Bahar pırasa satın almak, "geniş yaprak" ve "ince yapraklar", çok farklı, tekrar satın almayın, tekrar satın almayın

"İlk bahar erken, sonbahar ve geç geç" "ilkbahar yemek kokulu, yaz yemeği kokusu" Mart ayında, baharın dünyaya geri döndüğü ve ilkbahar pırasaları, tadına bakmak için yarışan birçok insandır. Bahar iklimi düşüktür, hala dengesizdir, daha fazla sebze ödeyeceğiz, sıcak tutmaya, bağışıklığı arttırmaya yardımcı oluyor ve pırasalar kaçıramaz.

Pırasa sadece lezzetli değil, aynı zamanda beslenme değeri de çok yüksektir ve pırasalar C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, nick asit, karoten ve çeşitli mineral besin maddeleri bakımından zengindir ve Amazo da çok fazla Selüloz, bağırsak çöplerinin temizlenmesi, gastrointestinal hareketliliğe yardımcı olabilir. Aynı zamanda, pırasın kendisinin eşsiz kokusu, iştahı teşvik etmeye yardımcı olur. ABD'nin birçok avantajı olduğu söylenebilir, şimdi ilkbaharın listelendiği, daha fazla yemek yemek isteyebilirsiniz.

Dikkatli arkadaşlar, pırasa satın aldığımızda iki tür olduğunu, biri geniş, diğeri ince yapraklar olduğunu görecek, bu fenomen özellikle sebze pazarında yaygındır. Bazı insanlar geniş pırasalara bakar ve büyük ve kalın olun. Satış özellikle iyidir ve onu almak uygundur. Geniş pırasa almayı seçerseniz, seçmeyi seçtiniz mi? Aslında, geniş pırasa ve ince yaprak pırasaları sadece şekillerde farklı değildir. Tadı tadı, fark küçük değildir. Aslında, bu iki farklı çeşittir, bu yüzden satın alırken özensiz olmamalıyız. Satın al İhtiyaçlarınıza göre. Bugün, sizinle paylaşmaya gel, bu iki pırasa arasındaki fark, bir göz atalım ~

[Farklılıklar, çeşitler]

Stone olarak da bilinen geniş yapraklı pırasalar, soğanın çok yıllık bitkileridir, şekli ve kokusu pırasa, yapraklara ve çiçeklerin yanında yenilebilir, bu da pırasa veriminde yenebilir. Güzel yaprak pırasaları, uzun yıllar süren bitkisel bitkilerin zambakına ait olan küçük broşürlerdir. Bu pırasalar çevre için çok uygundur, soğuk ve soğuk ve kışa dayanır. Bu iki pırasanın özüdür.

Tabii ki, bazı dış koşullar geniş ve ince, genellikle, genellikle, genellikle doğal ortamda büyüyen pırasa yaprakları nispeten dar, seraya ekilen pırasa yaprakları büyük olacaktır. Pırasa pırasalarını yapmak için çiftçiler, pırasa yapraklarını artırmak için ilaç kullanırlar.

[İki Fark, Farklı Şekiller]

Geniş yapraklı pıralar büyük bir hipertrofiye sahiptir, üçgen şeklini dikkatlice gözlemleyin, renk sığdır, yeşil çok yeşildir, kökler daha uzundur ve artık 5 cm veya daha uzun süredir, beyaz. İnce yapraklı yaprak bıçağı dar, yapraklar uzun, renk nispeten derin, yapraklar genellikle derin yeşil sunulur, kök kısa, yaklaşık 3 cm ve açık yeşildir.

[Farklı üç, tat ve tat]

Geniş pırasalar kırılgan ve hassas yiyor, nem içeriği daha iyidir, lif küçüktür, tadı nispeten ışıktır ve tatlı bir tadı ile tatılır. Yaprak pırasaları daha çiğnenmiş, açıkça daha fazla elyaf hissediyorum, eğer eskiyse, otlatma hissi olacaktır. Yaprak pırasalarının kokusu çok zengindir ve baharatlı bir tadı ile yayılır. Yine pişirmek kolaydır, aksi takdirde itaat etmek kolaydır.

[Dört arasındaki farklar, farklı yemek]

Tat ve kokudan etkilenen, yemede, iki pırasa da en iyi ayırt edicidir. Geniş pırasa tadı ışık, daha zevkli, tanıdık kolay, yemek pişirme çok uzun değil. Kızarmış yemek ya da kızartma ya da çorba, ortak pırasa ve kızarmış yumurta, ızgara pırasa için daha uygundur.

>

Güzel yaprak pırasası güçlü, daha dokunaklı, doldurma, köfte, tart veya kızarmış pırasa için daha uygundur, ya da turşu, tadı ve tadı daha belirgin hale getirir.

[Fark 5, besin değeri farkı]

Güzel yaprak pırasalarındaki selüloz, çok geniş pırasmalardan önemli ölçüde daha yüksek olmalıdır, bu da tada anlamlı bir fark yaratır. Aynı zamanda, yaprak pırasalarında yayılan daha zengin baharatlı lezzet, iştahı teşvik etmeye ve sindirimi teşvik etmeye yardımcı olur. Genişlik pırasalarındaki selüloz daha azdır ve tadı daha da hafiftir. İnce Lerye'nin besin değerini görmek için bu iki noktadan görülebilir.

Yukarıdakiler, geniş pırasalar ile yaprak pırasaları arasındaki fark ve iki kişidir ve ikisi farklı çeşitlerdir. Geniş pıralar taze ve tatlıdır, kızarmış yemek ya da kızartma için uygundur; ince yapraklı pırasa, daha güçlü, daha çiğnemesi, doldurma için uygun, veya kızartma ve turşu. Herkes gelecekte pırasa satın alırken kendi ihtiyaçlarını seçebilir.

Taze pırasa seçimi

Genişlik ya da ince bir yaprak olup olmadığı, satın aldığınızda taze ve kaliteli pırasa seçmeniz gerekir. Genellikle, aşağıdaki 3 noktaya dikkat edin:

1. Yapraklara bakın, taze pırasa yaprağı bozulmadan, sarı ipuçları, beyaz lekeler, molalar gibi kusurlar yoktur.

2, piyonun köklerine bakınız, taze pırasa kök kısmı suyu sızdırır veya suyu çıkarmak için elini yavaşça kullanır.

3, lezzet kokusu, taze pırasa pırasa kokusunu kokuyor, çürük, kokuşma ya da koku yok.

İşte küçük bir yasemin yemeği, bahar pırasa sezonunu yiyor, pırasa satın alırken, genişlik yapraklarına ve ince yapraklara dikkat edin, pırasa kokusunu seçin. Lezzetli. Bu makale küçük bir yasemin mutfağı orijinaldir ve resim kolay değildir. Kendini yetiştirme, taşıma kesinlikle yasaktır. Herkese şikayet et, topla ve ileri! desteğin için teşekkürler!

|
To Top