Neden sarı, siyah ve beyaz serbest çiftleşme, üreme yalıtımı yok mu?

İnsan yaklaşımı insanlara ayrılır: sarı insanlar, siyah ve kafkaslar, ancak biyolojik nokta perspektifinden, siyah, sarı veya Kafkas, esasen aynı kişi olup olmadığı: Bilge Adam Ve dünyanın her yerindeki tüm insanlar üreme yalıtımı yok, burada neler oluyor?

İnsanlar neden çoğaltılmıyor?

Üreme izolasyonu, ikisinin doğu olamayacağı veya doğu olamayan gelecek nesil olduğu anlamına gelir. Örneğin, at ve akrepleri karıştırsa da, akrep üreme yeteneklerine sahip değildir, bu nedenle at arasında üreme izolasyonu vardır.

Üreme yalıtımı üretimi genellikle coğrafi izolasyon eşlik eder. Örneğin, orijinal ömür, yolun derin ve eksiklenemez bir nehir tarafından durdurmak için aynı alanda, iki tarafın nehri geçemediğine neden olan, bu nedenle, on binlerce yıl veya hatta yüzlerce yıl sonra, onlarca yıl sonra Onlar bir araya getirilirler, torunları çoğaltamadılar veya üreme izolasyonu oluşturdukları üreme yeteneğiyle çoğaltılamazlar.

İplik, siyah ve kafkasik insanlar üreme yalıtımı oluşturmadı, aslında çünkü Yeterince uzun değiliz ve insanlar devam ediyor.

İlk önce, insanların ayrılma zamanından başlayın. Mevcut araştırmaya göre, insanlar Afrika'da gelişti ve yavaş yavaş yaklaşık 65.000 yıl önce Afrika'dan çıkıp dünyada hayatta kalmak için göç ediyorlar.

İnsanlar Afrika'dan çıkıyor, düşündüğümüz gibi değil, ancak meyveleri toplamak, avlamak ve yerel refahta kalmak için uygun bir yer bulacaksınız. Yalnızca bu toprak arttığında, insanlar kademeli olarak diğer vahşi ve dumansız yerlere yayılacaktır.

Bu şekilde, bir miktar insan insan dünyaya gidecek ve insanların araçlar yapmayı öğrenebileceği için, geniş bir nehre ve boğazı vb. Geçmek mümkündür, böylece dünyanın dört bir yanındaki insanlar gen değişiminin küçük bir kısmını taşıyan.

Örneğin: Eski ve pro aslında genetik bir iletişim sürecidir. Varlığa ek olarak, Savaş, ticaret ticareti, nüfus göçü Dünyanın tümü dünyada gelişmedi.

Cilt tonu evrimi

Sarı, Kafkasyalı ve siyah insanlar üreme izolasyonu oluşturmama rağmen, farklı bölgelerde yaşayan insanlar çevreye uyum sağlamak için nispeten faydalı özellikler elde etmiş ve cilt tonları bunlardan biridir.

Biliyoruz ki, siyah ırkların çoğu ekvatorun yakınında yaşadığı, güneşin dayanımı güçlüdür, ultraviyole ışınları zengindir ve ultraviyole ışığı radyasyonun iyonlaştırılmasıdır. Siyah doğal güneş kremi eşdeğerdir İnsanların güçlü ultraviyole ışınlarını kabul ettiğinde, insan vücudundaki melanin partiküllerinin sayısı artacak ve boyut artacak ve görünümden "tabaklanmış". Ekvatorda yaşayan insanlar siyah deriyi gelişmemişse, cilt kanserinden muzdarip yerlilerin olasılığı artacaktır.

Siyah ten rengi güneş koruyucu için ise, ultraviyole ışınlarının insan derisini, insan derisi kanserini imha edeceği, ancak cilt kanseri olduğundan, genellikle güneş UV saldırısından muzdarip bir yetişkinin olduğu söylenebilir. Önceki insanlar görevini tamamladılar. Reprodüksiyon, yani bu genin insanın çoğaltılmasına açık bir faydası yok, bu yüzden doğal seçimler çalışmayacak.

Cilt renk oluşumu doğrudur, aslında folik asit ve D vitamini ile ilgilidir. İnsanların gerekli olan D vitamini'nin% 90'ı, UV uyaranları tarafından sentezlenmesi gerekiyor, sadece% 10'u gıda kazanımına dayanıyor. Bununla birlikte, folik asit güneş tarafından kolayca tahrip edilirken, folik asit insanlar için kritiktir.

>

Çalışma, yetişkin erkekler ve kadınların folik asit yoksa, bebek kürtajına, hatta hatta yanlış biçimlendirilmiş sorunlara yol açabileceğini buldu.

Yani sorun geliyor, D vitamini insan güneşi gerektirir ve folik asit güneş tarafından tahrip edilecektir, o zaman insan bu iki zorluğun dengelenmesi nasıl olmalı?

İnsan dengesi Bu iki problem komplekslerdir. Siyah ırkların çoğu ekvatorun yakınında yaşarlar ve güneş ultraviyole'ün folik aside yıkılmasını azaltmak için in vivodaki artarları arttırırken, küçük bir ultraviyole ışınları D vitamini'nin sentezini etkinleştirdi.

Ve canlı insanların çoğu, yüksek enlemlerde yaşar ve daha az ultraviyole ışınları, D vitamini'nin insan vücudundaki sentezini karşılamak zordur, D vitamini de insanlar için kritiktir. Daha fazla D vitamini elde etmek için sığ cilt rengi burada tutulur. Buradaki ultraviyole ışınları yeterince güçlü olmadığından, cilt rengi sığ olsa bile, insan vücudundaki folik asidi yok etmez, böylece insanın folik asidi ve D vitamini en üst düzeye çıkarabileceği, böylece gen korunabilir.

Bunun nedeni, folik asitin ve D vitamininin insanların farklı cilt tonlarını geliştirmektir. Cilt tonu arasındaki fark, insan çeşitliliğini temsil etmemektedir, bu nedenle siyah cilt olup olmadığı, sarı cilt hala eşleşmekte serbesttir, tekrarlanabilir.

|
To Top