Bu küçük antik Yangshuo kasabasında, iki başkan bir zamanlar gizemli bir şekilde ziyaret etti!

Guilin'in bir peri ülkesi gibi pitoresk manzarası her zaman büyüleyicidir. Sahneye geldiğinizde, karmaşık manzaralardan ve kalabalıklardan kaçının ve en iyi bakış açısı, en eski tarz ve en uygun maliyetli olan Xingping Antik Kenti'ne gelin.

Ancak Xingping Antik Kenti'nin alışılmadık bir hikayesi var. Guangxi'de yürüyün, manzaranın ve refahın tadını çıkarın ve Xingping Antik Kenti'nin yükseliş ve düşüşünün sırlarını keşfedin!

Xingping Kasabası, Yangshuo'nun kuzeydoğusunda, Lijiang Nehri'nin büyük bir viraj oluşturduğu ve güzel bir gök mavisi yeşim kuşağı oluşturarak akmaya başladığı Yangshuo ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

RMB 20'nin arkasındaki desen, Xingping'in gerçek sahnesi.

Dağlar ve nehirlerle çevrili Xingping, Lijiang Nehri kıyısındaki en güzel antik kenttir. Canlı West Street ile karşılaştırıldığında, Xingping hayatın iniş çıkışlarını deneyimlemiştir ve hala basittir.Zamanla cilalanan mavi taş plakalar daha özgün ve orijinaldir.

Bin yıllık diğer antik kentlerin aksine Xingping ücretsizdir ve bilet almaz. Harap ve eski sokaklar seyrek nüfusludur.

Evler ve binalar orijinal ve basit mizacını koruyor ve sokağa bakan küçük dükkanlar da antik kent unsurlarıyla doludur.

Antik kentte yürümek, kalbim son derece huzurlu. Lijiang Nehri'nden esen su buharını saran bu nadir nostaljik nefes, avluyu ıslatıyor.

Antik köprüler, antik geçitler, antik pavyonlar, antik sahne, antik tapınaklar, antik köyler, antik ağaçlar ve antik köy yapılarının hepsi gözlerdedir. Üç çizgi fırça ve mürekkep gibi, "uzun eski cadde ve derin antik sokak" ile damlayan muhteşem bir Çin resmi oluşturuyor.

Burada sadece güçlü ulusal özellikleri hissetmekle kalmaz, aynı zamanda Lijiang Nehri'nin özünü takdir edebilir, saf ve sakin cenneti bulabilirsiniz.

Xingping çevresindeki zirveler çok güzel ve "Üç Kaya, Beş Kuyu, On İki Dağ" ve diğer ilgi çekici yerler var. Xingping Balıkçı Köyü, Xingping Antik Kenti İskelesi'nden Lijiang Nehri boyunca 2 kilometre uzaklıktadır. Tekneyle ulaşması on dakikadan fazla sürer.

Binlerce yıl içinde dalmış olması gereken bu antik kent, şeftali çiçeği kaynağı kadar güvenlidir.Xingping Balıkçı Köyü'nde yaşanan büyük bir olay nedeniyle sessizliğini bozarak ün kazanmış, pek çok Çinli ve yabancı turisti ziyarete sevk etmiştir.

1921 kışında, o zamanlar Çin Cumhuriyeti Devlet Başkanı olan Bay Sun Yat-sen, gece Xingping Balıkçı Köyünde durdu. Ve üç karakter "Tianshui Köyü" nü kendisi yazdı.

Temmuz 1998'de, zamanın ABD Başkanı Clinton ve eşi, Xingping Balıkçı Köyü'nü ziyaret etti.

Clinton'ın, Xingping Balıkçı Köyü'ndeki tipik ve ilginç Çin kırsal manzarasından çok memnun olduğu söyleniyor.

Heyecanla eski at başı duvarına hayran kaldı, derin sokaklarda dolaşırken, oyulmuş kapı ve pencerelerden derinden etkilendi, duramadı ve dokunamadı ve onu yere bırakamadı.

Köylü Zhao Jiashi'nin komiserini ziyaret ettikten sonra Clinton, "Büyükannem komiseri açtı ve komiseri görmeyi seviyorum" dedi. Ardından Zhao Jiashi'nin ailesiyle fotoğraf çekmek için inisiyatif aldı.

Başkan Clinton, Xingping Balıkçı Köyü'nü ziyaret etti ve dünyanın önde gelen medyası bunu bildirmek için acele ederek küçük Xingping Balıkçı Köyü'nü tüm dünyada ünlü yaptı. Başkanın ayak izlerini takip etme dalgasına başlayın.

Buradaki tuhaf dağlar ve sular son derece esnektir. Efsane, Xingping İlçesinin ileri gelenlerinin buraya en pahalı yeri seçmek için taşınmasıdır.

Manzara hareketlidir ve halk gelenekleri basittir. Köylüler nesillerdir geçimlerini sağlamak için balık tutuyorlar.Çin'deki diğer yerlerin çoğunun aksine, bambu sallar balık tutma aracı olarak kullanılıyor.

Böylelikle Xingping antik kenti parıldayan yıldızlı gökyüzünün altında kapılarını açtı. Dünyadaki değişimler konusunda tembel, ağır ticareti bir kenara bırakarak, Lijiang Nehri'nin doğu kıyısında binlerce yıldır duruyor.

Değişiklikler yaşayan antik kentlerin canlı hikayeleri var. Kiremit, cadde ve şerit, nehir ve köprü hepsi fısıldıyor, nabız ve sevgi gibi görünüyor ve uygarlığın kodunu keşfetmek için zaman ve mekanda bize yol gösteriyor.

Yılbaşı gecesi sinemalarda! Xu Zheng'in romantik komedi "Love" ın galası, Hollywood uluslararası süperstarı Çin filminin ilk gösterimini sunuyor.
önceki
72. Cannes Film Festivali, ilk film grubunu duyurdu: Diao Yinanın yeni filmleri ana yarışma için yarışıyor ve odak ünitesinde 2 Çin filmi kısa listeye alındı
Sonraki
"Köpek Gözleri İnsanların Kalbini Görüyor" Huang Lei ve Yan Ni'nin "Ölüme Ölüm" adlı uzun metrajlı filmini köpeğe adil davranmak için teşhir etti: bu sefer yenilgiyi asla kabul etmeyin!
"50 trilyon" personel değişikliği: ICBC yeni başkanları memnuniyetle karşılayacak
Yılbaşı Gecesi | Yangshuo Yeni Yıl Arifesinde nereye gidilir? Böyle oynamak çok eğlenceli!
"Kar fırtınası", "Kar Fırtınası" nın erken izlenmesi için "1 Mayıs'ta görülmesi gereken" olarak övüldü Zhang Zhen, Ni Ni'nin erkek karakteri Liao Fan'ın soğuk ve komik olduğu haberini verdi.
Kendi kendine sürüş stratejisi | Lijiang aşkı, Yangshuo evi, sizi Guilin harikalar diyarında oynamaya davet ediyor!
Tek nefeste 2 milyar yuan kayıp, bu şirketin performansı çok değişti! 180.000 yatırımcı gök gürültüsüne adım attı
Guilin'de pek çok insan unutulmuş "Antik Kentin Gizli Diyarı" nı tatmadı.
Donanmanın yeni sözcüsü ortaya çıkar çıkmaz viral oldu.
"Yenilmezler 4" ün ana yaratıcısı Çin'e geliyor, Küçük Örümcek'in Avrupa'ya yaptığı keşif gezisinin bugüne kadar vakti yok!
Yangshuo'da kışın başlarında nasıl vakit kaybedilir?
"Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı belgesel film, Pekin Uluslararası Film Festivali belgesel ünitesinde görücüye çıktı.
O yıl, Yangshuo'da olduğumuz o günler
To Top