Japonya'da nükleer kirlilik suyunun sesi sonsuz

Resim, Japonya'nın Fukushima Şehrindeki Fukushima Şehrindeki nükleer kirlilik suyuna karşı protestoları gösteriyor. Xinhua Haber Ajansı Muhabiri Zhang Xiaoyu Zhang Xiaoyu

Muhabirimiz Suning

Japon medya raporlarına göre, yakın zamanda Japon hükümetinin Fukushima nükleer kirliliği suyunun resmi başlangıç zamanını Ağustos ayı sonlarında denize taburcu etmek için ayarlayacağı bildirildi. Bu amaçla, Japon başbakanı Kishida, ilgili kabine personelini Toplantıya katılın ve deniz lansmanının lansmanını formüle etti. Özel prosedürler. Bununla birlikte, Japon hükümetinin nükleer kirlilik suyu konusundaki kasıtlı veya yalnızlığının kamuoyu yoktur. Deniz lansmanının başlangıç zamanı yaklaştıkça, yerli insanların, uzmanların ve akademisyenlerin ve medyanın sesleri sonsuzdur. Gerçekler, güçlü iten nükleer kirlilik suyunun insan olmaması ve ihlal edilmemesi gerektiğini kanıtlamıştır. Uygulandıktan sonra onarılamaz ciddi sonuçlara neden olacaktır.

İnsanlar güçlü muhalefete karşı çıkıyor

Haziran ayının ortasından bu yana, Japonya Ulusal Balıkçılık Federasyonu, Fukushima İlçe Balıkçılık Federasyonu, Hokkaido Balıkçılık Federasyonu ve Fukushima İlçesi'nin ilgili vatandaş grupları, nükleer kirlilik suyuna çeşitli şekillerde karşı çıkmak için faaliyetler düzenledi. Japonya Ulusal Balıkçılık Federasyonu "özel kararı" kabul etti ve nükleer kirlilik suyuna kararlı bir şekilde karşı çıktı. Hokkaido balıkçılık başkanı, yurtdışını çıkarmak için diğer tedavi yöntemlerini almak için hükümete bir dilekçe verdi; deniz denizini durdurmak.

Temmuz ayında, Japon hükümeti halkın halka verdiği destek için savaşmak için uluslararası atom enerji ajansını kullanmaya çalışsa da, Japon halkı bunu satın almadı. 7'de insanlar muhalefetlerini ifade etmek için tekrar miting düzenlediler.

Balıkçılık uygulayıcılarına odaklanan Fukushima Eyaleti'nde, halkın kürek denizine muhalefeti hiç değişmedi. Fukushima Eyaleti Balıkçılık Federasyonu Başkanı, Japonya Ekonomi ve Sanayi Bakanı Nishimura ile görüşürken, "Nükleer kirlilik suyuna muhalefet pozisyonunu değiştirmeyecek ve denize tabi tutulmayacak." Güvenlik sorunları. Denizin tüketicilere tam olarak açıklanıyor. "

Yakındaki Miyagi vilayetinde, halkın nükleer kirlilik suyuna muhalefeti eşit derecede güçlüydü. Miyagi Eyaleti'nin Qiputian deniz banyosu mükemmel su kalitesi ile ünlüdür. Bu ayın 15'inde yoğun turizm sezonuna girer. Ancak, yerel turizm endüstrisi mutlu değildir. , Fukushima'nın ilk nükleer santralinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıktadır. Nükleer kirlilik suyu denizi boşaltmak üzere olduğu için, bölge nükleer kirlilik suyunun bulutlu bulutlarında örtülür.

İnsanlar sadece turizm endüstrisindeki nükleer kirletici suyun etkisi konusunda değil, aynı zamanda iyileşen balıkçılığın tekrar vurulmasından da endişeleniyor. Miyagi Eyaleti, Shijiao City'deki deniz kılıflarının üretimi ve satışıyla uğraşan Yuanjo Renji, 10 yıl sonrası -disaster rekonstrüksiyonundan sonra üretim ve operasyonun iyileştiğinden şikayet etti, ancak nükleer kirlilik suyu piyasaya sürüldükçe müşteriler sadece satın alımları ifade ettiler. Nükleer kirletici su, denizin fırlatılmasından önce deniz kılıfıdır. "Hükümet balıkçıların duygularını hiç görmezden geldi," dedi Yuan Teng öfkeyle.

Japon hükümeti her zaman bu tür "su kullanma suyunun" güvenliğini teşvik etmesine rağmen, çeşitli anketler hala nükleer kirlilik suyuna karşı güçlü bir şekilde karşı çıkan çok sayıda Japon insanının olduğunu göstermektedir. Kürek verme konusunda Japon hükümetinin şimdiye kadar insanların anlayışını elde etmediği yadsınamaz.

Uzmanlar ve Akademisyenler Soru

Japon halkının yurtdışına karşı çıkmasına ek olarak, Japonya'da denize karşı çıkan birçok uzman ve akademisyen ve bilgili insanlar var.

Japon Nükleer Enerji Bilgi Odası'nın ortak temsili, eşlik, Fukushima nükleer kirlilik suyunun esasen olağan nükleer enerji santrali drenajından farklı olduğuna dikkat çekti. Bu sefer Japonya tarafından tahliye edilen nükleer kirlilik suyunda, 63 diğer radyoaktif maddeler hariç diğer radyoaktif maddeler Pupalar dünyadadır. Emsal, toplam emisyon hacmi açıklanmaz ve önümüzdeki 30 yıl veya daha uzun bir süre içinde taburcu edilmeye devam edecektir ve deniz ortamının neden olduğu radyoaktif kirlilik kesinlikle göz ardı edilmeyecektir.

Atom Vatandaşlık Komitesi'nin bir temsilcisi olarak, Longgu Üniversitesi Profesör Oshima Üniversitesi de Fukushima nükleer santral sorununun çözülmesine katıldı. Oshima Jiani, okyanusun kendisine yayılan radyoaktif maddelerin bir sorun olduğunu ve Japon hükümetinin karar verirken sosyal fikir birliğine ulaşmamasının başka bir sorun olduğunu söyledi. Japon hükümetinin, sadece Japon halkı üzerinde önemli bir etkisi olmakla kalmayıp aynı zamanda uluslararası toplum üzerinde de önemli bir etkisi olan halkı anlamadan deniz -takma planını zorla tanıttığını belirtti.

Uluslararası hükümet dışı çevre koruma organizasyonu Foe Japonya'nın direktörü olan Man Xiahua, kontrollü bir radyoaktif madde olduğunu, ancak Japon hükümeti nükleer kirlilik suyu etrafındaki tartışmaları zayıflatmak için bir maskot başlattığını söyledi. Umursamamız gereken şeyin nükleer kirlilik suyunda hala kaldığı maddelerin kaldığı olduğuna inanıyor.

Son zamanlarda, Nükleer Kirlilik Su Tedavisi gibi konular hakkında kapsamlı tartışmalar yapmak için Japonya'daki Fukushima Üniversitesi doçenti olan sekiz uzman ve akademisyen, toplayıcı olarak bir "yuvarlak masa toplantısı" başlattı. 11'de ilk "yuvarlak masa toplantısı" yapıldı ve toplantıya yaklaşık 80 kişi katıldı. "Yuvarlak masa konferansı" Japon hükümetini ve Dongdian şirketini de davet etti, ancak maalesef hükümet ve Dongdian şirketi "Bu sefer rahatsızlık" nedeniyle toplantıda yoktu. Plana göre, "Yuvarlak Masa Konferansı" Ağustos ayından üç kez yapılacak. Bundan sonra, uzmanlar bir rapor oluşturmak ve bu sonbaharda hükümete politika önerileri sunmak için toplantının görüşlerini özetleyecekler.

Japon Medya Gecikmeye İtiraz

Uzun zamandır Japonya'daki ana akım medyanın şüpheleri ve muhalefetleri hiç durmadı.

Geçen ayın 16'sında, "Fukushima Civil Daily", uluslararası atom enerji ajansının nihai raporunun nükleer kirlilik suyuna "uygun" bir sonuç vermesine rağmen, "lisanslı bir izin olarak kullanılmaması gerektiğini belirtti. Deniz Denizi. Sertifika ".

11 Temmuz'da "Western Japonya Haberleri" bir kez daha bir editör yayınladı, ancak uluslararası atom enerji ajansı tarafından yayınlanan rapor, nükleer kirlilik suyunun "uluslararası güvenlik standartlarına uyulduğunu" belirtti. Kirlilik suyu hala yükseliyordu. Bu nedenle, yerleşik politika olarak zorla uygulanmamalıdır.

Editoryal, Japon hükümeti ve Dongdian Corporation'ın "paydaşın anlayışını elde etmeme taahhüdünde bulunduğunu ve hiçbir imha önlemi alınmadığını belirtti. Bu nedenle, Japon hükümeti ve Dongdian Corporation hala vaatlerini korumalı.

Japon hükümeti sadece Fukushima'daki yerel etkilenen insanların anlaşılması için çaba göstermeye devam etmemeli, aynı zamanda nükleer kazanın felaket alanının itibarını tek taraflı olarak daha fazla düşüşten kaçınmak için tüm su tüketicileri ve komşu ülkeler için tam açıklamalar yapmalıdır. .

Her ne kadar uluslararası atom enerji ajansı raporu kürek planını teyit etmesine rağmen, nükleer kirlilik suyunu desteklemediğini açıkça belirtti. Japon hükümeti seçim planını tam olarak açıklama sorumluluğuna sahiptir ve sadece Uluslararası Atom Enerji Ajansı raporuna güvenemez.

Editoryal ayrıca, yurtiçi ve yabancı şüpheler ve yurtdışında denize muhalefet için önemli bir nedenin nükleer kazadan bu yana, Japon hükümeti ve Dongdian şirketinin bu sorunla uğraşırken önlem ve tutumlarının halkı kabul etmek zor olduğuna dikkat çekti. , kredi kaybına neden olur. Buna ek olarak, Japon hükümeti yeterli tartışmadan nükleer enerji politikalarında önemli ayarlamalar yaptı ve Japon kamuoyu ve yerli insanlar tarafından da sorgulandı.

Buna ek olarak, hükümet bu yazın bu sonbaharda nükleer kirlilik suyunun bu sonbaharda depolama tankı kapasite sınırına ulaşacağı ve yeni üretilen nükleer kirlilik suyunun saklanmayacak hiçbir yere sahip olmayacak. Bununla birlikte, daha sonraki dönemde nükleer kirlilik suyunun üretimindeki azalma nedeniyle, en son tahminlere göre, nükleer kirlilik suyu önümüzdeki yıl Şubat -Haziran ayına kadar depolama sınırına ulaşmayacak. Bu nedenle, başlamak için acele etmek gerekli değildir. Bu yaz deniz.

Kısa İnceleme

Denizde güçlü itme ve kanalizasyon planlaması insanların kalbi olamaz

Muhabirimiz Wang Wei

Son zamanlarda, Japon Atom Enerjisi Düzenlemeleri Komitesi, Fukushima nükleer kirliliği su deşarj tesislerinde Tokyo Electric Power Corporation'a bir kabul sertifikası yayınladı. Japonya Başbakanı Kishita, bu yaz yaz aylarında nükleer kirlilik suyu başlatma planının değişmediğini söyledi.

Evde ve yurtdışındaki güçlü muhalefetten bağımsız olarak, Japon tarafı denizi boşaltmak, bencillik, sorumsuz ve hazırlıksızdı.

Japon hükümeti, sözde "nükleer kirlilik suyunun" güvenliğini vurgulamak için uluslararası bir atom ajansı anket raporunu "onay" olarak kullanmaktadır. Aslında, uluslararası atom enerji ajansının kapsamlı değerlendirme raporu tartışmalıdır. Değerlendirmeye katılan uzmanlar farklı görüşleri ifade etmişlerdir. Bu tartışılmaz bir gerçektir. Bu bir kez daha kurumun nükleer kirlilik suyunun karmaşık sorunu hakkında bir rapor yayınladığını gösteriyor. İlgili sonuçlar sınırlı ve bir kaynaklıliğe sahip ve uluslararası toplumun Fukushima nükleer kirliliği su deşarj planı hakkındaki endişelerinin endişelerini çözmedi. Japon tarafı kurumsal raporu deniz için bir "geçiş" olarak bildiremez. Uluslararası atom enerji ajansları, Japon nükleer kirliliği su arıtma ekipmanlarının etkinliğini ve uzun vadeli güvenilirliğini değerlendirmedi ve önümüzdeki 30 yıldaki tüm nükleer kirlilik suyunun standartlarla başa çıkabilmesini sağlayamıyor. Deniz -deniz mühürünün deniz ortamı ve gıda güvenliği üzerindeki uzun vadeli etkisi uluslararası atom enerji ajansları tarafından sonuçlanmak kolay değildir.

Deniz hiçbir şekilde Fukushima nükleer kirliliği suyunu atmanın tek seçeneği veya en güvenli ve en optimize edilmiş kullanım yöntemi değildir. Pasifik Adası Forumu Bağımsız Uzman Grubunun lideri yakın zamanda uluslararası atom enerji ajanslarının güvenlik standartlarına göre, meşruiyetin uluslararası radyasyon koruma güvenlik standartlarının ilk on temel ilkesinden biri olduğuna dikkat çekti. Radyasyon riskleri gerektiren faaliyet olmalıdır. genel faydalar sağlayın ve gelir riskten daha büyüktür.

Japon tarafı kendinden Pasifik Okyanusu'na nükleer kirlilik suyunu boşaltan "kanalizasyon" olarak davranmasını istemelidir. Yukarıdaki ilkeleri ihlal ediyor mu? Hak ettiğiniz temel uluslararası yükümlülükleri ihlal ediyor mu? 12 yıl önce dünyada Japonya'ya yardım etme lütfuna rapor verdiniz mi?

Fukushima nükleer kirliliği suyu tüketilebilir ve yüzebilirse, Japon tarafı, insanların denize kürek çekmek ve uluslararası toplum hakkında endişelenmek yerine içmeleri veya yüzmeleri için iyi bir şekilde kullanmak için nükleer kirlilik suyu kullanmalıdır.

Kaynak: Günlük Hukuk Kuralı

Global Paylaşım Geliştirme Eylem Forumu'nun ilk yüksek seviyeli toplantısı, küresel paylaşım ve gelişimi teşvik etmek için Çin'i takdir etmek için uluslararası toplumu başarıyla düzenledi.
önceki
Zengin kişi, hakimlerin sık olmasına neden olmak için ABD yargı sistemi kırılganlığının armağanını kabul eder.
Sonraki
Pekin'de açılan Uluslararası Temel Bilim Konferansı
Hanji Wei'nin Su Ayarlama Projesi'nden alıntı yapmak erken su trafiğini gerçekleştirir
Günde binlerce yuan! Bu endüstri yine sıcak
Dünya Meteoroloji Organizasyonu: Yüksek sıcaklık havası Ağustos'a kadar sürebilir
Poster Kendini göster -mutlu hareket
Hunan Mühendislik Enstitüsü Yönetim Okulu'nda "Üç Kayıp": Changsha Allegro'ya Girme
Bu harika anlar hatırlamaya değer!
VİDEO Çift markalı erken pirinç açılış orak hasat hasat mevsiminde işe yaradı
Hunan Tıp Derneği Plastik Cerrahi Profesyonel Komitesi 2023 Akademik Konferansı düzenli olarak düzenlenmektedir
Kültürel Hizmet Nuanminxin Silahlı Polis Hunan Kolordu Belirlendi Köyün edebi ekibe gelmesine yardımcı oldu
Hunan Özel Olimpiyat Oyunları Ulusal Etkinlik sırasında "Spor Ahlaki Moda Ödülü" ni kazandı
Dr. Hunan Tarım Üniversitesi
To Top