Bu bu sefer ciddi, çok şiddetli olacak ve kağıt kaplanlardan korkmamalıyız.

Yazar: Sima Nan Meng Ran Kanalı

Uyuyan bir insan, uyanamazsınız, uyanamazsanız bile, sizi bekleyin, sadece en kötü durum. Öyleyse, Wokey olmak istemeyen bir kişi için, yeterince zihinsel hazırlığımız var. Son zamanlarda, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasında, özellikle Biden, Sino-ABD ilişkilerinin gelişimini nasıl kavrayacağınız bir sorun var, bu bir sorun. Çin'de "iki artan mücadele". Ancak Amerika Birleşik Devletleri uykulu bir insan gibi davranıyor, sonra Çin hiç şüphesiz en kötü planı yapacak.

4 Mart'ta ABD İkinci Devlet Sekreteri, soğuk savaş fikirlerini serbest bırakmaya geldi. Bu sefer hala çok ciddi. Global Network'e göre, ABD Devlet Sekreteri Bincan, ilk önemli dış politika konuşmasını, Washington'un en üst düzey diplomatını verdi. Burlin, Sino-ABD ilişkilerinin 21. yüzyılda en büyük siyasi sınav olduğunu söyledi. Konuşmasında, Çin'i uluslararası sisteme güçlü bir zorluk olan "tek bir ülke" olarak tanımladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Asya ülkelerindeki bu yükselişin şiddetli rekabetle mücadele ettiğini söyledi. Bulin, Pekin'in "mağlup edilmesi", Amerikan işçileri ve teknolojilere yatırım yapması gerektiğini söyledi.

En önemli şey, "neden Çin'in şiddetli bir zorluk olarak" karşısında olmadığıdır. "Herkesin önünde ilan edilir. Boğaz açıkça, birkaç ülke, Rusya, İran da dahil olmak üzere bize şiddetli bir zorluk teşkil ediyor ..., ancak Çin'in zorluğu farklı. Bulin, Çin'in ekonomik, diplomatik, askeri ve teknik gücü olan tek uluslararası sistem olduğunu vurgulamaktadır, bu, dünyayı, umduğumuz tüm kurallar, değerler ve ilişkilerde ciddi bir zorluk oluşturmasını sağlayan bir ülkedir. Ve, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Çin sorunlarının yüzleşmesinde, sadece söylenecek bir sözlü değil.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Çin'de çok sayıda inisiyatif yaptığı bildirildi. İlk olarak, ABD G7 lideri ve Münih güvenlik toplantısı, Çin'e karşı karşılanmış olan ve yakın zamanda "Ulusal Güvenlik Stratejisi Belgesi" ni tanıtılan bir "Ulusal Güvenlik Stratejisi Belgesi" yayınladı, Çin'in nesnelere odaklandığı ve aynı zamanda "en büyük Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri, ABD ve NATO "Çin. Stratejik varlıkların bir parçası olan Amerika Birleşik Devletleri, Çin ile mücadele etmek için ortak müttefiklerle savaşacak. İkincisi, ABD Dışişleri Bakanı, Trump'ın Straveli Straveli tarafından onaylandı ve Trump'ın stratejisinin Amerika Birleşik Devletleri'ne elverişli olduğuna inanıyor ve şu anki politikayı değişmeden tutacak ve Çin'in yeni kararlar verebileceğine inanıyor. Üçüncüsü, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok askeri eylem kılıç içinde. ABD savaşçılarına ve savaşçılara ek olarak, Çin'de uçak gemisi bile ortaya çıktı ve yeni sekiz lig koalisyonu da hareket etmeye hazır, Japonca, Hindistan , Avustralya, Fransa, Almanya, İngilizce, Artı, vb. Ülke, Çin'e yeni bir tıkanıklık olan Güney Çin Denizi'ne bir savaş gemisi göndermelidir. Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri ayrıca, bilim ve teknolojinin artmaya devam edeceği Çin'in ekonomisini de güçlendiriyor ve Huawei gibi çok sayıda bilimsel ve teknolojik işletme, Amerika Birleşik Devletleri'ne hazırlanacak.

Sadece bu, Çin'in çevresindeki durum iyimser değil, üç ana problem var. İlk olarak, Taihai ordusu daha zordur ve Tayvan bağımsızlığı daha da şiddetlenir ve kahramanlar açıktır. İkincisi, yarımamanın da fermente edilmesidir ve ABD Biden hükümeti zor bir sinyal verdi, Çin de hazır. Üçüncüsü, Çin'in komşu ülkelerinin başı belada olduğu ve Batı kuvvetleri de, yeni renk devrimlerinin sık karşılaşmasında siyasi veya püskürtme işlemini de altüst ediyoruz. Ayrıca uyanık olmalıyız. Dördüncüsü, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan, ABD'nin Afganistan'daki ordunun geri çekilmesini erteleyeceğini ve Batı, Siki'nin bölümünü destekleyeceğini ve güneybatı yönünün güneybatı yönünde görüneceğini fark etmişlerdir. Açıkçası, bu konularda, Çin karşıtı tanrıları var ve Çin'in çevresindeki çevresi gerçekten kötü.

Bu nedenle, Çin her zaman uyanıklığı güçlendirmelidir, hatta tüm fantezileri bile pes etmemelidir, sadece Batı Kasılmalarına her zaman temkinliyiz, değişiklikte girişimler kazanabiliriz. Çin, temel olarak aşağıdaki şeyleri yapmak için gereklidir: İlk önce, iç kararlılığı güçlendirmek, iç kalite gelişimi sağlamak için her şeyi birleştirebilir. İkincisi, komşu ülkelerle iletişimi güçlendirmektir. Herhangi bir rüzgar darbeleri uyanık olmalı ve tüm arkadaşlar çevre istikrarı sağlayabilecek tüm arkadaşlar. Üçüncüsü, askeri mücadeleyi güçlendirmek, güçlü askeri gücü korumak ve "savaşacak enerji savaşı" var. Dördüncüsü, aktif diplomatik faaliyetler ve Batı'ya ibadetin komplo püf noktaları yapmaktır. Beşinci, Tayvan'ın kurtuluşunu mümkün olan en kısa sürede teşvik etmek ve Güney Çin'deki mutlak güvenliği sağlamak için Güney Çin Denizi'ndeki askeri konuşlandırmayı güçlendirmektir.

Kısacası, Savaştan korkmayız, "Bir boks, yüz boks yaparken oynama" stratejisi olmalı, herhangi bir Çin karşıtı rakibe benziyor, taktiklerdeki herhangi bir düşmana değer veriyoruz. Çin'in yükselişinin ve Çin milletinin canlanmasının pürüzsüz olmayacağını kabul etmeliyiz. Çin, Amerika Birleşik Devletleri'nin dünyanın en büyük ülkesi olması ve ilk güçlü ülke olmak için ABD'yi aşması gerekir, kesinlikle her türlü sıkıntı ve önemli testler deneyimleyecektir. Çin'in yolundaki bileme taşı ve tökezleme bloklarına meydan okumaya cesaret etmeliyiz, böylece zaferi değişiklikte kilitleyebilirsiniz. Ayrıca, Birlik, Çin halkının birleştiği sürece, ABD'nin bizi yenebileceği sürece en büyük savaş gücüdür. Çin kaçınılmaz olarak daha iyi olacak, daha iyi olacak, daha iyi olmalı. Yine de, kelimelerle, tüm tektanlar kağıt kaplanlardır.

|
To Top