Chen Tianqiao kardeşlerin "eve dönüşünün" arkasındaki zenginlik değerleri: daha fazla insanın kaderini değiştirmesine yardımcı olmak

2004 yılında, Xinchang'dan çıkan Chen Tianqiao ve Chen Danian ilk zirveye ulaştı ve Chen ailesi net 9 milyar yuan değeriyle Çin'in en zengin adamı oldu. Bu zenginliğin zirvesinde, Chen kardeşler ikinci ve üçüncü dağlara tırmanmaya başladılar: Xinchang'da "Tianqiao Fonu" ve "Tianqiao Doktor Ödülü Özel Fonu" kurmak için fon bağışladılar ve Xinchang girişimcileriyle bir diyalog kurdular. Koruma ve Geliştirme Fonu, on milyonlarca sağlık kontrol aracı ve diğer tıbbi tesislerin bağışlanması ve yaşlılar için yıllık "kırmızı zarflar" ...

Yıllar geçtikçe Chen kardeşler, memleketlerine geri verme yoluyla servetin neden geldiğini açıkladılar ve ayrıca hangi servetin yapılması gerektiğini açıkladılar, memleketlerindeki insanlara geri vermek için şefkat ve minnettarlık kullandılar ve maddi zenginlikle birçok sosyal "yeni servet" biriktirdiler. .

Zenginlik, daha fazla insanın kaderini değiştirmesine yardımcı olmak için altın köprü olmalıdır

2006'daki üniversiteye giriş sınavının ardından, üniversiteye kabul edilen Xinchang'daki birçok seçkin öğrenci, ailevi kısıtlamalar nedeniyle okuldan ayrılma ikilemiyle karşı karşıya kaldı. Üniversitenin kapısı onlar için açılmış olsa da, maddi zorluklar nedeniyle fakir öğrenciler giremiyor. Bize göre öğrenim ücreti yüksek değil ama onlar için hala aşılamayacak zor bir engel.

Şangay'da çok uzakta bulunan Chen Tianqiao, durumu öğrendikten hemen sonra, üniversite eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için 50 seçkin fakir öğrenciye 374,000 yuan katkıda bulunmayı taahhüt etti.

Başarısız öğrencilerin daha geniş ve daha geniş çalışma yolunu yapmak için, üç aydan kısa bir süre sonra, Ekim 2006'da Chen Tianqiao, memleketi Xinchang'da "Skybridge Fonu" kurmak için fon bağışladı. İlk aşama, esas olarak ödüller için 700.000 ABD Doları tutarındaydı. , Xinchang'ın seçkin fakir öğrencilerini, öğretmenlerini veya diğer dezavantajlı gruplarını finanse etmek ve eğitimin geliştirilmesi gibi sosyal refah girişimlerini finanse etmek.

"Skybridge Fonu" kurulduktan kısa bir süre sonra Chen Tianqiao ve "Skybridge Fonu" yönetim komitesi, Xinchang İlçesi Çalışma Komisyonu'ndan öğrendi: Xinchang'daki bir grup ilkokul ve ortaokul öğrencisi, ailelerinin mali zorlukları nedeniyle çalışmalarını tamamlamada belirli bir etkiye sahipti. Ocak 2007'de, "Flyover Fund" ödenek olarak 200,000 yuan tahsis etti. İnceleme, doğrulama ve İl Gümrük Çalışma Komitesi ve ilgili departmanların onayından sonra, ilçenin ortaokul aşamasındaki 197 fakir ortaokul öğrencisi ve Chengtan ve diğer kasabalarda 71 fakir ilkokul öğrencisi Bu ilkokul ve ortaokul öğrencilerini aktif olarak zorlukların üstesinden gelmeye, çok çalışmaya ve topluma mükemmel sonuçlarla geri ödemeye teşvik etmek için sübvansiyon verin.

Xinchang'daki yoksul öğrencileri, öğretmenleri veya diğer dezavantajlı grupları ödüllendirme ve sübvanse etme ve eğitimin gelişimini finanse etmeye yönelik sosyal yardım taahhütleri devam etmektedir. Chen Tianqiao tarafından kurulan Gökyüzü Köprüsü Fonu yıllar içinde Xinchang'da yaklaşık 300 fakir üniversite öğrencisini ve 760'tan fazla ilk ve ortaokul öğrencisini birikimli olarak desteklemiş ve eğitim, kültürel miras ve geliştirme ve sosyal refah alanlarında 7 milyon yuan'den fazla fon sağlamıştır. Ağustos 2008'de Chen Tianqiao, Xinchang'daki yoksul ailelerin çocuklarına üniversite bursları sağlamak için 250,000 yuan yatırım yaptı.

Zenginlik, daha fazla insanın yaşam kalitesini iyileştirmesine yardımcı olmak için motivasyon olmalıdır

Xinchang küçük bir ilçedir ve tıbbi durumları kesinlikle Hangzhou ve Şangay gibi büyük şehirlerdekilerle karşılaştırılamaz. Memleketteki tıbbi koşulların iyileştirilmesi Chen kardeşlerin bir hayali haline geldi.

20 Mart 2015'te İlçe Halk Hastanesi, Geleneksel Çin Tıbbı Hastanesi ve ilçe birincil sağlık merkezlerinden 190 sağlık çalışanı, Xinchang İlçesi Tianqiao Doktor Mükemmellik Ödülü ve Xinchang İlçesi Tianqiao Mükemmel Tıbbi Personel Ödülü'nü kazandı.

Chen Tianqiao'nun memleketindeki "Xinchang İlçesi Tianqiao Doktor Ödülü Özel Fonu" nu kurmak için 5 milyon yuan bağışladığı ilk seferdir. Ödül miktarı 500,000 yuan'dır. "Tianqiao Doktor Ödülü", seçkin doktorları desteklemeye odaklanmak, Xinchang İlçesindeki ön saf sağlık çalışanlarının coşkusunu ve yaratıcılığını daha da harekete geçirmek ve motive etmek, olağanüstü yetenekleri keşfetmek, eğitmek ve elde tutmak ve Xinchang County'nin tıbbi ve sağlık girişimlerinin uyumunu teşvik etmek için yılda bir kez seçilir. sağlıklı büyüme.

Ağustos 2015'te, Chen Tianqiao'nun kişisel bakımı altında, Shanda Network Group, ilçe halk hükümeti ile bir bağış anlaşması imzaladı ve bölgedeki Kızıl Haç'a 3 sağlık kontrol aracı ve on-board tıbbi ekipmanla donatılmış 15 halk sağlığı hizmeti aracı satın alma yetkisi verdi. 10,8 milyon yuan'lık toplam bedel, Xinchang İlçe hastanelerine ve ilçe ve ilçe hastanelerine bağışlandı.

Bunların arasında, sağlık muayene aracı İlçe Halk Hastanesi, Çin Tıp Hastanesi ve Xinkang Hastanesi tarafından kullanılan DR, kan hücresi ölçer, idrar analizörü, elektrokardiyograf, renkli B-ultrason, otomatik biyokimyasal ölçüm, boy ve ağırlık ölçer ve diğer alet ve ekipmanlarla donatılmıştır. Rutin sağlık kontrolleri, tedavi, acil durum ve diğer işlevler; halk sağlığı hizmeti araçları ağırlıklı olarak kan hücresi ölçüm cihazları, idrar analizörleri, elektrokardiyograflar, B-ultrason, boy ve ağırlık ölçerler, defibrilatörler, dinamik monitörler, mide lavaj makineleri, oksijen inhalasyon cihazları ve ilk yardım ile donatılmıştır. Tabandan halk sağlığı hizmetlerinin işlevlerini yerine getirebilecek 15 ilçe ve cadde sağlık ocağı için ilaç ve halk sağlığı hizmet paketi gibi alet ve ekipmanlar, halk sağlığı hizmet araçları ile donatılmıştır.

Bu 18 araç, Xinchang dağları ve nehirleri boyunca tüm yıl boyunca seyahat ederek tabana hizmet eden sağlıklı bir yaşam hattı oluşturur. Yulin Caddesi Hastanesi müdürü Shi Xinfei, "Halk sağlığı hizmeti aracıyla, sağlık personeli köye gitmek için daha uygun ve motive olacak ve insanlar işimizden daha memnun olacak" dedi.

Ön istatistiklere göre, bu yılın eylül ayı sonu itibariyle, Shandanın sağlık kontrol kamyonları 76 kez teslim edildi ve kırlara 69 kez ziyaret edilerek 9 bin 700 kişiye hizmet verdi. İlçe ve ilçe hastanelerinin 15 halk sağlığı hizmet aracı Xia Köyü olmak üzere 2663 kez teslim etti. Köyde 249 ücretsiz danışma ve 1785 takip ziyareti yapıldı ve toplam 218.500 kişiye hizmet verildi.

Bu ayın 18'inde, Şanghay Bilim ve Teknoloji Grubu Başkanı'nın kurucusu ve Shanda Network Group'un kurucu ortağı Chen Danian, on milyonlarca kişiyi özel olarak bağışladı. Ayrıca, Xinchang County Halk Hastanesine, eyaletteki en yüksek yapılandırmaya sahip 1.5T MRI satın alması için bağışta bulundu. Hastane tıbbi görüntüleme teşhis yetenekleri. Bu sefer bağışlanan ekipmanın, yerel hane halkı kaydı düşük gelirli haneler, düşük gelirli marjinal haneler, yetimler ve Chengtan Kasabasındaki 65 yaş üstü yaşlılar gibi dezavantajlı gruplara ücretsiz olarak sunulacağı bildirildi. Chen Danian, Xinchang Halk Hastanesinin büyük ölçekli tıbbi test ekipmanını yükseltmesine yardım ederek, Xinchang'ın tıbbi seviyesinin, yaygın hastalıkların tedavisinde ve büyük hastalıkların yardımcı tedavisinde Çin'in büyük şehirleriyle entegre edilebileceğini ve Xinchang İlçesindeki yaşam beklentisini ve yaşam kalitesini iyileştirebileceğini umduğunu söyledi.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi'nin bir üyesi olarak Chen Tianqiao, defalarca doktorların tedavisini iyileştirme, tıbbi reformu teşvik etme, tıbbi yatırımı sürekli artırma ve küçük ve orta ölçekli kasabalarda ve kırsal alanlarda tıbbi altyapı ve ekiplerin inşasını hızlandırma çağrısında bulundu. Shanda Group'un desteğiyle, Xinchang County birincil tıbbi ve sağlık iyileştirme projesini başlattı ve birkaç yıl içinde birincil tıbbi ve sağlık hizmeti yeteneklerini iyileştirmeye çalışıyor.

Zenginlik, memleketin daha iyi ve daha hızlı gelişimini teşvik eden duygu olmalıdır

Memleketime geri döndüğümde ve memleketimin gelişim başarılarını gördüğümde, dışarıdaki tüm gezginler heyecanlı, ilhamlı ve gururlu. Memleketin gelişimini hızlandırmak yolcunun görevidir. Chen Tianqiao dedi.

2008 yılında, Chen Tianqiao ve Lu Jianming dahil dört Xinchang girişimcisi, Xinchang Tuning Koruma ve Geliştirme Fonu'nu kurmak için 4 milyon yuan bağışladı.

Xinchang Tiaoqiang, Çin'deki en eski melodilerden biridir ve ulusal somut olmayan kültürel miras listelerinin ilk grubuna dahil edildi ve opera çevreleri ve akademiler tarafından "Çin operasının yaşayan fosili" olarak selamlandı. 600 yıldan fazla bir süredir, Xinchang dünyadaki her şey gibi, yaşayan ve gelişen şekilde ayarlandı ve aynı zamanda refahın demir yasasından kaçmak da imkansız. Şimdi, Tiaoqiang'ın yeniden canlandırılması ve geliştirilmesi, hükümetin Xinchang Tiaoqiang'ın mirasını ve korumasını kuvvetli bir şekilde teşvik etmesine ek olarak, birçok köylünün cömert fonlarından ve ateşli beklentilerinden de ayrılamaz.

Mart 2014'te Shanda Network Group, Xinchang ile stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı. Shanda Networks Group, Xinchang'ın gerçek durumunu birleştirecek, kendi avantajlarına tam anlamıyla katkıda bulunacak, Xinchang'ın turizm, kültür, yaratıcılığı, teknolojisi ve diğer endüstrilerinin hızlandırılmış dönüşümünü kapsamlı bir şekilde teşvik edecek ve Xinchang'ın ekonomik ve sosyal gelişimine yeni ve daha büyük katkılar sağlayacak.

"Yabancı bir ülkede yaşayan bir Xinchang adamı olarak, memleketimin küçüklüğümden beri Çin'deki en iyi ilçe koltuğu olmasını umuyordum. Bence en iyi ilçe koltuğu, en zengin ilçe koltuğu, en iyi yaşam ortamına sahip ilçe koltuğu, özellikle en uzun ömürlü ilçe koltuğu olmalıdır. "Chen Danian dedi.

Chengtan Kasabasındaki Dongding Köyü, eski ağaçlar ve yeşil bambularla çevrilidir. Chen Tianqiao çocukken, Dongding Köyü de dahil olmak üzere memleketindeki loş teraslarda yaşıyordu.Şimdi başarılı Chen Tianqiao kardeşler, doğduğu ve onu yetiştirdiği yeri asla unutmadı. Aynı zamanda, yaşadığı yeri hatırlıyor ve köyün inşasını ve inşasını destekledi. Memleketteki yaşlılara bakmak. "Yaklaşık 10 yıl önce, köydeki yollar inşa etmek için para yatırdılar. Daha sonra, köyün 74 yaş üstü yaşlılarına, taziye parası olarak on yıldan fazla süredir devam eden kişi başına 1.000 yuan fon sağladılar. Gelecek yıldan başlayarak, köydeki 70 yaşın üzerindeki herkes Her yıl 1000 yuan başsağlığı ve 80 ve 90 yaşın üzerindeki yaşlılar için taziye olarak ilave 1.000 yuan vardır. "

Yumruk ve yumruk saf kalptir, Geng Geng Sang Zi Qing. Chen Tianqiao memleketine geri dönmeyi planlıyor ve kırsalda ciddi hastalık sağlık sigortası, çevre sağlığı, kültürel koruma ve kırsal gelenek ve medeniyetin inşasını ve geliştirilmesini desteklemek için memleketinde bir yardım fonu kurmayı ve modern bir kırsal inşa etmek için bir model keşfetmeyi düşünüyor.

Bu makalenin kaynağı WeChat Xinchang yayınlandı

Daha heyecan verici içerik için Titanium Media WeChat ID'yi (ID: taimeiti) takip edin veya Titanium Media Uygulamasını indirin

Ne zamandır böyle bir çizgi görmedin
önceki
Kalbinizdeki okul çiçeğinin fotoğrafını çekin, OnePlus 5T portre çekimi deneyimi işe alma
Sonraki
23 Haziran'da sınır ötesi e-ticaret sabah raporu
CES 2018 Telo Drone: Bu, DJI mağazasındaki en ucuz drone olabilir
Böyle satırları yazmadan önce neler yaşadın
Çirkin gelin bir eş olur! Bir zamanlar sınıfı bırakmanın eşiğindeydiler ve şimdi takımı Batı'da ilk üçe girmeye yönlendiriyorlar.
CES 2018 Microsoft, Google ve Samsung karşılaştırması 55 inç dijital beyaz tahta Flip'i piyasaya sürdü
Yedi Okyanus'un gizemli su altı dünyasını keşfedin, "Aquaman" geliyor
Ağustos, ormanda yürüyün
Bu satırları öğrendiğimde onları asla unutmayacağım
Batı tamamen dağınık! İlk 3 takımda Rockets Warriors yok ve sadece 1. ve 14. arasında 4,5 maç
190301 Xback yakında geliyor! Balmumu figürün açılış töreni mükemmel
CES 2018 | Birlikte! Intel, entegre AMD grafikli Core işlemcileri resmi olarak piyasaya sürdü
"Onüç Köpek" beş yıl daha yasaklansa bile, Çin tarzı eğitimden bahsedeceğim
To Top