Neden o kadar yakışıklı olmayan Wu Yue, oyunda her zaman "erkekleri kendine çekiyor", hayatta galip gelmek için neden oluyor?

"Beijing Women's Illustrated Book" u izledikten sonra, Qi Wei'nin oyunda oynadığı Qi Wei'nin "Beijing Struggle History" adlı eseri pek çok "pekin driftçisine" 6 hayatta kalma dersi verdi.

Aslında sadece Chen Ke değil, Pekin'e vardıktan sonra tanıştığı herkes de birkaç yıldır Pekin'de bulunan insanlardı. Ondan başlayan oda arkadaşı Wang Jiajia, sinyal almadan bir bodrum katında yaşıyor, ancak odadan çıkar çıkmaz göz alıcı görünüyor ve dişlerini kırdıktan sonra istediği kıyafetleri almak zorunda.

Daha sonra, belli ki sıradan bir beyaz yakalı işçi olan oda arkadaşı Yao Mei, muhteşem ve modaya uygun kıyafetler giymişti ve hatta tatil sırasında yüzünü düzeltmişti.

Giyinme ve eşleştirme konusunda da çok zevkli bir kadın olan moda editörü Orange var. Oyundaki hemen hemen her kızın kendi yaşam kalitesi için çabalayacağını görmek zor değil, hangi yöntemi kullanırsa kullansın yaşam kalitelerini de değiştirmeleri gerekiyor.

Bunların arasında en etkileyici olanı, Chen Ke'nin istifa ettiği bir internet şirketinde yabancı bir şirket yöneticisi olan Gu Yingzhen'dir.

Bu yüz, Ma Yili, Jin Dong, Lei Jiayin ve Yuan Quan'ın oynadığı "Hayatın İlk Yarısını" izleyen seyircilerin buna aşina olması gerektiğine inanıyor.Chen Junsheng (Lei Jiayin) ve Luo Zijun (Ma Yili) 'nin ayrılmasına izin veren ana karakterlerden biri olan Ling Ling. .

"Hayatımın İlk Yarısı" nda Wu Yue'nin canlandırdığı Ling Ling, sıradan bir ailenin barışçıl hayatını kıran bir kadın olmasına rağmen, sade giyinmesine rağmen baştan sona mizacının bu sıradan kıyafetlerle kaplandığını söylemek zorunda. Durdurulamaz.

"Pekin Kadınlarının Resim Kitabı" nda Wu Yue artık küçük beyaz yakalı işçi değil, ancak birkaç süiti olan yabancı bir şirket yöneticisi, markalı bir çanta ve yüksek kaliteli ipek eşarplar alabiliyor. Bu aynı zamanda zarif ve olgun bir kadın olarak mizacını da yansıtıyor.

Aslında Wu Yue harika değil, hatta yakışıklı bile değil. 1995'te Chen Baoguo, Li Yapeng ve Liao Fan'ın oynadığı "Beijing Late Autumn Story", Wu Yue'nin ilk televizyon dizisidir. Daha sonra "En İyi Arkadaşım" da entelektüel ve yetenekli bir şirket yöneticisi oynadı.

Wu Yue'nin rollerinin çoğu yetenekli, sakin ve güçlü kadınlar. Mantıksız bir şekilde sorun çıkarmamak ve gerçeği tanımak, oyundaki karakterlerinin ortak bir özelliğidir. "Pekin Kadınlarının Resim Kitabı" nda olduğu gibi, Chen Ke (Qi Wei) ona sordu, "Nasıl bu kadar çok para kazanıyorsunuz?" . "

Yao Mei veya Wang Jiajia bu cümleyi söylerse, izleyiciler tarafından "yüzeysel" olarak azarlanır, ancak Wu Yue'den bu cümleyi söylediğinde, onu kabul ederdi. Çünkü karşımdaki entelektüel kadın bu cümleyi gerçeğe dönüştürdü.

Wu Yue de 23 yıllık oyunculuk tecrübesine sahip bir aktör, ancak "İlk Yarı Hayatım" da Ling Ling olmasaydı, onu çok az kişi tanırdı, bu muhtemelen bu eski aktörlerin büyüsüdür. Düşük anahtar olmak, eğlence sektöründe oyunculuğa odaklanmak ve işi temiz tutmak gerçekten nadirdir.

"Hayatın İlk Yarısında" sıradan beyaz yakalı Ling Ling veya "Beijing Women's Illustrated Book" un yabancı şirket yöneticisi Gu Yingzhen, Wu Yue her zaman telaşsız ve yumuşak bir şekilde konuşuyor, özellikle nazik ve mizaçlı görünüyor. Her cümle çok güçlüdür.

Artık Lei Jiayin, Liu Ye, Wu Xiubo, vb. Gibi birçok güçlü aktör bir kez daha seyircinin görüşüne dönüp oybirliğiyle onay aldığına göre, bu aynı zamanda izleyicinin artık sadece görünüşe bakmadığı, tüm dramayı sürdürmesi gerektiği anlamına geliyor. Sahnenin eski opera kemikleri sahneye çıkıyor. Wu Yue'nun mizaç ve oyunculuk becerileri, seyircinin eleştirel estetiğini gittikçe daha fazla tatmin ediyor.

Şimdi 43 yaşındaki Wu Yue, gözlerinin köşelerinde kırışıklıklar olsa da, aynı oyundaki diğer insanlar kadar beyaz ve güzel cildi değil. Ama Wu Yue'nin gerçekte kazandığı şey yaşı, deneyimi ve içsel mizacıdır.

Yani Wu Yue çok güzel, o çok güzel. "Kötü" bir rol oynamak bile insanları hayranlık uyandırır.

|
To Top