Çin'in ekonomisi ABD'nin ötesinde ne zaman? Çok ülke tahmini üniforma, zaman noktası büyük ölçüde

Geçen yıl, yeni taç pnömoni salgını küresel olarak öfke edildi ve ekonomik zorluklar ekonomide oluşturuldu, Çin'in ekonomik kontrastı, aydınlık bir "transkript" ye verdi. Bu durumda, Çin ekonomisi Amerika Birleşik Devletleri'ni aşabilecek ve insanların endişesi konusu olabileceği zaman. Son zamanlarda, BRT, Amerika Birleşik Devletleri ötesindeki Çin ekonomisinin fantezi rengiyle ilgili bir sorunu olduğunu söyleyen bir makale yayınladı, ancak 2020'de "daha gerçekçi" oluyor.

Makale, bir savaştan önce ve sonra, ABD ekonomisinin İngiltere'yi aştığını söyledi, dünya oldu ve daha sonra, Dünya Savaşı, Soğuk Savaş, birkaç kez, ancak ekonomik kriz gibi büyük olaylar yaşadı, ancak ABD Ekonomik Durumu Sovyetler Birliği ve Japonya olup olmadığı hiçbir zaman önemli bir zorluk olmamıştı, ancak Japon ekonomisi, geçen yüzyılın sonunda ABD ekonomisine yakın olmasına rağmen, ABD'nin anti-Chao'yu tamamlamadı.

2020 yılına kadar, Çin ekonomisi de Amerika Birleşik Devletleri'nin% 70'ine ulaştı. Aynı zamanda, Çin'in yeni taç salgınından da basılıyordu ve ilk çeyrekte ihmal edilemez bir büyüme yoktu. İnsanlar Çin'in Japonya gibi zirveye düşeceğini düşündüğü zaman, Çin hızla salgını kontrol etti ve geri tepme ikinci çeyrekte elde edildi. Makale, Çin'in ekonominin restorasyonu, Avrupa ve Amerikan salgınları azgın olduğuna inanıyor, Amerika Birleşik Devletleri Yaka İşsizlik Yardım Ekibi daha uzun ve daha uzun oluyor ve bu Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde uzun vadeli bir ekonomik açığı.

(Amerikan işsizlik yardımının yakalı)

İngiliz medyasına ek olarak, diğer yabancı medya, Çin ve ABD'nin toplam ekonomik hacminde değişiklikler de belirtti. "Japonya Ekonomik Haberleri" 1 Mart 2020'de bildirildi, Çin, bizi salgın önleme ve kontrol hatasıyla karşılaştırıldığında, doğru büyümeyi sağlayan tek ekonomikti, bacakları sürükledi. Bu Birliğin sonucu, Çin GSYİH'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde% 70,4'e eşdeğer olması, 2019'lu yüzde 3,6 puanla genişlemesidir. Japon medyası, salgın önleme ve kontrolde Çin'in Çin'i beklenenden daha hızlı hale getireceğini belirtti.

Çin'in ekonomisi ABD'nin ötesinde ne zaman? BBC, rapordaki bazı tahminler listelenmiştir. Daha önce, Japonya'da tahmin edilen bir tahmin edilen, toplam Çin ekonomisinin, daha önce tahmin edilenden çok gelişmiş olan 2028'de Amerika Birleşik Devletleri'ni geçeceğini gösterdi. İngiliz Zhicu Ekonomisi ve Ticari Araştırma Merkezi, yeni taç salgınının, Çin ve ABD'nin salgın önleme ve kontrol ve ekonomik iyileşme kapsamında açık olduğuna inanıyor. Çin, ABD'yi 2028'de aşacak, dünyanın en büyük ekonomisi haline geldi, ki bu daha iyi önceki tahminlerinkinden daha. 5 yıl.

ABD Broins Derneği ve Pekin Üniversitesi Ulusal Kalkınma Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa yayınlanan "China 2049" raporu, "Çin 2049", 2030'dan sonra, Çin ekonomisinin bir dünyanın bir numaralı ekonominin ABD'yi aşacağına inanıyor. Raporun ortak bir yazarı olan ABD Broins Society, Çin Ekonomik Kıdemli Araştırmacı'nın ortak bir yazarı olan Du Dawei, Çin ekonomisinin Amerika Birleşik Devletleri'nin tam yılını aştığına inanıyor, gelişmekte olan ülkelerin yavaş yavaş önde gelen koyunlarla yetiştiğini belirterek değer. Daha yaygın eğilimler, ABD ve bazı gelişmiş ekonomilerin bu alışkanlığa ihtiyacı var. British Zhicu ayrıca raporda benzer bir bakış açısı önerdi, yani en iyi beş ekonomi karıştırılacak ve Batı, Asya ekonomisinin hızlı büyümesini görmezden gelemez.

2020'de salgın bir gerileme olmasına rağmen, Çin ekonomisi güçlü tokluk gösterir. Bazı uluslararası insanlar, Çin'in ekonomisinin 2021'de daha büyük bir rol oynayacağını belirtti, insanlar Çin'in, Çin'in salgıntan zarar gördüğü ekonomilere yardımcı olabileceğine ve dünyanın da Çin'in geleceği için beklentilerle dolu olduğuna inanıyor.

(Editör: TSN)

|
To Top