Tüketmeler nasıl tüketime dönüştürülür? Zibo barbekü ateşinin ilhamları nelerdir? Guan Qingyou'nun ağır yorumu

Huaxia Times (www.chinatimes.net.cn) Muhabir Li Chang Chen Feng Pekin Raporu

2023'te yarısından fazlası. Yılın ilk yarısında Çin ekonomisinin önemli noktaları nelerdir? Yılın ikinci yarısında ne olacak? Huaxia Haber Derneği'nin oturma odası kısa süre önce yılın ortasında bir dizi planlama başlattı ve sektördeki yetkili kişileri mevcut ekonomik ekonomik konuyu yorumlamaya ve yüksek kaliteli ekonomik kalkınma yolunu tartışmaya davet etti.

Merkez Bankası tarafından verilen para nerede? Haziran ayında M1 ve M2 makasları arasındaki fark neden daha da genişliyor? Tüketim ve yatırıma nasıl dönüştürebilirsiniz? Yukarıdaki makroekonominin sıcak konusuna yanıt olarak, Huaxia News Oturma Odası, Finansal Araştırma Enstitüsü Dekanı Guan Qingyou'yu ayrıntılı olarak yorumlamaya davet etti.

Buna ek olarak, yılın ilk yarısında, Zibo Barbekü fenomeninden ne gibi düşünceler getirildi ve Guan Qingiyou, Zibo Belediye Partisi Komitesi ve Mevcut Hükümetin Karar Yapma Danışmanlık Komitesinin bir üyesi olarak daha ikna edici bir yorum verdi. .

M2 neden yükselmedi?

Son zamanlarda, merkez bankası Haziran finansal verilerinde açıklandı. Haziran sonu itibariyle, M1 ve M2'nin yıllık büyüme oranları sırasıyla%3.1 ve%11.3, yüzde 1,6 puan ve önceki yıldan 0,3 puandı. Ay %, Mayıs ayında %-6.9'dan daha da genişledi.

Makas yayılması ne anlama geliyor? M2, ekonomik bakım büyümesi, enflasyonun nedeni olmayan şey, piyasanın dikkatinin odak noktası haline gelmiştir.

"M2'nin büyüme oranı bir önceki dönemden biraz düştü, ancak M1'in düşüşü M2'den daha büyük." Guan QingYou, aslında sosyal ve ekonomik faaliyetlerin aktif olup olmadığını ölçmenin daha önemli olduğunu analiz etti. Ekonomik faaliyetin hala olması gerektiği daha önemli. gelişmiş.

Ülkemin CPI'sının "One Sepet" mal ve hizmetleri arasında, gıdalar nispeten yüksek yiyecekleri oluşturmaktadır. Bunlar arasında domuz fiyatları önemli bir faktördür. Veriler, domuz fiyatlarının yılın ilk yarısında yaklaşık % 30 düştüğünü göstermektedir. Domuzların fiyatını mümkün olan en kısa sürede makul bir aralığa geri dönecek şekilde teşvik etmek için, 14 Temmuz'da Ticaret Bakanlığı, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ve Maliye Bakanlığı ile birlikte Merkezi Rezerv'in ikinci partisini gerçekleştirdi. 20.000 ton ton depolama ve depolama sayısını tamamlamak için bu yıl domuz toplama ve depolama çalışması.

Domuz fiyatlarının sürekli gerilemesinin etkisi ile ilgili olarak, Guan QingYou, domuz döngüsünün genellikle zirveler ve vadiler göründüğüne inanıyor. Son iki yılda insanlar olukta dolaştı ve insanlar ucuz et yedi.

CICC'nin son araştırma raporu, bu yılın ilk yarısından bu yana, ülkemdeki domuzların fiyat eğiliminin durgun olmaya devam ettiğini gösteriyor. Şu andan itibaren, art arda 7 ay boyunca üreme kârları kayboldu.

"Domuz eti fiyatı durgunsa, domuz üreme işletmelerinin karlılığının hasar görmesine neden olur, bu da işletmenin yatırım ve üretim coşkusunu etkileyecektir. Tüketiciler yavaş yavaş para kazanmanın gittikçe zorlaştığını görecekler.

M2 ile ilgili olarak, ekonomik büyüme meydana gelmedi ve enflasyon için hiçbir neden yok. Guan QingYou, sosyal entegrasyonun makro -sıvı kavramı olduğuna inanıyor. Emtia fiyatı mikro -para birimi değeri ifadesidir. Genel olarak, para birimi kapısı gevşek. Piyasaya akacaktır. Şimdi tüm para birimi kapıları çok büyük, ancak su akmıyor. Bunun nedeni, orta bağlantıda "engel" ortaya çıktı.

Tüketim potansiyelini uyarın ve sadece uyarıcı değil

"Fazla tasarruf" tüketim ve yatırımlara nasıl dönüştürülebilir ve tüketici canlılığını serbest bırakır? Guan Qingyou, tüketimin nasıl teşvik edileceğini tartıştığını söyledi. 1998'de Asya mali krizi ve 2008'deki küresel mali kriz tartışıldı.

"Şu anda piyasada iki bakış açısı var. Bir bakış açısı, 2008'deki 4 trilyon teşvik politikasına benzer şekilde olumlu maliye politikalarını ve gevşek para politikalarını teşvik etmelidir; perspektif 2, şu anda büyük ölçekli uyaran politikaları için uygun değildir. Mevcut ekonomik durum 2008 mali krizine kıyasla büyük bir fark var. "Guan Qing You özetledi.

Guan QingYou, tüketim potansiyelinin serbest bırakılmasının tüketimden başlaması gerektiğine ve tüketim başlangıcı basit bir uyaran tüketimi değil, maliye politikası ve para politikası aracılığıyla bağlantıyı "entegre etmek" olduğuna inanmaktadır.

Birincisi, düşük gelirli gruplar ve savunmasız gruplar için nakit sübvansiyonlar dikkate alınabilir.

İkincisi, yüksek gelirli grupların ülkede tüketimi teşvik etmeleri ve tüketmesi için, ilgili endüstriyel zincirin de sürekli talep üretmesi bekleniyor. Eski bilgelerin düşünceleri referans için kullanılabilir. Yüksek gelirli grupların tüketimi servet taşıyor. Etkiler piyasaya çok fazla likidite enjekte ediyor.

Guan Qingyo, aslında ülkemin planlanan ekonomi döneminde bu sorunu fark ettiğini analiz etti. Bir zamanlar para birimine geri döndü ve hala ekonomiye faydalı olan birçok lüks mal açtı.

"Bu nedenle, farklı sosyal gruplar farklı yöntemler almalıdır. Düşük gelirli gruplar için esas olarak sübvansiyonlardır. Yüksek gelirli gruplar için tüketime devam etmeye teşvik etmeleri gerekir."

Zibo Barbecue Out Circle Vahiy: Eski Sanayi Şehri Nasıl Dönüştürülür

Bu yılın Mart ve Nisan ayında, Shandong Zibo Barbekü aniden tüm ülkeyi patlattı ve olağanüstü bir tüketici olayı oldu. "Trafik" nin kutsaması altında, "Zi'ye Giriş" in Giriş "bir trend oldu.

"Zibo biraz tanıdık çünkü ben Zibo Belediye Partisi Komitesi ve Belediye Hükümeti Karar Yapma Danışmanlık Komitesinin bir üyesiyim." . Bu fenomenin arkasında, fenomen eski bir sanayi şehrinin son derece zor dönüşümünü yansıtır.

Guan QingYou, yerel yönetimin medyada Zibo barbekü işaretlerini gördüğüne inanıyor.

"Zibo Barbekü" ile ilgili ilhamlar nelerdir? Guan Qingyo, öncelikle hükümet rolünün bir yönetim hükümetinden hizmet odaklı bir hükümete kademeli olarak dönüştüğünü analiz etti ve bu da herkesin hizmet hükümetini tanımasını vurguladı.

İkincisi, Zibo'nun kentsel yönetim yöntemleri çeşitlidir ve daha fazla esnektir. İster seyahat etmek için iş veya tüketiciler yapan bir yatırımcı olsun, standartlaştırılmalıdır, ancak aynı zamanda size ayrıntılı olarak sağlar. Deneyim. "Birkaç arkadaş da Zibo'ya gitti. Barbekü yiyemediklerini söylediler, sadece saygı duyulduğunu hissettiler."

Üçüncüsü, sadece barbekü değil, mali vergilerin katkısından, tüm kültürel turizm endüstrisi bile yerel mali vergilendirmeye çok fazla katkıda bulunmamıştır, aynı zamanda şehrin popülaritesini ve itibarını erdemde artırabilir ve hatta borç ihraçını etkileyebilir.

Dördüncüsü, kaynağa dayalı şehirlerin yükseltilmesi ve dönüştürülmesi sürecinde, önemli zaman düğümlerini keskin bir şekilde kavramalıyız. İster endüstriyel, teknik veya politikalar olsun, isterse uluslararası durumda değişiklikler olsun, birden fazla faktör üst üste bindirilebilir başarıyı teşvik edebilir. Bilgelik cesareti var.

"Uygun olmayan bilgi" olayının son ilerlemesi! Hunan Raporu: Taraflar, çalınan sayıların sayısının alarm olduğunu ve disiplin incelemesinin dahil olduğunu söylediler
önceki
Boeing China "yakışıklı değişti", Çin pazarının kapısında yeniden vuruluyor zorluklarla karşı karşıya
Sonraki
Eastern Havayolları ikinci C919'u aldı ve toplam yerli uçak siparişi sayısı toplam binden fazlasını aştı
Çin İşitme Dili Rehabilitasyon Araştırma Merkezi ve 2023 Çin Dinleme Forumu'nun kurulmasının 40. yıldönümü Pekin'de yapıldı
İlk oluşturulan yapay zeka düzenleyici önlemler için: Bağımsız yeniliği teşvik ederken, "kırmızı çizgi" tanımlandı
Ding Artış ve Borç Verme Soru Mektubu Küçük ve Küçük Komisyoncular Sermaye Koruma Geliştirme Yolu'nu almak için Finansman Ölçeğini Azalttı
Gişe 500 milyon yuan kırıyor! "Changan Otuz Mil" tiyatrosu yerinde büyük ölçekli bir şiir haline geldi ve tartıştı
Foxconn'un Seçimi: "Orta -Old" Değişim, iki büyük sorunla karşılaştı
Yellen yine Çin'in sonuçlarıyla röportaj yaptı: Kalıcı çaba sarf etmeye istekli esnek ve etkili bir iletişim kanalı kurdu
"İpoteği önceden onarın" uzun takımı sıraya koydu. Soru nerede?
Güney Kore'nin sürekli yağmur fırtınası 37 kişinin ölmesine ve 9 kişinin ortadan kalkmasına neden oldu. Yin Xiyue, yerel yönetimden yerel hükümeti suçlamasını istedi.
Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Güney Kore'nin üç ülkesi Japonya'da ortak bir egzersiz düzenledi
Çalışma grubu virüsün istilası hakkında ahlaksız bir bilgi mi? Resmi yanıtta yer alan şirket
Intel Song Jiqiang ile Röportaj: X86 "Houseeper" ile Intel neden RISC-V'ye odaklanıyor?
To Top