Özel Xiaomi, Gionee Başkanı Lu Weibing'in Redmi'nin sorumluluğunu üstlenmek üzere Grup Başkan Yardımcısı olarak atanacağını resmen duyurdu

Wall Street, Gionee Mobile'ın eski başkanı ve Chengyi Technology'nin kurucusu Lu Weibing'in Redmi'nin marka oluşturma, ürün tasarımı, üretimi ve satışından sorumlu Xiaomi Group başkan yardımcısı olarak görev yapacağını öğrendi; Başkan Lin Bin'e rapor edilecek. Daha önce Lei Jun, Redmi'yi Xiaomi'den ayırmak, nihai maliyet etkinliğine ve e-ticaret pazarına odaklanmak için yeni bir bağımsız marka "Redmi" konferansı düzenleyeceğini söylemişti.

Bu makale All Weather Technology'den alınmıştır, daha fazla bilgi için lütfen www.awtmt.com veya Wall Street Jianwen APP adresini ziyaret edin.

Yazar | Zhang Chao

10 Ocak'ta Wall Street, Gionee Mobile'ın eski başkanı ve Chengyi Technology'nin kurucusu Lu Weibing'in Redmi'nin marka oluşturma, ürün tasarımı, üretimi ve satışından sorumlu Xiaomi Group başkan yardımcısı olarak görev yapacağını öğrendi; Başkan Lin Bin'e rapor edilecek. Randevu hemen yürürlüğe girer.

Aslında bu yıl 2 Ocak'ta Xiaomi Group'un kurucusu Lei Jun, Weibo aracılığıyla Lu Weibing'in Xiaomi'ye katıldığını duyurdu. Ancak Lei Jun, Lu Weibing'in o sırada konumunu ve sorumlu işini açıklamadı. Bununla birlikte, bir kaynak, Redmi ile ilgili işlerden Lu Weibing'in sorumlu olabileceğini medyaya açıkladı.

Halka açık bilgiler, Lu Weibing'in 2010 yılında Gionee Group'a katıldığını ve Gionee Group'un başkanı olarak görev yaptığını gösteriyor. 2017'de Gionee'den ayrıldıktan sonra, Gionee'nin denizaşırı ekibini aldı ve hala ağırlıklı olarak cep telefonu endüstrisindeki ilgili ürünlerle ilgilenen Chengyi Technology'yi kurdu. Gionee'ye katılmadan önce Lu Weibing, Tianyu Mobile gibi şirketlerde de çalıştı.

Bazı analistler, Xiaominin Redminin işlerinden sorumlu Lu Weibingi atamasının, marka stratejisini tanıtmayı amaçladığına inanıyor. Xiaomi, 2018'de yayınlanan üç çeyrek raporunda, kullanıcı tabanını daha da genişletmek ve zenginleştirmek ve genel cep telefonu işi için yeni büyüme noktaları sağlamak için çok markalı bir strateji benimseyeceğini belirtti.

Xiaomi cep telefonlarının marka matrisinde halihazırda beş kategori bulunmaktadır: Xiaomi, Redmi, POCO, yatırıma katılan Black Shark ve stratejik işbirliğine ulaşan Meitu, üst düzey pazarda, düşük kaliteli pazarda, üst düzey Hint pazarında ve oyunlarda konumlanmıştır. Cep telefonu pazarı ve kadın pazarı.

Redmi şu anda iç pazarda zayıflasa da, Hindistan gibi denizaşırı pazarlardaki avantajları hala açık. İstatistik ajansı Canalys tarafından yayınlanan bir rapora göre Xiaomi, 2018'in ikinci çeyreğinde Hindistan akıllı telefon pazarına 9,9 milyondan fazla satış yaparak Samsung'u geride bırakarak satış hakimiyeti haline geldi. Xiaomi ürünleri arasında Redmi 5A, çeyrekteki tüm sevkiyatların üçte birini oluşturarak yaklaşık 3,3 milyon adetlik sevkiyatla en iyiyi sattı.

Hindistan'ın 2018'in ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazar payı (Resim kaynağı: Canalys)

Lu Weibing, Gionee'yi Hindistan pazarının ön saflarına taşıdı ve zengin deneyim biriktirdi.Şimdi, Xiaomi'nin Redmi marka stratejisini daha iyi tanıtmasına yardımcı olabilecek Redmi işinden sorumlu.

Redmi, Xiaomi ve Lei Jun'un 3 Ocak sabahı Weibo'da 2019'da "yeni yılın ilk büyük etkinliği" ni duyurduklarını belirtmek gerekir: yeni bir bağımsız marka "Redmi" 10 Ocak'ta düzenlenecek. Redmi "konferansı. Bu, Redmi'nin artık Xiaomi cep telefonu serisinin bir parçası olmadığı, bağımsız bir markaya yükseltildiği anlamına geliyor.

Ayrılıkla ilgili olarak Lei Jun, Weibo'ya aynı anda yanıt verdi: Xiaomi ve Redmi'yi ayırarak ve farklı yönlerde geliştirerek Xiaomi markasını daha iyi hale getirebiliriz. Redmi, nihai maliyet etkinliğine odaklanır ve e-ticaret pazarına odaklanır. Xiaomi orta-üst düzey ve yeni perakendeye odaklanıyor. "

Sektördeki uzmanlar, Xiaominin Redmiyi bu kez bağımsız bir markaya ayırmasının kıyaslama zaferi olarak görülebileceği yorumunu yaptı. Honor ve Redmi'nin ana markalardan daha aşağıda konumlandırılması ve her ikisinin de ürün hatlarından bağımsız markalara geçiş yapmasının yanı sıra, yeni Redmi makinesinde kullanılan 48MP kamera, 2018 sonunda yeni çıkan Honor V20 kamera parametrelerine denk geliyor. Ayrıca, kıyaslama detaylarından biri olarak kabul edilmektedir.

Lu Weibing'in katılımının Xiaomi'nin "hendeği" genişletmesine ve rakip ürünleri engellemesine başarılı bir şekilde yardımcı olup olamayacağı ancak zamana göre test edilebilir.

|
To Top