Amerika Birleşik Devletleri yırtık içine düştü ve Biden taşları kendi ayaklarına taşıyacak, Çin'den yüzünü kaybetmek için yardım isteyecek mi?

Son zamanlarda, yarı iletken çip yetersizliğidir, Bunden'ın acilen çözülmesi gerektiği ve ABD otomobilleri ve diğer büyük üreticilerin üretimi askıya alma riski ile karşı karşıya kaldığı büyük bir sorundur.

Ancak bunların hepsi hükümetin hepsi, lütfen Çinli üreticilerinden kaçınılabilecek şeylere yardım etmelerini isteyin. Bugün, Biden hükümeti her zaman tereddüt ettiği için Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri'ne çip sıkıntısına neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri bir yonga içine düşüyor ve Biden oturmuyor. Zaten kongreyi öne sürdü, yonga üretimine yatırımları artıracak, aynı zamanda 100 günlük, çip tedarik zinciri inceleme planı da geliştirdi. Ancak, plan hala onay aşamasında ve çip üzerindeki büyük boşluk gözün yakınında.

Birleşik devletlerin çipi bir örnek değildir. Şu anda, dünyadaki yarı iletken yongası yeterli değildir.

ABD hükümeti zamanında çalışıyorsa, ABD ve dünya normal çip kaynağını alabilir.

SMIC, Çin'in en büyük çip kurucusudur ve ABD QHF ve diğer şirketler için cips üretiyorlar. Birkaç ay önce, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok büyük şirket ve iş ajansı, Yarı iletken cips üretimini tanıtmak için çip imalat ekipmanını Çin'e onaylamayı umarak Beyaz Saray'a talep etmişlerdir.

Ancak, Biden'in sahnesinden sonra, hareket yavaş yavaş ilgili ihracat onayını tamamlamadı. Normal şartlar altında, ABD hükümeti 1 ay içinde ihracat lisansının onayını tamamlamalı ve geçen yıl ABD firmalarında sunulan uygulamalar sonuç yoktur.

ABD hükümetinin kasıtlı olarak geciktiği ve belirli bir sebep, Amerika Birleşik Devletleri'nin hanedanını değiştirdiği ve biden sonra, yabancı politikayı ayarlamak biraz tereddütlü olabileceği açıktır.

2020 ABD ekonomisi çok ağır acı çekti ve Biden lotus tezgahlarını aldı ve bunu yapacak çok şey var. Tabii ki, hala bir sebep var, aynı zamanda Çin'in Çin'in ve Rusya'nın sloganını bağırdı, şimdi nasıl hizmet verebiliriz?

Bu nedenlere dayanarak, Biden Hükümeti, ABD işletmelerinin Çin'in ihracat yonga üretim ekipmanlarına kesinlikle kontrol edecektir.

ABD Başvuru Materyalleri, Corin Araştırma ve Geliştirme İki şirket hala hükümet onayını bekliyor. Endüstri içeripleri, Biden hükümetinin ilk önce "işletme listesinde" dedi. Ardından, yerel tedarikçi gereklidir. İlgili ekipmanın Çin'e ihracatından önce, ABD Ticaret Bakanlığı onaylanmalıdır.

Ancak, ABD işletmeleri başvuruyu sunar, zor değil, zor ABD Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanma sürecidir. Amerika Birleşik Devletleri ve işletmelerin bir raporuna göre, Biden hükümetinin birçok yeni yetkilisinin Çin'e ihraç edilebilecek belirli ürünleri belirlemeye karar verilmediği ve birçok uygulama geri dönmek için hükümet ajansına geri döndüğü belirtildi. Birçok kez onay, çok fazla zaman alır.

Bir yandan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm büyük şirketler hükümeti, diğer taraftan, ABD çipi boşluğu yükselmeye devam ediyor. Ağırlık altında, Biden Hükümeti, son günlerde birkaç pahalı ekipman için ihracat lisansını onaylamıştır, ancak çip imalat ekipmanı ihracat lisanslarının çoğu 5 milyar ABD doları aştı hala onaylanmadı.

Biden düzenine göre, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki işbirliğini zamanında onaylamadı, ancak çip tedarik zincirini ilerletmek için bir plan önerdi. Ni Med Media, Biden bu hamle, Çin'in bağımlılığındaki ABD çip üretiminden kasıtlı olarak kurtulduğu bildirildi, sözde 100 günlük tedarik zinciri inceleme planı, uluslararası toplumda yeni bir işbirliği yapmaktır.

Talaş işbirliği üretiminde Biden, Japonya ve Güney Kore'yi görüyor. BYNDEN, program tarafından onaylanan ilgili eylemi gösterir, yalnızca ABD çip yetersizliği, en az 37 milyar dolarlık finansal destek sorununu çözer. Şu anda, ABD Kongresi ilgili faturaları tartışmaya devam ediyor.

Dikkatlice analiz edin, Bundan'ın kararı yalnızca Amerika Birleşik Devletleri kıtlığının statükoyu çözemez, daha fazla fon maliyeti ve dünyada birkaç çip üreticisi vardır ve bunlar ABD hesabını satın almayacaklardır. Planı zorluk.

Ancak Bidenin Çin Mücadelesi'ni ele almak, Çin'e yardım etmek istemiyor, ya da tamamen Hükümetin verimliliğinin daha az verimli olduğunu, kısacası, taş ayaklarını çok parçaladı mı?

|
To Top