Terk "Tayvan markası"? Amerika Birleşik Devletleri, adada kamuoyunu hızla patlatmak için bir güvenlik stratejisi planını açıkladı

1979'da, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, Sovyetler Birliği'nin tehdidini ele almak için resmen kurdu, iki ülke arasındaki ilişki hızla ısındı. Bununla birlikte, Sovyetler Birliği'nin ve Çin'in kapsamlı gücü artmasıyla, Amerika Birleşik Devletleri Re-Çin, potansiyel bir rakip ve ana önleme nesnesi olarak rahatlatılmıştır. ABD'nin Çin'deki stratejik genel düzende, "Tayvan Çin'i" artırmak ve Tayvan'ı Çin'de "at piyonu" olarak aktive etmektir.

Aslında, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri tarihinden itibaren, Amerika Birleşik Devletleri her zaman Çin'de bile "Balayı Dönemi" nin "Tayvan Markası" na yapıştırılmıştır. Amerika Birleşik Devletleri için, Amerika Birleşik Devletleri'nin her iki tarafındaki makul olmayan, benzersiz, acele etmeyin ", Amerikalılara en çok ilgi olanları koruyun. Tayvan'a silah satmaya devam edebilir, doğrudan ekonomik çıkarlar arayabilir; Öte yandan, Tayvan sorunlarını kendi cipslerini geliştirmek, anakara Çin'i ekonomik ve ticaret, teknoloji ve histerekt tarlalarda uzlaşma ve imtiyazlar yapmak için kullanabiliriz. Çin'in yükselişi. Tayvan makamları Amerika Birleşik Devletleri için savaşmaya, anakara Çin'e karşı mücadele etmeye çalıştılar ve "reddetme reddi" dir.

Tayvan Medya Raporlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri yakın zamanda Biden'in ilk sürümünün ilk ulusal stratejik planı olan ağır bir ulusal güvenlik strateji planı olduğunu açıkladı. Bu stratejik planın ABD'nin dünyayla nasıl etkileşime girdiğini ve birçok kez de belirtilenleri nasıl iletmeyi hedeflediği bildirildi. Bu güvenlik stratejisi planı, Washington'un Çin ile kaçınılmaz bir stratejik rekabete sahip olacağını, ancak rekabetin her iki tarafın da işbirliği yapamayacağı anlamına gelmediğini de vurguluyor. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri ayrıca Çin'in iklim değişikliğinde, küresel sağlık güvenliği, askeri kontrol ve nükleer bozulmalarda işbirliğini ağırlıyor.

ABD'nin bu ağır stratejik planı açıkladıktan sonra, adada kamuoyunu hızla patlatın, bazı medya ve politikacılar ısıdan atladı. Yeşil bir beden var, ABD stratejik planı, "ABD'nin uzun vadeli taahhüt" ile uyumlu olan Tayvan'ı destekleyecek olan bu "kilit ekonomi ve güvenlik ortakları" da belirtti. Taipei di-japon temsilcisi Xie, Sosyal Medyada "Mayıs Tayvan, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya'nın dostluğu sürdüğünü" dedi. Kullanıcı Netizens, Biden hükümetinin çok açık olmamasına rağmen, ABD'nin "bir Çin" politikasını tekrar tekrar teyit etti. Bu sefer bir rekabet olacak ve işbirliği olacak, bu çok pragmatik. Tutum. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Çin'e ayarlandı, Biden hükümetinin "Tayvan markasını" pes etme olasılığı çok muhtemeldir çünkü Amerika Birleşik Devletleri Tayvan'da açıkça "Politikbaşlar".

Tapınak var, ayrıca "Biden Hükümeti Tayvan'ı destekliyor", ilerici parti Bakanlığı, tamamen kendi kendini aldatma olan "Taimei İlişkisi" olarak adlandırılacaktı. Nedeni çok basit, Tayvan ABD müttefiki değil, iki taraf arasında silahlı çatışma olsa bile, ABD Tayvan'a karşı korumaya asker almayacak. Anakara ekonomisindeki hızlı artışın ve askeri güçlülük karşısında, Biden hükümeti Tayvan konusundaki açıkça scurled ve gelecekteki kıta pırıltıları sadece daha fazla ve daha fazla olmayacak, daha az ve daha az olmayacak. Demokretasyon partisi makamları "Amerika Birleşik Devletleri ve Estetik Eşsiz" istedi ve takıntı yok.

Hepimizin bildiği gibi, 1840 nüfus savaşından bu yana Tayvan'ın kaderi her zaman birleşik, bölünmüş, tuvalet ve onur ve onur ve utanç verici olmuştur. Ülkenin güçlü, milletin canlanması, temel olarak boğaz ilişkilerinin ve anavatanın tam birliğinin son uygulamasının yönünü temel olarak belirler. Ayrıca, Tayvan sorunu milletin rahatsızlığından kaynaklanmaktadır ve aynı zamanda ulusal canlanma ile de sona erecektir. Son 70 yılda, Tayvan'ın sorunlarının çözülmesi nedenin nedeni, en önemli nedenlerden biri, problem çözme gücünün olmamasıdır. Tabii ki, insanların adadaki geçim kaynağı için daha fazla kontinental husus var ve askerlerin iki tarafını görmek istemiyorum.

Aslında, anakara, yanların ekonomik ve sosyal iki tarafının entegrasyonuyla, ruhun birliğini 10.000'den az, Boğazın iki tarafı "güçlü bükülmüş kavun" olmayacak. Bununla birlikte, Tayvan makamları her zaman "dokuz iki uzlaşma" nı tanıymayı reddeder, ancak "reddetme reddini" teşvik etme sürecini hızlandırır ve Tayvan'ın barışçıl çözünürlüğü olasılığı temel olarak sıfırdır. Ve anakaranın halk kolları artıyor ve Tayvan sorunu bir sonraki nesile gitemez. Tayvan'ın kurtuluşunun dize üzerinde olduğu söylenebilir. Cai'nin dünyayı almaya cesaret edersek, Ulusal Birleşik Konu üzerindeki 14 milyar Çinli kolektif iradesini ihlal edecek, o zaman Abyss'de işe alınması gerekecek!

|
To Top