İdrarda bir köpük tabakası var, böbrek hastalığı var mı? Birçok idrar köpüğü de bu sorunları ima edebilir

Bir okuyucu, Xiaoxia'ya özel bir mektup gönderdi:

"Merhaba, bugün sabah kalktım, idrarımda biraz bir balon buldum, dikkat etmem, kontrol ettim, iyi değil, bu gerçek mi?"

Birçok arkadaşının bu semptomla karşılaştığına inanıyorum, köpük idrarının ciddi bir nefropati olmadığından endişeli. Bugün öğrenmeye geldik.

İlk olarak, idrarın bir köpüğü var, böbrek hastalığı mı?

Birçok neden, bubble idrar üretimine neden olabilir, Bir ana nedeni böbrek hastalığıdır. Akut nefrit, kronik nefrit, hipertansif nefropati, kronik böbrek yetmezliği, diyabetik nefropati, vb. Olabilir. Bunun nedeni, böbrek hastalığının idrardaki besinlerin aşırı çökelmesine yol açmasıdır, idrar idrar proteinleri, şeker veya hatta kırmızı kan hücrelerine neden olur. Bu bileşenler, sulu fazla çözülürken bazı kimyasal reaksiyonlar üretir, böylece köpük üretilirse idrar in vitro boşaltılır.

Nefropatinin neden olduğu köpük idrarı belirli bir özelliğe sahiptir: İdrar yüzeyinin köpüğü nispeten yumuşaktır ve bir süre boyunca kaybolmaz.

Bununla birlikte, idrar balonu mutlaka böbrek hastalığı nedeniyle değildir. Baharatlı yiyecekleri yiyin, aşırı yorgunluk, daha az uyku veya uzun vadeli zihinsel gerginlik, ayrıca kabarcık idrarına neden olabilir.

Ek olarak, Guangzhou Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesi Nefroloji Anabilim Dalı Müdür Yardımcısı Chen Gangyi, dedi. Çin tıbbı teorisinde, diyet ve işlere dikkat etmeyin, dalağın ve mideye zarar verecek, dalak ve mide sindirimden sorumlu olan organdır ve birçok besin dalak ve mide tarafından emilemez ve böbrekleri çökeltemez, idrar özelliklerini etkiler. Bu nedenle, idrar bir balon üretir veya Dalak eksikliği Verim.

Nefropati, bu semptomlar da gerçekleşecek

Böbrek hastalığı, böbrek hastalığını idrar kayışı köpüğünde yargılayamıyor, diğer semptomları bağlamak gerekir. Nefropatisi olan hastalar ayrıca birkaç semptom ortaya çıkacak:

Gastrointestinal disfonksiyon. Kronik nefropatili olan hastalar ayrıca, iştahın kaybı, karın karın ağrısı gibi sindirim disfonksiyonu gibi gastrointestinal ödem belirtileri olacaktır. Bunun nedeni, böbreğin fonksiyon bozukluğunun metabolizmaya ve in vivo maddelerin dolaşımına neden olmasıdır.

Hasta hissediyorum ve kus. Bu durumda, diyabetik nefropatili daha fazla hasta vardır, böbrek yetmezliği kanda üre azotu neden olur, bağırsak bakterilerinin kimyasal amonyağın, amonyağın, gastrointestinal mukozayı uyarmak için amonyak, mide bulantısına neden olur. Buna ek olarak, hasarın böbrek fonksiyonu geceye alışkındır ve Nightia daha fazlasıdır, bu da vücutta elektrolitlerin dengesizliğine neden olur ve ertesi gün kalkacak ve ertesi gün daha iğrenç ve bulantı olacaktır.

Vücut yorgun. Böbrek önemli bir organ, Çin tıbbı, böbrek bile "Yaşamın Temeli" olarak görüyor. Böbreğin ana işlevi, metabolizmadaki atıktır. Nefropati, böbrek fonksiyonunu etkileyecek, atıkların idrardan tükenmesine neden olacaktır. Bu tür atıklar vücutta birikir, bu, insanların zihinsel bir titizlik, yorgunluk ve yorgunluk belirtisi olmasını sağlayacaktır.

Böbreklerin zarar gördüğünden şüpheleniliyor, ne yapmalı?

Birkaç dava varsa, muhtemelen böbrekler tarafından zarar görür ve aşağıdaki inceleme için hastaneye gidebilirler.

Böbrek fonksiyonu kontrolü. Esas olarak kan toplama testi yoluyla Serum kreatinin, üre ve ürik asit Diğer göstergeler. Bu göstergeler sayesinde, glomerüler filtrasyon hızı hesaplanabilir, glomerüler filtre hızı, daha ciddi olan renal fonksiyonun zarar görmesi de zarar görebilir. Ek olarak, renkli ultrason, CT, nükleer manyetik rezonans vb. Gibi bazı görüntüleme sınavları vardır, ayrıca böbrek hastalığının araştırmasına yardımcı olabilir.

İdrar rutin muayenesi. Hastanın idrar örneğini laboratuar testi için alın, çünkü böbrek idrar üreten bir organ olduğundan, hastanın idrarını tespit etmek için doğrudan algılanır. Üriner protein göstergeleri, çoğu böbrek hastalıklarına cevap veren önemli bir parametredir. Böbrek fonksiyonu hasar görürse, idrardaki idrar proteini önemli ölçüde artacaktır. Eritrosit endeksine göre, glomerülin nefriti ve idrar taşları gibi hastalıklar hastalığa maruz kalır. Renal yetmezlik gibi şiddetli nefropatisi olan hastalar için, idrar rutin değeri herhangi bir zamanda monudurulmalıdır.

Peki böbrek hastalığını nasıl önlersin?

Günlük yaşamda, iyi bir alışkanlık geliştirilerek böbrek hastalığı önlenebilir.

İlk önce sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek. Egzersiz yaparak, tuzun ağırlığı sınırlandırılmıştır, böylece elektrolitin in vivo dengesizliğine neden olmaz ve ayrıca yüksek protein gıdalarının alımını sınırlandırır. İkinci olarak, Yüksek tansiyonun kendisi popülasyonu ise, sıkıca yüksek tansiyonu kontrol ederse Kan basıncının sürekli vurgulanması, böbreklerin büyük bir yüke dayanmasına ve böbrek hastalığına neden olmasına neden olacaktır. Ek olarak, Sigara içmeyin, daha az gece . Geç kalmak, vücutta aşırı neme yol açacak, ödemene neden olan böbrek yükünü ağırlaştırır.

Böbrek, önemli bir insan organı, insan vücuduyla metabolizma, besin emilimidir. Çin tıbbı teorisinde böbrekler, yaşamın temeli olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, günlük yaşamda, böbreklerin sağlığına dikkat etmeli ve tedavinin zamanlamasını geciktirmemek için zamanında ziyaret edilmelidir.

Referans:

"Böbrek hastalığının 4 yaşındaki belirtilerini saymak, bir psikoz, yorgunluk, vb duygusu olacak! "Guangming.com. 201020-05-22

"3 dakika bu çekleri al, böbrek hastalığı" fatura "! ". Zhongshan Hastanesi, Fudan Üniversitesi .2019-04-15

Üretim, yazar tarafından yetkilendirilme yetkisi olmadan yasaktır.

|
To Top