Hangi göstergelere dikkat etmeye değer? Veri hangi trendlerin değişikliği var? Uzman yorumuna bakın

Kısa süre önce "2020 Ulusal Ekonomik ve Sosyal Kalkınma İstatistikleri", ülkemin geçmişte ekonomik ve sosyal gelişiminin verilerini açıkladı, Çin ekonomisinin güçlü tokluğunu tamamen gösterdi. Öyleyse hangi gösterilere dikkat etmeye değer? Veri değişikliklerinin değişikliklerinin arkasında ülkemin ekonomik ve sosyal gelişiminde hangi eğilimleri ortaya koydu?

Video yükü ...

"Çevrimiçi" tarafından yayınlanan birçok veride, ülkemin ekonomik büyümesindeki en son değişiklikler, Devlet Konseyi Geliştirme Araştırma Merkezi Araştırma Merkezi Araştırma Merkezi olan Zhang Liqun'un en endişe verici göstergesi haline geldi. Veriler, ülkemin toplam ekonomik hacminin 2020'de 10 trilyon büyük ilişkiyi aştığını göstermektedir. 2020'de, Çin'in toplam içi ürünü, bir önceki yıla göre% 2,3 artarak, ekonomik büyümeyi gerçekleştiren tek ekonomi olan 101.6 trilyon yuan'a ulaştı. Dünya. .

Zhang Liqun, Devlet Konseyi Geliştirme Araştırma Merkezi Araştırma Merkezi: 2020'de büyümeyi başarmak çok zor, çünkü bu salgın etkinin etkisi çok büyük. İlk çeyreğimiz ekonomimiz% 6,8'dir. Bununla birlikte, geçen yılın dördüncü çeyreğine dayanarak, ekonomik büyümemiz% 6,5'e ulaşmıştır ve yılın% 2,3'üne ulaşmıştır. Çin'in ekonomisinin, salgınların basınç testi altında güçlü tokluk ve bol gelişme kinetik enerjisini tam olarak göstermelerini sağlamak için bazı parlak göstergelerin.

Ekonomistler Lianping, Çin'in ekonomik gücünün, Çin'in ekonomik kalkınmasının son teknolojisi talebinden olduğunu söyledi. Her ne kadar yeni taç pnömoni salgısı tüketici pazarımızda benzeri görülmemiş bir etkiye neden olmasına rağmen, ülkemin tüketimi hala güçlü. Sosyal tüketici mallarının perakende satışlarının büyüme oranı, geçen yıl haziran ayından bu yana art arda beş ayda artmıştır ve GSYİH büyümesinin tüketimi katkıda bulundu.

Baş Ekonomist Forum Başkanı: Bu azimin kendisi, Çin ekonomisine ihtiyaç duyuyor. Bu talep aslında Çin'de uzun vadeli ekonomik büyümedir ve Çin'in kişi başına GSYİH seviyesi sürekli artmaktadır. Bu salgın olduktan sonra, ülke olumlu, daha fazla mali politikaları benimsemiştir ve bu yönler bu potansiyelleri ekonominin ortasında yapmış ve daha iyi bir oyun alabilir.

"Bülten" de, güzel ekonomik büyüme verilerinin yanı sıra istihdam, fiyat, insanların geçim güvenliği vb. Ayrıca gözlerini de ifade etti. Yayındaki 2020'de kentsel yeni istihdam 11,86 milyon idi ve yılın başında beklenen hedefler bekleniyordu. Ulusal Yerleşik Tüketim Fiyat Endeksi ılımlı bir aralıktadır. Sosyal güvenlik sistemi sürekli olarak iyileştiriyor ve sosyal sigortanın kapsamı daha da genişledi ve ulusal temel emeklilik sigortası yaklaşık 1 milyar. Geçtiğimiz yılda, salgınların olumsuz etkilerinin üstesinden gelinmesi ve yoksulluk tamamen muzaffer olması nadirdir. 2020'de, Yoksullardaki Yoksullardaki kırsal sakinlerin düşen tek kullanımlık geliri, 12.588 Yuan'dır ve gerçek büyüme% 5,6'dır ve büyüme oranı 3.5, 1.8 yüzde 3,5, ulusal sakinlerden ve ülkenin kırsal sakinlerinden daha hızlı.

YAN MIN, Ulusal Bilgi Merkezi Ekonomik Tahmin Dairesi Direktörü: Salgın bağlamında, genel sosyal genel durum nispeten stabildir, özellikle "altı kararlı, altı garantili" poliçe uygun destek. Ülkemizin istihdam seviyesinden, kentsel ve kırsal sakinlerin gelir düzeyleri de dahil olmak üzere, kentsel ve kırsal sakinlerin geliri arasındaki boşluk, sosyal güvenlik sisteminin tamamen kapsamı, ülkemizin halkının geçim güvencesinin gücünü yansıtmaktadır.

Zhang Liqun, Devlet Konseyi Geliştirme Araştırma Merkezi Araştırma Merkezi: Bunun özellikle kesin olarak, kesin olarak açıkça belirtilen bir dizi politika ve politikada yoğunlaştığını düşünüyorum. 2020'de, geliştirdiğimiz bu başarı gerçekten cesaret verici, Çin'in ekonomik gelişiminin böyle güçlü ve avantajlı bir nabız olduğunu derinden hissettiriyor.

(Editör Wang Xiaohui)
|
To Top