Lei Jun 74 dakika bekledi ve Xiaomi ile ilgili tüm soruları yanıtladı!

Island Jun diyor

23 Haziran'da Xiaomi, Hong Kong'daki Four Seasons Hotel'de küresel teklifleri için bir basın toplantısı düzenledi ve basın toplantısına Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun ve kurucu ortakları Wang Chuan, Li Wanqiang, Lin Bin, Hong Feng, Liu De ve CFO Zhou Shouzi katıldı. Lei Jun olay yerinde bir konuşma yaptı.

Yazarlar: Wang Pan Luo Fei Geng He

Kaynak: Tencent "First Line"

Xiaomi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Lei Jun, bu basın toplantısının hafta sonu yapıldığını ve dün şaşırdığını söyledi.Hepinize teşekkür ederim.

Xiaomi'nin Avrupa pazarı yılda 10 kez büyüyor

Lei Jun konuşmasında Xiaomi'yi kurduğunda Çin imalat endüstrisinin dönüşümünü ve yükseltilmesini teşvik etmek için dünya standartlarında ürünler yapmak istediğini söyledi ve o sırada ekipten gerçek bir girişimci ekip gibi fakir bir ortamda iş kurmalarını istedi.

Lei Jun, pek çok kişinin Xiaomi'nin sadece gelişmekte olan ülkelerde iyi satış yaptığını düşündüğünü ancak aslında gelişmiş ülkelerde de iyi satış yaptığını, örneğin Avrupa pazarındaki büyümenin hayallerinin çok ötesinde olduğunu söyledi.

"Cep telefonu işinin ilk başarısından sonra, kategorilerimizi genişletmeye başladık. Son beş yılda, TV'lerden dizüstü bilgisayarlara, 100'den fazla eko-zincir ürününe geçtik ve bu arada, bir düzineden fazla ürünümüz var. Çin'de ürünler, hatta dünyada birinci sırada yer alan bazı ürünler, Xiaomi'nin başlangıçta çok güçlü kategori genişletme yeteneklerine sahip olduğu kanıtlandı.

Bir göz atalım. İlk çeyrekte TV, pazarda ilk üç sırada yer aldı. Nisan ayından itibaren, ankete katılan birkaç şirketin verileri Çin pazarında ilk sırada olduğumuzu gösterdi. "

Lei Jun, ifade etmek için çok basit bir gerçeği kullandığımızı söyledi, Xiaomi ürünleri neden popüler? "Aslında, oldukça basit, daha kaliteli, yarı fiyatına, ürün yapmak için her zaman bu prensibe bağlı kalıyoruz.

Size kısa bir giriş yapmama izin verin, çünkü Hong Kong'daki medya özellikle Xiaomi'nin ürünlerini anlamayabilir. "

Yalnızca Xiaomi internet geliri

Dünyadaki ilk 25 içinde yer alabilir

Lei Jun konuşmasında Xiaominin geçen yıl internet gelirinin 9,9 milyar yuan olduğunu söyledi, bu kavram nedir? E-ticareti düşünmüyorsanız, bu gelir aynı zamanda küresel internet şirketleri arasında ilk 25'e girdi. "E-ticaret gelirimizi dikkate almadan bile, yalnızca 9,9 milyar İnternet hizmeti geliri dünyanın en iyi 25'ine girdi."

Lei Jun ayrıca Xiaomi'nin donanımının ve yeni perakende platformlarının çok az para kazandığını söyledi.Birçok kişi şirketin karlılığının yetersiz olduğunu ve sürdürülebilir kalkınmanın iyi olmadığını düşünebilir, bu sorun nasıl çözülür?

"Donanım ve yeni perakende çok fazla trafik getirdiğinde, İnternet hizmetlerini ekledik. Bu İnternet hizmeti yalnızca donanımımızın kullanıcı deneyimini, e-ticaretin kullanıcı deneyimini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda donanım ve e-ticaretimizi de beraberinde getirir. Şirketin sürdürülebilir gelişimini desteklemek için insan akışını gerçekleştirmek. "

Donanım, yeni perakende ve İnternet kombinasyonu

Xiaominin iş modeli

Lei Jun, donanım ve yeni perakende markalarının sadece küçük bir miktar para kazandığını ve insanların kârlılık ve yetersiz sürdürülebilir kalkınma eksikliğini sorgulayabileceğini söyledi, bu nedenle Xiaomi İnternet hizmetlerini ekledi.

Lei Jun, "Donanım, yeni perakende ve İnternetin üç bağlantısı Xiaomi'nin iş modelidir." Dedi.

Xiaomi, Apple'ın% 20 kar marjını göremiyor

Karın% 5'i geçmemesi belirlendi

Xiaomi'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Lei Jun, Xiaomi donanımının net kârının% 5'i geçmediğini,% 5'i geçmesi durumunda fazlalığın kullanıcılara iade edileceğini belirtti.Bu, dünyadaki tüm şirketler arasında böyle bir söz veren tek şirkettir.Genel donanım şirketi 2. Xiaomi Global, kârın% 3'üne kadar şirketin% 5'inden fazlasını vaat etmiyor.

"Donanım şirketleri ancak en iyiler arasında olduklarında fazla kar elde edebilirler. Bazı yatırımcılar Xiaomi'nin% 20 kârla Apple olup olamayacağını söyledi. Asla% 5'i aşan bir karla donanım yapmayacağımızı söyledim."

Lei Jun, Xiaomi donanımının brüt kar marjının% 8,7 olduğunu söyledi ki bu Xiaomi'nin en göze çarpan kısmı Brüt kârın bir kısmı perakende yoluyla elde ediliyor. Xiaomi, Xiaomi ürünlerini pazarda yeterince rekabetçi hale getirmek için her zaman çok düşük bir net kar elde edecek. Xiaomi'nin para kazanamayacağı düşük kar marjı yüzünden değil, geçen yıl Xiaomi'nin net kar marjı% 4,7 idi.

Lei Jun, "Gelecekte% 5'i, yaklaşık% 2 ila% 3'ü geçmeyecek. Elbette geçen yıla göre çok daha düşüktü." Dedi.

İQiyi hissesinde 2 milyar dolar tutuyor

Gelecekteki kar kaynağı olacak

Lei Jun, iQiyi'ye yatırım yaptıktan sonra cep telefonlarımızı ve TV'lerimizi içerik açısından kalıcı olarak zengin hale getireceğimizi söyledi.

Kullanıcıları ve trafiği iQiyi'ye de getirdik. Bu kombinasyon bir kazan-kazan durumu elde etti. Birkaç ay önce iQiyi de listelendi. Xiaomi, iQiyi'nin en büyük ikinci hissedarı, dolayısıyla gelecekte Xiaomi ekolojik zincir girişiminin öz sermayesi Gelir de Xiaomi'nin ana kâr kaynaklarından biri olacak.

Xiaomi'nin geçen yılki gerçek net karı 5,4 milyar oldu

Kayıp, finansal defter tutmanın nedenidir

Lei Jun konuşmasında Xiaominin geçen yılki gelirinin 114,6 milyar yuan olduğunu ve bu da dünyada yeni bir dünya rekoru olduğunu söyledi. Xiaominin geçen yıl yıllık büyüme oranı% 67,5 ile büyük küresel şirketler arasında ikinci, İnternet şirketleri arasında ise birinci sırada yer alıyor.

Lei Jun, izahnamenin neden Xiaomi'nin geçen yıl ciddi bir zarar gördüğünü gösterdiğini açıkladı ve bunun finansal muhasebeden kaynaklandığını söyledi.Aslında Xiaomi 5,4 milyar yuan net karla para kazandı.

Lei Jun ve altı yönetici muhabirlerin sorularını yanıtlıyor

1. Lin Bin: Xiaomi, Lei Jun'e 9 milyar öz sermaye teşviki verdi, başlangıçta Lei Jun bunu bilmiyordu

Xiaomi'nin Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun için yaptığı 1.5 milyar ABD doları (9 milyar yuan'ın üzerinde) öz sermaye teşvikleriyle ilgili olarak, Xiaomi Başkanı Lin Bin, listeye alınmadan önce yönetim kurulunun başkan / CEO için öz sermaye teşviklerinin birçok küresel İnternet şirketi tarafından kullanıldığını söyledi. , Yeni ekonomi şirketlerinin halka açılması yaygın bir uygulamadır.İnternette arama yapabilirsiniz.Çoğu var.Xiaomi ilk değil son değil.

Lin Bin, Xiaominin öz sermaye teşvikinin, Lei Junun bilgisi olmayan birkaç yöneticinin yaptığı toplantıya dayandığını ve herkesin kararı kabul etmeyi kabul ettiğini söyledi. "Bu aynı zamanda, Bay Lei'nin son 8 yılda bu ölçeğe ulaşmak için takımdaki liderliğinin ve aynı zamanda Çin imalat endüstrisinin yaptıklarının da herkes tarafından doğrulanmasıdır. Xiaomi bunu hak ettiğini düşünüyor."

2. Xiaomi CFO: Xiaomi'nin yüksek değerlemesini desteklemek için sürekli büyüme

Xiaominin değerlemesiyle ilgili sorunlara yanıt olarak Xiaominin Finans Direktörü Zhou Shouzi, değerleme için en önemli şeyin büyümeye devam edip edemeyeceği olduğunu söyledi.

Ayrıca Xiaomi donanımı, e-ticaret ve internetin tamamının yapılabileceğini, dolayısıyla bir prim olması gerektiğini açıkladı. İkincisi, Xiaomi hızla büyüyor, pazar fırsatı çok büyük, cep telefonu pazarı büyümeye devam edecek.Yeni kategoriler ve yeni pazarlar var.Bu nedenle, Xiaomi büyük pazar fırsatını yakalama yeteneğine sahip. Üçüncüsü, Xiaomi uygun maliyetli yolu seçiyor.

3. Xiaomi CFO: CDR ihraçının ertelenmesi, Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu tarafından tanınmakta ve desteklenmektedir. Şu anda bir CDR ihraç planı bulunmamaktadır

Xiaomi'nin bir sonraki CDR sayısının zamanlamasıyla ilgili olarak, Xiaomi Finans Direktörü Zhou Shouzi, CDR'nin şu anda bir planı olmadığını söyledi. Zhou Shouzi, CDR konusunda Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu ile herhangi bir anlaşmazlık olmadığını vurguladı.

"CDR neden her zaman bu kadar endişeli? Aslında, bu konuyu düzenleyici ile defalarca tartışıyoruz. CDR ihraçlarının kalitesini sağlamak için, Hong Kong'un ilk önce gitmesi ve CDR'yi geçmek için uygun bir zaman bulması gerektiği konusunda bir fikir birliğine vardık. A Hisse senetleri, herkesin CDR ihracının başarısını sağlayacağını düşündüğü çok önemli bir faktör olacak. "Dedi Zhou Shouzi.

Xiaomi'nin Finans Direktörü Zhou Shouzi, CDR'nin Çin'in sermaye piyasasında bir yenilik olduğunu söyledi. Xiaomi, ilk pilot şirketlerden biri olmaktan onur duyuyor. Bu, Çin'in Xiaomi için düzenleyici desteği. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Xiaomi, CDR'yi sağlamak için pek çok iş yaptı. İhraç başarılı oldu, bu nedenle önce Hong Kong'da listeleme ve ardından Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu tarafından tanınan ve desteklenen CDR'nin çıkarılmasına karar verildi.

4. Lin Bin: Xiaomi 23.000 patent başvurusunda bulundu, inovasyon yetenekleri dünyada nadirdir

Xiaomi Başkanı Lin Bin, Xiaomi'nin 23.000 patent başvurusunda bulunduğunu ve 7.000'inin onaylandığını söyledi.Xiaomi'nin sadece 8 yıllık iş hayatındaki inovasyon kabiliyetinin dünyada nadir olduğunu söyledi.

5. Xiaomi CFO: Değerlemeyi değerlendiremiyorum

Xiaominin tartışmalı değerleme konusuna yanıt olarak, Xiaominin baş finans sorumlusu Zhou Shouzi, Tencentin "Yi Xian" dan gelen bir soruda, değerleme hakkında yorum yapamayacağını söyledi. Mevcut köşe taşı yatırımcıları, Xiaomi ile yakın ilişkileri olan şirketler.

|
To Top