Birleşik Krallık ile zenginleştikten sonra, bağımsızlıktan sonra, Birleşik Krallık'tan daha gelişmiştir ve ekonomik hız Avrupa'ya liderlik etmektedir.

"Bu makale, blockchain teknolojisi aracılığıyla telif hakkı için onaylanmıştır ve her türlü uyarlama, yeniden basım ve intihal yasaktır ve suçlular sorumlu tutulacaktır."

"Otuz yıldır Hedong, otuz yıldır Hexi" deyişi gibi ülkeler arasında kullanılıyor ve eşit derecede geçerli. Bugün size bir ülkeden bahsedeceğim, yüzlerce yıl önce bağımsız bir ülkeydi, ancak 1452'de İngiltere tarafından başarıyla fethedildikten sonra bu ülkenin adı İrlanda idi. Önümüzdeki birkaç yüz yıl içinde, İngiltere ve İngiltere Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığını kurdu.Bu dönemde İngiltere dünyanın en efendisi oldu ve hatta modern zamanlarda güneşin hiç batmayan imparatorluğunu kurdu.

Ama bu böyle, neden ayrılmak zorundasın ve İngiliz patronu takip edip baharatlı yiyecekler içmek güzel değil! Ama hayal gücü dolu ve gerçek çok zayıf. Birleşik Krallık İrlanda'ya her zaman haksız muamelede bulunmuş, özellikle 19. yüzyılda Büyük Kıtlık döneminde, nefret dolu İngiltere, İrlandalıların vergilendirmesini azaltmakla kalmamış, onları kurtarmış, İrlanda halkının vergilerini artırmaya devam etmiştir. Sert çeşitli vergiler. Bu durumda İrlandalılar, barışçıl olmayan orijinal birleşme, klan dışı, uzun vadeli baskı ve çeşitli yerlerde bağımsızlık ayaklanmaları ile birlikte o yıl ağır kayıplar verdi. Ancak acımasız baskı karşısında iki tarafın bayramı sona erdi.

İki dünya savaşından sonra İngiltere artık güneşin hiç batmadığı bir imparatorluk değil ve İrlanda üzerindeki kontrolü giderek zayıfladı. İrlanda nihayet 1949'da bağımsız ayaklanmalarla kendini kurdu, ancak uğursuz İngiltere hala İngiliz kesimindeki altı İrlanda vilayetinin topraklarını terk etti. İrlandalılar bundan daha da fazla endişe duyuyorlar: Aşağıdaki bağımsızlık döneminde, sadece tarım, hayvancılık ve sanayide değil, aynı zamanda ülkenin kişi başına düşen GSYİH'sinde Birleşik Krallık'ın iki katına yakın olan çeşitli ekonomik yönlerden gelişmeye çalışacaklar. 1970'lerde ve 1980'lerde bir süre, ekonomik hızı Avrupa'yı yönlendirdi.

Bu nedenle İrlanda da tuzlanmış bir balık olarak ayağa kalkabilir Önümüzdeki günlerde ülkesinin genel gücü artmaya devam edecek ve Birleşik Krallık'ta gözaltına alınan Kuzey İrlanda bölgesinin sonunda İrlanda'nın kucaklaşmasına döneceği kesin. Sonuçta, Birleşik Krallık gibi soyguncular kendilerine ait olmayan şeyleri zorla alırlar ve sonunda karşılık gelen bedeli ödeyeceklerdir.

|
To Top