Xiaomi 8 SE'nin yeni nesil performans küçük çelik tabanca olmasına yardımcı olmak için Snapdragon 710'un öne çıkan özellikleri nelerdir?

Şu anda Xiaomi'nin ana modeli Xiaomi Mi 8 serisine ait. Birkaç gün önce Lei Jun, Weibo'da Xiaomi Mi 8 / Xiaomi SE'nin sevkiyat hacminin lansmanından itibaren 18 gün içinde bir milyon adede ulaştığını duyurdu ve bu da bu iki modelin tüketiciler tarafından çok iyi tanındığını gösteriyor. Mi 8 ile karşılaştırıldığında, hafif amiral gemisi Mi 8 SE, kompakt ekran boyutu ve ilk Snapdragon 710 ile çok sayıda favori kazandı ve piyasaya sürüldüğünden beri popüler oldu.

Akıllı telefonların tüketim yükseltmesiyle birlikte, daha iyi performans deneyimi peşinde koşan cep telefonu kullanıcı grubu daha da büyüdü ve Snapdragon 700 serisi ortaya çıktı.Qualcomm Snapdragon 710 ile donatılmış Xiaomi Mi 8 SE, daha geniş bir kullanıcı yelpazesine izin vererek ilk kez kamuoyuna girdi. Bazı amiral gemisi özelliklerini daha uygun maliyetli telefonlarda deneyebilirsiniz.

Snapdragon 700 serisi, Qualcomm tarafından Çinli cep telefonu üreticilerinin ihtiyaçlarına yanıt olarak başlatılan yeni nesil yüksek performanslı bir SoC'dir ve önceki Snapdragon amiral gemisi serisinin performansının bir kısmını devralır. Üst düzey alt amiral gemisini konumlandıran Snapdragon 710, Snapdragon 845 ile aynı ikinci nesil 10nm LPP üretim sürecini kullanıyor, CPU kısmı Kryo 360 mimarisini, 2,2 GHz'e kadar frekansa sahip 2 performans çekirdeği ve 1,7 GHz'e kadar frekansa sahip 6 verimlilik çekirdeği kullanıyor. Genel performansta iyileşme sağlar; şu anda mobil oyun oyuncularının en çok ilgilendiği GPU üzerinde Adreno 616 kullanılıyor ve grafik işleme hızı% 35 artırılıyor.Aynı zamanda Vulkan API'yi de destekliyor, oyun performansı daha iyi ve güç tüketimi daha düşük. .

Bağlantı açısından, yeni Snapdragon X15 LTEmodem kullanıyor, 4x4 MIMO'yu destekliyor ve 800Mbps'ye kadar indirme hızlarını destekliyor; ayrıca QHD + (2K +) çözünürlüklü ekranı ve Quick Charge 4+ hızlı şarj teknolojisini destekliyor. Snapdragon 710'un aynı zamanda yapay zeka odaklı AIE'yi (yapay zeka motoru) da entegre ettiğini ve bu da genel AI performansının 2 katına çıktığını belirtmekte fayda var. Bu parametrelerden Qualcomm'un yalnızca Snapdragon 8 serisinde bulunan birçok konfigürasyonu 700 serisine devretme konusunda samimi olduğunu görebiliriz.

Söylendiği gibi, kağıt üzerinde çok sığ hissediyorsanız, tatmin olmadıysanız bir noktayı geçebilirsiniz. Snapdragon 710'un çeşitli test yazılımlarında ölçülen performansına bir göz atalım:

1. AnTuTu koşu puanı karşılaştırması:

Antutu testinde Snapdragon 710 hem CPU hem de GPU performansında oldukça iyi bir performansa sahip.Bunlar arasında CPU performansı Android'in mevcut ana akım amiral gemisi seviyesine ulaştı ve GPU performansı da bir önceki nesle karşılaştırıldı. İyileşme önemli.

2. GeekBench koşu skoru karşılaştırması

Cep telefonlarının CPU'larını test eden GeekBench'de 710 ile donatılmış Xiaomi Mi 8 SE, tek çekirdekli skorla karşılaştırıldığında 1829, çok çekirdekli skorla 5681 skor elde etti, bu da AnTuTu CPU alt maddesinin skoruyla hemen hemen aynı: CPU performansı amiral gemisinde. seviyesi.

3. GFXbench test puanı karşılaştırması

Ayrıca Xiaomi Mi 8 SE'nin GPU performansını da test ettik. Bir dizi ekran dışı testte, Snapdragon 710 ile donatılmış Xiaomi Mi 8 SE, dört testte iyi performans gösterdi.

Ek olarak, Xiaomi 8 SE'de güncel popüler "PUBG Mobile: Stimulating Battlefield" oyun testini de gerçekleştirdik. Aşağıdakiler nihai oyun verileri:

Snapdragon 710'un PlayerUnknown's Battlegrounds'un ultra yüksek kare hızını (40FPS) açabileceğini belirtmek gerekir: Battlefield'ı yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesinde uyarmak Genel olarak, 38 karenin ortalama kare hızı hala çok iyi.

Snapdragon 710 CPU ve GPU'nun geliştirilmiş performansı sayesinde, savaş alanı oyunlarında mükemmel ve pürüzsüz görüntü kalitesini teşvik eder; Snapdragon 710, mükemmel ısı kontrolüne sahip Snapdragon 845 ile aynı 10nm işlem teknolojisini kullanır; Snapdragon 710, 2x2 Wi-Fi'yi destekler Tasarım, karmaşık ve zayıf bir ağ ortamında bile Wi-Fi antenlerinin sayısını iki katına çıkararak, yine de düşük oyun gecikmesi sağlayabilir ve oyun akıcılığını sağlayabilir. Dolayısıyla, performans gereksinimleri olan ancak sınırlı bir bütçeye sahip mobil oyuncular için Mi 8 SE ideal bir seçimdir.

Fotoğraf açısından Snapdragon 710, Spectra 250 ISP'yi kullanır, ağır çekim video çekimini, görüntü ve video gürültü azaltmayı, aktif derinlik algılamayı destekler ve 32 milyon piksele kadar tek kamera veya 20 milyon piksele kadar çift kamerayı destekler. Artık kameralar yapay zeka uygulamalarında yaygın olarak kullanıldığına göre, Spectra 250 ISP ve çok çekirdekli yapay zeka motoru AIE, çeşitli donanım cihazlarını esnek bir şekilde mobilize etmek için heterojen bilgi işlem kullanıyor; bu, yapay zeka işlemlerini en makul şekilde verimli bir şekilde tamamlayıp yapay zeka işlemlerini hızlandırarak Xiaomi Mi 8'e izin veriyor. SE, AI akıllı kamerayı destekleyebilir, evcil hayvanları, çiçekleri ve diğer birçok sahneyi tanıyabilir. Aynı zamanda Xiaomi Mi 8 SE, metinleri ayıklayıp belgeleri çevirebilen akıllı nesne tanımayı da destekleyerek akıllı telefonu gerçekten akıllı bir yardımcı haline getiriyor.

AI performansı açısından Qualcomm, Snapdragon 710'un daha güçlü AI performansı elde etmek için Hexagon DSP, CPU, GPU ve Snapdragon Neural Processing'in (SDK) ortak çalışmasıyla genel AI performans iyileştirmesini 2 katına çıkaracağını iddia ediyor. Snapdragon 710 ayrıca Google ARCore'u da destekliyor ve SenseAR performans optimizasyon teknolojisini geliştirmek için yerel Shangtang Teknolojisi ile işbirliği yapıyor ve cep telefonlarına daha akıllı uygulama senaryoları getirmek için ekosistemdeki yukarı ve aşağı akış ortaklarıyla işbirliği yapıyor.

İyi ürünler her zaman pazar tarafından tanınacaktır.Snapdragon 710, güçlü performansa, düşük güç tüketimine ve mükemmel ağ bağlantısı performansına sahiptir ve uzun bir pil ömrüne sahiptir.Snapdragon 800 serisinin bazı amiral gemisi performanslarının merkezden uzaklaştırılması, mevcut üst düzey cep telefonu pazarını sağlayacaktır. Bir atılım getiren Xiaomi 8 SE sadece bir başlangıç.Snapdragon 710'un amiral gemisi özellikleri ve Xiaomi 8'in piyasa fiyatları da kullanıcılara daha uygun maliyetli ve yüksek performanslı cep telefonları getirmek için daha fazla OEM'i yönlendirecek. Yarım yıl içinde tüketiciler, aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli Snapdragon 710 modellerine sahip olacaklar.

Bu makaleyi düzenleyin: Zhang Qian

Paobao.com'u takip edin ve bilim ve teknoloji hayatının tadını çıkarın.

|
To Top