Üç savaş alanı iki buçuk kez kaybetti ve Biden, Çin ile başa çıkmak için 3 vuruş kullanmaya hazırlanıyor.

Trump döneminde Çin'in başlattığı üç "savaş" ve sonuçlar iki seans kaybetti.

Ticaret Savaşı, Amerika Birleşik Devletleri'ni kaybetti, herhangi bir siyasi amaçla karşılamadı. Amerika Birleşik Devletleri'nde 4 logo var.

İlk olarak, Çin hala Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ticaret ortağıdır. Ticaret savaşı Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekten engellenmemiştir. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gerçekten "ayrılmamış".

İkincisi, Çin, ABD'nin yalnızca AB'nin ilk ticaret ortağına da dahil edilmiyor. AB, Çin'in stratejisini de düzeltti, aynı zamanda ABD müzakerelerine, yatırım sözleşmesini tamamlayan ABD müzakerelerinin de sona erdi. Konuşmadım, altında Trump Ticaret Savaşı'nın uyarılması, şimdi yatırım sözleşmesinde konuşacağım.

Üçüncüsü, Çin'deki ticaret açığının art arda Ticaret Savaşı'nda yeni bir yüksek yarattığıdır. ABD halkının tüketimini arttırmanın yanı sıra, ticaret savaşının Çin ekonomisine büyük bir darbeye sahip olmamasıdır.

Dördüncüsü, ABD ekonomisinin büyük bir tersine sahip olmasıdır. 2020'de ABD GSYİH'si% 3,7 düştü, bu da 40 milyar ABD dolarından fazla elde edildi; Çin'in tam tersi, 2020'nin etkisi hala% 2,3 büyüme elde edildi.

Çin-ABD ticaret savaşının sonuçları, yalnızca Amerikan okuluna dahil olan bir fikir birliği değil, aynı zamanda gerçeklik sonuçları da mevcuttu.

Yeni Crown Spidemic Warfare, Amerika Birleşik Devletleri de kayboldu, Beyaz Saray siyasi amacına ulaşmadı. Amerika Birleşik Devletleri'nin 4 işareti var, yeni taç salgın savaşı kaybediyor:

İlk olarak, Amerikan yeni taç tanısı konur, dünyanın ölümü dünya, teşhis davası 30 milyona yaklaşıyor ve ölüm vakası 520.000'i aşıyor, üst kısmın üst kısmı etkili bir şekilde kontrol edilmedi.

İkincisi, ABD ekonomisinin büyük bir tersine sahip olmasıdır. 2020'de GSYİH,% 3,7'sinde keskin bir şekilde düştü ve bütün 2021'de iyimser değil.

Üçüncüsü, Amerika Birleşik Devletleri'nin tutulduğu ve Trump'ın etkisi iade etti, ancak Biden geri çekilmesine rağmen, ses hakkının yarısını kaybetti.

Dördüncüsü, Çin'in dünyanın beş veya altı ülkesine aşı yapmasıdır, ancak Amerika Birleşik Devletleri teslim edilemez ve ülkeler Çin aşısını dört gözle bekliyorlar. Çin aşısı ile ilgili ülkelere ulaştıktan sonra, liderleri siyasi etki olan havaalanına gidecektir.

Teknoloji Savaşı, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Çin şirketleri ile savaşmak için ABD sınırlarına bakan, Çin ve Çin şirketleri çok güçlü, Ren Zheng, Huawei'nin liderliği ve birleşik Afrika'nın babasının kızı hâli olmadı.

Bugün, Çin, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir dezavantajda olmasına rağmen, Çin, Kart Boyun Teknolojisi'nde büyük ölçekli bir yatırım ve atılım çalışması başlatmaya başladı. Çin boynu teknolojisinin önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca kırılacağı bekleniyor. . O zaman, Amerika Birleşik Devletleri bir karmaşa kaybedecek, bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde yarım oyun.

Trump, Trump döneminde üç "savaş" başlattı ve sonuç iki buçuk kez kayboldu. Şimdi oyuna gidiyorum. Çin ile başa çıkmak için üç vuruş için hazırlanıyor olabilir:

İlk numara: eklem askeri müttefiki, Çin'i engellemek için nükleer füzeler kullanın

ABD hükümeti, 2 Ağustos 2019'daki Orta ve Rehber Antlaşması'ndan çekildi. Ortaokul füzesinin gelişmesi ve daha sonra Çin'deki nükleer silah ve füzeler, Rusya'nın evi, orta sınıf füzeler ve nükleer bombaların konuşlandırılmasıyla konuşlandırılıyor. Müttefiklerde. Çin ve Rusya.

Amerika Birleşik Devletleri Antlaşmayı çekildikten kısa bir süre sonra, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Güney Kore, Avustralya'da lobide başladı. Bu ülkelerde orta sınıf bir füze dağıtma gerekliliğini keşfetti. Orta sınıf füzeler, Güney Kore, Avustralya'nın açıkça reddedilmesiyle ilgili olarak, yalnızca Japonya'nın tutumu garip ve Çin Ulusal Savunma sözcüsü Wu Qian College, Çin, Çin'in kapısında orta füze kullanıyorsanız, bir uyarı verdi. dikkate almayacak, tüm önlemleri al.

Son zamanlarda, yüzey yüzeyde yüzeyden bahsetmese de, ABD sürüyor. 28 Şubat'ta Filipin Cumhurbaşkanı Duttarı, Filipinler Başkanı Duttarı bir uyarı verdi. "Çin'e Çin'e güvendiğimi söyledi, Amerikan nükleer silahlarının Filipinler'de saklanmasına izin vermeyeceğim." Dedi. Filipin'de "feshedilecek" ve Washington ile ikili askeri anlaşmayı yapacak.

Duttet Veri Şeması

Dutter neden bunu aniden söyleyerek? Tek sebep, Amerika Birleşik Devletleri'nin Filipinler'i denemesi ve Filipinler'deki orta sınıf füzelerin ve nükleer silahların konuşlandırılmasını ifade etmeleridir. Ve onun ifadesi hem içtenlikle samimi bir şekilde ifade ediyor, aynı zamanda Çin'e de sinyal veriyor.

Bu sinyallerden, Amerika Birleşik Devletleri'nin Çin'in planını tanıtmaya başlaması gerektiğini görebiliriz! Bu bağlamda, Çin çok uyanık olmalı ve uygun olduğunda Çin konumunu güçlendirmelidir.

İkincisi, Çin ile başa çıkmak için NATO kullanın

NATO, Sovyet Avrupa Müttefikleri Sovyetler Birliği ile başa çıkacak olan ve asıl amaç Rusya'ya döndü. Yani, NATO'yu Çin ile başa çıkmak için almak mümkün mü?

Her şeyden önce, Amerika Birleşik Devletleri'nin Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore'nin askeri birliğini kurduğunu kabul etmeliyiz. Şimdi şimdi Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya ve Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'yı inşa etti ve özü oryantal küçük NATO inşa etmektir. . Çekirdek, Çin ile başa çıkmaktır. Öyleyse, Doğu Xiaowei'nin kurulduktan sonra, hegemonyasını korumak için küresel bir askeri ittifak sistemi oluşturmak için NATO ile birleşecek. Amerika Birleşik Devletleri, Orta Doğu'da küçük bir NATO kurmaya çalıştı, NATO'yu Amerika'ya genişletti ve amacı NATO'nun dünyaya etkisini genişletmek ve küresel bir müttefik sistem kurmak.

Şimdi, ABD Oriental Küçük NATO, Orta Doğu NATO'nun inşa edilmediği halde, ancak Çin'in sürekli ulusal gücü ABD'nin daha fazla ve daha gergin olmasını sağlar, bu bağlamda, Çin'in tartışmasıyla başa çıkmak için bir NATO var.

Referans Haberlerine göre, ABD "Dış Politika" Biyue Patent Web Sitesi, "NATO'nun Çinle yüzleşmesi gerekiyor". Yazar, Alman Savunma Bakanı Thomas Demati ve ABD Dışişleri Bakanı Alan Wes Mitchell Sekreteridir. Makale, Çin'in artan etkisinin NATO'nun NATO'nun kapsamlı bir Çin stratejisi geliştirmesi gerektiğine ve NATO'daki bu değişimin bu ortaya çıkan Asya büyük ülkenin etkisini ele almanın acil olduğunu düşünüyor.

Bu makale neden bu kez ABD'de bu önemli dergide yayınlandı? En önemli neden, NATO üyesi ülkelerinin liderlerinin Brüksel'deki NATO zirvesine katılacağıdır. Bu zirvede NATO Genel Sekreteri Yans Stoltenberg, NATO'nun geleceğini gündeme içeriyordu. Açıkçası, Amerika Birleşik Devletleri en çok bu zirveyi, konuyla ilgili Çin'le içerik anlaşmasını içerecek şekilde almak istiyor.

Bu makalenin Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde iki ülkede yayınlanmasının nedeni, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ni iletmek için Alman yüksek yetkililerinin ağzından da. Bu nedenle, bu, önümüzdeki 10 yıldaki NATO NATO'nun önemli kaygılarının konularına odaklanın Amerika Birleşik Devletleri şimdi hazır. Makale, Washington ve diğer müttefiklerin teşvik edilmesinin altında, NATO Sekreteri Stortenberg'in NATO'nun bu zorluğa daha fazla cevap vermeye çağırdığını söyledi. Bununla birlikte, NATO'daki bazı müttefikler, Çin'in NATO'nun sorumluluk kapsamına ait olmadığını ve bazı müttefiklerin Çin'in güçlü bir ticaret ortağını sinirlendirdiği için endişelendirdiğine inanıyor.

Bu makalenin amacı, Çin'in bir sonraki on yılda NATO'nun tartışılmasına ilişkin konusunu tanıtmak, NATO'nun Çin için stratejileri tanıtmak. Makale, NATO'nun Çin'in daha fazla harekete geçmesi için oldukça geniş bir alana sahip olduğuna inanıyor, ancak şaşırtıcı, NATO'nun stratejisi yok. Makale nihayet NATO'nun Çin'in kapsamlı bir stratejisi oluşturmak için acil bir harekete geçmesi gerektiğidir.

Hayır, ABD'nin değişmesine rağmen, "Yumuşaklığın" gittiği görüldüğü gibi görünüyor, ancak aslında, aslında dişleri sessizce ortaya çıkardı ve NATO'nun Çin ile başa çıkma gücünü kullanmak istiyor. Bu Biden hükümeti onunla başa çıkma. Çin'in güç noktası.

Bu bağlamda, çok uyanık olmamız gerekiyor, Amerika Birleşik Devletleri'nin stratejik niyetini anlamamız gerekiyor, niyetlerini kırmamız gerekiyor.

Üçüncü vuruş: Çin olmadan küresel bir sanayi zinciri kurmak

Amerika Birleşik Devletleri her zaman bir şeyler yapmak istedi, yani Çin'i yöneten küresel bir sanayi zinciri inşa etti. Bu bağlamda, Çin'e bilimsel ve teknolojik bir emir başlattım. Yeni taç salgını Wuhan'ın keşfedildikten sonraki ilk kez olduğunda, Çin'i dünyayla izole etmek, Çin'i kesti. Diğer ülkelerin tedarik zinciri ile, Çin izole edilmiş bir ada oldu.

Langpu: Xiao an, benimle ilgilen!
>
Xiao A: Big Brother, Endişelenme, Biden başkanlığınızı alacak!
>

Bu bağlamda, Çin, salgını kontrol ettikten hemen sonra küresel bir tedarik zinciri olduğunu ve Çin'in Amerika Birleşik Devletleri'ni bir zaman komployunu yapma kabiliyeti olduğunu biliyor. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri durmadı. 24 Şubat'ta bildirilen "Japonya Ekonomik Haberleri" ninkine göre, ABD Başkanı Biden bu ayda idari bir düzene sahip olacak, Japonya, Güney Kore ve Tayvan, vb. İle işbirliği yapacak, inşaat fişleri ve diğer önemli stratejik ürünleri hızlandırdı. Tedarik zinciri anakara Çin'e bağımlılık.

Bu nedir? Amerika Birleşik Devletleri Çin'in çipine ne zaman güveniyor? Kesin bir şekilde Çin'in ABD için cips var! Aslında, Amerika Birleşik Devletleri kuru, Çin'i dışlayan bir çip tedarik zinciri kurmak. Neden çipten başlıyorsun? Çip Çin'deki en zayıf bağlantı olduğundan, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük alanıdır. Bu alana dayanarak, küresel tedarik zincirinden kademeli olarak dışlanan daha uzun, daha geniş tedarik zinciri uzantısı.

Aslında, Amerika Birleşik Devletleri her zaman ülkemin Tayvan illerini, Japonya ve Avustralya vb. Anakara Çin'e bağlı olmayan tedarik zincirlerinin yapımına katılmaya çağırdı. ABD ve Tayvan, Washington'da 2020'de Washington'da üst düzey bir görüşme yaptılar, yarı iletkenler ve 5G ve diğer 7 teknik işbirliği konusunda bir mutabakat imzaladı ve mümkün olan en kısa sürede yeni bir tedarik zinciri oluşturuyor. Nadir toprakta Amerika Birleşik Devletleri, Çin anakara Çin'in etrafında çalışmak için Avustralya ile çalışıyor.

Ancak, ABD'nin ideali çok dolu, ancak gerçeklik çok kemiktir.

Birincisi, dünyadaki herhangi bir ekonomi Çin'de 140 milyon insan pazarından ayrılmaz. Çinsiz bu sözde tedarik zinciri, Çin'in insanlarla yüzleşmek istemedikleri sürece Çin'i gerçekten dışlamaz. Basit bir örnek için, sadece Çin anakarasının Tayvan'daki ananas ithalatından askıya alındığı ve sonuçlar Tayvan'da bir siyasi deprem tetiklemiştir. Tayvan'ın ihracatı% 43'ü anakaraya göre, Çin, Japonya, Güney Kore, Avustralya'daki 130'dan fazla ülkede ilk büyük ticaret ortağıdır. Çin, tedarik zincirinin dışındaki Çin'i nasıl içeriyor?

Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılan üç ana püf noktası çok güçlü görünüyor, ama hepsi boşuna değil! Dört yıl sonra, Trump Tayvan'a gidiyorsa, Winnden'in 4 yıllık işini boşa harcayacak ve sonra tekrar yapacaksınız ·····

Amerika Birleşik Devletleri bu komik döngüye girecek mi? Çin netizens iyidir!

|
To Top