Ulusal altı güç, otomatik şanzıman, dört tekerlekten çekiş, işe gidip gelebilen ve arazide çalışabilen üç yolcu pikabı önerilir

Metin: Orijinal araba İmparatoru Gao Shuipeng'i anlayın

Geçtiğimiz iki yılda, yolcu pikapları şüphesiz en güncel modellerdir.Belirli bir SUV sürüş konforuna ve çok yönlülüğe sahip bu tür modeller, insanların yaşam alanını genişletmede gerçekten daha fazla avantaja sahip. Elbette, bu tip bir kamyonet için birçok bisiklet yorumu ve araba satın alma önerisi yaptık, ancak birçok modelde ya otomatik şanzıman yok ya da dört tekerlekten çekiş sistemi yok ya da birçok şehirli tüketicinin gördüğü gibi sadece dizel gücü sağlıyor. Gerçek bir "mesleki" ürün değildir. Bu yüzden bugünün makalesinde, önerilen kuşatma alanını daha da daraltıyoruz ve yolcu özelliklerine odaklanan ve otomatik şanzımanlı + dört tekerlekten çekişli + ulusal altı benzinli modele sahip olan kamyonetlere bakıyoruz.

Great Wall Cannon Yolcu Sürümü

Üretici kılavuz fiyatı (2020 otomatik dört tekerlekten çekişli ulusal altı model): 139.800 - 159.800 yuan

Sektör hala yolcu kamyonet konsepti konusunda tereddüt ederken, Great Wall Motors yolcu kamyonetlerinin stratejisinin başlatılmasında başı çekti ve iniş ürünü Great Wall Cannon'un yolcu versiyonuydu. Sadece görünümden, Çin Seddi Topunun zarifliği çoğu rakibi geride bıraktı ve araba gövdesinin yan şeklinin oranı nispeten iyi dengelendi. Görünüş açısından, Çin Seddi Topu temelde üretim aracı kamyonetlerinin görme hissinden kurtuldu.

Aynı zamanda yolcu tasarımı da kargo bölmesinin detaylarına yansıtılıyor. Çin Seddi tabancasının bagaj kapısı çiti indirildikten sonra, asma katta gizli bir biniş pedalı akıllıca tasarlandı.Açıldıktan sonra, arka kapak çitinin yerden yüksekliği yaklaşık 900 mm'den yaklaşık 600 mm'ye düşürülebilir, bu da personel erişimini azaltır Kargo ambarında eşya taşıma zorluğu. Aynı zamanda, kargo bölmesinin korozyon direncini ve darbe direncini artıran kargo bölmesi hazineleri ve paslanmaz çelik portal çerçeveler de donatılmıştır.Kargo bölmesinin maksimum yük kütlesi 480 kg'dır.

Çin Seddi Topunun içi, deri kaplı orta konsol, direksiyon simidi, koltuk ve kapı panelleri gibi malzeme ve işçilik açısından SUV'lara uygun standartları yansıtıyor.Yüzey elmas dikiş işlemi de iç mekanı etkili bir şekilde iyileştiriyor. Zarif dekorasyon anlayışı. Çin Seddi Silahının arka koltuklarının sadece koltuk arkalığının aşağı doğru katlanmasını desteklemekle kalmayıp aynı zamanda koltuk minderinin yukarı doğru katlanmasını desteklediğini ve bu da alanın esnekliğini büyük ölçüde artırdığını belirtmekte fayda var.

Yapılandırma açısından, multimedya ekranı, çok işlevli direksiyon simidi, tam LCD gösterge paneli, elektronik vites kolu, otomatik klima, kanatlı vites değiştirme, otomatik park etme, ACC adaptif seyir, CarPlay cep telefonu ara bağlantısı, sesli etkileşim vb. SUV'da çoktur. Modellerde bulunmayan konfigürasyonlar, Çin Seddi Topu da üst düzey modellerde ortaya çıktı.

Çin Seddi Silahının güç sistemi, maksimum 190 beygir gücüne ve 360 N · m maksimum torka sahip 2.0T benzinli bir motorla donatılmıştır.Şanzıman sistemi, ZF'nin 8 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzımanına uygundur. Otomobilin ön süspansiyonunun çift salıncaklı bağımsız bir ön süspansiyon kullandığını ve arka süspansiyonun, genel kamyonetlerde kullanılan yaprak yay olmayan, çok bağlantılı entegre köprü tipi bağımsız olmayan bir süspansiyon olduğunu belirtmek gerekir.

Dört tekerlekten çekişe gelince, Great Wall Gun, yüksek ve düşük hızda iki dört tekerlekten çekiş moduna sahip bir TOD akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır.Bu dört tekerlekten çekiş sistemi, BorgWarner tarafından uzunlamasına motor şasisi için sağlanan, elektronik kontrol çoklu parçalarını kullanan bir dört tekerlekten çekiş çözümüdür Debriyaj, dişli tipi merkezi diferansiyelin yerini alır ve arka aks diferansiyel kilidi de üst versiyonda bulunur.

Model önerisi

Çin Seddi Topunun yolcu versiyonunda, ulusal altı emisyon standardını, otomatik şanzımanı ve dört tekerlekten çekişi aynı anda karşılayabilen üç model bulunmaktadır.Üreticinin rehberlik fiyatı 139.800 ila 159.800 yuan arasında değişmektedir ve fiyat farkı 10.000 yuan'dır. . Konfigürasyon seviyesinden itibaren, en üst versiyonun özel donanımı, ön / arka baş hava perdesi, paralel destek, uyarlanabilir seyir, arka aks diferansiyel kilidi, ön koltuk ısıtması ve yardımcı pilot elektrik ayarını içerir. Aktif ve pasif güvenlik ve arazi yetenekleri ve özel kullanıcılar için daha sonra kurulması zordur, orta menzilli ve düşük profilli modeller için 10.000 ila 10.000 yuan arasındaki fiyat farkı ile birlikte daha gerçekçi bir konfigürasyondur ve üst model 159.800 yuan olarak fiyatlandırılır. 2.0T otomatik benzinli dört tekerlekten çekişli premium versiyon GW4C20B, daha uygun maliyetli ve tavsiye edilmeye değer.

JMC Tiger 9

Üretici kılavuzu fiyatı (2020 otomatik dört tekerlekten çekişli ulusal altı model): 162.800 - 207.800 yuan

JMC Yuhu serisi altında üst düzey bir yolcu pikap ürünü olan Yuhu 9, görünüm tasarımıyla yolcu pikap kamyonlarına ilişkin anlayışını tam olarak yorumluyor. Otomobilin aile tarzından türetilen yayın balığı ağız şeklindeki ön ızgarası daha da büyütüldü ve içteki yoğun afişlerin krom kaplama işlemi de binek araçlarının inceliklerini elde etmeye çalışıyor. Sağlam dört tekerlekli kaşlar ve 1900 mm'den fazla vücut yüksekliği, yan taraftaki görsel etkiyi uzun ve güçlü kılar.

İçeriden bakıldığında kamyonetin gölgesini görmek zordur.Konsol ve alt T şeklindeki alan entegre bir tasarım kullanır.Bu birçok SUV modelinin iç tasarım yöntemidir ve çift kolludur. Çok işlevli direksiyon simidi, elektronik vites kolu ve sulu kalıplama işlemine sahip yumuşak orta konsol, amiral gemisi modelinin konumunu da yansıtıyor.

Yapılandırma açısından, tüm Yuhu 9 sistemleri yokuş yukarı yardım, dik yokuş aşağı iniş, arka aks diferansiyel kilidi, anahtarsız giriş / çalıştırma, vites değiştirme, dört yönlü direksiyon simidinin manuel ayarı, ön orta kol dayama, navigasyon, Bluetooth ile donatılmıştır. , Otomatik farlar, yağmur algılamalı silecekler, otomatik klima, arka klima çıkışları vb.

Güç açısından Yuhu 9, 220 beygirlik maksimum güce ve 350 N · m maksimum torka sahip 2.0T dört silindirli benzinli motorla donatılmıştır.Motor, Ford Roadshaker'ın 2.0T motoruyla aynıdır.Şanzıman sistemi ZF'nin 8 ileri otomatik ile uyumludur. Vites kutusu. Aracın ön süspansiyonu çift salıncaklı helezon yay ve arka süspansiyon bağımsız olmayan yaprak yaylı bir süspansiyondur. Dört tekerlekten çekiş açısından, mevcut otomatik şanzıman alanı Tiger 9, yüksek hızlı ve düşük hızlı dört tekerlekten çekiş modlarına sahip zamanında dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır ve manuel şanzıman modelleri için daha güçlü bir zaman paylaşımlı dört tekerlekten çekiş sistemi donatılmıştır.

Model önerisi

Jiangling Yuhu 9 modelleri arasında, ulusal altı emisyon standardını, otomatik şanzımanı ve dört tekerlekten çekiş önerilerini aynı anda karşılayabilen üç model bulunmaktadır.Üreticinin kılavuz fiyatı 162.800 ila 207.800 yuan arasında değişmektedir ve bunların en düşük ve orta versiyonu Fiyat farkı 22.000 yuan ve orta sürüm ile en üst sürüm arasındaki fiyat farkı 23.000 yuan.

Konfigürasyon seviyesinden tüm Yuhu 9 serileri, dört tekerlekten çekiş sisteminin temel donanımındaki farklı konfigürasyonlar nedeniyle otomatik şanzıman Yuhu 9'un boşluğu açmamasını sağlayan bir arka aks diferansiyel kilidi ile donatılmıştır.Bu övgüye değer. Ancak genel olarak bakıldığında, Yuhu 9 serisinin genel fiyatı yüksek ve en iyi modeller 200.000 yuan markasını bile aşıyor. Bu nedenle, donanım standartları aynı olduğunda, en düşük modelin maliyet performansı daha belirgindir, bu nedenle editör, 162.800 yuan fiyatla 2.0T otomatik benzinli dört tekerlekten çekişli bir konfor tipi önermektedir.

SAIC MAXUS T70

Üretici kılavuzu fiyatı (2020 otomatik dört tekerlekten çekişli ulusal altı model): 134.800 - 9.3.800 yuan

MAXUS T70 kısa minibüs

MAXUS T70 uzun minibüs

SAIC Maxus MAXUS T70, yerli "ilk Ulusal VI" motorlu kamyonettir.Dış tasarımı belirli bir uluslararası stile sahiptir.Ön ızgaranın merkezi büyük boyutlu MAXUS English harfidir ve krom kaplama ızgarası onu çevrelemektedir. Kılavuz kenarlığı. MAXUS T70, diğer rakiplerinden farklı olarak iki kargo bölmesi boyutunda mevcuttur, uzun bölmeli versiyonu 1.800 mm uzunluğunda, kısa bölmeli versiyonu 1.485 mm uzunluğunda ve yük kapasitesi sırasıyla 875 kg ve 780 kg'dır. .

MAXUS T70'in iç tasarımı, yolcu kamyoneti olarak tanıtılan diğer rakip ürünlere kıyasla lüks duygusunun yaratılmasını azalttı.Merkez konsolun şeklinden işlevsel yerleşim düzenine kadar, tasarım konsepti pratikliğe dayanıyor. Aynı zamanda, otomobilin multimedya sistemi, birçok çevrimiçi dinleme, navigasyon ve diğer işlevleri gerçekleştirebilen Zebra Zhixing sistemi ile donatılmıştır.

MAXUS T70, her ikisi de 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motorlar olmak üzere Ulusal VI emisyon standartlarını karşılayan iki güce sahiptir.Dizel versiyonu maksimum 163 beygir gücü ve 375 N · m tepe torkuna sahiptir.Şanzıman sistemi 6 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir. Benzinli versiyonun maksimum 214 beygir gücü ve 350 N · m tepe torku vardır Şanzıman sistemi 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir. Aracın ön süspansiyonu, çift salıncaklı spiral yay bağımsız süspansiyondur ve arka süspansiyon, tamamen kademeli, yaprak yaylı, bağımsız olmayan bir süspansiyondur.

MAXUS T70 dört tekerlekten çekiş sisteminin yalnızca benzinli modellerde mevcut olduğuna dikkat edilmelidir. Dört tekerlekten çekiş sistemi BorgWarner'dan gelir. İki tekerlekten çekiş ile dört tekerlekten çekiş arasında durmadan geçiş yapabilir. Düşük hızlı dört tekerlekten çekiş modunda kullanılabilir. Torku 2,5 kat artırın. Ne yazık ki, arka aks diferansiyel kilidi tüm MAXUS T70 modellerinde görünmez ve yalnızca isteğe bağlı bir konfigürasyon olarak mevcuttur.

Model önerisi

MAXUS T70 modelleri arasında, Ulusal VI emisyon standartları, otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş için önerilen üç standardı aynı anda karşılayabilen 8 model bulunmaktadır.Üreticinin rehberlik fiyatı 134.800 ila 9.3.800 yuan arasında değişmektedir.Uzun ve kısa bölmeli modeller arasındaki fiyat farkı 2000'dir. yuan. Konfigürasyon açısından 2.0T benzinli otomatik dört tekerlekten çekişli lüks model, MAXUS T70 serisinin dönüm noktası olarak kabul edilebilir.Konfigürasyon farkı, arka egzoz havalandırması, yağmur algılayıcı silecek, otomatik far, ana sürüş elektrikli ayarı, anahtarsız çalıştırma / Giriş ve lastik basıncı izleme gibi birden fazla konfor ekipmanı ile 166.800 yuan'lık kısa kutulu versiyonla birlikte 2.0T benzinli otomatik dört tekerlekten çekişli lüks yüksek şasi modeli daha uygun maliyetli.

sonuç olarak

Mevcut yerel kamyonet pazarına bakıldığında, tüketicilere sağlanabilecek ulusal altı motorlu, otomatik ve dört tekerlekten çekişli kamyonet yelpazesi çok büyük değil.Kurgulama ve incelemeden sonra, sadece üç Çinli kamyonet kısa listeye alındı. Ayrıntılı olarak, Çin Seddi Topu, nispeten ince iç ve dış tasarımı, özel detay konfigürasyonu ve yaprak yaysız arka süspansiyonu nedeniyle Çin kamyonet kampında en "yolcu odaklı" model haline geldi; Jiangling Yuhu 9 ayrıca Bir SUV'nin iç ve dış tasarımıyla kıyaslandığında 2.0T motor ve ZF'nin 8 ileri otomatik şanzımanı en büyük avantajlarıdır, ancak fiyatını yüksek yapan bu iki noktadır. , Rekabet gücü azaldı; son olarak MAXUS T70 için üç modelden en dengeli olanı olduğu söylenebilir.Üst düzey iç ve dış tasarıma ve yüksek konfigürasyona sahip olmasa da uluslararası soyağacı, iyi ürün desteğidir ( Denizaşırı standart model MG Extender'dır) ve uzun ve kısa bölmeli tasarım, tüketiciler için seçenek aralığını da artırır. Bu makale burada. Umarım tavsiyem araba satın alırken yardımcı olur. Bir dahaki sefere görüşürüz.

|
To Top