Gece Okuma | Bu engeller her zaman aşılabilir

Ünlü Galeri | Sichuan, Neijiang doğumlu Zhang Daqian, mürekkep sıçrayan Çinli bir ressam ve hattattır. Batı sanat çevreleri tarafından "Oryantal Fırça" olarak övgüyle karşılanmaktadır.

Adım at, her şey yoluna girecek

Bu hayatta herkes kaçınılmaz olarak birçok tek başına savaş yaşayacak. Başkaları sizi rahatlatabilir ama sizin için savaşamazlar. Yüreğiniz ekşidir ve zordur. Kimse sizinle empati kuramaz ve kimse sizin için buna dayanamaz. Yol, tek başına yürümeye mahkumdur.

Mutlulukla karşılaştığımızda mutlu olmayı ve minnettar olmayı öğrenmemiz daha kolay, zorluklar, inişler ve çıkışlar ile karşılaştıklarında çok az insan, bazı yüklerin omuzlarına düştüğünden ve neredeyse ezildiğinden bahsetmeye bile gerek yok. Kendin.

Ama kimin hayatı böyle değil? İnişler ve çıkışlar düzgün olmayacak, her zaman sıkıntı ve yas içinde olmayacak, gün doğumu ve gün batımı olacak, hava karardığında şafak olacaktır.

Binlerce nehir ve dağda seyahat etmiş, sevinçleri, kızgınlıkları, üzüntüleri ve sevinçleri her zaman tek başına hisseden ve zorluklar hayal edilebilen bir yazar var ama bu yüzden cesaretini ve gücünü hiç kaybetmiyor.

Şu cümleyi yazdı: "İlk kez yurt dışına çıksanız bile hiçbir şeye uyum sağlayamazsınız. Sırrım, korktuğum şeydir. Yaşam sevinci kendim tarafından yaratılır. Küçük aksilikler Liu Anhuaming için en iyi açıklamadır. Gerçekten endişelenmeme gerek yok. Dayanamıyorum. "

Yol kendi kendine çıktı, kalbimde umut olduğu ve ben ilerlemeye devam ettiğim sürece, bu engeller her zaman aşılabilir.

Ünlü Galeri | Zhang Daqian

İnsanların dayanamayacaklarını düşündükleri bazı ağır yaralanmalar veya zorluklar yaşadıktan sonra uyanacaklarını keşfettiniz mi bilmiyorum, güçlerinin ve toleranslarının hayal gücünün ötesinde olduğu ortaya çıktı.

Aslında her şey görecelidir.Sizi acı veren şey aynı zamanda büyümenizi sağlar.Sizi zorlaştıran da sizi güçlü kılar.

Yani, ne yaşarsanız yaşayın, ister iniş çıkışlar ister zorluklar yaşıyor olun, sadece hayatınızın adaletsizliğinden şikayet etmeyin, hatta onu hayal kırıklığına uğratmayın. Ne kadar çok şikayet ederseniz, bu kötü şeylerle o kadar çok zorbalığa uğrayacaksınız, şu anda gururlu ve gururlu bir tavır alıp cesurca ve sakin bir şekilde yüzleşmelisiniz.

Kendin istediğin şey için savaşmalısın, gerçeklik tarafından 10.000 kez alaşağı edilse bile, 101. kez ayağa kalkmalı ve ilerlemeye devam etmelisin.

Biliyorsunuz, eğer hayatı seviyorsanız, hayat herkesten daha net olmalı, size her zaman hak ettiğiniz nezaketi ve nezaketi doğru zamanda verecektir.

Yapmanız gerekeni iyi yapın, gitmeniz gereken yolda yürüyün ve kafa karışıklığının geçici olduğuna ve zorlukların her zaman geçeceğine inanın.Eğer çok çalışırsanız, hayat size her zaman istediğinizi verecektir.

Hayatta aşılamayacak hiçbir engel yoktur, sadece onu geçemeyenler geçer ve her şey yoluna girecek.

Ünlü Galeri | Zhang Daqian

Nietzsche bir keresinde şunu söylemişti: Aslında insanlar ağaçlarla aynıdır, yüksek bir yerden güneş ışığını ne kadar özlerseniz, kökleri o kadar karanlık yere ulaşır.

Bu dünyada kolay bir yol yoktur, sözde düzgün yol ve sözde iyi yaşam Tanrı tarafından değil, engellerin içinden adım adım aşılır.

Hayat uğruna, daha iyi bir yaşam için, daha sert, daha bağımsız, daha açık ve daha özgür olmak için gerçeklikle sürekli rekabet eder, çok çalışır, çok çalışır ve sevdiğimiz kişiyi kucaklayacak özgüvene sahip olabiliriz. İstediğinizi elde etme yeteneğine sahip olun.

Uzak bir yer seçtiğim için, sadece rüzgar ve yağmurla ilgileneceğim.

Bu yolda düşme olması kaçınılmaz ama umarım kolay pes etmezsin. Rüzgar ve yağmurdan sonra bir gökkuşağı olacak, seni yenemeyenler sonunda seni daha da güçlendirecek.

Yaşadığınız zorlukların üstesinden gelmeyin, geçtiğiniz yolları gömmeyin, onların adım adım ilerlemesine izin verin ve istediğinizi alın.

Mutfağınızda havai fişek olsun, oturma odanızda bir gülümseme ve yatak odanızda bir kucaklaşma olsun. İstediğin her şeye sahip olsan, istediğin gibi yaşayabilirsin ve istediğin hayatı yaşayabilirsin.

Çapa | Wu Weiling

Yazar: Chacha Kaynak: Küçük çay gecesi okuması (ID: vipyq95)

Denetim: Ge Subiao

Yapımcı: Yu Weiya

Editör: Dynasty, Xu Xiangda, Zhao Shiyun

Sanat tasarımı: Zhao Danyang

Stajyerler: Lei Wenwen, Zhang Tong, Lu Bingqing

© Xinhua Haber Ajansı Yeni Medya Merkezi, Xinhua Haber Ajansı Ses ve Video Departmanı

Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle!

|
To Top