% 6 veya daha fazlası! Ekonomik büyümenin bir dibine sahiptir

Hubei Eyaleti, Yichang City, Yichang Şehri, Shuitianba İlçesi, Eşsiz Doğal Kaynaklar, Üretim Formu ve Yaşam Tarzı, Hükümet Liderliği, Köylü Konusu, Bütün ülke planlama, pazar operasyonu, vb. Şekil 12 Aralık 2020'de ve turistler Shuoda Township, Zi Gu County'deki baraj köyünde göbek portakalını seçiyor. Fotoğraf HongMei (insanlar vizyon)

Son yıllarda, Fujian eyaleti, tedarikin yapısal reformunu teşvik etmeye ve işletmelerin dönüşüm ve geliştirilmesini teşvik etmeye devam etti. Şekil 15 Eylül 2020'dir ve işçiler, TC grubunun yolcu esaslı zemininde araç enstrümanına monte edilmiştir. Xinhua haber ajansı muhabiri şarkı Xiwei

20 Şubat 202'de, Jiangsu Eyaleti, Suzhou, Jiangsu, Jiangsu, Suzhong Uluslararası Konteyner Terminali, Port Makinaları, Malzemeler Kaldırıyor. Xu hui fotoğrafı (insanlar resimleri)

20 Şubat 2021'de Haikou International Duty Free City'deki şantiyelerin yapımı olan Hainan Eyaleti, inşaatı hızlandırdı. Yuan yu fotoğraf (insanlar resimleri)

2020'de, Çin'in ekonomik iyileşmesi beklenenden daha iyidir ve toplam iç ürün% 2,3 oranında artmıştır. Hükümet Çalışma Raporu, 2021'in ana beklenen hedeflerinden biri olarak "gayri safi yurtiçi hasılatın% 6'sından fazlasını büyütecek".

Ülke çapında oturumlara katılan üyeler, Çin'in ekonomik büyümesinde firma güvenini dile getirdiler. Geçen yıl gelişimin temel hedefinin tamamlandığını söylediler. Bu yıl, Çin ekonomisi hala çok fazla risk zorluğuyla karşı karşıya kalmasına rağmen, uzun vadeli temelde bir değişiklik yoktur ve Çin'in ekonomik büyümesi kızgın!

"Beklenenden daha iyi" kolay değil

"Zor işten sonra, toparlanmanın tamamlanmasının ardından, ekonomik iyileşme beklenenden daha iyidir ve toplam yerli üretim değeri% 2,3 oranında artmıştır." Temsilci üye, hükümetin çalışma raporunda bu ifadenin derin bir hissi vardır. Bu başarının kolay olmadığını düşünüyor.

Ulusal Halk Kongresi Başkanı Chen Jinshi, Zhongnan Holdings Group Co., Ltd.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Chen Jinshi, 2020'de, epidemin Çin ekonomisini "büyük sınavı" yaşadıklarını söyledi. Çin'de karmaşık ve değişken durumunda, Çin ekonomisi hala dünyadaki tek büyük ekonomi haline gelen, temel olarak sistem avantajları ve sosyal istikrar ve büyük reform ve birikim açma birikimi nedeniyle, dünyadaki tek büyük ekonomi haline gelen% 2.3 büyüme oranını koruyor. Temettü .

Pek çok temsilci üye özel olarak, geçen yıl ülke tarafından verilen bir dizi yardımcı şirketin işletmeye "sabit hap" dizi olduğunu belirtti. "Vergi indirimleri gibi vergi adresleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin hayatta kalma gelişiminde olumlu bir rol oynamış ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğunluğunun endeksleri kurtarmalarını sağladı." Liu Zhiming, Ulusal Halk Kongresi Başkanı, Çin Demiryolu Köprüsü Bürosu Group Co, Ltd, bunun Çin'in Çin'in ekonomik iyileşme beklenenden daha iyi olduğuna inanıyor.

Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansı'nın Ulusal Komitesi, Çin Komünist Partisi Krallığı, salgın önleme, derinlemesine soruşturmada. "Ülkeye bu faydalar çok güçlüdür! Şirketin üretimin tamamlanması için ve hızlanma gelişimi için, birçok şirket Ar-Ge'ye ve üretime girdi ve yatırımlarını daha da genişletmektedir."

Bahar ve Sonbahar Uçağı Başkanı, Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi üyesi Wang Wei, karmaşık bir dış ortam ve salgın etkisi karşısında, Çin ekonomisinin tamamen güçlü tokluk ve canlılık gösterdiğini söyledi. "Sivil Havacılık Endüstrisini bir örnek olarak alarak, Çin sivil havacılık dünyadaki liderliği değiştirmede liderlik etti ve indeks toparlanmasının dünyaya liderlik etti. Bu, Çin'in gelişiminin hala önemli bir stratejik fırsat süresinde olduğunu bilmemizi sağlıyor, Ve ekonomide uzun süre değişiklik yok. "

Hedefe bakan güvenle dolu

Hükümet Çalışma Raporu, 2021'in ana beklenen hedeflerinden biri olarak "gayri safi yurtiçi hasılatın% 6'sından fazlasını büyütecek". Bu amaç için, Temsilcilik Komitesi çok kendinden emin olduğunu söyledi.

Güven, Çin'in büyük ölçekli piyasa desteğinden geliyor. Birçok temsilci üye, yaklaşık 1,4 milyar insan, yaklaşık 400 milyondan fazla orta gelir grubu, dünyanın en büyük, çoğu potansiyel pazar, Çin'in büyük pazar avantajını oynayacak, güçlü kinetik enerjiyi serbest bırakacak, Çin ekonomisinin sürekli büyümesini teşvik edecek, aynı zamanda olumlu bir etkisi olacak Dünya ekonomisinin iyileşmesi üzerine. Hunan İl Siyasi Danışma Konferansı Başkan Vekili, Çin Halkları Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi, "Geçen yıl, stratejik gelişmekte olan endüstrilere, dijital ekonomiye, dijital ekonomiye vb. Katılmış, görülebileceğim, Çin'in tamamen var. Büyük boy piyasa ve iç talep potansiyelinin avantajlarını, şehirden çizginin altındaki kırsalına, tüketici talebi sürekli iyileştirildi ve yeni tüketim teknolojik durumu sürekli olarak ekonomik büyümeyi teşvik eden sürekli gelişiyor. "

Güven, güçlü ve etkili bir politikadan gelir. "Hükümetin çalışma raporu beni en etkileyici azaltma politikasını yapar. Rapor, bu yılın bu yılın küçük ve mikro işletmelerin ve bireysel ve ticari hanelerinin, mevcut tercihli politikaya dayanarak 1 milyon yuan'dan az olması gerektiğini belirtti. Gelir vergisi. Aynı zamanda, kurumsal inovasyonu motive etmek için, yatırım maliyeti artı kesinti politikası devam etmiştir. Bu KOBİ'ler için önemli bir avantajdır! "Ulusal Halkın Kongresi ve Domuzun Kurucusu Sekiz'in kurucusu Yüzükler Co, Ltd Zhu Ming dedi.

Güven, gelişmeye devam eden bir iş ortamından geliyor. Çin, küresel iş ortamında 10 ekonomide 10 ekonominin ardışık iki yıl boyunca Dünya Bankası tarafından derecelendirilmiştir. Tianjin Üniversitesi Uluslararası Mühendislik ve Yönetimi Dekanı olan Çin Ulusal Komitesi'nin Üyesi olan Zhang Shuo, özel ekonomik kalkınma ortamlarını optimize ettiğini, sürekli olarak "havalandırma hizmeti" reformunu, piyasaya daha fazla canlılık yapacak, böylece yeni pazar konuları hızla büyüdü.

Yeni başlangıç noktası birlikte

Hedef belirleme, daha sonra ne yapmalı?

Ulusal Siyasal Danışma Konferansı ve Çin Vergi Derneği Başkan Yardımcısı olan Zhang Lian, Çin ekonomisinin karşılaştığı ortamın hala karmaşık ve daha çeşitli olduğuna inanıyor. Yeni kalkınma aşamasına dayanmalı, yeni gelişme kavramını uyguladı. ve yeni bir gelişme deseni oluşturun ve "altı istikrarlı" işte iyi bir iş çıkarın, kapsamlı "altı garantili" görevi, makro politika sürekliliğini, istikrarını, sürdürülebilirliğini koru.

"Otomotiv endüstrisi için, 2021 yıldır. Chery otomobili, ana beden, yerli uluslararası çift döngü karşılıklı tanıtım, inovasyon kabiliyetini arttırmak, geleneksel arabaları koymak, geleneksel araba koymak, yeni enerji, akıllı ağ koymak Otomatik sürüş yüksek, sıkılır, otomobil tüketimini ve endüstrisini çift lekeli adımları tanıtmak için çabalıyorlar. "Ulusal Halk Kongresi ve Chery Auto Co., Ltd.'in Başkanı dedi.

Çin Ulusal Komitesi üyesi olan Gong Yueee ve Pi Maway, Eski Başkan Yardımcısı Gong YIDE, Çin'in ihracatının 2021'de genel ve güçlü olacağına inanıyor, Çin yine de yabancı yatırımın odak noktası ve küresellerin önemli motoru olacak. ekonomik büyüme. Reformu ve yeniliği konsantre olarak tanıtmak ve gerçekten yüksek kaliteli gelişmeyi kavramak ve Çin ekonomisi kesinlikle olacak.

E-Ticaret, evrensel yerli çevreler ve Çin uluslararası çift döngüsü için önemli bir merkezdir. Milli Halk Kongresi, Ticaret Bakanlığı E-Ticaret ve Bilgi Teknolojisi Direktörü, inovasyona ve sürüşe uyması gerektiğini ve e-ticaretin yüksek kaliteli gelişmesini engelleyen darboğaz kısıtlamalarına odaklanmasının, doğru bir şekilde tutmaya çalıştığını söyledi. Dijital ekonomik kalkınmanın gelişim eğilimi ve tanıtılacak etkili önlemler, tüketimin, pürüzsüz dolaşım, stabilizasyon ve genişlemeyi teşvik etmede daha fazla rol oynamaktadır. "Çok sayıda iş" eylemini aktif olarak tanıtın, kırsal e-ticaretin yeni altyapısını geliştirin, tarım ürünlerinin zeka seviyesini iyileştirin, böylece insanlar kırsal e-ticaret geliştirme sürecinde karlı olacaktır ve olacaktır. uzun vadeli. (Muhabir Xu Peiyu Wang Junling Li Wei)

"İnsanların günlük yurtdışı baskısı" (Mart 08, 2021)

|
To Top