Savaş patlaması olduğunda, Çin ve Rusya "Termal Nükleer Sınıf Karışımı" oluşturacak ve ABD ile yüzleşemez.

Uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri, Çinli Rusya'nın "tehdidi" yarattı. Son zamanlarda, Beyaz Saray, Çin ve Rusya'nın ABD güvenliği için bir "tehdit" oluşturduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri'ni askeri ve ulusal güvenliğe baskın yapmak için ileri teknolojiyi yatırdığını iddia ediyor. ABD için, Rus uzmanları, Amerika Birleşik Devletleri'nin yüzleşmeye devam etmesi durumunda, yalnızca Çin ve Rusya'yı daha yakın hale getirecek.

Küresel zamanlara göre, ABD Beyaz Saray, bu rapordan Biden'in ön dış politika fikirlerine göre görülebilen "Geçici Ulusal Güvenlik Stratejik Politikasını" yayınladı. Bunlar arasında, Amerika Birleşik Devletleri'nin Çin ve Rusya'yı "ana tehditler" olarak tanımladığı konusunda endişe duyuyor. Rapora göre, Rusya dünya sahnesinde "istikrarı yok etme" oynadı ve Çin ve Rusya, ABD'nin çıkarlarını "zayıflattı", büyük miktarda fonlara yatırım yaptı. Bu rapor, Çin'in ekonomik, diplomatik ve askeri yeteneklere sahip olduğunu ve "kararlı açık uluslararası sistem" konusundaki "büyük zorlukları" oluşturabilecek "tek" ülke olduğunu belirtti.

Beyaz Saray tarafından yayınlanan bu belgeye yanıt olarak, Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zaharova, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir rekabet ilişkisi alanında "düşmanlar" olarak kabul edileceğini ve Amerika Birleşik Devletleri'ni Rusya içermediğini söyledi. Rusya'ya eşit. Eşitlik, eşitlik kazanma fırsatı.

Uluslararası toplumda, Amerika Birleşik Devletleri uluslararası toplumda çözülmedi, ancak yıkıcı davranışı için sessiz kaldı, ancak ortasında ve Rusça "dünya istikrarını yok etmek". Bu stratejinin üretken olması muhtemeldir.

"Oriental 2018" PLA birliklerinde stratejik egzersiz

Rusya Askeri Uzmanı Vladimir Bachzie, ABD'nin bu raporunun Biden hükümetinin hala "Rusya'ya karşı" olacağını ve bunu ABD dış politikalarının asıl görevi olarak kullanacağına inanıyor. Rus uzmanları ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nin böyle bir politikaya devam ettiğini, yalnızca Çin ve Rusya'daki "en uygun koşullar" yaratacağını belirtti, Amerika Birleşik Devletleri'ni "Rusya'ya mücadele etmeye" devam ediyor, Çin ve Rusya arasında askeri teknoloji alanında işbirliğini teşvik edecektir. .

Bazı diğer bazı Rus uzmanlar da benzer görüşleri ileri sürdü, Rus askeri bilimi Sichfkov, Beyaz Saray'ın yayınlanan bu raporun yeni bir anlamı, Biden, Trump hem de Pentagon'un benzer bir konuşma yayınladıklarını belirtti; ABD stratejisi Sino'yu söyleyecek -Russian "Birlik" ve gerçek anlamda bir "askeri ittifak" kurarak; Sonunda, Amerika Birleşik Devletleri sadece kendinize rakibi karşılayamayacağınızı söyleyemez, çünkü Çin ve Rusya, ekonomi, teknolojiyi dolduracak çünkü Askeri ve diğer avantajların avantajı, bir "termal nükleer dereceli karışımı" oluşturur, bu da USU'nun yüzleşememesidir.

Daha önce, Moskova Yükseköğretim Enstitüsü'ndeki kıdemli araştırmacı da gerektiğinde, Sino-Russian'ın hızlı bir şekilde "askeri ittifak" yerleşebileceğini ve tehditlere ortaklaşa cevap verdiğini söyledi. Bununla birlikte, şu anki Çin'in Rusya'nın ABD ile savaşın patlaması riski olmadığı sürece "Askeri İttifak" nı gerçekleştirmeye gerek yoktu.

Halkın Sanjun Mart'ı, Halkın Kurtuluş Ordusunun Mart ayında Kızıl Meydan'da

Çin, "unplexplex" politikasını uygulamaktadır ve mevcut uluslararası durumlarda, Çin ve Rusya'nın gerekli yoğun olmadığını göstermektedir. Bununla birlikte, Rus uzmanları söylese, Amerika Birleşik Devletleri'nde Sino-Rusya'nın geleceğe daha yakın olmasına izin verecek ve Amerika Birleşik Devletleri de bunu biliyor, bu yüzden Çin'in Çin ve Rusya arasındaki ilişkisini tetiklemeye çalışıyorlar.

(Editör: TSN)

|
To Top