The Economist Global Morning Post: Tsinghua Üniversitesi lisans yükseltme hattı, WeChat kayan pencere işlevi, 85G cep telefonunun ilk grubu 3C sertifikası aldı

Tsinghua Üniversitesi, Pekin'deki lisans öğrencileri için yükseltme hattını duyurdu: bilim için 680 puan ve liberal sanatlar için 668 puan

16 Temmuz'da, Tsinghua Üniversitesi ve diğer birçok üniversite, Tsinghua Üniversitesi'nin bilim için 680 ve liberal sanatlar için 668 puan aldığı Pekin'deki lisans yükseltme hattını duyurdu. Karşılaştırıldığında, bu yıl her okulda fen bilimleri için yükseltme hattının genel olarak geçen yılla aynı olduğu, ancak liberal sanatlar için yükseltme hattının geçen yıla göre önemli ölçüde düştüğü görülebilir.

iOS 13 WeChat güncelleme işlevi: not toplama, dosya önizlemesi kayan pencere olarak ayarlanabilir

16 Temmuz öğleden sonra, WeChat'in iOS sürümü 7.0.5 sürümüne bir güncelleme yayınladı Bu güncellemenin içeriğinden biri: not toplama sayfasını, dosya önizlemesini ve diğer sayfaları yüzen pencereler olarak ayarlayabilirsiniz. WeChat'in Android sürümü, 7.0.5 sürüm güncellemesini 12 Temmuz'da başlattı. WeChat'in Android 7.0.5 sürümünde, Moments videoları varsayılan olarak otomatik olarak oynatılır ve ilgili ayarlarda, yalnızca mobil ağda otomatik oynatmayı kapatma izni verilir. Başka bir deyişle, WiFi kullanırken, Moments videolarının otomatik oynatımı iptal edilemez. Bu özellik, WeChat güncellemesinin iOS sürümüne de eklenmiştir.

85G cep telefonunun ilk grubu 3C sertifikası aldı ve listeleme aşamasına girdi

Çin Kalite Belgelendirme Merkezi'nin resmi web sitesine göre, 75G cep telefonu 3C sertifikası aldı. Bunlar arasında Huawei'nin OnePlus, ZTE ve vivo olmak üzere 4 modeli var ve her biri 3C sertifikası almış 5G cep telefonuna sahip. Buna ek olarak, OPPO çalışanları muhabirlere OPPO'nun 5G cep telefonu 3C sertifikasının da alındığını açıkladı. "Sertifikaların tamamı alındı, ancak halka açıklanmadı." Bu, sonraki 5G cep telefonlarının listeleme aşamasına girmeye başlayacağı anlamına geliyor.

Tencent Otopilot Laboratuvarı başkanı Su Kuifeng: 5G'nin otonom sürüşteki rolüne rasyonel bir bakış

Tencentin Otonom Sürüş İş Merkezi genel müdürü Su Kuifeng, "Aslında, 5G halkın beklediği gibi değil. Otonom sürüşün acı noktalarını gerçekten çözebilir. Otonom sürüşte hala karşılaşılması gereken birçok sorun var." Dedi. Ekolojiyi yönlendirmek açısından, 5G kutsaması endüstrinin olgunlaşmasını hızlandıracak. Ancak, otonom sürüşün uygulanması ve gerçekleştirilmesi hem politika konularını, hem teknik sorunları hem de operasyonel konuları içerir.Bu, hükümetin, İnternet şirketlerinin, otomobil şirketlerinin ve üç tarafın işbirliğini tamamlamasını gerektirir.

Birden çok yanıt yanıp sönmesi "harika olabilir, ekip değişti": ilgili tahminler yanlıştır ve ürün optimize edilmeye devam edecek

Multi-Flash'ın "havalı olabileceğini ve ekibin değiştiğini" bildirmek için ilgili kaynaklara atıfta bulunan önceki "Kısa Video Çalıştayı" na yanıt olarak, Multi-Flash şu yanıtı verdi: ilgili spekülasyon yanlıştır ve Multi-Flash ekibi ürünü optimize etmeye ve kullanıcı deneyimini sürekli olarak iyileştirmeye devam edecektir.

WeChat resmi olarak "tek öğe, tek kod" özelliğini açtı ve her ürün, marka uygulamasının "girişi" oldu

WeChat, dün "Tek Öğe Bir Kod" özelliğini resmi olarak açtı.Ürün üzerine basılan QR kodu sayesinde, her ürün bir marka uygulamasının girişi oluyor ve tüccarlar, kanalsız bile tüketicilerle verimli bir şekilde ilişki kurabiliyor. Markalı tüccarlar 0.5cm × 0.5cm baskı alanı altında hızlı okumayı destekleyen "microcode" elde etmek için "One Object One Code" arayüzünü kullanabilir ve ürün üzerinde "kod atayarak" tüketiciler mini programa geçebilir, Kamu hesapları, hassas pazarlama etkileşimi, büyük veri işlemleri ve diğer yetenekler satılan malları "trafiğe" dönüştürdü ve hızlandırdı.

Xinhua Kitabevi, yüz üzerinden ödeme yapmak için Alipay'e bağlandı

Son zamanlarda, Zhejiang Xinhua Bookstore Group, Alipay'e yüz yüze ödeme yapma erişimini açıkladı. Zhejiang Xinhua Bookstore Group Information Technology Co., Ltd.'nin genel müdürü Yang Wangping'e göre, şu anda Alipay Dragonfly'ın ilk partisi Zhejiang'daki yaklaşık 40 Xinhua Kitabevinde kuruldu ve kullanıldı ve sonunda ülke çapında bağlanacak. Xinhua Kitabevi'nin tüm ülkede 14.000'den fazla mağazası var.

Douyin: Blue V hesaplarının sayısı 44,6 kat, katkı sayısı 211 kat arttı

Douyin tarafından resmi olarak yayınlanan TikTok Enterprise Blue V White Paper 2019 Sürümü, Douyin Enterprise Blue V hesaplarının hızla büyüdüğünü gösteriyor.Geçen yılın Haziran ayına göre hesap sayısı 44,6 kat, başvuru sayısı 211 kat arttı. Kurumsal hesaplar Douyin platformları haline geldi. Önemli aktif kullanıcılar. Sadece hesapların sayısı ve başvuruların sayısı hızla artmakla kalmadı, aynı zamanda Douyin Enterprise Blue V hesabının içeriği de Douyin platformunun önemli bir kaynağı haline geldi. Douyin Enterprise Blue V hesabı 31 Mayıs 2019 itibarıyla toplam 4,1 milyar hayrana ve 10692 milyar görüntülemeye sahipti.

Apple, çevrimiçi tıbbi platformlarda, Dingxiang Doctor ve diğer platformlarda vergi tahsilatını sorguladı

Son zamanlarda, birçok çevrimiçi tıbbi platform, Apple'ın uygulama içi satın alımların UİSA hizmetlerinin kullanımını ve işlem gelirinin% 30'unu gerektirdiği yönündeki talebini aldı. Şimdiye kadar, birçok çevrimiçi tıbbi platform, Uygulamayı güncelleyemedi. Doctor Dingxiang ve Good Doctor Online gibi pek çok İnternet medikal platformu, Apple ile yaptıkları iletişimde, çevrimiçi konsültasyon ve benzeri olmayan çevrimiçi kursların tekrarlanabilir ürünler olduğunu belirtti. Apple, Apple'ın medikal alan için uygulama içi satın alımlarına erişimin zorunlu olduğu yanıtını verdi. % 30'luk bir pay almak, Çinli kullanıcıları hedeflemeyen küresel bir stratejidir.

Arnault, Bill Gates'i geride bırakarak dünyanın en zengin listesinde ikinci oldu

Bloomberg Milyarderler Endeksi yedi yıl önce derlendiğinden beri, Bill Gates hiçbir zaman ilk ikiden düşmedi. Fransız Bernard Arnault Salı günü bu rekoru kırarak Bill Gates'i 1. sıraya yerleştirdi. Üç. Arnaultun lüks markası LVMHnin hisse fiyatı Paris pazarında rekor seviyeye ulaştı ve net değerini Gatesten 200 milyon ABD Dolarından fazla olan 107,6 milyar ABD Dolarına yükseltti. Yalnızca 2019'dan bu yana, Arnault'un serveti 39 milyar dolar arttı ve bu şimdiye kadarki Bloomberg Milyarderler Endeksi 500'deki en büyük artış oldu.

Tesla CEO'su Musk: Tam otomatik sürüş seçeneği, fiyatı Ağustos ayında 1.000 dolar artıracak

Yabancı basında çıkan haberlere göre Tesla CEO'su Musk, 16 Ağustos'tan itibaren Tesla'nın otopilot sisteminin isteğe bağlı özelliğinin fiyatının 1.000 dolar artacağını söyledi. Şu anda, tüketiciler bir araba satın alırken tam otomatik bir sürüş yükseltme paketi seçerse, seçenek fiyatı 6.000 ABD dolarıdır, ancak yeni bir arabadan bahsettikten sonra tam otomatik bir sürüş seçeneği satın almaya karar verirlerse, 8.000 ABD dolarına mal olacaktır. Musk'ın bu iki hizmetin fiyatlarının artırılmasına mı atıfta bulunduğu belli değil ve Tesla, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

ABD hükümetinin Qualcomm antitröst kararının uygulanmasının askıya alınması talepleri

Yabancı basında çıkan haberlere göre, ABD Adalet Bakanlığı (bu davadaki davacı değil) Salı günü ABD Enerji Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı'nın desteğini aktararak, Qualcomm'a karşı antitröst kararının uygulanmasını askıya almak için federal bir temyiz mahkemesini talep etti. ABD Savunma Bakanlığı Satın Alma ve Bakım Müsteşarı Rodriguez, ABD Dokuzuncu Devre Temyiz Mahkemesine sunulan bir belgede şunları yazdı: "Savunma Bakanlığı için, ister güvenilir bir tedarik zincirinde ister teknolojik yenilik açısından, Qualcomm Hepsi önemli şirketler. Kısa vadede, Qualcomm'un 5G iletişim alanındaki kilit rolünün yerini başka hiçbir şirket alamaz. "

IKEA, ABD'deki tek fabrikasını kapatacak ve üretim hatlarını Avrupa'ya taşıyacak

IKEA, bu yıl Aralık ayında Amerika'daki tek mobilya fabrikasını kapatarak üretim hattını Avrupa'ya devredecek IKEA, kararını açıklarken hammadde fiyatından da bahsetti ve Amerika'da hammadde fiyatlarının Avrupa'dakinden daha yüksek olduğunu söyledi. IKEA'nın Polonya, Rusya ve İsveç gibi Avrupa ülkelerinde fabrikaları bulunmaktadır. Danville, Virginia'daki IKEA fabrikası 2008'de açıldı ve şu anda yaklaşık 300 işçi çalıştırıyor ve raflar ve saklama dolapları dahil olmak üzere ahşap ürünler üretiyor.

IBM, ATT multi-milyar dolarlık bulut bilişim sözleşmesini kazandığını açıkladı

Yabancı basında çıkan haberlere göre, 15 Temmuz'da IBM, ATT'den multi-milyar dolarlık bir bulut bilişim sözleşmesi kazandığını duyurdu. IBM, ATT'nin iş uygulamalarını IBM bulut bilişim hizmetlerinde barındırmasına izin vermek için ATT ile çok yıllık bir anlaşma imzaladığını söyledi. Bir IBM sözcüsü, bu milyarlarca dolarlık işlemin "birkaç yıl içinde" tamamlanacağını doğruladı, ancak bulut bilişim sözleşmesinin ayrıntılı miktarını ve zaman çerçevesini belirtmedi. Bu, geçen hafta Red Hat'i satın aldığından beri IBM tarafından ulaşılan ilk büyük bulut bilişim iş anlaşmasıdır.

Fransız dijital para birimi düzenlemeleri ayın sonunda yürürlüğe girecek ve ilk yasal şirketler grubunu onaylayacak

Yabancı basında çıkan haberlere göre, Fransız finans denetleme kurumu, yeni dijital para düzenlemelerine uygun olarak kripto para ile ilgili ilk şirket grubunu onaylamaya hazırlanıyor. Bu ayın sonunda yürürlüğe giren yeni kurallara göre, dijital kripto para ile ilgili şirketler gönüllü olarak sermaye gereksinimlerine ve tüketici koruma standartlarına uyacak ve düzenleyici onay karşılığında Fransa'da vergi ödeyecek.

Facebook: Libra cüzdanı, kullanıcı hesabı bilgilerini Facebook ile paylaşmaz

Facebook blockchain projesinin başkanı David Marcus, kongre ifadesinde yaptığı açıklamada, "Calibra dijital para cüzdanı Calibra'nın en başından para kazanmasını beklemiyoruz ve Calibra müşterilerinin hesap ve finansal bilgileri reklam amacıyla Facebook ile paylaşılmayacak. Lansman. Birincil hedefimiz, dünyanın her yerinden banka mevduatı ve yetersiz banka mevduatı olmayan kişilerin Libra finansal ekosistemine katılmalarına olanak tanıyan pratik ve kabul edilebilir ürünler yaratmaktır. "

Almanya, Facebook'un Terazi'sini euro için bir risk olarak görüyor

Alman "Bild", Alman Maliye Bakanlığı raporunun bir kopyasını alıntılayarak, hükümet ve Bundesbank'ın Facebook'un dijital para birimi Libra'nın alternatif bir para birimi haline gelmesini nasıl önleyeceğini değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Almanya, hükümetin Libra'ya nasıl tepki vermesi gerektiğini tartışmak için Fransa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ile temasa geçti. Almanya Maliye Bakanlığı egemenliğin zayıflama riski altında olduğuna inanıyor.

1. CNBC raporlarına göre, CBS ile Viacom arasındaki birleşme müzakereleri devam ediyor ve iki taraf 8 Ağustos'ta dahili olarak bir anlaşma yaptı.

2. Giant Network, işlemin ilerlemesini hızlandırmak ve işlem verimliliğini artırmak için, şirketin İsrailli yüksek teknoloji şirketi Playtika için yeniden yapılandırma planını değiştirmeye karar verdiğini ve işlem için ödeme yöntemini hisse ihracı yerine nakit iktisap olarak değiştirmeye karar verdiğini açıkladı.

3. Gaia Technology, yaklaşık 100 milyon yuan B tur finansmanının tamamlandığını duyurdu.Bu finansman turu Hongxin Assets tarafından yönetildi ve birçok kurum, yaklaşık 100 milyon yuan tutarında bir finansman tutarı ile yatırıma katıldı.

4. "Fubei Pet Food" bugün 300 milyon B tur finansman aldı B turu yatırım kuruluşları arasında Kaiheng Capital, China Bihaifu Capital, Shenzhen Venture Capital, Jinding Capital ve eski hissedarı Yida Capital yer alıyor.

5. SoftBank Group, Eylül ayı sonundan önce Japon Yeni tahvil ihraç etmeyi planlamaktadır ve vadesi 7 yıl 10 yılı içerebilir. İhraçtan elde edilen gelir, 12 Eylül'deki 400 milyar yen SoftBank tahvil vadesinin yanı sıra nakit gereksinimlerini yeniden finanse etmek için kullanılacak.

6. RELX E-sigara, finansman söylentilerine yanıt verdi: söylentiler doğru değildi ve DST ile işbirliği yapmadı

1. Ubisoft halihazırda yurt içi kotasyon için hazırlık sürecindedir.İ İzahnamenin ana hazırlığı tamamlanmıştır, ana yüklenici CICC'dir ve listeleme yeri belirlenmektedir.

2. Dört bilim-teknoloji yenilik kurulu şirketi, ihraç sonuçlarını açıkladı ve Xinmai Medical çevrimiçi yatırımcıları, 368,900 yuan satın almayı bıraktı.

3. Bira üreticisi Budweiser Asia Pacific, Hong Kong'daki kote olma hızını durdurdu. Hong Kong Borsası'nın CEO'su Li Xiaojia, Budweiser'ın Hong Kong'daki kotasyonunu iptal etmenin bir dava olduğunu ve Hong Kong halka arzından emin olduğunu söyledi.

4. Bir İnternet medikal güzellik platformu olan Gengmei Uygulaması, IPO söylentilerine yanıt verdi: haberler doğru değil ve geçen yıl kârlılık elde etti

5. Şangay Menkul Kıymetler Borsası duyurusuna göre, Jinshan Ofisi şimdi listeleme soruşturmasını tamamladı.Eğer çıkarma başarılı olursa, gerçek kontrolör Lei Jun, listelenen üçüncü şirketini başlatacak.

6. Kısa bir süre önce, Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu, yasal prosedürlere uygun olarak aşağıdaki şirketlerin Bilim ve Teknoloji İnovasyon Kurulu'na halka arz kaydını onayladı: Shanghai Baichu Electronic Technology Co., Ltd., Jingchen Semiconductor (Shanghai) Co., Ltd.

7. China Merchants Shekou'nun 800 milyon ABD doları tutarında bir gayrimenkul yatırım ortaklığı halka arzını planladığı bildiriliyor.

1. Mayıs ayında, Çinin ABD Hazine tahvilleri 2,8 milyar ABD doları düşüşle 1,11 trilyon ABD dolarına geriledi ve bu, üç ay üst üste düşüş göstermiştir. Japonyanın ABD Hazine bonoları Mayıs ayında 37 milyar ABD doları artarak 1,1 trilyon ABD dolarına yükseldi ve bu 2013 yılından bu yana en büyük artış oldu.

2. ABD hisse senetleri kapandı ve üç büyük hisse senedi endeksi toplu olarak kapandı. Dow% 0.09, Nasdaq% 0.43 ve S&P 500% 0.34 düştü. Micron Teknolojisi yaklaşık% 3 düştü, Intel ve AMD ise% 1'den fazla düştü.

3. Avrupa hisse senetleri kapandı ve üç büyük hisse senedi endeksi toplu olarak kapandı. İngiliz FTSE endeksi% 0.6, Fransız CAC endeksi% 0.71 ve Alman DAX endeksi% 0.95 yükseldi.

4. Şangay Vadeli İşlemler Borsası'ndaki ana ham petrol vadeli işlem sözleşmesi, varil başına% 4,16 düşüşle 435,20 yuan'a kapandı.

5. WTI Ağustos ayı ham petrol vadeli işlemleri 1,96 ABD doları veya% 3,29 düşüşle varil başına 57,62 ABD dolarına kapandı. Brent'in Eylül ayı ham petrol vadeli işlemleri 2,13 ABD doları veya% 3,20 düşüşle varil başına 64,35 ABD doları oldu.

6. COMEX Ağustos altın vadeli işlemleri% 0.16 düşüşle ons başına 1411.20 $ 'dan kapandı.

7. Bitcoin ticaret platformu Bitstamp'a göre Bitcoin, 24 saatlik düşüşle% 8,24 düşüşle 10.000 $ 'ın altına düştü.

Daily Youxian ve Meituan arasındaki fark nedir?

Öngörü endüstrisi araştırmacısı: Öncelikle Daily Youxian ve Meituan, alışveriş ve tüketimi sağlayan platformlardır.İki şirketin asıl amacı insanların günlük yaşamlarına kolaylık getirecek hizmetler sunmaktır. Ancak ikisinin sunduğu hizmetler farklıdır.

(1) Meituan

2010 yılında kurulan Meituan.com bir grup satın alma sitesidir Meituan.com "Her şey, ye, iç ve oyna" sloganı taşır. Tüketiciler için en güvenilir satıcıları bulun ve tüketicilerin süper düşük indirimli kaliteli hizmetlerden yararlanmasına izin verin; tüccarlar için en uygun tüketicileri bulun ve tüccarlara en karlı İnternet promosyonunu sağlayın.

Meituan tarafından sağlanan hizmetler otel, yemek, eğlence ve eğlence, spor ve fitness ve yaşam hizmetleri gibi çoklu grup satın alma hizmetlerini içerir. Nisan 2018'de Meituan, ortak bisiklet pazarına doğru genişlemek için Mobike'yi Meituan'ın hisselerinin% 35'i ve nakitinin% 65'i ile satın aldı.

Şekil 1: Meitu tarafından sağlanan hizmet türleri

Meituan aynı zamanda endişesiz grup satın alma planını da uygular: "7 gün içinde tüketim yok, koşulsuz geri ödeme" planı, "Tatminsiz tüketim, Meituan ücretsiz olacak" planı ve "Süresi dolmamış, tek tıklamayla geri ödeme" planı. Meituan kapsamlı bir hizmet platformudur ve benzer şirketleri arasında Koubei, Nuomi ve Groupbuy.com bulunmaktadır.

(2) Günlük tazelik

Kasım 2014'te Daily Youxian kuruldu ve Xu Zheng ve Zeng Bin tarafından CEO ve COO olarak kuruldu. Resmi olarak Aralık 2014'te faaliyet gösterdi. Daily Youxian'ı kurmadan önce ikisi de Lenovo Group'ta on yıldan fazla çalıştı. 2016 yılında Lenovo Jiawo Group'ta üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Daily Youxian, sıradan insanların masasının etrafında taze yiyecekler için bir O2O e-ticaret platformudur. Tüm meyve, sebze, deniz ürünleri, et ve kümes hayvanları, sütlü atıştırmalıklar vb. Kategorileri kapsayan Daily Fresh, kullanıcılara küresel taze ürünler sunmak için büyük şehirlerde bir "Kentsel Sıralama Merkezi + Topluluk Dağıtım Merkezi" kurdu. "2 "Saatler içinde kapıya teslimat" son derece hızlı soğuk zincir dağıtım hizmeti.

Şekil 2: Youxian tarafından günlük olarak sağlanan hizmet türleri

Daily Youxian'a benzer hizmet platformları şunları içerir: JD Daojia, büyük süpermarketlerin uygulamaları ve web sayfaları ve Yimixian.

Git Öngörü Ekonomisti APP veya WeChat genel hesabı, 500'den fazla ekonomist / kıdemli endüstri araştırmacısı ile iletişim kurun ve etkileşim kurun.

|
To Top