bir öğretmen gönderecek. O zaman, Xiong'an kampüsünün öğretmenleri de döndürmek için Pekin dördüncü ortaokuluna gidecek ve aynı zamanda eşleştirilecek, ibadet ve çıraklık yapacak ve birlikte gelişecek ve geliştirilecekler.

Pekin Haber Muhabiri Geng Ziye stajyeri Kang Jiaxi

Editör Fan Yijing Okul Çifti Wu Xingfa

Sino -German Görünmez Şampiyon Geliştirme Stratejisi Highland Pekin Zhongde Endüstri Parkı 90'dan fazla Alman fonlu işletme toplamak için
önceki
Doğu Altıncı Halka Yeniden Yapılandırma Projesi atılım ilerlemesine ulaştı ve tünel ikili çizgi nüfuz etmek üzere
Sonraki
Şangay Menkul Kıymetler Borsası: Talep ve Dağıtım için Kayıt Prosedürlerinin Rafine edilmesi
Sınırda olamayan "Çapraz -Border Çin Sanat Tarihi"
"2023 Sermaye Bilimi Popülerleştirme Kitabı" Başlıyor: Ulusal Çin için Butik Bilim Kitaplarını Çağırın
Sichuan Leibo Kamu Güvenliği Van Güz Kazası: Ön Soruşturma Departmanı Sürücünün Operasyonu Yanlış Operasyon
World Weekly Masa masasından sonra
İnternet bilgi endüstrisinin yüksek kaliteli gelişimini teşvik etmek için "çevrimiçi ve çevrimdışı eşmerkezli daireler" çizin
Çin'in otomobil endüstrisi 70 yılda üç "dünya" kazandı
İran Bakanı: Ticaret ve Yatırım alanında Irak, umudun geleceğine tanık olacak
CSRC tarafından soruşturma, Gree Gayrimenkulün Yeniden Düzenleme Süreci Etkilenebilir
İş ortamı iyi.
Shandong Siyasi ve İş İşleri (7.10-7.16)
O Liming, Çin Federasyonu Başkanı: Yetersiz talep ortamında lojistik endüstrisinin yapısında farklılaşma eğilimi ortaya çıktı
To Top