Ligde üçüncü sırada! Maç başına ortalama artı-eksi +8.5, Lakers'ın gerçek kalçaları hala o

Bazı taraftarlar, pozitif ve negatif değerlerin işe yaramaz olduğunu çünkü bazılarının puan alamadığını söylüyor, ancak takım puan kazandığı sürece pozitif ve negatif değerleri de yüksek, bunda yanlış bir şey yok ama bu tamamen doğru değil. Olumlu ve olumsuz değerler, bir oyuncunun sahadaki takıma yardımını yansıtır. Belki gol atamamıştır, ancak takım arkadaşlarının gol atmasına yardımcı olabilir. Bu kendi başına bir katkıdır. Caruso ve Howard gibi, onlar da çok az sayı alabilirler, ancak yapabilirler Daha iyi savunma verimliliğine katkıda bulunun, takım arkadaşlarına hücum ve savunma dönüşümünde yardımcı olun, olumlu ve olumsuz değerlerinin sahte olduğunu söyleyebilir misiniz? Onlarla hiçbir ilgisi yok mu? Belli ki değil!

Bir oyunun pozitif ve negatif değeri sorunu açıklamayabilir, tesadüf olabilir ama tüm sezonun pozitif ve negatif değeri sorunu açıklayabilir.Bu oyuncunun sahadaki genel yardımını doğrudan kanıtlar. Artı ve eksi değerler listesinden bakıldığında, ligdeki şu anki en iyi iki oyuncu Antetokounmpo +10.3 ve Middleton +9. Bucks'ın patronu ve ikinci çocuğu doğrudan bu iki pozisyonu işgal ediyor. Bunların ligin No. Bir ekip, Antetokounmpo ve Middleton for the Bucks'ın rolünü ve yardımını sorgulayacak mı?

Aynı şekilde ligde üçüncü olan James de sorgulanmamalıdır. Bu sezon şu ana kadar James'in ortalama artı-eksi değeri +8.5, sadece Antetokounmpo ve Middleton'dan sonra ikinci. Maç başına ortalama 25 sayı, 7,8 ribaund ve 10,8 asist yapan James, bu sezon yarı üçlü çift veri elde etti.

Skor açısından James hala aynı, takım arkadaşlarının önce gol atmasına izin verin, takımın gol atması gerektiğinde, ayağa kalkıp gol atacak, bazen gol atması zor olsa da, en azından o yapacak. Ayağa kalk ve sorumluluk al. Tabii ki, bunun nedeni James'in yaşlanması ve oyunun son birkaç dakikasına kadar enerjisini kurtarması ve kazanan belirlendiğinde sorunu çözmek için ayağa kalkması gerektiğidir.

Asist açısından, normal sezon perspektifinden bakıldığında, James hala takım arkadaşlarının ellerini açmalarına yardım etmeye isteklidir, özellikle ilk çeyreğin başında James, McGee'nin iç smaçlarına yardım etmeyi sever, üç sayılık atıcıya duyguyu bulması için yardımcı olur ve sadece kalın kaşların arasındadır. Basit uzun geçiş koordinasyonu. Genel olarak, oyunun ilk çeyreğinde James, esas olarak takım arkadaşlarının statülerini bulmalarına yardımcı olmak için çaba sarf etmedi.

Hücumun yolu ve araçlarına bakılırsa, James'in sepeti bitirme yeteneği azalmaya devam ediyor ve konumsal savaşı aşma ve tehdit etme yeteneği, 30 yaşında olduğu zamanki gibi olmaktan çok uzak. Hızlı kırılma, onun en yıkıcı hareketi haline geldi. Dışarıdan giderek daha çok pick-and-roll ve üç sayılık oynamayı seviyor.James'in tek atılımları ve fiziksel yüzleşmeleri denemesinin kolay olmadığına dair çeşitli işaretler var. Bu, Antetokounmpo'nun attığı golün neredeyse tam tersi.

İstatistiklere göre James saha dışındayken Lakers'ın -2.9 puan farkı var, yani James olmazsa Lakers 2.9 puan kaybedecek. Bu, özellikle rotasyon aşamasında pozitif ve negatif değerlerin önemini yansıtır.İlk çeyreğin rotasyon fazı iyidir.Bu sırada kalın kaşlar sıcaktır.James kapalı ve top ellerinde yoğunlaşmıştır. Ancak, James'in ikinci çeyrekte ve oyunun sonunda dinlendiği dönemde, Lakers'ın hücumu o kadar gergindi ki, oyuncular çok komikti, hücum sonu düzensizdi, kalın kaşların ellerinde top yoktu ve düşük post taktikleri yoktu. , Rakibin her dakika durmasına izin vererek James'i erken dönmeye zorlayın.

James döndükten sonra, en azından Lakers'ın asist gönderip öldürme yaratarak ve bir ritimle puan kovalayarak durumu istikrara kavuşturmasına yardım edebilir. Liderin rolü budur. Bu aynı zamanda Lakers'ın en büyük zayıflıklarından birini tamamen açığa çıkardı.James olmasaydı, Lakers'ın hücum oyuncusu olmazdı ve ikinci bir top tutma noktası olmazsa rotasyon sırasında patlayabilirdi. Lakers bu soruna henüz bir çözüm bulamadı, bu yüzden bu sorunu çözmenin tek bir yolu var, o da James'i önceden değiştirmek.

Bu nedenle, güç açısından bakıldığında, Lakers'ın gerçek uylukları hala James'in kendisidir, kalçalarını tuttuğu değil.

|
To Top