Gerçek bir adam sadece 3 dakika ısrar etti! Yarışta Radical SR1 yarışını yaşayın!

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu sefer Radical SR1 arabasını deneyimlemek için Şangay Uluslararası Pisti'ne kadar gittim, ancak gerçek sürüş süresi sadece üç dakikaydı! Ancak belirli bir kanser video reklamının dediği gibi, "Baş dönmesini yaşamam lazım, sorumluluk oyununa benim gibi aşık olacaksın!" Öyleyse neden gerçek bir erkek olarak 3 dakika dayanamıyorsunuz? ! Nedeni basit, bu "kız" çok güçlü ...

"Temmuz ayında Şangay gerçekten sıcak!" Bu, Şangaylı "yerli" bir arkadaşımın gelmeden önce bana söylediği şeydi. Ama ilk gün indiğimde havanın çok sıcak olmadığını fark ettim. Tüm bunların övgüsü, Şangay'a Temmuz ayında küçük bir sonbahar veren yaklaşan tayfuna atfedilmelidir. Ne yazık ki, ertesi gün açık bir gökyüzü ve güneşin yüksekliği ile uyandım. Hemen arkadaşıma sordum, tayfun ne olacak? "Tayfun Fujian'a gitti, gelmiyor. Ayrıca bugün öleceğinden emin olmak için piste gidiyorsun!" Ondan sonra ünlü bir kadın şoförle Şangay Uluslararası Pisti'ne gittim. Çin'de şimdiye kadar pek fazla insanın sürmediği bir Radikal arabayı test edelim.

Radikal'i görünce, birçok arkadaşımın siyah soru işareti yüzleri olduğuna inanıyorum. Ancak bu markayı biliyorsanız, yarış arabalarının hayranı olmalısınız. Çünkü İngiltere'deki Radical, dünyanın en büyük yarış üreticisidir! İlk SR1'den en üst SR8'e kadar hepsi yarı yarış.

Bu yüzden, P odasında "gerçek" Radikal'i ilk gördüğümde, hala çok heyecanlıydım, bu küçük canavarı bir süre sonra sürebileceğimi düşündüm ve çok mutlu oldum. Ayrıca, on yıldan fazla simülatör sürüş deneyimine sahip "yaşlı" bir sürücü olarak, Kalbimde bildiğim bir şey, arabanın pistteki sivil bir arabadan çok daha iyi olduğu, tolerans çok düşük olmasına rağmen sınır anlaşılmaz.

Dahası, otomotiv medyasına katıldığından beri, Üreticinin bir test sürüşü yarışması olduğu sürece, en yüksek podyumu asla terk etmedim! Dürüst olmak gerekirse, buna hayran olsam da, sadece 182 atı olan bir arabanın "sürmenin zor" olabileceğini düşünmüyorum? Sonuçta, hafta içi 600 beygir gücünde bir arkadan çekişli ile ESP ve TCS'yi kapatıp sadece açmıyor muyum? Petrol ayırma işbirliği ile başlamaya ne dersiniz? Ben takip ve takla atma konusunda yetkin bir insanım!

Yarış kıyafeti, Hans ve kask giyerek yaklaşık 10 dakika geçirdikten sonra Radical'in sürücü koltuğuna oturdum. Teknisyen bana basit bir başlangıç talimatı verdikten sonra, hayatımdaki ilk "safkan" yarış pisti deneyimine başladım. Ama okula gitmek iyi değil! Henüz P odasını açmadım. Araba başlangıçta durdu! Yeniden ateşledikten sonra, SR1 arabasını pit şeridinin çıkışına doğru sürdüm.

Bakım alanı çıkışında giriş kartı teslim edildiğinde tekrar durması zorunludur. Bu park etme, tüm test sürüşümün üçte ikisini geciktirdi, bu sırada sayısız başlatma ve durma deneyimi yaşadım. Geçen sefer başlamanın çok zor olduğunu biliyorsunuz ve arabaya ilk dokunduğum zamana geri dönmeniz gerekebilir! Dudaklarımda bir şey söylemesem de o sırada kalbimde olanı söylersem mutlaka sonradan susturulması gerekirdi.

Tüm zorluklardan sonra, nihayet bu Radikal SR1'i "ShangSai" yoluna koydum! Lastikler hala nispeten soğuk olduğu için, arabanın durumu çok tanıdık değil, Bu yüzden 1 No'lu Red River Bend'deki test aracının yanal tutuşunu biraz denedim. "İyi hissettiriyor, yanal tutuş daha yeterli! Ve kontrolü kaybetme hissi yok!" O zaman, 2. Viraj konumunda ve yüksek motor devrini korumak için hafif bir iç çizgi seçtiğime emindim. Arada, vitesi anında 3.'den 2.'ye düşürdüm.

Yıldırım ve çakmaktaşı odası, Sürdüğüm SR1 arabası anında dönüyordu (aşırı güç nedeniyle araba dönüyordu), Direksiyon simidinde bir kurtarma operasyonu gerçekleştirmiş olmama rağmen, belli ki çok geçti. Arabanın duvara çarpmasını önlemek için önce frene ve ardından debriyaja çarptım. Ama debriyajımın hala çok geç olduğu ortaya çıktı! Çünkü Spin'den sonra Marş, geri dönen tekerleklerin kuvvetiyle anında kırıldı, Arabam artık alev almadı!

Bazılarınızın şöyle diyeceğini biliyorum: "Ağabey, sürebilir misin, bu kontrolden çıkabilir mi? 86 beygir gücüm bundan daha fazla!" "İşbirliği olmadan medya olamaz mıyım ?!" "Sadece satırı takip et, Ne tür önemsiz şeyler? "Ama söylemek istediğim, kolay olduğunu düşünüyorsanız, doğrudan Şangay'a gelebilirsiniz. Xtreme, Radical'in tüm yerli araçlarını temsil etmekten sorumludur ve SR1 arabasını kullanarak saha fotoğraflarını öğrenebilirsiniz. Bitirene kadar bekleyebilirsiniz. Bundan sonra söylediğim şeyin doğru olup olmadığını bilecek!

Radikal ve sivil arabalar hala çok farklı. İlki başlamaktır, Radical SR1, Suzuki'den 4 silindirli bir motosiklet motoru kullanıyor. Bu motor 200 kg'lık bir motosikleti çalıştırırsa, daha kolay olacaktır. Ancak bu önemsiz düşük bükülmeyi 600 kg'a yakın bir arabayı sürmek için kullanırsanız, çok daha zor olacaktır! Bu nedenle, şu anda sivil bir arabanın doğru çalıştırma eylemini takip ederseniz, kesinlikle kapatacaksınız! Ek olarak, aşırı yüksek hızın debriyajı aşırı derecede ovalayacağından korkuyorum, bu yüzden videoda çılgın alevlenme olgusu ortaya çıktı. Daha sonra profesyonel bir araba yarış arabasına bindiğimde, başlamanın doğru yolunun hızı 5000 rpm kadar ters çevirmek olduğunu fark ettim. Daha sonra debriyajı yavaşça kaldırın ve aynı zamanda, sorunsuz bir şekilde başlaması yaklaşık 3 saniye yarı bağlantı sürmektedir.

Kokpit gerçekten dar

Spin söz konusu olduğunda, bu temelde iki nedenden kaynaklanıyor, biri SR1 hot melt lastiğinin sıcaklığının çok düşük olması, diğeri de benim cehaletim ve yeni arabanın uygunsuzluğudur. Lastik sıcaklığı yükselmediği için aracın limiti yüksek değildir. Arabanın toleransı ile birleştiğinde, temelde size hatalarınızı düzeltme şansı vermeyecektir. Yani Spin göründüğü ilk anda, kurtarma tedbirlerim önemli bir etki göstermedi. Aynı zamanda, üç pedal çok yakın olduğundan ve ilgili işlem genellikle uygulanmadığından, Bu, doğrudan debriyaj pedalına ilk kez basmamama neden oldu (çünkü Radicalin motoru bir motosiklet motoru kullanıyor, bu nedenle motor çalıştırıldıktan sonra, marş motoruyla bağlantısı kesilmeyecek! Bu aynı zamanda ileri doğru döndürün) Kinetik enerji, tekerleklerin anında geri dönmesine neden oldu ve aynı zamanda, debriyaja basmadığım için, tekerleğin ters çevrilmesi doğrudan motorun geri gitmesine neden oldu ve anlık ters kuvvet, yüksek hızlı marş motorunu doğrudan yaktı).

Mevcut test sürüşü raporu sona erdi, ancak makaleyi kapatmak için endişelenmeyin, çünkü aslında bu deneyimden sonra söyleyecek çok şeyim var. Yarışları izleyen herkes bilir ki eğer bir sürücü kızgın ve pişman olursa kesinlikle kaskını çıkarmayacaktır! Bu "dönüş" bana ilk kez bu duyguyu hissettirdi.Güneşin altında kurtarmayı beklerken arabada 10 dakika boyunca sayısız kez yangın çıkarmaya çalıştım. Kalın yarış kıyafeti ve yanmaz maske uzun zamandır vücudumda terle ıslatıldı. Ama o zaman hiç bir ısı hissetmedim, kendime duyduğum öfkeye ek olarak, kalbimde utanç vardı! P odasına dönene ve teknisyen "kaskı çıkar" diyene kadar kaskı istemeyerek çıkardım.

Azerbaycan'da Grosjean kazası

Bu zaman Kalpte Devlet bu yıl F1 Azerbaycan'da güvenlik otomobili önderliğinde Grosjean'ın duvara çarptığı anda bana psikolojisini anımsattı. Kişisel bir hata olmasına rağmen, eldivenleri atmak için P odasına dönme eylemi öfkeyle doluydu. İlk başta başkalarına kızdığını düşündüm. Ama benzer şeyler yaşadıktan sonra, bu tür bir pişmanlık ve öfkenin tamamen benden olduğunu anladım! O zaman, zihinsel durumum dikmek ve kazı yapmak için bir yer bulmak istememdi. Ruhun bu bedenden kaçmasına bile izin ver! Geceleri gözlerinizi kapamak aynı zamanda başkalarının da kahkahasıdır!

Araba benim tarafımdan kırıldığı için test sürüşünden test sürüşüne geçmek zorunda kaldım. Hot Lap'in üç turunda, özellikle büyük bir görsel etki hissetmeme rağmen, Ancak viraj alırken 2 G'den fazla yerçekimi ivmesi hala vücudumu desteklemek için elimden gelenin en iyisini yapmamı gerektiriyor! Aynı zamanda hız 200km / s'yi aştığında kaskla rüzgara yönelme hissi hala hafızamda tazedir.Başımı başka yönlere çevirmeye cesaret edemiyorum çünkü hava direncini kırıp geri dönmek istiyorum ama oldukça zor. nın-nin! ve ayrıca, Düşük kalça yüksekliği de bana 140km / s'nin ilk kez çok hızlı hissedeceğini hissettirdi!

Dürüst olmak gerekirse, bu makaleyi orijinal olarak yazmak istemedim, aslında yazmak istediğim şey aslında çok derinlemesine bir Radikal test sürüşü makalesiydi. Ancak, gerçekliğe kaybettim ... Yarış arabasının sivil arabalardan ve hatta touring car yarışlarından ne kadar farklı olduğunu tamamen anladım! Çok dar bir sınır size gerçekten düşünmeniz için yeterli alan sağlamaz ve bitişik üç pedal da ayaklarımın ilk kez dövüştüğünü hissettirdi! En önemli şey, süper yüksek G değerinin, arabadayken bile% 110 ödeme yapmanız gerekmesidir! Bu duygu, daha önce hiç sahip olmadığım bir şeydi, pek çok pist gününe katıldım, çok fazla modifiye edilmiş araba ve yarış arabası sürdüm. Koşullara sahipseniz, herkese deneyimi yaşamalarını gerçekten tavsiye ediyorum, bir deneme sürüşü olsa bile, orijinal yarış anlayışınızı alt üst edeceğine inanıyorum. herşey, Yazının sonunda şunu söylemek istiyorum: "Lütfen bana bir şans daha ver!"

Şalgam toplantısı

Hangisiyle daha çok ilgileniyorsunuz, modifiye edilmiş saha yarışı mı yoksa Radikal safkan yarış mı?

2018 NBA Doğu All-Star! James'e ek olarak, bu oyuncular seçilmelidir!
önceki
Samsung'un şampiyonluğu kazanması için 5 yeni başarı! Bekar bir köpek Faker ile evli adam arasındaki boşluk
Sonraki
Rockets Lakers en büyük kaybeden mi oldu? Doğu Üçlüsü'ndeki 1 grup için 3, bu takım Warriors'ın en büyük düşmanı oluyor
Manchester United için geçme başarı oranı en yüksek olan oydu.Beyinle oynamayı öğrenmek beklenmedik değişiklikleri beraberinde getiriyor.
Evergrande, Çin Süper Ligi'nde bir kez daha ezici bir yenilgiye uğradı! Cannavaro, Quanjian'ı dört golde yendikten sonra kendini kanıtladı
Samsung, S7'yi kazanmak için SKT'yi yendi! Faker ölümcül bir hata yaptı ve ağladı
İmparator Zhan mükemmel bir maç ve değerli bir hizmet. 5 üçlük destekleyici bir role dönüştü. Lakers onu değiştirmeli mi?
Three Gorges Group ve China National Nuclear Corporation stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı ve SPIC ile görüştü
Manchester United neden her zaman son dakikada topu kaybeder? Mourinho bunu ilk dört için yapmalı
Scolari ne kadar çok kullanılırsa, Zhang Linpeng'in halefleri o kadar az büyüyecek ve Evergrande'nin doğru yolunun geleceği endişe verici olacaktır
SKT çılgın mı? Huni kendi kendine uçtu ve Yasuo'yu aldı ve bir çukura düştü!
Kolayca yanlış adla anılan motosikletleri tanıyor musunuz?
Hanedan kralı, Tanrı'nın işleyişini yeniden üretti ve Morey'yi üç vuruşla yendi ve yürek burkan savaşçılar Lakers'ı soydu
Akademisyenler ve uzmanlar ülkenin büyük gücü hakkında konuşuyor Ma Hongqi: Three Gorges Projesi'nin güvenli çalışması, yönetim ve teknolojik yeniliğin sonucudur.
To Top