"Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı belgesel film, Pekin Uluslararası Film Festivali belgesel ünitesinde görücüye çıktı.

Nisan ayında Pekin'de bahar yeni dönemin canlılığı ve canlılığı ile dolu ve 9. Pekin Uluslararası Film Festivali'nin belgesel ünitesi planlandığı gibi geliyor. Dünyanın her yerinden belgesel yönetmenleri, yapımcılar, yayın platformu temsilcileri, endüstri yöneticileri ve pazar destekçileri belgesel film başyapıtları ve belgesel sınır ötesi entegrasyon konusundaki düşüncelerini ve uygulamalarını paylaşmak için bir araya geldi.

Video hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

17 Nisan'da gerçekleştirilen açılış töreninde, 1 Mayıs'ta ülke genelinde gösterilecek "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" belgesel filmi "jüri tarafından özel yayın" olarak tanıtıldı. Baş yapımcı ve yönetmen Yan Dong, Pekin Belediyesi Radyo ve Televizyon Bürosu Parti Grubu üyesi ve Pekin Belediyesi Radyo ve Televizyon Bürosu Disiplin Teftiş ve Denetleme Ekibi başkanından ve yeni yayınlanan "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" nden "Jüri Özel Yayınlanmış Eserler" sertifikasını aldı. Aynı adlı kitap kendisine sunuldu. Etkinlikte, "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" belgesel filminin heyecan verici bölümlerinden bir kısmı oynandı.Yaratıcı adına Yan Dong, konuklarla sohbet etti.

"Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı belgesel film, Çin Merkez Radyo ve Televizyonu, Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü İdaresi, China Film Co., Ltd., Guangdong Radyo ve Televizyonu, Zhuhai Radyo ve Televizyonu ve Zhuhai Media Co., Ltd tarafından ortaklaşa çekildi. 70 dakika sürdü ve sürdü. 9 yılda çekilen film, "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı TV belgeseline dayanan yepyeni bir film belgeseli, çok sayıda orijinal 4K çekim materyalinin derinlemesine işlenmesi ve ikinci yaratılışı, 2009'dan beri Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü'nün kapsamlı bir incelemesi. İnşaatın başlangıcından bu yana, Çinli köprü inşaatçılarının özgüvenleri ve çetin mücadelesi, ada tüneli projesinin baş mühendisi Lin Ming tarafından temsil edilen Çinli köprü insanlarının imajını şekillendirdi.

Etkinlik sahnesi, Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü denizaltı tünelinin devasa batırılmış tüpü E15'in kurulumunun kıvrımlarını ve dönüşlerini anlatan videoyu oynattı.Yan Dong, tüm filmin ana anlatım hattı olarak son batırılmış tüp E30'un yerleştirilmesine dayandığını, ancak E15'in yerleştirildiğini söyledi. Kaçırmayın. E15, iki başarısızlık yaşadı ve sonunda üçüncü deniz yolculuğunu başardı.Tam da bu arızalar yüzünden E30'un nihai tamamlanması sağlandı. Hong Kong-Zhuhai-Macao Köprüsü 6 yılda araştırılıp 9 yılda inşa edildi.Bu süre zarfında E15'ten E30'a kadar birçok süreç vardı ve bu sıradan her inşaatçının terinden ve gözyaşından ayrılamazdı. Bu filmin "1 Mayıs" Uluslararası İşçi Bayramı'nda ülke çapında gösterilmek üzere seçilmesinin nedeni, tüm işçilere saygı göstermektir.

Uluslararası Pekin Film Festivali'nin bağımsız birimlerinden biri olan belgesel birimi, 5 seans başarıyla gerçekleştirildi.Geçtiğimiz yıllarda belgesel birimi, belgesel film yapımcılarının profesyonel bir standart ve uluslararası bir bakış açısıyla iletişim kurmaları ve etkileşim kurmaları için vazgeçilmez bir platform haline geldi. , Belgesel endüstrisinin entegrasyonunu ve gelişimini büyük ölçüde teşvik etti.

Yan Dong, Pekin Uluslararası Film Festivali'nin belgesel ünitesine ilk kez katılması değil. Ancak, "Eskiden misafir oldum, ama çalışmalarımı getirdim ve filmi konuşmak için gerçekten kullandım. İlk kez farklı hissediyorum." Yan Dong, belgesel filmlerin Pekin Uluslararası Film Festivali'nin altın içeriğini ve kalitesini artırmak için önemli bir film türü olduğunu söyledi.Son yıllarda Pekin Uluslararası Film Festivali'nin giderek daha etkili hale geldiğini söyleyen Dong, bu yılki belgesel bölümünün etkinlikleri de renkli ve renkli, buna çok değer verdiğini kabul ediyor. Bu sefer sergilemek için bir fırsat. "Bu kadar çok uzmanla, meslektaşımızla ve izleyici arkadaşımızla yüz yüze iletişim kurmak bizim en büyük varlığımız. Pekin Uluslararası Film Festivali gibi önemli bir platform aracılığıyla yaratıcı hikayemizi herkesle paylaşabileceğimizi ve herkesin daha fazlasını elde etmesini sağlayabileceğimizi umuyoruz. Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü'nün en canlı ve hareketli 'Çin Hikayesi' hakkında bilgi edinin. "

Pekin Uluslararası Film Festivali'nin belgesel birimi, Çin ve yabancı ülkeler arasındaki kültürel alışverişi teşvik etmek için önemli bir platform. Yan Dong ve ekibi, büyük belgesellerin uluslararası ifadelerini yaratmak için çok çalışıyorlar. "Uluslararası ifade, mevcut inşaatçıların çalışmaları ve yaşamlarının en sade kaydıdır. Detaylar, anlar, Lin Ming'in etkinlikte gösterilen "Köprü Maratonu" bölümü gibi. "Daha önce kolejlerde ve üniversitelerde gösterimler yaparken, birçok üniversite öğrencisi içinde duygular olduğu için ağladı. Aslında tüm hikayeler insan. Hikayelerin hepsi duygusal hikayelerdir. "

Bundan önce, Yan Dong ekibi "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" belgesel filmini gösterme ve değişim etkinlikleri için Çin İletişim Üniversitesi, Tongji Üniversitesi ve Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi'ne getirdi. "Yaklaşık 4.000 öğretmen ve öğrenci bu filmi izledi. Bu filmi yaptığım için ne kadar onurlu olduğum için değil, gerçekten gördükleri ve anladıkları için çok etkilendim. Köprüyü inşa etmek için kullanılan çelik miktarı söz konusu olduğunda 60 Eyfel Kulesi'nde otururken bildik gülümsemeleri gösterdiler. Mühendis Wang Chaoying tarafından çekilen işçilerin fotoğraflarını gördüklerinde gözyaşlarına boğuldular.

Daha önce, Yan Dong'un ekibi tarafından yapılan "1937 Nanjing Hafızası", "Konfüçyüs", "Dünyayı Değiştiren Savaş" ve "Uzun Yürüyüş" gibi belgesellerin tümü, "Hong Kong-Zhuhai-Macao Köprüsü" de dahil olmak üzere ana Batı medya platformlarına inmişti. TV versiyonu Discovery Channel ile işbirliği yapıyor ve herhangi bir kesinti olmadan kendi platformunda yayın yapıyor. Yan Dong, yıllar içinde Batılı meslektaşlarıyla derinlemesine işbirliği için bazı çalışma yöntemlerini araştırdıklarını ve bu konuda sizinle iletişim kurma fırsatını dört gözle beklediklerini söyledi.

"Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı belgesel filmin 1 Mayıs'ta izleyicilerle buluşacağı bildirildi. Yakın gelecekte, Yan Dong'un ekibi kampüse giren "Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" filminin faaliyetlerini belgelemeye devam edecek.

Tao Piao Piao Medya Numarasından: Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü

Yangshuo'da kışın başlarında nasıl vakit kaybedilir?
önceki
O yıl, Yangshuo'da olduğumuz o günler
Sonraki
Tek kollu korucu 20 yıldır dağlarda.
Chongqing'de "Dönüşüm Grubu" gösterimi: Açmak ve güzel görünmek çok kolay!
Yangshuo Lijiang Nehri Balıkçılık Ateş Festivali'ndeki son gelişmeler! Havai fişekler bu yıl burada gösterilecek, unutmayın!
Erken eğitim IP Qiaohu, Çin'deki ilk etkileşimli filmi yaratıyor. Pekin Film Festivali'nde "popüler kral" olarak eğlenceli şarkı ve dans gösterimi
Guilin bir fotoğraf mı yoksa hile mi? Fotoğrafçı size şunu söylüyor: Bu gerçekten bir hile değil!
Guizhou Dafang geleneksel "Yijia Su Festivali" kurban törenini düzenledi
"Gölge Gibi" Nanjing Tanıtım Gezisi, yönetmen aşk hastalıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için "altın madalya doktoru" oldu ve raydan çıkma konusuna olumlu yanıt verdi.
2018 Çin Marka Turizm Geliştirme Forumu'nda Yangshuo County, Küresel Turizm Geliştirme için Üstün İlerleme Ödülü'nü kazandı!
Haba Gölü Ulusal Doğa Koruma Alanı, nadir kuş rekreasyon krallığı haline geldi
"West Side Story" nin yeni versiyonunun yayınlanması temelde tamamlandı
Yangshuo manzarasına bir fincan saygı, boş zamanlarınız için bir fincan saygı
Xingping Antik Kenti - bin yıllık Yangshuo kasabası, dağlar ve nehirler
To Top