Kanser geç kaldı ve hedeflenen ilaçları yiyen para buna değmez mi? Cevabın arkasında zor

55 yaşındaki Chen Bo birkaç yıl önce izole edildi Karaciğer kanseri Oğul onu memleketten Guangzhou'ya götürdü. On binden fazla aldı ve durum sonunda kontrol edildi.

Beklenmedik bir şekilde, iki yıl sonra Chen Bo'nun üst karınları incinmeye başladı. Yeniden incelemeden sonra, doktor Chen Bo'ya bilgi verir, hastalığı iptal edilir ve geç kalır, açılış duygusu büyük değildir ve hedefleme ilacı oynayabilir.

Chen Bo, önce doktordan doktordan ilacın maliyetini hedeflemesini istedi. Doktor, yılda 6 ila 100.000'e ihtiyacım olduğunu söyledi. Chen Bo, oğlunun ve kızının kayınvalidesinin sadece sıradan beyaz yakalı olduğunu ve birçok tasarruf olmadığını düşündü. Onlar çok ekonomikti ve bu eğer tedavi edemezseniz, hedefli tedaviyi kabul etmek istemiyorsunuz. Fakat oğlu kırmızı ve şöyle dedi: "Bir evde olsanız bile, babanın birkaç yıl yaşamasına izin vermelisin. Para tekrar kazanılabilir, insanların hiçbir şey yok."

Bu, "ben bir tıp tanrısı olmadığını" düşünen birçok insanı yapar, "Üç yıldır hastayım, üç yıl boyunca yemek yerken 40.000 yuan, evin yenmediği, aile benim tarafımdan yenir. . "..." Merkez asit aynı hissedebilecek herkes değil.

Ulusal Kanser Merkezindeki istatistiksel verilere göre, ülkemin yıllık yeni kanser vakaları 3,5 milyonu aştı ve ölüm vakası 2 milyonun üzerinde oldu. Bununla birlikte, hedeflenen ilaçların ortaya çıkması, kanser hastalarına yeni umutlar getiriyor ve pahalı fiyatları genellikle hastaların ve ailelerinin acı verici "tedavi ve mezar" seçimlerinde olmasına izin veriyor.

İlk olarak, fiyat pahalı hedefli ilaç değeri mi?

Hedeflenen ilaçlar, kanser hücrelerinin mutant genlerine karşı geliştirilen ilaçlar veya formülasyonlardır. İlaçları veya taşıyıcılarını sağlar Hedefe özgü lezyon sitesi Ve hedef bölgedeki aktif bileşeni biriktirin veya bırakın. Borsa, yani kanser hücreleri hedeflerdir ve hedeflenen ilaçlar, belirli kanser hücrelerini ortadan kaldırma konusunda uzmanlaşmış olan "silahlar "dur.

Tümörlerin en büyük özelliği için terapötik ilacı hedeflemek Hassas, küçük yan etkiler . Tüm kanser hücrelerini kapsayan, piyasada 100'den fazla hedeflenmiş ilaç var, kanser hücrelerinin, sinyal yollarını kesebilir, kanser hücrelerinin malign proliferasyonunu önleyebilir ve kanser hücrelerinin amacını kontrol eder.

Moleküler hedefleme ilacı seçilirse, durumun kontrol edilmesinde gerçekten etkilidir, yaşam kalitesini arttırır ve sağkalım süresini uzatır. Ancak yanlış seçerseniz, bu tedavi sadece para ve tedavi süresi değil, aynı zamanda durumu geciktirir.

İkincisi, tüm kanser hastaları hedefli ilaçlar uygular mı?

Cevap negatiftir, tüm kanser hastaları hedeflenmiş ilaçlar uygular.

Hedeflenen tedavi için uygun olmayan iki hasta vardır: biri İn vivo moleküler hedefleri olan hasta yok Hedeflenen terapi kullanmak için kör bir şekilde takip edilmesi önerilmez; saniye, hasta vücutta bir gen hedefi olduğunu tespit ettiğinde, Bu hedef için tedavi yok Hedeflenen tedaviyi hedeflemeniz önerilmez.

Bu nedenle, hedeflenmiş ilaç tedavisini kullanmadan önce önce önce test etmeniz gerekir. Şu anda mevcut hedefler var: EGFR, ALK, ROS1, KRAS, HER2. Kendi ekonomik koşulları desteklenebilirse, beş hedefi test etmeniz önerilir. Ancak ekonomik baskı çok büyükse, Daha yaygın üç hedefe öncelik vermeniz önerilir: EGFR, ALK, ROG1.

Üçüncüsü, hedeflenen tedaviyi seçin? Üç yönü düşünebilir

Hedefli tedaviyi kabul etmeden önce birçok hasta tereddüt edebilir, Geleneksel Çin Tıbbı Guangzhou Üniversitesi İlk Bağlı Hastanesi Direktörü Profesör Lin Lizhu Hastaların ve ailelerinin aşağıdaki faktörleri kapsamlı bir şekilde göz önünde bulundurmaları önerilir:

1. Tümör Kötü Amaçlı Derecesi: Farklı tipleri ve farklı malformasyon dereceleri olan hastalar için, tedavi prensibi çok farklıdır. Temizle patoloji ve prognostik seçenekler kritik öneme sahiptir. Örneğin, meme kanseri, akciğer kanseri vb.

2. Yaş ve Fiziksel Durum: Zayıf olanlar olan gelişmiş hastalar için, çok aktif bir tedaviyi savunmazlar. Palyatif tedaviyle uğraşmaları ve yaşam kalitesini arttırmanız önerilir; Ancak, gençseniz, vücut yeteneğinizi tolere eder, hala aktif bir işbirliği var.

3. Aile Ekonomik Yetenekleri: Aile ekonomisi, tedavi seçenekleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir ve bazı ilaçlar ve tedaviler kendi giderlerinde ödenmelidir. Ekonomik kapasite genel ise, ameliyat, kemoterapi veya hedeflenen terapistleri değiştirmek gerekir. Bazı ilaçlar ve tedaviler tıbbi sigorta kapsamı ve hayatta kalma süresi, hayatta kalma kalitesi, güvenlik ve maliyet etkisi oranı ve diğerleri arasında değildir. Göstergeler kendi kendine ekonomik yetenek, ayrıntıdan sonra, sonra "bırakıp bırakmayacağınıza" karar verin.

Dördüncü, kansere gidersem ne yapmalıyım?

Bazı kanser hastaları, zaten geç kanserde olduklarını, kederli veya kendiliğinden şiddetli olduklarını biliyorlar, ancak kanserle yüzleşmeyi ve karşılaşmayı seçmeyi seçmek için gelişmiş kanserli birçok hasta var. Peki, geç bir kanser alırsam ne yapmalıyım?

  • > Kavramsal tedavi

Geç kanseri iyileşmenin bir yolu olmadığından, sadece tümörlerin düzenli tedavi yoluyla ilerlemesini geciktirmek mümkündür. Tedavi sürecinde dikkatli olun, etkinliği daha da güçlendirir, bu da çok büyük yan etkiler üretecektir. Doktorun tavsiyesini dinlemeli, seç Makul tedavi planı , İlk önce ilaç seçerken düşünüyor Küçük Yan Etkiler ve Düşük Dozlar İlaç esas olarak uzun süreli tedavi içindir.

  • > 2. Düzenli İnceleme

Düzenli inceleme, hangi tedavi veya uyuşturucu madde olursa olsun, hastaların bir tedavi süresinden sonra az ya da çok dirençlidir ve bu sefer, hastaların kurtarmayı görüntülemek için düzenli incelemelere ihtiyaçları vardır. Yeni bir lezyon varsa, tedavi planını yeni duruma göre ayarlamak zaman alır.

  • > 3. Beslenme Diyet

Hastanın diyetinin takviyesi beslenme sağlığı gerektirir, diyetimi görmezden gelmez, çünkü çok paraya ihtiyacınız var. Aynı zamanda, gelişmiş kanser olan hastalar kemoterapi veya hedeflenen ilaçlar yapar ve tedavilerinin yan etkileri vardır ve kanserle mücadele etmek için iyi bir fiziksel kalite olmalıdır. Hastalar belirli bir miktarda protein, yağ, vitamin ve iz element vb. Diyet bakiyesi yapılabilir.

  • > 4. Uygun egzersiz

Gelişmiş hastalarda bağışıklık düşüktür, bu nedenle otoimmün sistemini geliştirmek için dikkat edin, düzgün bir şekilde egzersiz yapın. Bununla birlikte, şiddetli hareketler veya aşırı egzersiz, yürüme egzersizi yapılması önerilmez. Egzersiz alışkanlığı yoksa, germe ve yürüme, güç, yeterli bir dinlenmeyi sürdürmemeli, büyük ölçekli yüksek mukavemetli egzersizi savunulamaz gibi basit bir egzersizi deneyebilirsiniz.

Bazı insanlar, "Kanser korkunç değil, en korkunç tıp" diyor, bu, kaç hasta çaresiz ve üzüntü olduğunu yansıtır, hastanın hayatı hiç kolay olmamıştı. Neyse ki, ulusal tıbbi sistem garantisi ve bilim ve teknolojinin sürekli gelişimi olarak, daha fazla antikanser ilaç ve tedavi yöntemi var, hastaların yeni umutlarını veriyor. # ## sağlığını takip edin ## Kanser Ne kadar uzaktasınız?

Referans:

"Son yıllarda, kanser mortalitesi yükseldi ve bu hastalıktan kanserin garipliğini görebilir! "Yaşam süreleri. 18-07-24

"Gelişmiş tümörleri olan hastalar ?" "Ocean.com - Guangzhou günlük .2010-12-21

Üretim, yazar tarafından yetkilendirilme yetkisi olmadan yasaktır.

|
To Top