Patlama, Samsung'un hala korkularının devam etmesine neden oldu, oyunlar aşırı ısındı ve zorla kapatıldı

2016 Samsung için korkulu ve heyecanlı bir yıl olarak nitelendirilebilir.Bu yıl ilk başta sevinçle piyasaya sürülen yeni amiral gemisi Note 7, patlama kazası nedeniyle paniğe kapıldı.Samsung'un o zamandan beri yaptığı çeşitli eylemler de ürpertici.

Ağustos 2016'nın ortalarında Samsung, "stratejik model" Galaxy Note 7'yi piyasaya sürdü. Sadece iki veya üç hafta içinde, piyasaya sürülen bu yeni model şarj olurken veya şarj edildikten sonra patlayacak. . Bu sorunlar ayrıca Samsung'u, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore dahil 10 ülke ve bölgede satılan tüm Note 7 telefonlarının geri çağrıldığını duyurmaya zorladı.

Sonrasında Note7'nin Bank of China sürümüyle ilgili bir haber gelmedi.Samsung, daha sonra Samsung'un Bank of China sürümünde bir sorun olmadığını belirten bir açıklama yaptı ve aynı zamanda bu yaklaşım birçok kişi arasında memnuniyetsizlik yarattı. Bunun ardından Samsung, çeşitli raporların baskısı altında Bank of China Note 7'nin de geri çağrıldığını duyurdu.

Bu olayı yaşadıktan sonra "Samsung patlayacak" sloganı da aramızda bir slogan haline geldi ve aynı zamanda Samsung'un çeşitli uygulamaları da bizi bu Koreli şirketi boykot etmeye başladı. Bundan sonra Samsung, Çin pazarının önemini ve Note 7 patlamasının etkisini fark etmiş olabilir.Bu nedenle, o zamandan beri cep telefonlarının pil kapasitesi ve şarj verimliliği açısından Samsung, Android hızlı şarj kampında her zaman en çok yer aldı. Muhafazakar olan, diğer Android telefonlar 18W, 24W veya daha yüksek seviyelere ulaşmaya başladığında, Samsung hala muhafazakar bir şekilde 10W hızlı şarjda kaldı, bu da Apple'dan biraz daha iyi.

En son amiral gemisi S9'da, yalnızca hızlı şarj "hızlı şarj" değil, aynı zamanda pil güvenliği sorunları için çeşitli kısıtlamalar getirildi. Netizenlere göre, yeni satın alınan Samsung S9 + yarım saatten az bir süredir oyun oynuyor ve tavuk yiyordu. Telefonun ısısı önemli ölçüde arttı ve sistem ona şunu da hatırlattı: Telefonunuz aşırı ısındı. Lütfen bu programı hemen kapatın. 20 saniye sonra otomatik olarak kapanır ve kaydedilmemiş veriler kaybolur.

Ardından, 20 saniye sonra, tavuk yeme oyunu zorla kapatıldı ve sistem, vücut ısısı "güvenli sıcaklığa" düşmediğinde, tavuk yeme oyununu hala çalıştıramadı.

Editör sadece Samsung'un patlamadan korktuğunu söylemek istiyor, ancak 5,6000 gibi yüksek bir fiyatla ve 10 W'lık hızlı bir şarjla karşı karşıya. Samsung'a gerçekten hiç ilgi duymuyorum. Korkmadan sorunsuz bir şekilde tavuk yemek istiyorsanız üzgünüm. Yerli seçin.

|
To Top