Bugün Malezya Başbakanı Alibaba'yı ziyaret etti, Jack Ma ona iki saat eşlik etti, konuşup güldüler.

Bu sabah 93 yaşındaki Malezya Başbakanı Mahathir Alibaba'yı ziyaret etti. Burası Mahathirin Çin gezisinin ilk durağıydı. Jack Ma, teknolojiyi seven yabancı lideri sıcak bir şekilde karşıladı ve Alibaba'nın yeni internet teknolojilerindeki en son keşifleri ve başarıları hakkında bilgi edinmek için Mahathir'e eşlik etti.

Mahathir, Ma Yun ile tanıştı ve mutlu bir şekilde şöyle dedi: "Ufkumuzu genişletmemize ve yeni olasılıklar görmemize izin verdiği için çok teşekkür ederim Alibaba. Teknolojiyi birçok alana uyguladınız ve insanlığın karşı karşıya olduğu birçok sorunu çözdünüz, bu özellikle harika."

Bu gezi, Mahathirin Alibabaya yaptığı ilk ziyaretti ama Mahathirin Ma Yunu ilk gördüğü zaman değildi. Sadece iki ay önce, Malezyanın "Bahar Şenliği" Ramazan Bayramı'ndan sonraki ilk iş günü olan 18 Haziran'da Mahathir, görüşmelerde Ma Yun'u birinci sıraya koydu. Yaklaşık bir saatlik toplantı sırasında Mahathir, Jack Ma'ya art arda üç kez Alibaba ve daha fazla Çinli şirketin Malezya'ya yatırım yapmasını memnuniyetle karşıladığını ve Çin'in teknolojik İnternet gelişimi ve küreselleşme sürecinden bir şeyler öğrenmeyi umduğunu ifade etti.

18 Haziran'da Mahathir, Jack Ma ile ilk kez bir araya geldi.

Mahathir, Jack Ma ile tanışmaya neden bu kadar önem veriyor? Malezya'da Alibaba'nın dünyaya açılan bir kapıyı temsil ettiğini söylemek abartı olmaz. Mart 2017'de Jack Ma'nın savunduğu eWTP (Dünya Elektronik Ticaret Platformu) Malezya'da ilk denizaşırı pilot bölge başlatıldı. EWTP Ekolojik Fonunun kurulması, Kuşak ve Yol boyunca alanlarda kurumsal yenilik ve eWTP küresel ekolojik inşaatın bir başka önemli adım attığı anlamına gelir. Malezya tüm ülke tarafından desteklenmektedir ve Alibaba grubun yatırımıdır.

Malezya'daki eWTP süper hub'ına ait çatı fotovoltaik güç istasyonunun görünümü

Temmuz 2017'de Ant Financial, yerel kullanıcılara e-cüzdan çözümleri ve kapsamlı finansal hizmetler sağlamak için Malezya ödeme hizmeti sağlayıcısı Touch'n Go (TNG) ile stratejik bir işbirliğine ulaştı; Ekim 2017'de Alibaba Cloud Malezya Bölgesi resmi olarak Dünyaya hizmetler sağlayın ve yerel olarak bulut bilişim hizmetleri sunan ilk uluslararası bulut platformu olun; Ocak 2018'de Malezya, Alibaba Cloud ET City Brain'in tanıtımını duyurdu.Bu yapay zeka, Malezya'nın trafik yönetişimi, şehir planlaması ve ortamına tam olarak uygulanacaktır. Ayrıca Alibaba, Malezya'nın çeşitli eğitim biçimleriyle dijital yetenekleri geliştirmesine yardımcı oluyor.Sadece Küresel E-ticaret Yetenek Eğitimi (GET) projesi Malezya'da 40'tan fazla üniversiteyi birleştirdi ve 2.600'den fazla öğrenciye eğitim verdi. Taobao Üniversitesi 10.000'den fazla yerel girişimci yetiştirdi.

Mahathir bir keresinde Ma Yun'a minnettarlığını ifade ederek şunları söyledi: "İhtiyacımız olan şey Bay Ma'nın vizyonu ve Alibaba'nın vizyonudur.

Çin neden "fazla mesai yapan büyük bir ülke"
önceki
Fujian, Xiamen'de bahara benzeyen çiçekler açar
Sonraki
Fukuhara, düşük gelirli Çinli bir koca bulmayı çok seviyor! Neyse ki Japon erkek arkadaşımı tekmeledim
Handan, Hebei 2019'da ilk karı karşıladı
Fuzhou'da uzun süre erik çiçekleri gururla açar
Jeremy Lin yaralandı ve sahayı terk etti! Sonunda yere indiğinde sağ dizini burktu ve ağlayarak başını salladı:
Tanrı! Messi, çoraplarındaki kanı doldurmak için gizemli bir hap çıkardı, Ronaldo da bu numarayı kullandı
Shougang ağlıyor! Pekinli zengin bayan, Beijing Enterprises'a 500.000 yuan bağış yapmak için Marbury'yi takip etti ve ayrıca VIP paketlerine 70.000 yuan harcadı.
Dışarı çıkmadan şeker kamışı fuarını ziyaret edin, "resmi" dinleyin ve şeker kamışı fuarı deyin
İlk 10 Kış İklimi Turist Destinasyonu
Korkunç! Hayward'ın sol ayağı ciddi şekilde deforme olmuş, Wade bakmaya cesaret edemiyor, Zhan Huang ilk çeyrekte soyunma odasını ziyaret ediyor
Bir kerevitten küçük bir Pasifik adasına, Jingdongun art arda dokuz çeyrek kârlılığının kodunu çözüyor
Ronaldo online müzayedeler yapıyor! Amerikalı bir kız birlikte bir saatte 250.000 yuan teklif etti
Acı bir farkındalık! Alman ikinci kaleci, küçük kısıtlı alanda bir ani atış yapmak için Tentin'i kullandı ve yangını söndürmek için özel bölümlere buzlu su döktü.
To Top