Başka bir ortak girişim modeli düştü! Japon ağızdan ağıza söz kralı olduğunda, toplam satış hacmi 600.000'i aştı ve şimdi yılda sadece 15 birim satılıyor

Özel arabaların henüz popüler olmadığı ve insanların Santana ve Jetta'yı yüz bin dolarla karşılayamadığı zamanlar vardı. Seçim yalnızca Xiali, Alto ve Skylark gibi minyatür arabalarda yapılabilir. Bu üç arabada, Alto'nun durumu mevcut LaVida ile karşılaştırılabilir. Xiali, Sylphy'ye benzer. Ancak zamanla, yerel olarak üretilen arabaların ortaya çıkmasıyla, bu modellerin fiyatı 100.000 yuan'dan on binlerce giriş seviyesi ortak girişim arabasına değişti. Aynı zamanda daha fazla tüketicinin özel otomobillerin tatlılığını tatmasına da olanak tanır.

Alto'nun 1990 yılında üretimin 2008'de durdurulmasına başlanmasından bu yana, toplam satış hacmi 500.000 adede ulaştı.2009 yılında yedinci nesil Alto Çin'de tanıtıldı ve bu güne kadar devam etti. Bununla birlikte, yedinci nesil Alto'dan başlayarak, bu eski Japon ağızdan ağıza kralı, mini arabaların kralı ve Pishi'nin yakıt tasarruflu modelinin temsili modeli, sunaktan yavaş yavaş düştü ve satışlar düşüyor. 2018'de, birkaç yıl önceki 10.000 adetlik aylık satıştan çok daha düşük olan 15 adetlik rekor satış gerçekleşti.Ortalama aylık satışlar sadece 1.25 adet oldu. Yıllık satış hacmi sadece 2 adet Nazhijieda 7'den sonra ikinci sıradadır. Geçen yıl en çok satan ikinci model oldu, ancak Nazhijie'nin Haziran ayında üretimi durdurduğu düşünüldüğünde, Alto tüm yıl boyunca en düşük satış hacmine sahip modeldi.

Alto neden bu kadar dayanılmaz? Aslında nedeni çok basit: Çin halkının geliri arttıkça insanlar artık sadece kanepeli dört tekerlekli bir arabayı düşünmüyor. Ancak kapsamlı değerlendirme artık haritanın ucuzluğuna dayanmıyor. Dahası, yerel olarak üretilen modeller daha ucuz hale geliyor ve Alto'nun rekabet gücü artık belli değil. Bir ortak girişim aracının durumuna ek olarak, birkaç avantajı vardır. Bu araba yavaş yavaş piyasa tarafından elendi. Eskiden ülke çapında popüler olmasına rağmen, pazara boyun eğmek zorunda kaldı.

En önemlisi Alto'yu üreten Suzuki'nin bu yıl Çin pazarından tamamen çekilmesi ve mevcut teknolojiyi ve fabrikayı bir dolara Changan Automobile'e satması, Changan mevcut Suzuki modellerini üretip satmaya devam etse de cazip bir güce sahip. Ve marka gücü eskisi kadar iyi değil. Suzuki artık eski sermayesine güvenen bir şirket.Elbette Suzuki birkaç yıldır tek başına kalıyor.Son yıllarda Vitra dışında kalan modeller temelde uzun yıllardır değiştirilmedi. Suzuki'nin bu kez Japonya'nın memleketine geri dönmesi de makul bir şey, sonuçta Çin pazarı küçük arabaları sevmiyor ve Suzuki küçük arabalarda uzman olarak bilinen bir şirket.

Şu anda satışta olan yedinci nesil Alto, aslında iyi bir mini otomobil, fiyatının yanı sıra kesinlikle bu seviyenin kralı. Sevimli ve sevimli görünüyor ama erkekliğini kaybetmeden hem kadın hem de erkek tarafından sürülebilen küçük bir otomobil. Boyutları büyük olmasa da arabadaki boşluk kesinlikle bu seviyenin kralı ve Honda gibi alan kullanımına dikkat ediyor. Her ne kadar iç mekan dereceli olmasa da işçilik çok iyi ve anormal gürültü kesinlikle bu seviyenin en küçük modeli. 3 silindirli 12 valfli motora ve 11: 1 sıkıştırma oranına sahip K10B1.0L motor ile donatılmıştır. Yer değiştirme büyük olmasa da litre başına güç 50 kilovata ulaşır ve maksimum tork da 90 Nm'dir. Ayrıca 1L yağ ile 30 kilometre rekor kırdı.

Ek olarak en üzücü olan şey ise Suzuki'nin Çin'den çekilmesi nedeniyle sekizinci nesil Alto'nun ülkeyi ıskalamasıdır.Aslında sekizinci nesil Alto retro tasarımı, kare ve sevimli şekli ile çok iyi bir model. İç mekan da iyidir. 0.66T turboşarjlı motor ile donatılmıştır, bazı modellerde dört tekerlekten çekiş, tüm serilerde CVT dişli kutuları ve kinetik enerji geri kazanım sistemi bulunur. Yurt içinde tanıtmak, ailenin ikinci ve hatta üçüncü arabası için kesinlikle mükemmel bir seçimdir. Ne yazık ki, Suzuki'nin çekilmesiyle bu imkansız hale geldi.

"İnternet Yılı Tebrikler" ve "Hadi Çin Yılı" 2019 Tianjin Bahar Şenliği Galası başarıyla sona erdi. Tianjin Bahar Şenliği Galası hayatın her kesiminden büyük beğeni topladı
önceki
"Shanghai Masters" O'Sullivan, Wilson'ı 10-6 ele geçirerek dört kez finale yükseldi ve üçüncü tacı vurdu
Sonraki
En güçlü eşleşme! Çinli ve Güney Koreli savunma hattı generallerinin sıfır rakibe cesur bir açıklama yapma zamanı geldi.
IGTheshy Sword Princess sadece bir atış evini değiştirdi, ancak ne yazık ki Dalong Xiaobing'e yenildi, KT oyundan sonra rahatladı
Fangsheng Köprüsü'nden geçerken Shenyao İyi Porselen'i kaçırmayın
KZ, Güney Kore'deki KPL'de göründü, Pawn ve Deft katıldı! Netizen: Filmi yeniden yayınlamak ister misiniz?
14.1 Dünya Şampiyonası: Ünlü Homan beş ardışık Mosconi'yi domine ediyor
SIPG, Çin-Japonya ilk yerli topçu hesaplaşmasını karşılamak için ana yarışa ilerliyor. Wu Lei ve Kobayashi Yulu, AFC Şampiyonlar Ligi'nin zirvesi için yarışıyor
IG'nin maç noktasını almak için ikinci çılgın katliamı ... Deft, Kral Ning'in çaresiz olduğunu gördü. KT zihniyeti yok edildi mi?
Fudan'da, tartışma ve şiirden daha baştan çıkarıcı olan şey bu Şangay mutfağı ... Bilgi Şangay
Qijun'dan vazgeçmek bir yıla değer mi? RAV4'ün Guangfeng versiyonu önümüzdeki yıl 8 hava yastığı ve 2.5 hibrit için 8AT ile piyasaya sürülecek.
Douyu'nun en iyi on çapası çıktı ve Baby Xu Xu ilk sıcak konuyu kazandı: Lu Benwei'nin eski yolunu takip etme
"Shanghai Masters" Ding Junhui yarı finalde Selby'yi yendi, Hawkins en iyi sonuçlarını yenilemeyi umuyor
Shenhua AFC ölü gruba girer! Bir orman gibi güçlü, ancak bir trajediye neden olmaması için yalvaran el, bir zamanlar Suwon 7: 0 tarafından kana bulanmıştı.
To Top