Pirinç tarlalarında ve kazanan durumlarda simbiyoz

Daotian yengeçleri tüketiciler tarafından tercih edilir.

Hue arasında arama yapan siyah nokta kurbağaları.

Teknisyenler Daotian tarafından yengeç fideleri kurdular.

Ekolojik tarım serisi raporu

Bir Kelime Başlat

Son yıllarda, ülkemin modern tarımsal inşaatı hızlandı ve kaynakların makul kullanımına daha fazla dikkat eden, ekolojik çevreyi korumaya daha fazla dikkat eden ve sürdürülebilir kalkınmanın teşvik edilmesine daha fazla dikkat eden yeni bir tarih aşamasında gelişti. ekolojik tarımın zorunludur. Bir dizi güçlü kavrayışta Guangdong, kelebek değişikliklerinin büyük bir tarımsal eyaletten güçlü bir tarımsal eyalete gerçekleşmesini hızlandırıyor. Standart yapıları teşvik ederek, verimliliği artırmak ve aktif olarak entegrasyonunu teşvik etmek için ekolojik tarımın iyileştirilmesini teşvik edecektir. Ekolojik ve tarım endüstrileri. Şu andan itibaren, bu gazete Guangdong'daki ekolojik tarımsal gelişimin yeni modeline ve uygulamasına odaklanmak için bir dizi ekolojik tarımsal kalkınma raporu başlatacak.

Metin, TU/Guangzhou Günlük All -Media muhabiri Bu Yu ve Zeng Huanyg

Pirinç çiçeklerinin tütsü Fengniyen lezzetinde dedi ve kurbağaların sesini dinledi. Şair tarafından tarif edilen güzel pastoral vizyon şimdi "pirinç kurbağalarının simbiyozu" ve Yitian Shuang hasadı resmine dönüştürüldü. Qujiang Bölgesi, Shaoguan'da, "pirinç kurbağası" modelinin "sembol" modeli, pirinç ve siyah nokta kurbağalarının birbirini tamamlamak için farklı özelliklerini tam olarak kullanabilir. Buna ek olarak, Hinging İlçesi, Zijin İlçesi, Heyuan City, pirinç türlerinin gelişim modeli ve "pirinç ve balık simbiyozu" ve benzersiz kırsal zengin şarkılarla sonuçlandı.

Çeltik simbiyozu

Daha fazla geliri yenilemek için ekolojik kaynakların avantajlarını kullanın

Son zamanlarda muhabir, Shaoguan, Qujiang bölgesi, Datang kasabası Lishan Köyü'ndeki Black Spot Frog ekolojik üreme üssünde gördü. Pirinç sallandı ve kurbağa çaldı. Yeşil fidelerde yiyecek arayan bir grup siyah nokta kurbağası, sesi duyduklarında, hızla saklanmak için gizli yere atladılar.

"Bu yıl genişleyen 50 akrelik siyah nokta kurbağaları iyi. MU başına 1500 kızlık kurbağa hasat edilmesi bekleniyor. 20 yuan/catties piyasa fiyatına göre, MU başına çıkış değeri 30.000'e ulaşabilir. Yuan. Çeşitli maliyetler dışında, dönümlük dönüm başına saf kar kaldırılacak. 15.000 yuan'a ulaşacak. Siyah spot kurbağalar esas olarak Guangzhou, Changsha, Wuhan, Şangay ve diğer eyaletlere satılıyor. "Zhong Guojian, Üreme Üssü ve Lishan Köyü Sekreteri, gazetecilere bir gülümsemeyle söyledi.

Lishan köyünün ikliminin, açık mevsimler, yeterli güneş ışığı, bol yağış ve uzun donsuz dönem ile nazik olduğu anlaşılmaktadır. Köyün kolektif ekonomisiyle etkili bir şekilde bağlantı kurmak için ekolojik kaynakların kendi avantajlarına nasıl tam olarak oyun verilir? Lishan Village'ın Parti Şubesi, siyah spot kurbağa yetiştirme endüstrisinin gelişim beklentilerini ayrıntılı olarak araştırmak ve anlamak için köye girmek için ilgili uzmanları ve teknik personeli tekrar tekrar işe aldı, "pirinç kurbağası simbiyozu" modelini yeniledi ve siyah bir nokta yarattı Lishan köyünde kurbağa üreme üssü.

2021'de Zhong Guojian, 50 dönümden fazla pirinç tarlasını dönüştürmek, siyah spot kurbağaları yetiştirmek ve "Parti Şubesi+Kooperatif+Teknoloji Uzmanı+Çiftçiler" modelini uygulamak için Lishan Village Black Spot Kurbağalarında profesyonel bir kooperatif kurdu. Kooperatifler o yıl işletildi ve o yıldan yararlandı. Köyün toplu ekonomik geliri de 80.000 yuan'dan fazla arttı ve kişi başına yıllık büyüme geliri 36.000 yuan'a ulaştı. Sürekli keşif yoluyla, kooperatif "kurbağa simbiyozu" modelini optimize eder, çoğaltılabilen ve teşvik edilebilen bir kopya oluşturur ve "Green Co -Rich" e katkıda bulunur.

Pirinç ve kurbağaların kalitesini iyileştirirken tahılın stabilizasyonunun verimliliğini artırın

"Bu yıl, pirinç tarlalarının kurbağaları yükseltmesi için, ekolojik üreme tabanlarını kesinlikle pirinç kurbağalarının kapsamlı üreme gereksinimlerine ve standartlarına uygun olarak dönüştürdük. Gazetecilere söyle.

Raporlara göre, "Pirinç Kurbağası Symbiosis" modeli, pirinç ve siyah nokta kurbağalarının farklı özelliklerini tam olarak kullanabilir ve birbirlerini takviye edebilir. Bir yandan, pirinç tonları kurbağalara doğal habitatlar sağlayabilir ve büyüme ortamını geri yükleyebilir. Öte yandan, siyah nokta kurbağası çeltik tarlasının zararlısıdır. Dışkı, pirinçsiz, pestisitsiz ve saf ekolojik ekimi destekleyen pirinç tarlası gübresi olarak kullanılabilir.

Temel teknisyenler, üreme işlemi sırasında "pirinç kurbağası simbiyozunun" döngü ekolojik modelinin pestisit kimyasal gübreleri kullanmadığını söyledi. Aynı zamanda pirinç ve kurbağaların kalitesini de iyileştirebilir. Hasat mevsiminde, kurbağa gübre ve pirinç sarı Çiftçiler "bir su ve iki kullanım, iki su kullanımı, iki kullanım, iki kullanım, iki kullanım, iki kullanım. Yitian daha hasat edilir, stabilize tahıl verimliliği ve kazanma durumu" fark edebilir.

Bugün, Lishan Köyü'ndeki siyah nokta kurbağasının ekolojik üreme tabanı 100 dönümden fazla, 100 kurbağa havuzuna genişledi ve 700.000 siyah nokta kurbağası yetiştirildi. 1,6 milyon yuan kar elde etmesi bekleniyor. Aynı zamanda, yerel köylüler için 20'den fazla istihdam pozisyonu sağlanmaktadır. Kurbağa havuzunu temizleyen Wu Teyze mutlu bir şekilde şunları söyledi: "Burada çalışmak sadece çalışmak kolay değil, aynı zamanda günde 100 yuan da alabilirsiniz."

Datang Town'dan sorumlu ana kişi, bir sonraki adımın, teknik ve yönetim deneyimlerini öğretmek, onları şiddetle tanıtmak için pirinç kurbağası modelini geliştirmek isteyen hanehalklarını yetiştirmeyi amaçlayacağını ve "Parti Şubesi+Kooperatif+Bilim ve Teknoloji Uzmanı+Çiftçi "Modeli, daha fazla çiftçinin katılmasına, çiftçilerin gelirlerini artırmasına yardımcı olmasına ve kırsal yeniden canlandırmaya yardımcı olmasına izin verir.

Pirinç yengeç simbiyozu

Pirinçte tarımsal yatırım maliyetini tasarruf edin üretimini artırın ve geliri artırın

"Çeltik sahasında, tek bir ekim pirinci eklenir. Yapay olarak koymanın çeşitli maliyetleri hariç, yıllık gelir geliri çok küçük. Son yıllarda, memleketimde Yangcheng Gölü, Jiangsu'da kıllı yengeç kullanmaya çalıştım Chilong kasabasının evine dönen Chilong Village başkanı Huang Jianhao, Ji Shi, Ji Shi Başkanı Huang Jianhao, gazetecilerle yaptığı röportajda, "pirinç crab" ekolojik tarımsal üreme modelinin " Simbiyoz "pirinç saha üretimini artırdı ve gelirini artırdı.

"Tüylü yengeçler sadece pirinç tarlalarındaki fidelere zarar vermeyecek, aynı zamanda tüylü yengeçler de pirinç tarlalarına bağlı Fushou salyangoz yumurtalarını ve diğer zararlıları da yiyecek." Gün boyunca derin su hendeklerine gizlice girecek Dinlenmek için pirinç tarlasının yanında inşa edildi. "Kıllı yengeçler pirinç 'otları' ile pirinç tarlalarında yaşıyor. Pirinç tarlalarında daha az zararlılar var. Genellikle, sadece gübre pestisitlerini püskürtmeye gerek kalmaz, aynı zamanda tarımsal yatırım maliyetlerini tasarruf eder, artan pirinç üretimini arttırır ve gelirlerini artırır Organik ekolojik tarımın amacı. Huang Jianhao, kıllı yengeçlerin sadece sonbahar mevsiminde pirinç tarlalarına tırmanacağını söyledi. O zamanlar yakalanabilirler. Yıllık kıllı yengeçler pirinç gelirinden birkaç kat daha yüksekti. mu.

"Gelecek yıl 80 dönümden fazla pirinç yengeç tarlasını genişletmeyi ve 150 dönümden fazla pirinç yengeç tarlası yapmaya çalışıyorum. Aynı zamanda, aile içi, araştırma tabanları ve su balıkçılığı gibi eğlence projeleri yanında açıldı. Pirinç Yengeç Alanı. Huang Jianhao dedi.

Pirinç ve balık simbiyozu

Balık şeklindeki pirinç tarlası biyolojisinin erdemli bir döngüsü oluşturun

"Pirinç Yengeç Symbiosis" ekolojik üreme geliştirme modeline ek olarak, Yiyuan kasabasında, Hinging İlçesi, Pengfang Village, Longwo kasabası tarafından yaratılan "Pirinç ve Balık Symbiosis Yetiştirme Üssü", Zijin İlçesi de durdurmak ve izlemek için daha fazla turist çekti. , İnternette popüler oldu ve ünlü yerel çevrimiçi ünlü yumruk noktası oldu.

Zijin İlçesi Tarım ve Kırsal Bürosu'ndan sorumlu ilgili kişiye göre, Longwo kasabasındaki Pengfang Köyü'nün pirinç ve balık simbiyozu ve bakım tabanı katsayısı, ilçenin Longwo kasabası ve Tarımsal Bilimler Akademisi tarafından yapıldı. Şu anda 100 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Taban, iki balık şeklindeki pirinç tarlalarından oluşan balığın şekline göre inşa edilmiştir. Aralarında, büyük balık şekilli pirinç tarlaları 230 metre uzunluğundadır ve küçük balık şekilli pirinç tarlaları 190 metre uzunluğundadır. . Yürüyüş gezisi.

Pengfang Köyü, Longwo Kasabası, Zijin İlçesi'nin pirinç ve balık simbiyoz sisteminin pirinç ve balık etkileşimi yoluyla olduğu anlaşılmaktadır. Balıkların pirinç tarlalarında böcekleri yiyor, yetiştirmek ve verimli tarlalar yapıyor. Balık yetiştiriciliği antibiyotikler ve büyüme hormonları gerektirmez. Pirinç çiftçiliği nadiren pestisit ve kimyasal gübreler kullanır veya uygulamaz. Temel ekolojik döngü sistemi, farklı yaratıkların karşılıklı kısıtlamaları ve tanıtımı ile kendi kendine düzenlenir. Yeşil ürünler.

Pearl River Komitesi, Taşkın Savunma Acil Durum Yanıtlarının Seviye III.
önceki
Fogang, on milyarlarca iki tekerlekli elektrikli araç endüstrisi parkını inşa ediyor
Sonraki
Adilliği ve adaleti korumak için "işlev bozukluğunda zorluk" yapın
Sakinleri daha rahat hale getirmek için yeni taş tezgah
Genç adamın "Kanton rüyası" var ve ikinci Kanton Opera Yaz Kampı başlamak üzere!
"Teli" yaklaşıyor ve Yangjiang Meteoroloji Bürosu Tayvan'ın Savunma Servisi'nin korunmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterecek
"Aktif Savaş" ile savaşın! Yangchun bir savunma typhoon "Tyle" toplantısı toplantısı düzenledi
2023'te Yue, Hong Kong ve Macao Gençlik Kültür Turu başarıyla yapıldı ve genç öğrenciler "Anavatan Şarkı Söylemesi"
Heyuan tarihin en üst düzey basketbol yarışmasını yapacak ve Philipius'un dört Kingdoms takımı Tancheng'de toplandı
Tanyan sanat sergisini izlemek ve güzel bir hayatta bu "küçük düşünceleri" bulmak için Bay Area Kitabevi'ne gidin
Typhoon "Teli" grevleri ve Yangjiang sınır denetim istasyonundaki polis, limanı korumak için kesinlikle güvenli ve istikrarlı olacak şekilde düzenlendi
Tarçın kokulu, benim gücümle | Yunfu gençlik ortağı
Guangdong Eyaleti Gençlik Modern Beş Şampiyonası, Maoming, Ended ve Dongguan grubun ilk skorunu kazandı
Typhoon uyarısı yükseltildi ve Wan Chai Sınır Denetim İstasyonu, limanın güvenliğini sağlamak için kesinlikle bekliyor
To Top