Putin kötü haberlerde kullandı! Biden AB, aynı gün Rusya'da bir el yaptı ve Çin'in devlet devleti

Bu yılın Ocak ayında, Rusya muhalefet lideri Navali, Almanya'dan Rusya'dan Rusya'ya geri döndü, Moskova Havaalanında tutuklandı. Kısa süre sonra, Rusya, yetkililerin Navali'yi serbest bırakmalarını isteyen yaklaşık 70 şehirde protestoçları patladı. Bu protestoda, Rus makamları polisi durdurmak için sahneye gönderdi, ancak Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından sıradan insanların depozitosu ile suçlandılar. Son günlerde, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkeler bu konuyu engelledi ve Rusya'nın yaptırım olacağını açıkladı.

Yabancı medya raporlarına göre, son zamanlarda, birçok ABD yüksek yetkilisi, Biden hükümetinin Navali'nin iç yetkililerinin Rus hükümetine yaptırım yaptığını açıkladığını açıkladı. Ayrıca, ABD'nin biyolojik müstahzarları ve kimya üretmek için de kullanılabilecek. Makale yeni ihracat kısıtlamaları uygular ve yeni vize kısıtlamaları uygular. Aynı gün, Avrupa Birliği, Rusya'nın dört görevlisinin resmi tebliğ biçiminde yaptırımını açıkladı. Bireysel varlıkları dondurmak için temel önlemler, AB seyahatine gitmek için yaptırımları kısıtlama ve kimseyi ve birimlerin sağlanması Yaptırımlardan fonlar..

Olaydan sonra, Çin'in Dışişleri Bakanlığı'nın rutin raportör toplantısında sözcü Wang Wenbin'e sormak için gazeteciler vardı. Navali ile nasıl başa çıkılacağı söyleniyor, tamamen Rusya'nın iç işleri ve dış güçlerin doğru olmadığı söyleniyor. müdahale etmek. Çin, ilgili ülkelerin istişare ve diyalog yoluyla anlayışlarını geliştirebileceğini umuyor. Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve AB'nin uluslararası toplumda önemli bir etkisi var. Çin, çeşitli küresel zorluklara karşı idare etmek için uluslararası topluma elverişli olan dünyanın barış ve istikrarın korunmasını kolaylaştıran ülkeler arasındaki iletişim diyaloğunu güçlendirmek istiyor.

Wang Wenbin'in dediği gibi, Navali bir Rus içişleridir, ABD ve AB'nin müdahale etme hakkı yoktur. Bununla birlikte, ABD Avrupa için, sadece Rusya'ya karşı yaptırımlara, nedenin iyi makul olup olmadığı ve önemli olmayacakları bir bahane bulmak istiyorlar.

Avrupa Birliği ve Rusya'nın ilişkileri çeşitli nedenlerden dolayı düşmanca olmasına rağmen, AB Rusya'da yaptırımlardı ve bu yaptırımlar da "özel şikayete" dayanarak çok muhtemeldir. Amerika Birleşik Devletleri'ne bakın, Avrupa'ya ait olmasa da, Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasındaki yüzleşmiş, özellikle ofis aldıktan sonra, ABD Rusya arasındaki bu çatışma daha belirgindir.

İbadet etmeden önce Rusya'yı Amerika Birleşik Devletleri'ne en büyük tehdit olarak görecek ve Obama'nın milletvekili olarak görev yaptığı için politikaları da nispeten zor. Bu nedenle, Rusya'nın yerli protestolarından sonra, birisi bunu Biden ile bağladı. Bazı analistler, Navali'de tutuklandıktan sonra, Rusya'nın derhal bir protesto göstermediğini ve Biden ve Rusya'nın aniden protesto gösterilmesinden ve daha çok eleştirel olduğunu düşünüyor ve Rusya'daki ABD Büyükelçiliği'nin hala peşin geldiği için. Belirli Protestoların bilgisi, kaçınılmaz olarak bu konunun şüphe duyulur.

Bununla birlikte, konunun BIDEN ile ilişkili olup olmadığı, şu anda, Rus yetkililerinin davranışları hala Rusya'ya karşı düşmanca tutumunu gösterdi ve ayrıca Rusya'ya net bir sinyal verdi, yani Rusya'nın Trump Hükümeti'nin farklı olduğunu mu düşünüyordu. Yani, mevcut Rusya için, hem AB'nin baskısıyla karşı karşıya kalıyorlar, aynı zamanda ABD'nin basılmasıyla ve Rusya'nın başkanına da bakacak şekilde, Cumhurbaşkanı baskısının baskı gibi olduğunu hayal ediyor.

(Editör: LY)

|
To Top