Qijun'dan vazgeçmek bir yıla değer mi? RAV4'ün Guangfeng versiyonu önümüzdeki yıl 8 hava yastığı ve 2.5 hibrit için 8AT ile piyasaya sürülecek.

Şimdi en sıcak model nedir? İnsanların% 99'unun SUV olduğunu söyleyeceğine inanıyorum, çünkü SUV'ler son yıllarda Çin'de çok popüler hale geldi. O kadar sıcak ki bir SUV ürettiğiniz sürece, hangi marka veya fiyatta olursa olsun onu satabilirsiniz. Ek olarak, H6, 510, Boyue, CS75, GS8 gibi yerli SUV'lar ve Tiguan, X-Trail, CR-V ve RAV4 gibi ortak girişim SUV'ler gibi birçok popüler SUV modeli doğdu. SUV'nin son yıllarda Çin otomobil pazarının ve hatta küresel pazarın en büyük sevgilisi olduğu söylenebilir. Daha geniş alan, daha iyi pasiflik, daha fazla genişleme ve saklama alanı, daha iyi görüş ve rahat oturma pozisyonu, arabalar için eşsizdir. Sadece biraz yakıt tüketimi ve sürüş keyfini feda edin.

Ama SUV'un yaratıcısının kim olduğunu biliyor musunuz? Aslında SUV'un tanınmış yaratıcısı Toyota'nın RAV4'üdür.Ondan önce SUV kavramı yoktu.Çok sayıda arazi aracı platformu olmasına rağmen SUV'lar SUV olarak değerlendirilemez, ancak çok işlevli arazi araçları olarak kabul edilebilir. Bunlar, yük taşımayan gövdeli, sert çekirdekli arazi araçlarıdır.RAV4'ün ortaya çıkmasına kadar SUV pazar segmenti belirlendi. RAV4 aynı zamanda o zamanlar bir sedan platformuna dayanan bir yük taşıyıcı gövdeye sahip ilk "arazi aracı" idi.Bu tür bir araç, insanların genellikle gelecekteki SUV'da dedikleri kentsel arazi ve çok işlevli SUV'nin ortak adıdır.

Şimdi RAV4 tüm dünyada satıldı ve dünyadaki birçok Toyota fabrikasında üretiliyor.Dördüncü nesil RAV4 şu anda Çin'de üretiliyor, ancak beşinci nesil model yakında sizinle buluşacak ve bu sefer artık FAW Toyota değil Özel model, Kuzey ve Güney Toyota tarafından aynı anda tanıtılan bir modeldir. Diğer bir deyişle, RAV4 gelecek yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde, arabanın GAC versiyonunu satın alabileceğiz (neden etrafınızdaki arabayı tanıyan eski sürücüye sormak için GAC'ı seçmelisiniz, bildiğinizi söyleyemem)

Beşinci nesil RAV4 aslında çok değiştirilmiş bir model ve TNGA mimarisini kullanıyor. Görünüm, bir ev stilinden arazi stiline değişti.Görünüm ve eski model 180 dereceye ulaştı.Sadece orijinal doktrin tasarımını terk etmekle kalmıyor, aynı zamanda sert bir SUV'ye benzer vahşi bir tasarım stilini benimsiyor. Küçük bir kara kruvazörü gibi sağlam ve güçlü olan ızgara, Toyota arazi kamyonlarından esinlenmiştir.Uzun ve dar farlar, RAV4'ün genişliğini görsel olarak uzatırken, yan profil daha geometrik, kalın Vücut şekillendirici tasarım, bir yol varsa Toyota'nın kendi kendine konumlandırmasını vurgular. Ek olarak, yeni nesil RAV4, ön yüz şeklinde belirli bir farklılık ile arazi ve spor olmak üzere iki versiyona ayrılmıştır.

Yan stil sert ve görkemli, biraz Lexus tadı ile Toyota bunu çok iyi yapıyor ve çok büyük görünüyor Çift bel çizgisinin tasarımı, karmaşık olmasa da çizginin keskinliğini vurguluyor, ancak daha lezzetli. Off-road tarzı büyük ölçüde vurgulanır ve siyah koruma vahşidir. Ek olarak, zeminden yükseklik daha da artırıldı ve bu da aslında kötü yollarda yürüme yeteneğini geliştirdi. Gövde ölçüsü çok iyi değil ancak tanıtımdan sonra dingil mesafesi en az 50 mm artacak, bu nedenle iç mekan konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok. Uzunluk, genişlik ve yükseklik: 4595 * 1854 * 1699 mm ve dingil mesafesi 2690 mm'dir. Yerelleştirme daha da uzatılacak.

Kuyruk şekli, Lexus'un tasarım stili gibi sert ve cömerttir ve Toyota arazi araçlarının geçmişine sahiptir. Highlander'ın tasarım dilinin bir parçası olan kuyruk, sağlam ve zariftir ve çok şık ve güçlüdür ve çok sayıda yatay çizgi, yatay görsel alanı da vurgular.

Arabaya geldiğimde Toyota'nın TNGA platformunun iç mekan tarzını abartmam gerekiyordu, atmosfer şıktı ve hiç de eski görünmüyordu.En önemlisi oldukça dayanıklı olmasıydı. Mevcut estetiğinden ayrılmadan Toyota'nın altın ortalamasını koruyor. Bu nadir. İç mekanın işçiliği ve malzemeleri önemli ölçüde iyileştirildi ve çizgiler düz ve rahat. Askıya alınmış merkezi kontrol ekranının merkezi eksen olduğu tasarım fikrini benimser ve her bir fonksiyonel alan da açıkça görülebilen krom süslemeyle sarılır. Tabii ki, RAV4 nispeten muhafazakar, iç mekanların çoğu elektronik vardiyalar değil fiziksel düğme kaydırma kullanır. Ancak elektronik frenler standart hale geldi.

Güç açısından, yeni RAV4, Camry ile aynı 2.5L yüksek termal verimli motor ve Camry hybrid ile aynı 2.5L kendinden emişli + motor kombinasyonu ile donatılacak. Ek olarak, yerli üretime giren RAV4'ün ayrıca 2.0 kendinden emişli versiyonu da olacak. Şanzıman açısından, 2.5L kendinden emişli 8AT şanzıman, 2.0L kendinden emişli 6AT şanzıman ile eşleşir. Hibrit modeller E-CVT dişli kutularıdır. Genel olarak, Toyotanın üç set güç sistemi enerji tasarrufu ve ekonomiye daha fazla önem veriyor, ancak 2.5L kendinden emişli ve hibrit modellerin gücü de çok iyi, aynı seviyede 1.5T gücü kaybetmiyor. İlgili kaynaklara göre, RAV4'ün fiyatı temelde CR-V ile aynı ve hibrit modeller daha ucuz olacak.

Fudan'da, tartışma ve şiirden daha cazip olan bu Şangay yemeği ... Şangay'ı Bilmek
önceki
Douyu'nun en iyi on çapası çıktı ve Baby Xu Xu ilk sıcak konuyu kazandı: Lu Benwei'nin eski yolunu takip etme
Sonraki
"Shanghai Masters" Ding Junhui yarı finalde Selby'yi yendi, Hawkins en iyi sonuçlarını yenilemeyi umuyor
Shenhua AFC ölü gruba girer! Bir orman gibi güçlü, ancak bir trajediye neden olmaması için yalvaran el, bir zamanlar Suwon 7: 0 tarafından kana bulanmıştı.
IG, tanrı seviyesinde oynamak için KT TheShy Urgot'a geri dönmek için rüzgara karşı yöneldi. Üst orta güç seviyeleme uygulaması istikrarlı bir galibiyet göndermiyor mu?
Bahar Şenliği sırasında eve kendi kendine sürüş, güvenilir, uzun ömürlü, saf elektrikli bir araca ihtiyacınız var
LOL: Buz ve kar etkinliklerinde nadir deriler kazanın ve Caitlin'i buzda keskinleştirerek kilidi açın!
Manchester United'ın iki güçlü forveti topu kırar ve çizgiyi tersine çevirir, lig kılıcı şeytanın evini savunmak için Manchester City'yi işaret eder.
Jackeylove aptal bir netizen görmek için Ou Cheng'i öldürür, bu operasyon dalgası Uzi'nin ikna edilmesi gerekir
B sınıfı otomobilde yerli olarak üretilen tek otomobil olan ilçe seviyesindeki otomobil CC'den daha yakışıklı ve güvenlik faktörü beş yıldız.
Hiçbir şey yanlış olmadığında binaları havaya uçurun ve otoyollar inşa edin. Hollywood'un en çılgın 10 özel efekt sahnesi
Ödül büyücüsü 9V1 engellendikten sonra, De Yunse canlı canlı yiyecekleri kötüye kullanmakla suçlandı! Netizen: O gerçek bir yemek
Bir e-spor evliliği bile var mı? Müdür Wang, RNG'nin bir kızla evliliği hakkındaki gerçeği anlatıyor
Paulinho, Messi ile aynı muameleyi görüyor, Şampiyonlar Ligi, Barcelona'nın ana demirine dönüyor
To Top