Guangdong'un en yüksek tayfun uyarısı Orange'a ulaştı! "Tali", Batı Guangdong, Qiongdong sahiline eğilimli olmaya devam ediyor

Metin/Yangcheng Akşam Haberleri All -Media Reporter Liang Yantao

Muhabir Cheng Zhengquan Qu Fengqiu

Şekil/Yangcheng Akşam Haberleri All -Media Muhabiri Zhong Zhenbin

16 Temmuz akşamı itibariyle, bu yıl 4 numaralı Typhoon Tyley, Batı Guangdong, Qiongdong sahiline doğru ilerlemeye devam etti.

"Tali" inmeden önce Guangdong "ön cephesinden" etkilenmişti. Meteoroloji Bölümü, "Telie" in etkisinden önce fırtınaların etkisini önlemek için gereken savunma derneklerinin etkisinin olduğunu hatırlattı.

Guangdong'un en yüksek tayfun erken uyarı sinyali birçok yerde turuncu olarak ortaya çıktı.

Guangdong Eyaleti Meteoroloji Gözlemevi'nin gözlemine göre, 16'da saat 17: 00'de, "Tyley" merkezi 19:44 Kuzey enleminde ve % 115: 0 Doğu boylamında bulundu. Yakındaki maksimum rüzgar 11'dir. Güçlü tropikal fırtınaların yoğunluğu.

"Tali" nin, batı Guangdong'un kıyısına Hainan'a eğilimi gösteren saatte yaklaşık 15 kilometre bir hızda kuzeye doğru hareket etmesi beklenir ve yoğunluğun artmaya devam etmesi beklenir. Yukarıdaki kıyıya inmesi muhtemeldir 17'nin akşamından 18'inin sabahına kadar.

16'nın 20:03 itibariyle, Guangdong'daki en yüksek tayfun uyarı sinyali turuncu olarak piyasaya sürüldü ve Wuchuan'da Xu Wen'de tayfun turuncu uyarı sinyalleri piyasaya sürüldü.

"Tali" inmeden önce Guangdong, birçok yerde "Tali" nin etkisini hissetmişti.

"Sahnenin cephesinden" etkilenen, 16. sırada Guangdong'da bazı şehirlerde ve ilçelerde bir fırtına vardı. Fırtınalarda 8 ila 10 kısa vadeli rüzgar vardı. Saatlik yağış 47 milimetre ve Guangzhou sokakları Güney Salon Acupoint 28.3 metre/s kaydedilir (seviye 10) fırtına; Güney Çin Denizi kıyı kıyı ve orta ve kuzeyinde kademeli olarak 9 ila 12. seviyeye yükseldi. metre/s (Seviye 11).

17-18, Guangdong'un ciddi rüzgar ve yağmura sahip olacak. 19'unda görünüm önemli ölçüde zayıflayacak.

Guangdong Meteoroloji Gözlemevi, 17-18 arasında şiddetli bir fırtına olacağını öngörüyor. Aralarında, Batı Guangdong'da bazı ağır yağmurlar olacak. Güney şehrinde ve Batı ve Pearl River Deltası'nın ilçelerinde yağmur. Aralarında Leizhou Yarımadası'nda şiddetli yağmurdan şiddetli yağmur var ve şehirlerin ve ilçelerin geri kalanında yerel şiddetli yağmur var.

17-18 yılları arasında, Güney Çin Denizi'nin orta ve batı kısımlarının orta ve batı kıyı ve deniz yüzeyinde 9 ila 12 galek olacağı tahmin edilmektedir.

19'unu dört gözle bekliyorum, tayfun etkisi önemli ölçüde zayıfladı. Batı Guangdong ve Pearl River Deltası'nın orta ve güney bölgelerinde yerel şiddetli yağmurdan şiddetli yağmur var. 20-21. yıllara kadar, Batı Guangdong ve Pearl Nehri Deltası'nın güney şehrinin şehir ve ilçelerindeki yağmur döndü ve kalan şehirler ve ilçeler açık ve netti.

Guangzhou Meteoroloji Gözlemevi, Guangzhou'nun kentsel bölgesinde 17-18. Guangzhou'nun kentsel bölgesinde 19 ila 20 arasında yerel şiddetli yağmuru dört gözle bekliyorum, 21 ila 23 arasında fırtınalar var.

Tahmin edilen topraklar için olsun, iyi bir rüzgar ve yağmur savunması yapmak gerekir

Guangdong Eyalet Meteoroloji Bürosu, 16'da "Tyley" in bu yıl Guangdong'u karaya çıkaran veya ciddi şekilde etkileyen ilk tayfun olacağını hatırlattı. İlgili savunma çalışmalarına dikkat etmek gerekiyor. Deniz gemilerinden ve deniz operatörlerinden gelen rüzgardan kaçınmak için lütfen Hong Kong'a dönün; ada turizmi ve su projelerinin zamanında kapatılması gerekiyor; kıyı şehirleri ve ilçeler, bina kulübeleri, yapay gibi iyi bir rüzgar geçirmez ve takviye işleri yapmalı Yapılar, açık reklam panoları ve yol yeşillik ağaçları.

Guangdong'un tüm kısımları, kentsel ve kırsal taşkınların, sellerin, çamurlukların ve inmelerin neden olduğu heyelanların durgunluğunu savunmalıdır. Typhoon inmeden önce, havanın akması kolaydı. Guangdong'un tüm kısımları, şimşek savunması ve kısa vadeli rüzgar gibi güçlü konveksiyon havasına dikkat etmelidir. Şu anda, Waseda'nın hasat döneminde, batı Guangdong'daki güçlü rüzgar ve yağmurun tarım üzerindeki etkisine odaklanmak gerekir.

Guangdong'un tüm bölümlerinin, kıyı limanlarına, deniz duvarlarına ve ilgili tesislere astronomik gelgit fırtına trendlerinin zarar görmesi konusunda da uyanık olması gerekir.

Guangdong, "Teli" in inişinden önce "ön cepheden" etkilendiğinden, Guangdong İl Meteoroloji Bürosu "Sahnenin cephesi" tarafından üretilen rüzgarı hatırlatır Tayfun'un kendisini aşabilir. Typhoon Tahmin İniş, "sahnenin cephesinin" etkisini savunmak gerekir.

(Daha fazla haber için lütfen yangcheng pai.ycwb.com'a dikkat edin)

Kaynak | Yangcheng Akşam Haberleri · Yangcheng Okulu

Sorumlu Editör | Yang Chuyi

Okul Bölümü | Zhao Dandan

Düzenleme: Yang Chuyi

Kaynak: Yangcheng Akşam Haberleri Yangcheng Okulu

Günde binlerce yuan! Bu endüstri yine sıcak
önceki
Shenzhen takımı evde Şangay Limanı'na kaybetti ve yedi oyun kaybetme çizgisiyle karşılaştı
Sonraki
"Başlangıç D" in aslen kahraman olarak hareket etmesi planlandı, yönetmen Liu Weiqiang ilk olarak Jay Chou'nun kalbinde kalbinde
Li Yan'ın kız kardeşi cenaze düzenlemesini duyurdu ve Hong Kong Temmuz sonunda yapıldı
Asya Yaratılış Kampı "Chuang Aisa" Resmi Duyuru, Çin -Tayland Ortak Üretimi Global'den alındı
Dört dallı tugay toplar ve Milli Takım -Level Basketbol Uluslararası Yarışması River Source'a ilk kez inmek için
Chen Taro XI/Quan Hongzheng, Şampiyonayı Kazanın!
Guangdong rüzgar geçirmez acil müdahale seviyesine yükseltilir! Guangzhou'daki birçok bölgede erken uyarılar
Dün gece bu sabah Typhoon etkisi, yüksek hızlı demiryolu kapanma doğal spot askıya alınmış iş Adam eski Wife'ı öldürdü! Polis Raporu Sichuan Van 5 ölüme ve 3 yaralanmaya düşer
Bagajı çıkarın ve dört gözle bekleyin! Eve değiştir, Cuma günü bakın!
"On sekiz ve Şükran Günü'ne kadar" 2023 Tianjin Rong Medya Yetişkin Töreni
Anne, kızın oğlunu gizlice ve acıtığından şüpheleniyor! Polis Müdahale Soruşturması
Güney Kore'nin şiddetli yağmuru 33 ölüme neden oldu ve 10 kişi kayboldu! Yeraltı şeridinde yedi kişi öldürüldü!
İkinci yerli C919, "Sütunu gir"! Bu rotayı uçuracak
To Top