Engelliler için çiftçi pazarının kapısını açın

Çizgi roman/yao wen

Çizim/Ren Mengyuan

Gazete (Muhabir Guan Ying Muhabiri Shi Yan Meng Haiyang), Qianqiang Yolu, Huai'an City, Jiangsu Eyaleti, Qingjiangpu Bölgesi Tarım Ticareti Piyasasında, insanlar taze malzemeler seçti . Bariyer -Free kanalını geçin. "Özel kanal açıldıktan sonra, sebze çiftliğine engelsiz girebiliriz ve hayatlarımız çok daha uygun." Dedi.

Huai'an şehrinde engelli insanları olan 30 milyondan fazla insanın olduğu bildiriliyor. Mart 2022'de gerçek ihtiyaçlarını anlamak ve kaygılarını ve endişelerini çözmek için Qingjiangpu Bölge Procuratorate iki aylık bir anket gerçekleştirdi ve Engelli Kişilerin Federasyonu'nun derinliklerine indi. Departmanlar ve engelliler durumu anlıyor ve 15 ipucu toplıyorlar. Bazı engelli kişiler, "tekerlekli sandalyenin çiftçi pazarına giremeyeceğini ve bu da günlük alışveriş ve günlük alışverişlerde birçok rahatsızlık sağlayan olduğunu bildirdi. Savcıların dikkatini çeken engelli insanlar gibi özel grupların alışverişi.

Savcı derhal merkezi bir soruşturma yürüttü ve yargı alanındaki birçok çiftçi pazarının özel bir engelsiz kanal kurmadığını ve bariz bir engelsiz kanal logosu olmadığını buldu. Elektrikli bisikletlerin girişini ve çıkışını kontrol etmek için , pazar yöneticisi ana erişim bağlantı noktasında bir demir çit kurdu. Tekerlekli sandalyeler geçemez.

Çiftçi pazarının bariyerin serbest ortamını kim korumalı? Savcı, ilgili bilgilere danıştı ve şehrin tarım ticareti piyasası operasyon yönetimi spesifikasyonlarının, yerel sokakların yargı yetkisi altındaki bölgedeki çiftçi pazarının uzun vadeli yönetiminden doğrudan sorumlu olduğunu belirledi. Mayıs 2022'de Qingjiangpu Bölge Procuratorate, Ulusal Halk Kongresi temsilcilerini, CPPCC üyelerini, özel savcılara, belediye engelli federasyon personelini ve halk amirlerini duruşma olarak davet etmek için bir duruşma düzenledi.

"Engelsiz ortamın inşası, pratik ve kolay faydalar ve kapsamlı faydalar ilkelerini izlemelidir. Engelliler gibi özel grupların 'nitelikli' olup olmadıklarını görmek için bizzat deneyimlemelerine izin verin." Dedi. CPPCC.

"Bence Düzeltme Planı, engelli insanları olan insanların kişilik onurunu sağlamaya dikkat etmelidir. Erişim kontrolü ve yüz tanıma sistemi kurmaya kıyasla, daha iyi çözümler, engellilerin bağımsız olarak girmesi için engelsiz bir kanal olmalıdır." Essence

Duruşmada duruşma, çiftçi pazarı için bariyer içermeyen kanalların belirlenmesi hakkında önerilerde bulundu ve ilgili sokak ofisinden sorumlu kişi bunun aktif olarak önerileri benimseyeceğini belirtti.

Duruşmadan sonra, duruşmanın tavsiyesi ile birleştiğinde, Qingjiangpu Bölge Procuratorate, ilgili sokaklara bir işlem öncesi öneri yayınladı ve tarımsal ticaret piyasasını bariyeri oluşturmaya teşvik etmeyi önerdi - Engellilerin meşru haklarını ve çıkarlarını korumak; benzer durumların mevcut olmasını önlemek için çiftçi pazarı veya süpermarketler araştırılmaktadır.

Tedarik önerisini aldıktan sonra, ilgili sokaklar derhal düzeltme çalışmaları gerçekleştirdi. Bu yılın Mart ayından itibaren, bölgedeki tüm sokaklara bağlı çiftçi pazarları düzeltildi.

Kaynak: Procuratorate Guan Ying Shi Yan Meng Haiyang

Katı atık Henan Tai'nin önünde nasıl yanabilir: Ekolojik çevreyi korumak ve teyit etmek için "Lin Chang+Savcısı" mekanizması
önceki
Aile içi şiddetin yetersiz kanıtını belirleyin, savcı sorunu böyle çözer
Sonraki
Ayrıca gece şehirler, Sessiz Jiangsu Zhangjiagang: "Drag Racing Street" kaosunu durdurmak için kaynaktan durun
Ulusal Halk Kongresi Temsilcisi Zhan Zhiqi: Nostaljiyi koru
Wang Qinfeng: İnovasyon sonsuz
"Run" Cai Xukun'u silin ve Düzeltici günde 6.800 yuan sübvanse ediyor.
Temmuz ayında, MLF sektördeki devam filmlerini az miktarda arttırdı: yılın ikinci yarısında azalma olasılığı arttı.
Guoxsin Securities, Shenzhen Borsası'nın Menkul Kıymetler Vadeli İşlemleri Endüstrisi Fintech Ar -Ge Center 2022'nin üçüncü ödülünü kazandı
Derin Altın Seçimi | AI endüstri zinciri sığır stokları ve iblis stokları orijinal görünecek mi? Ara raporda, buz ve ateşin ortasındaki kısıtlamalar nelerdir?
Temmuz ayında, Merkez Bankası aşırı parite MLF, faiz oranları sabit
Serin ısı testini yenmek için gizli güvenlik tehlikeleri hariç
Edebi genç Julong City, gençlerin kalemlerinde şıktır
Taiyuan Jinyuan Bölgesi bir dizi sıcak "yeni" hizmet serisi etkinliği başlattı
Guizhou: Yeşil Enerji, dağların ekonomik kalkınmasına güç katıyor
To Top